Skocz do zawartości
Forum

Majóweczki 2015


Joasia21

Rekomendowane odpowiedzi

Panifiona, świetnie, że ktoś to w końcu wytłumaczył :) będzie wszystko dobrze, dużo miłości daj córeczce, zasługuje na nią :)

Marti, to masz już kg do noszenia ;D jak chustowanie? Mi dzisiaj pierwszy raz tak 100% pewnie wyszła kieszonka. Chciałam pozmywać z synkiem ale zaraz zasnął :P

Płakałam dzisiaj z Filipkiem jak robił kupkę :/ tak bardzo cierpiał, jak już kupa była na końcu to objął moje przedramie mocno piąstkami, pocis, i poszło! a ja się aż popłakałam jak musiał mnie ścisnąć żeby wyszło :(

Wydaje mi się, że patrzy mi w oczy jak jest blisko mojej twarzy, jak całuję nosek to patrzy na mnie na bank ale nie pamiętam czy w oczy :D To lada moment jak zacznie Cie obserwować :) Przedwczoraj na oczkach mojego synka było widać jak mu błonka schodzi, ( ta przez która widzial tylko jakby cienie czy cos) taki przezroczysty pasek, glutek przez całe oczko, dziś już tego niema.

Skóra Nam już prawie zeszła, jeszcze czasem ma takie suche odstające skórki między oczami albo w brwiach ale wystarczy posmarowac oliwką. My się kąpiemy w parafinie, tak łyżeczka parafiny na wanienkę, to i z powodu tej skórki która schodziłą i już łądnie zeszła jest gładziutki, i też dlatego, że mamy tak twardą wodę, że ja mam balsam ten duzy Garniera na 2 tyg gora... Ale Filipkowi to pomaga, jest fajnie tłuściutki po kąpieli, czasem dowalę trochę oliwki i pięknie pachnie :)

W ogóle, w naszym mieszkaniu jak się wejdzie pachnie dzidziusiem :) kocham ten zapach!

Dziś minęło 4 tyg od porodu, a ja się tam nawet dotknąć nie potrafię tak boli... mam takie dwie wielkie buły- blizna taka ale skorka na niej jakby papier taka delikatna i to tak boli przy każdym dotyku majtek że szok, zastanawiam się czy jeszcze kiedykolwiek będę normalnie siedzieć. Jak za mocno nogę dźwignę to tak mnie w środku zakłuje, że szok! I nadal krwawie! Wy też tak macie kochane?

Przespanej nocy życzę :)

http://www.suwaczki.com/tickers/relg73sbod19m7di.png

Odnośnik do komentarza

Ewek89 moja tez ma na nosie ze 4, pod oczkiem kilka i jedna na policzku... Ale i tak jest cudowna...:-)
Kari_nka to zrozumiale, ze wolisz miec jakies towarzystwo, tez bym wolala...
Zieloona u mnie w srode 6 tygodni minie od porodu i tak naprawde dopiero od weekendu jest lepiej, sporo lepiej, nie odczuwam juz wszystkiego tak bardzo jak wczesniej, choc nadal idealnie nie jest i tez sie zastanawiam czy kiedykolwiek bedzie... Ja w 4 tyg tez krwawilam wiec sie nie przejmuj, ja najwiekszy dyskomfort czuje nadal podczas sikania, podmywania sie i jak probuje usiasc po turecku ale nawet jak teraz leze to czuje, ze bylam cieta, moze nie jest to bol, ale dziwne uczucie...
A najbardziej bede sie bala pierwszego razu po porodzie, ktora juz ma to za soba? I jak bylo?:-) (sory za takie wywody, ale to tylko zycie);-) ja minimum dwa tygodnie jeszcze musze, chce odczekac, boje sie, ze bedzie bolalo jak badanie u gina i nadal czuje w srodku takie jakby ciagniecie szwow czasami i to nie jest przyjemne... Zreszta dopiero za dwa tyg wybieram sie dopiero do lekarza, nie wczesniej wiec i tak chce najpierw jego zapytac o zdanie:-)

http://s4.suwaczek.com/201505065565.png

Odnośnik do komentarza

~asik82
Emka-5 mój mały też ma trądzik zastosowałam czarcie zebro przelalam do małej miseczki i kilka razy dziennie przemywam wacikiem nasączonym widać efekty akurat u nas zadziałało. A mieliśmy na całej twarzy.

Jutro kupuję ten specyfik i spróbujemy mam nadzieje ze zadziała. Bo u nas całe czoło i skronie zsypane.

Dziewczyny czy któraś z Was miała problem z przebarwieniami na twarzy? Ja w pierwszej ciąży miałam ale tylko trochę i szybko zginęło. A teraz masakra czolo i policzki z brązowymi plamkami. Macie może na to jakiś sposób?

My dziś byliśmy na przeswietleniu bioderek i na szczęście wszystko ok. Byłam też z Kamilkiem w poradni laktacyjnej i położna go zwazyla 4355 G. Waga urodzeniowa 3800. Więc w 4 tygodnie pół kilo do przodu słodkiego ciężaru. Laktacja się unormowala też mam wrażenie pustych piersi a jak odciagne laktatorem to 60-70 ml.

Spokojnej nocy.

Odnośnik do komentarza

Ma-gorka moja siostra to miała coś takiego przeważnie wychodzi to jak zaczyna się ciepło ona przemywala twarz nizoralem "szampon". Moze tobie też to zadziała ona miała też dużo na plecach to się poprostu w tym szamponie kąpała.

Odnośnik do komentarza

Magorka (i inne dziewczyny) czy jak ci sie ustabilizowalo to przestało ci kapac z piersi? Bo mi czasem leje się jak z kranu. Jest to trochę irytujące. ..

Jutro idę zdjąć resztę szwów i może w końcu zdejma też te z barku (chyba nie pisałam- straciłam duuuzo krwi i jak kazali mi wstać siku to zemdlalam i wpadajac pod łóżko rozwaliłam cały bark :-( ale spotkanie z zimną podłogą było bardzo przyjemne!)

 

♥️Najpierw mieliśmy siebie 💚 2006💛Potem mieliśmy Was💙 2015♥️ 2017💜2020❤Teraz mamy wszystko💜

Odnośnik do komentarza

DobraWróżka
Magorka (i inne dziewczyny) czy jak ci sie ustabilizowalo to przestało ci kapac z piersi? Bo mi czasem leje się jak z kranu. Jest to trochę irytujące. ..

Jutro idę zdjąć resztę szwów i może w końcu zdejma też te z barku (chyba nie pisałam- straciłam duuuzo krwi i jak kazali mi wstać siku to zemdlalam i wpadajac pod łóżko rozwaliłam cały bark :-( ale spotkanie z zimną podłogą było bardzo przyjemne!)

U mnie kapie ciagle! Wkladki zmieniam 2-3 razy dziennie i mam wrazenie ciagle smierdze mlekiem. Chcialam isc z corka starsza na basen ale tak przeciekam ze chyba woda zrobilaby sie metna ;-)

http://lb1f.lilypie.com/qZ8Ip2.png
http://www.suwaczki.com/tickers/iv09df9hgaar6rba.png

Odnośnik do komentarza

Hej czytałam ale nie miałam jak pisać. U nas od wczoraj chyba wróciły kolki. Tak ok 18 mała zaczyna płakać i nic nie pomaga nie chce cyca rzuca się i denerwuje. Tak mi szkoda robaczka. Na szczęście po kąpieli cyc prze chwilę i zaraz zasypia. Ja pije zaparzony kminek i herbatke laktacyjną tam też są te lecznicz zioła ale u nas nie pomaga na brzuszek. Teraz tak śpi niespokojnie oczywiście ze mną na łóżku w sypialni. Tatuś przeniósł się do innego pokoju żeby nam było wygodniej niby...
Skórka schodziła Zuzi ze stópek i rączek ale kąpaliśmy w musteli i smarowaliśmy oliatum i po kilku dniach było już ładnie.
Kurcze Zuzka kończy jutro 3 tyg. a my już na 2 pampersa musimy przejść bo 1 jakieś ciasne.
Karinka też bym wolała pojechać do mamy a nie siedzieć samej. Moja mama mi pomaga po pracy zawsze to coś.
Ma_górka ja też mam przebarwienia ale tylko na czole i to prawie pod włosami więc nie smaruje może same zniknął?
Dominika zieloona. jeszcze trochę wytrzymajcie wszystko wróci do normy.Trzeba czasu. Ja tak miałam po 1 porodzie przez jakiś czas czułam to nacięcie jeszcze mnie żle zszyła to już wogóle miałam meksyk. Trochę dłużej niż 6 tyg. zajął mi powrót do formy ale z mężem też było ok bałam się tak jak wy. Nie bolało chociaż odczucie dziwne jak dla mnie. Miałam wrażenie że tam na dole to mi się studnia zrobiła. Mięśnie osłabły dopiero póżniej się zregenerowały ćwiczeniami.
U mnie 3 tyg. po porodzie nic już prawie nue leci nie cieszę się na zapas bo jak pisałyście pewnie to jeszcze nie koniec.
Panifioono no widzisz jedna mądra i mądrze mówi. Takich ludzi słuchaj

http://fajnamama.pl/suwaczki/f85c3ik.png

Odnośnik do komentarza

Cześć Mamusie:)
U nas też dzisiaj jakos,tak niespokojnie,Kuba się wierci,ucina sobie tylko krotkie drzemki,noc też fatalna:(Dałam mu Viburcol i kropelki na kolke,i zastanawiam się ,co takiego zjadłam,że stęka,bo ja prawie głoduje:(

Ma_GORKA,
ja miałam przebarwienia ,jak brałam tabletki antykoncepcyjne,wyglądałam,jak jaszczurka plamista:D pozbyłam się ich dopiero rok po odstawieniu.
Smaruj się kremami z wysokim filtrem,ja miałam też taki rozjaśniający,ale gówno dawal:( to hormony,jak Ci sie unormują,to przebarwienia znikną.

Była już może któraś z Was na solarium?ja bardzo rzadko chodzę,ale wyjeżdzamy nad morze w sobotę i mam zamiar pójść przed wyjazdem,jakbym tak miała się rozebrać:D

A tak w ogóle chyba ze dwa dni temu była mowa o kryzysach,mnie dzisiaj też dopadł,byłam skrajnie niewyspana,a Kubuś non stop tylko na rączki i cycuś.Aż wzięłam go do łóżka o 11 i stwierdziłam,że sorry,ale miaucz sobie,ja się muszę kimnąć 15 min chociaż,bo padne i pospaliśmy 1,5 h:)nie wiem,jak dawałam radę przy mojej córce,która w ogóle nie sypiała,a ja jeszcze studiowałam dziennie,chyba stara dupa już jestem:D

Panifionaa,
bardzo cieszy mnie Twój lepszy humor:)

I jeszcze jedno,czy Wasze dzieciaki też preferują jedną strone,tj.czy patrzą raczej np w lewo,główke tzrymają raczej w lewo,itp.
Bo ja oczywiście już panikuje i mam obsesje po Karolinie ,że Kuba ma wzmożone napiecie i asymetrie.Chociaż dzisiaj pytalam tate i powiedział,ze może się tak zdarzać u tych dzieciaczków,że jak odkrywają,że mogą się odwracać,to moga też preferować którąś ze stron i trzeba im pokazywać,że mają tą drugą:)
Ale i tak po przyjeżdzie biegnę do neurologa go pokazać.

Odnośnik do komentarza

Panifiona to trzymam kciuki za dobre wyniki :)
Zielona jeśli idziecie tylko do Kościoła to ja bynajmniej dała wino :)
Mój Kacperek też się luszczy. Smaruj oliwka i pomaga tylko troszkę.
Myszeczka usg stawów zbiorowych jest zalecane między 4 a 6 tyg życia- przesiewowo.później ok 3 miesiąca i jeszcze raz pźniej ale nie pamiętam. Ja byłam prywatnie bo na NFZ trzeba mieć skierowania i u nas zapisują na sierpień. Więc na kontrolę pójdę na NFZ :)
Zielizka co u Was?
Wisienka też się nie odzywa, tak samo Karola :/
Ola a daleko masz nad morze? Ja myślę czy w sierpniu na kilka dni nie wyskoczymy :)

http://www.suwaczki.com/tickers/atdcj44jg4siydgu.png

Odnośnik do komentarza

Po prawie 5h stekania w koncu zasnela. Nawet jesc nie chciala taki miala pelen gazow brzuszek :/ ach...

Majce tez sie skora luszczyla,i to bardzo. Teraz zostalo juz tylko troszke na glowie - nawilzam oliwka i wyczesuje.

Dobrze,ze ktoras z Was napisala o oczkach,bo sie zaczelam zastanawiac skad biora jej sie te kreseczki na galce ;)

http://www.suwaczki.com/tickers/relgdf9h47l07utr.png

https://www.suwaczki.com/tickers/oar8yx8d7t5juzb4.png

Odnośnik do komentarza

Emka,ja myslalam ze tylko moj tak przybiera:-) jak mial cztery tygodnie to od urodzeniowej wagi przybral 1,2:-) a karmisz tylko piersia? Bo mi doktorka powiedziala ze malo kiedy spotyka sie,zeby dziecko tylko na piersi tyle przybieralo:-)
My poszlismy spac o 2),pobudka o 2,4 i 6, po zabawie i trzykrotnym jedzeniu Moj Aniolek usnal:-) tez ide drzemac:-)

http://suwaczki.maluchy.pl/li-70938.png

Odnośnik do komentarza

Moja Zuzia to super babeczka!!! Po wczorajszym płaczu zasnęła o 21 i dopiero o 3 obudziłam ją na jedzonko i zmanę pieluszki. A póżniej przed 6 tą. Zauważyłam że o tej godz jak się obudzi to nakarmiona sobie leży z pół godz ja kimam a ona cichutko jest. Póżniej zasypia i dopiero trraz obudziła ją wieeelka kupa. Także mega jesteśmy wyspane i dzisiaj damy radę z każdą kolką.
Dziewczyny zabierałyścue bobaski już na zakupy np do galerii? Dzisiaj mogę się wybrać trzeba uzupełnić chłopakom garderobę na lato ake sama nie wiem czy z Zuzią to dobry pomysł? Ale bez niej nie pojedziemy bo cyc.
Co do solarium to też bym się wybrała nie pamiętam jak to było przy chłopakach chyba chodziłam podczas kp bo bym raczej 2 lata bez opalenizny nie wytrzymała. Troche się opaliłam już na słońcu i samoopalacz w sprayu i jest ok. My też się wybieramy nad morze w lipcu a mamy 200 km do sopotu i to na camping z przyczepą. Już się nie mogę doczekać. Żeby tylko upałów nie było bo z maluszkiem to ciężko.

http://fajnamama.pl/suwaczki/f85c3ik.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...