Skocz do zawartości
Forum

Czy rozmawiacie z dziećmi o seksie?


Gość kasku

Rekomendowane odpowiedzi

Wszystko zalezy od wieku i trzeba brac pod uwage ze temat sexu pojawia sie duzo wczesniej niz kiedys co widac po tym jak 13latki zachodza w ciaze. Dlatego nie mozna z gory zakladac ze dziecko nic nie wie i nie rozumie.traktowac go z szacunkiem,powaznie. Mniejsze dzieci powinny uslyszec prawde ale moze nie az tak dokladna terminologia wystepujaca w anatami czlowieka itp.Zastapic mozemy to slowami bardziej zrozumialymi dla dzieci np zamiast penis to ptaszek. Itd. Przy starszych z kolei nie uzywac juz takich slow tylko poslugiwac sie normana terminologia:) moj partner naszemu synowi da paczke kondonow cos czuje ze tak ich rozmowa sie potoczy o ile sie potoczy:) jak narazie mialam pare przedszkolakow ktorym tlumaczylam skad biara sie dzieci i wiem ze bedzie trudno jak moj syn bedzie sie pytac o to samo:)

http://www.suwaczki.com/tickers/f2wlclb15ksjtmsj.png

Odnośnik do komentarza

Dzień dobry,

Rozmowy z dziećmi o dojrzewaniu czy seksualności warto prowadzić jak najwcześniej - gdy dziecko jest mały nie inicjujemy, a reagujemy na naturalnie pojawiające się pytania. Ważne jest też by pokazywać na własnym przykładzie, że czułość, szacunek i bliskość między rodzicami to coś fajnego, a ciało nie jest niczym brudnym i złym. Dla młodszych dzieci jest fajna książeczka Alicji Długołęckiej "Zwykła książka o tym, skąd się biorą dzieci" (tak 8-10 lat).
Warto zadbać o to, by w szkole były prowadzone zajęcia Wychowania do życia w rodzinie i aby robiła to osoba kompetentna. Szkoła ma obowiązek takie lekcje zapewnić od 5 klasy podstawówki w wymiarze 14 godzin rocznie. Starsze dzieci i nastolatki można odesłać na stronę Pontonu, gdzie są artykuły, forum poradnicze i telefon zaufania, a także broszury dla młodzieży, rodziców i nauczycielek (także plany lekcji w publikacji "Nie zgadzam się na przemoc"). Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

Tylko co zrobić w sytuacji gdy w domu temat nagości nie był specjalnie kryty anie rozdmuchiwany, w sposób spokojny tłumaczony a dziecko idąc do przedszkola widzi, że dziewczynki czy chłopcy coś kryją = najpierw chcą to odkryć a potem chcą to poznać - normalne - tylko jeżeli uważamy że warto dzieci uczyć poszanowania do intymności to na litość proszę by mamy podczas chociażby pobyt na basenie nie ukazywały dziewczynki 9 letnie w całej okazałości - niby nic a jednak warto na to zwracać uwagę

http://www.suwaczki.com/tickers/w5wq3e5en5kuzrs6.png

http://www.suwaczki.com/tickers/3jvz3e5eqgubclqa.png

Odnośnik do komentarza
Gość joanna 19

Mama nigdy nie rozmawiała ze mną nawet jak sama próbowałam zacząć, potem dziwiła się że pół roku po pierwszej miesiączce jej powiedziałam o tym.Dlatego ja właśnie staram się odpowiadać na pytania dzieci, a na każdym etapie mają ich mnóstwo.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...