Skocz do zawartości
Forum
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Kamyczek

Materac dla dziecka ze skoliozą

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, ja mam pytanie troszkę z innej beczki. Mianowicie: jaki materac jest polecany dla dziecka z niewielką skoliozą? O tym jakie materace poleca się w przypadku zdrowych dzieciaków już co nieco poczytałam na stronie okolicznego sklepu (http://twojmaterac.pl/wybrac-materac-dziecka/ ) ale jak to się przeklada na plecy malucha z wadą postawy? bardzo proszę o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam!
Moim zdaniem dla dziecka ze skoliozą polecany jest materac taki, jak dla dzieci zdrowych. Materac powinien być równy, elastyczny, o grubości odpowiedniej do ciężaru ciała, położony na twardym podłożu. Materac musi być nie za miękki, nie za twardy. Ważne jest to, aby dostosowywał się do ciała, a nie wymuszał nieprawidłowej pozycji i asymetrycznej pracy mięśni podczas snu. MB

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość AlicjaYu

Ja z mojej strony polecam ci jednak zwrócić uwagę na dobry materac dla dziecka żeby złym mu nie pogłębić tej wady. Polecam ci materace z Hilding wiem że w ofercie mają też medyczne czyli własnie dla dziecka z jakimiś problemami. Zawsze można napisać do nich oni wtedy też doradzą jakiś odpowiedni.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Dodaj nową pozycję...