Skocz do zawartości
Forum

Majóweczki 2015


Joasia21

Rekomendowane odpowiedzi

Anela wszystkiego najlepszego.
Wisienka również wszystkiego naj dla Hani. I nie jestes na pewno złą matką. No chyba ze nas tu więcej takich złych :-)))) ha!ha! A co do spania ciągle na boku, drętwienia i bolu głowy to dokladnie cie rozumiem. Mam tak samo i nie wiem jak od stycznia będę funkcjonować w pracy.
Dominika tylko to zaświadczenie musi być na specjalnym druku weź go z OPS-u i ma być ze przebywalas pod opieką lekarską przed 10 Tc + wizyty w każdym trymestrze :-)
Sylwunia być może u was doklada gmina - ogólnie jest 1000 zł z budżetu państwa , no i drugi 1000 jesli ktos się łapie na rodzinne.
Ewelusik zdrówka życzę.

http://www.suwaczki.com/tickers/17u9i09k995ttuhf.png

Odnośnik do komentarza
Gość Ewelina1986

Drogie doswiadczone Mamusie! Prosze o pomoc. Od tygodnia moja 4 miesieczna coreczka ma w nocy problem z oddawaniem gazow. Budzi sie i kreci. Pomoglo podawanie espunisanu do nocnego karmienia ale tego nie mozna podawac "bez przerwy". W zwiazku z tym moje pytanie co moge je podawac zeby w nocy nie bylo problemu? Biogaje? Jest karmiona piersia i mm. Od poczatku ma ta sama mieszanke. W ciagu dnia pije koperek

Odnośnik do komentarza

Anela - najlepszości :)
Wisienka - buziaki dla Hani :* i nie stresuj się. Jestes najlepszą mamą dla Hani. Niektóre dzieci są bardziej wymagające, inne mniej. Ale przecież kiedyś z tego wyrosną...mam nadzieję ;)

Emka a ja do tej pory myślałam że tylko Kacperek z 11.05 :)

my wyruszamy na weekend do teściów. Udanego weekendu mamusie :*

http://www.suwaczki.com/tickers/atdcj44jg4siydgu.png

Odnośnik do komentarza

Szczęśliwa mamusiu, to super! Będziesz miała kolejną paczkę na święta :-)
Wisienka, głowa do góry. Będzie lepiej. My też z tych co budzą się często. Dziś było lepiej bo tylko co 2 h.
I odnośnie spania to muszę się pochwalić że 2 noc Alicja całą spędziła w swoim łóżeczku. Bo do tej pory pół nocy ze mną spała. Zauważyłam że budzi się tyle samo nie ważne czy śpi sama czy ze mną.

Solenizantom Sto lat Sto lat niech żyją żyją nam. Niech żyyyyyją naaam :-) sorki za fałsz ;-)

A choruszkom życzę ogrom zdrowia. Niech już wszystkie katary miną.
Ewelina niestety nie pomogę w sprawie gazów bo u nas takiego problemu nie było. Ale może zmiana butelki na jakąś antykolkowa pomoże żeby mała nie łykała tyle powietrza. Albo więcej przepajac woda? W każdym razie zdrowia

http://fajnamama.pl/suwaczki/a9vtqke.png

Odnośnik do komentarza
Gość Wisienka2

Kolejna ciężka noc za nami.
Zdążyłam się polozyc, zasnąć i po 15 minutach Hania się obudziła, nie spała ponad godzinę, aż do 1. W końcu jak zasnęła, pospala 2 godziny, znowu pobudka, cyc w łożku, zasnęłyśmy jakoś, ale pobudki znowu do rana. Głowa mi pęka. Już naprawdę nie wiem o co chodzi, nawet sinlac który wcześniej dawałam jej rano,teraz daje wieczorem żeby była bardziej najedzona, ale to tez nie pomaga. A teraz już od 7 oczywiście zabawa na sto dwa.. Moje kochane szczęście, szkoda tylko ze tak nie chce spać w nocy :)
Emka ja już dlatego tez przekładam do łóżeczka, bo jak nawet pospie te 2 godziny sama to jest to zdecydowanie lepszy sen niż razem z Hanusia, kiedy czuwam i śpię w jednej pozycji. Sylwiunia jestem za kołkiem :)
Hanka spokojnej podróży.
Szczęśliwa mamusiu Oli ślicznotka, oby ten katarek szybko minął.
Emka najlepsze życzenia dla Alicji:-)
Miłego weekendu dziewczyny!

Odnośnik do komentarza

Hej. Kurcze zarazilam sie od Hani :( jestem chora. Boli mnie gardlo, stracilam kubki smakowe. Ratunku.... jestem juz 4 raz chora od porodu, masakra a tu nic nie można wziąć.

Wisienka wszystkiego naj dla bliźniaczki :) oby chciała spać w swoim łóżeczku caaałe noce jak jej bliźniaczka :)

Wracam ze szkoly. Rano ledwo co sie wyrobilismy zeby małą zawiezc do babci. Jednak szykownie sie na czas samej a z małą to różnica i trzeba sie przestawic :)

http://s1.suwaczek.com/201505134580.png

Odnośnik do komentarza

Ewelusik ja teraz jestem na antybiotyku a prędzej już też dwa razy byłam chora i lekarka mi kazala normalnie brać neosine w tabletkach dwa razy dziennie do tego tak samo ibum i to przez 4dni na prawdę neosine czyni. Cuda.Oli też dostaje ale w syropie. Lekarka powiedziała że nasze dzieci już są duże i jeśli one to mogą to my też także spokojnie

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny kochane jesteście dziękuję bardzo za życzenia :-))
Zdrówka chorowitki małe i duże.
Wisienka jaką złą matka? Oj zaraz lanie ci sprawie chyba nie mów tak! Przecież każda by chciała żeby było ideaknie żeby dzieciaczki od urodzenia przesypiały całe nocki itd itp ale tak nie ma. Na palcach jednej ręki możesz policzyć ile dzieci na forum śpi w nocy w swoich łóżeczkach całą noc. Każde to indywidualny przypadek. Najważniejsze że są zdrowe . Ja się wczoraj pokłóciłam z M. bo uspałam Zuzię i wstałam wziąć antybiotyk a ta się obudziła. Mówie żeby się koło niej położył ja zaraz wracam. Zeszłam na dół słysze że płacze. I oczywiście przyszedł z nią na dół godz 23 no tak mnie wkur... Bezradny biedak dziecka nie potrafi uspać. Tylko ja i ja. Dałam mu popalić może ciut za ostro.

http://fajnamama.pl/suwaczki/f85c3ik.png

Odnośnik do komentarza

Dzięki dziewczyny za wszystkie rady odnośnie becikowego. Mój gin nie ma położnej więc muszę od niego wziąć zaświadczenie, ale ostatnim razem wysłałam M i nie wziął kasy więc może i tym razem nie weźmie. Mam nadzieję, ale najpierw zadzwonię i zapytam.
Emka spóźnione życzenia od Lenki:-) Zawsze coś przegapię:-/ a to u Lenki na stopach to tylko skarpetki w reniferki ze Smyka, słabej jakości za wygórowaną cenę, nie polecam:-) ale chociaż ciepłe.
Ewelusik zdrówka dla Hani:-*
Wisienka szkoda, że na jednej nocy się skończyło, ale napewno wkrótce się to zmieni, wierzę w to:-)
Juli katar powiem szczerze nam się jakiś wyjątkowo łagodny tym razem trafił, mnie tylko gardło już boli a katar mi się nawet na dobre nie rozkręcił i pierwszy raz nie mam obtartego nosa:-) i Lenka też ok:-)
Sylwiunia dla mnie 1000 zł to też ogrom kasy, tym bardziej teraz przy 60% pensji. Ja tak naprawdę to dlatego czekałam z tym do teraz bo wiedziałam, że będzie kiepsko z forsą.
Ewelina 1986 może podawaj jej Dicoflor albo Bobotic. I zastąp koperek wodą.
Hanka udanego weekendu:-*
A i Wisienka pstryczek w nos za takie myśli, że jesteś złą matką, lepiej Hania trafić nie mogła, wiem co piszę.
A moje dziecko ma dziś wilczy apetyt, zjadła cały słoiczek swojej ulubionej marchewki z ziemniakiem z Hippa i po godzinie dałam jej pół słoiczka marchewki z ziemniakiem i kalarepką i po tej połowie zanim zdążyłam podgrzać kolejną porcję aż się zanosiła od płaczu z głodu i się krztusiła, matko boska:-) ale chociaż wiem, ze po prostu jej proporcje mojej marchewki z ziemniakiem nie odpowiadały, gotuję marchewkę i jeszcze raz to połączę z resztą, może wtedy zje, oby:-) no i u nas narazie nie chce słoiczków po 6 i 7 miesiacu, czyli bardziej grudkowatych, no nic, poczekam. Tzn jeszcze spróbuję z innym smakiem bo może pomidor jej nie podszedł, ale obstawiam konsystencję.
Wiem, że piszę za dużo i że Was to średnio obchodzi, ale co ja poradzę, że muszę...:-p

http://s4.suwaczek.com/201505065565.png

Odnośnik do komentarza

A u nas mały armagedon. Skóra już podleczona, za to katar się przyplątał ;/ Do tego Piotr chce gryźć wszystko co napotka na swej drodze, na mnie tez sie rzuca :D Czuję już jakąś szorstkość na dziąśle, mam nadzieje, że już niedaleko.. Do tego nauczył się pełzać i zasuwa jak mała gąsieniczka+ próby ustawiania się na czworaka. Tyle się dzieje, że się nie dziwie, że nie śpi w nocy..Choć ja padam tak jak ty Wisienka, ból głowy, spanie na jednym boku ;/ Jak mi się go udaje w nocy choć na godzinę odłożyc do łozeczka to mam takie uczucie mega wolności :P Też już nie daję rady przez te noce..I pomyśleć, że kiedyś się tylko 2razy budził..
A jeszcze trzeba o prezentach na święta pomyśleć bo jakoś nie miałam weny na myślenie :P Dlatego też chyba koniec posta bo głowa pusta..Pozdrowienia dla solenizantów i jak zawsze zdrówka dla chorowitków :))

Odnośnik do komentarza

Cześć Mamusie:)

Anela wszystkiego najlepszego. Sto lat.

Dla dzieciaczkow odchodzących miesięcznice również wszystkiego najlepszego.

Dużo zdrówka dla wszystkich chorych.

Kamilek w tym tygodniu bardzo ładnie spał . Miał dwie noce przespane całe. Od 21 do 6 rano. Ale dzis od rana temperatura. Wychodzą mu zęby na górze. Lewa dwójka i jedynka już się przebiły a teraz po prawej stronie wychodzą. Dziąsła spuchniete i brak apetytu. Nic nie chce wziąć do ust. Nawet cyca nie chce. Mam nadzieję ze nic się nie rozwinie z tej gorączki, ze to tylko zęby. Na razie podaje nurofen na zmianę z paracetamolem w czapkach. Lepiej toleruje czopki niż syrop. Bardzo płakał jak mu podawałam. Tak mi go szkoda. Zawsze taki rozesmiany moj Misio a dziś taki smutny cały dzien i nie nie wie co się z nim dzieje. Zobaczymy jaka dziś będzie noc.

Pozdrawiam Was wszystkich , zdjęcia dzieciaczkow śliczne. Lenka, Zuzia, Oliwia cudowne małe babeczki.:*

Odnośnik do komentarza

Ma gorka, nic się nie boj, wyjdą ząbki i przejdzie ;) szkoda dzieciaczkow bo dorosły by tyle bólu nie zniósł ale juz dużo za nim ;)

Nic więcej nie wiem! Pamiętam przebłyski zdjęć! Dzieci super słodycz i choinka wypas ;)
My zamiast bombęk mamy bąble takie jak przy czapce żeby bezpiecznie było bo tygrys się turla juz coraz dalej haha

Powiesze pieluchy i IDE spać!obym podpala... Wam tez życzę!

http://www.suwaczki.com/tickers/relg73sbod19m7di.png

Odnośnik do komentarza

Ma Górka tyle już ząbków macie? My walczymy z prawą górna jedynka ale końca nie widać :/
Mąż poleciał na śledzika z kumplami, mam nadzieję że wróci w sensownym stanie...
Byliśmy dziś na basenie i kurcze muszę przyznać że rośnie mi mały pływak z Kuby, ale to dobrze bo ja to sportowy antytalent :D
Ewelusik zdrówka dla was :*
Ruszam tylek i próbuje przełożyć małego do łóżeczka, oj będzie ciężko :( dobranoc

Odnośnik do komentarza

Dzięki za życzenia zdrowotne. Już jest lepiej i u mnie i u Haniutki :)
A my mamy pierwszego zęba dzisiaj zauważyłam :) taki prezent na jutrzejsze 7 miesiecy he he
Ide spać bo jutro znowu na 9 do szkoły OMG zeby mi sie chcialo tak jak mi sie nie chce.
Życzę przespanej nocy Wam w pustym łóżku a maluchom w łóżeczkach (swoich) :) Moja zjadla przez sen i teraz spi chociaż jak slysze jak jej sie ciężko oddycha to serce mi sie kraja bo sama mam katar i mnie to denerwuje to co dopiero tę kruszynke :(
Dobranoc

http://s1.suwaczek.com/201505134580.png

Odnośnik do komentarza

Sylwiunia fajnie wam z tym pływaniem ja czekam na otwarcie term u nas w święta i też będę chłopaków z zuzią wysyłać. Ja nienawidzę basenów a zresztą nie mam jednoczęściowego stroju a w dwuczęściowym się już nie pokaże z obwisłą skórą na brzuchu:' -(
Ola ma_górka bidulki z tymi ząbkami mi też Zuzienki szkoda jak tak cierpi
Ewelina 1986 może faktycznie tak jak pisze Dominika dawaj wodę zamiast kopru. Ja dałam kilka razy jak była mniejsza i miałam wrażenie że ją brzuszek po tym koperku bolał.
Dziewczyny wreszcie się odważyłam i zrobiłam sobie brwi . M. zasponsorował w ramach prezentu urodzinowego. Kurcze początek bolał jak cholera póżniej już spoko. Efekt jest fajny. Podoba mi się nawet.
No i znowu nie mogę wstać po antybiotyk bo mi córunia nie daje. Oj te cycusiowe bobaski. A i znowu mnue dzisiaj dziabnęła w suta. Cycek mnie kilka godz bolał.

http://fajnamama.pl/suwaczki/f85c3ik.png

Odnośnik do komentarza

Cześć
Dopiero dziś was doczytałam
Po moim bólu pleców przyszło coś gorszego 4 dni biegunki u Antosi. Wizyty codziennie i lekarzy ,zmiana pieluch co chwile,pranie ubranek 5 razy dziennie,. Antośka osłabiona i jeść nie chciała i leków przyjmować. Strasznie się bałam żeby się nie odwodnila. Trochę piła wody, oczywiście spadła z wagi. Zaparlam się z panią doktor żeby nie iść do szpitala bo tam na zakaźnych jeszcze co innego złapie. A przypomina ze dziś mamy chrzest Antosi.
Ledwo żyje . Wstaje codziennie o 4 z małą, kładę się późno. Wstaje co godzinę dać jej choć 20 mm potem myje butle i sterylizuje. I za 40 min wstaje znów. Do tego głupia matka wymyśliłam sobie wczoraj ze uszyte małej spódnice i opaskę na głowę na zmianę stroju po kościele. Tylko matka mogła sobie tak dodać roboty a chrzciny w domu. Odpisze później wam wszystkim
Dzieciaki śliczne
Jubilatom wszystkiego najlepszego
Życzcie mi powodzenia
Idę szykować stół. ..

Odnośnik do komentarza

Daduska, powodzenia z chrzcinami! Trzymam kciuki, żeby wszystko się udało! No i żebyście z Antosia fizycznie wytrzymały! Po takich kilku ostatnich ciężkich dniach to nie lada wyzwanie!
U nas ostatnie dni też nie najciekawsze.... We wtorek mieliśmy szczepienir i wtedy się zaczęło... Temperatura, marudzenie, w piątek doszedł katar i górne dziąsła są tak spuchniete, że aż strach na nie patrzeć. Biedna Antoninka... 3 noce po szczepieniu zasypiala dopiero ok. 23,teraz męczy się ze smarkami... I znów mam podejrzenie, że to teściowa przyniosła do domu wirusa... Tak jak to było ostatnio... Strasznie kaszle, a wczoraj wyszłam z kuchni i slysze,a ona całuje Antoninę.... Czy ta kobieta w ogóle nie myśli? I jeszcze się pożale, że mąż chlapnal do teściowej, żeby jechała z nami (ja i Antoninka) na wakacje..... Mnie nawet nie zapytał o zdanie, a teściowa już się strasznie zapaliła do tego pomysłu, A JA NIE CHCĘ!!!! Z mężem tak, z koleżanką tak, z siostrą tak, ale nie z teściową! I to ma być odpoczynek? Wiem, jestem wredna, ale nic na to nie poradze, że wakacje z teściową to ostatnie, czego bym sobie zażyczyła... Ech.... Dobra, już nie smece....
Wszystkim niedawno i wkrótce świętującym dzieciaczkom śpiewany z Antoninka głośne STO LAt, a chorowitkom ślemy nasze pozytywne, choć zasmarkane fluidy :)

http://www.suwaczki.com/tickers/km5stv738twq9e2y.png

Odnośnik do komentarza

Daduśka trzymam kciuki, na pewno wszystko będzie ok.
Anela olej brzuch, masz nowe brwi :-) pochwal się fotką
Rusanka, wakacje z teściową to jest to !!!! Ha!Ha! Wspolczuje ale może dzieckiem się troche zajmie a ty z mezem na romantyczny spacer wiec nie ma tego złego.
Ewelusik 100 lat i gratulujemy pierwszego ząbka
Sylwunia to maly plywak ci rośnie.
Zielona co wy macie ? Jakies zabezpieczenia nowe ?
Ma_gorka ale fajne nocki miałaś.
Ja juz się nie łudzę. Moi dwaj starsi budzili sie w nocy do 3 roku życia, wiec jeszcze 2 i pół zostało :-))))
Oby wam szybko te ząbki wyszły.
Ola zdrówka życzymy.
Dominika choinka pierwsza klasa

http://www.suwaczki.com/tickers/17u9i09k995ttuhf.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...