Skocz do zawartości
Forum

Majóweczki 2015


Joasia21

Rekomendowane odpowiedzi

Eh znowu ten temat... Jak czytałam to aż się we mnie gotowało i zrobiło znowu przykro ale później Dominika znowu napisała to o czym myślalam i nie muszę juz się wypowiadać. Dziękuje kochana moje nerwy uratowane. I popieram ze powinniśmy uznać ten temat za tabu, bo po co się kłucia znowu.
Anelka ma 4 miesiące a zabawki to tak od 3 tygodni łapie.
Od dwóch dni nauczyła się krzyczeć i piszczec :) teraz to zamiast gadania :) ale to na takich ultra dźwiękach że szok :D
U nas dziś chłodniej ale ja marzę o jesiennej deszczowej pogodzie :)

http://www.suwaczki.com/tickers/16uddqk3lvmzhw85.png
http://www.suwaczki.com/tickers/34bw3e3k2pcfzur1.png

http://s7.suwaczek.com/201504281765.png

Odnośnik do komentarza

Co do pieluszek z Rossmana to są własnie mniejsze od innych. U nas 3 Pampers PC sa dobre a te z Rossmana to ciasne strasznie i krotkie. Ale udalo sie je zuzyc jakos. Jeszcze happy pieluszek nie testowalam, ale chyba juz nie bede bo i tak do tej pory nie trafilam na nic lepszego od Pampers.
Lenka łapie do rączek zabawki, ale najlepiej to pieluszke łapie, bez pieluszki nie wychodzimy z domu, zabawki też w sumie bierzemy, ale na spacerze to musze jej podac to wtedy sie pobawi. Ale mam wrazenie, ze ona woli obserwowac i gadac niz sie bawic zabawkami.

http://s4.suwaczek.com/201505065565.png

Odnośnik do komentarza

Wyjść czy nie wyjść? Oto jest pytanie.. :-) mały tak pcha rączki do buzi że aż się krztusi.. masakra!
Aluś leży na brzuchu z głową cały czas mocno uniesioną. Nie raz ręce idą w ruch tak jakby chciał płynąć żabką i leży na na samym brzuchu bez podpurki ;-D ale niestety sie nie przekreca z pleców brzuch ani na odwrót.. jutro kończymy 3 miesiące. A kiedy wasze pociechy zaczęły sie przewracać?
Muszę się poskarżyć-ostatnio mój syn po raz pierwszy na mnie nakrzyczał :-D jak wyciagłam mu butlę żeby wytrzeć mu buźkę bo miał od mleka.
Ahh ten krzyk z taką pretensją.. szok mamusie :-D co dzień coś nowego :-)
Aha i jeszcze pytanko.. małemu łzawi oczko tak jakby mu coś wpadło ale nic nie widzę. Co można zrobić? Może czymś zakropić?

http://www.suwaczki.com/tickers/relgi09kpx9lef11.png

Odnośnik do komentarza

Co do spiworkow to my mamy, ale z oczywistych powodow raczej go nie uzyjemy bo pewnie by sie darła, że sie ruszyc nie moze;-p
Karinka spoko loko:-D
Anela słodkości:-*
Biorę tą małą dupkę i idziemy na spacer, trza z podłogi do wózka przerzutkę zrobić...:-D
Lenka jakoś z tydzień przed skończeniem 3 miesięcy zaczęła się przewracać, ale na początku to był dla niej ogromny wysiłek a teraz jej to zajmuje sekundę.

http://s4.suwaczek.com/201505065565.png

Odnośnik do komentarza

Przepraszam za wrzucenie filmiku i rozpętanie wojny. Nie było to moją intencją!
Dodam tylko od siebie: że drażni mnie, że 'życzliwi' zaglądają mi w cycki, a sami 2-3latków futrują czipsami i colą :/ niech Unicef zrobi o tym kampanię! brrr...

Odsetka ledwo się interesuje zabawkami, a i nie bierze do rączki.
Śpiworki mamy 2, ale jeszcze nie używane.
Pytanie: do jakiego czasu PO szczepieniu może wystąpić temp u dziecka? I czy wówczas można wyjść na spacer czy lepiej odpuścić?

 

♥️Najpierw mieliśmy siebie 💚 2006💛Potem mieliśmy Was💙 2015♥️ 2017💜2020❤Teraz mamy wszystko💜

Odnośnik do komentarza

Dobra Wrozko - to raczej chodzilo o mnie,ale mam to gdziez,bo jakos nagonce kp sie nikt nie poddaje,mm lepsze, a chrzcza jak leci,bo co rodzina powie.
Kazda daje co najlepsze swojemu dziecku, ja tez, a wszystko inne dla mnie jest gorsze,dlatego odrzucilam. Tak samo z zabawkami, szkola itp itd.

Dzieki za info odnosnie spiworkow. Poobserwuje Maje i cos zadecyduje.
Tez musimy wymienic wanienke na wieksza.
Ja raz nie wyszlam z Maja na spacer - w pt kiedy zaczely sie upaly. Tak wychodze z nia od dnia wyjscia ze szpitala. Spacer obowiazkowo dla zdrowia psychicznego.

http://www.suwaczki.com/tickers/relgdf9h47l07utr.png

https://www.suwaczki.com/tickers/oar8yx8d7t5juzb4.png

Odnośnik do komentarza

Hej. A my po szczepieniu. 6 w 1 i rota. Pneumokoki zostawiliśmy na za 3 tyg.
Wiktorek wazy 6560 i 66 cm.
Za tydzień kończymy 3 miesiące i na razie tez nie lapie zabawek. Oprócz jednej małpy ktora wissi przy łóżeczku i od małego miał na nią chrapke :-) nie przewraca sie tez ale nie lubi nadal pozycji na brzuchu wiec nie ma jak ćwiczyć pewnie.
Lekarka kazala częściej na brzuch i jak skończy 3 miesiące poczekać z tydzień czy dwa i zacząć podawać jabłuszko, marchewkę ziemniaczki kleik ale dawać nadal cyca. Pytalam jej o mm no mi ciągle wisi na cycu i dlatego kazala wczesniej rozdzezyc dietę.
Co do dyskusji z mm to mimo ze ja ko to nieraz zazdroszczę tym co karmią butlą. Wiedza ile dziecko zjadlo, wiedza co ile podać. Może ich ktos zastąpić itd. Ja osobiście wybrałam kp bo wygodniej ( nie trzeba myc butelek, wypadać szykować ppdgrzewac itd.. ) no i taniej :-))) spojrzałam z ciekawości na mm to sporo zaoszczedzilam :-))) ha!ha! I nigdy nie patrzyłam na to z perspektywy czy dziecko po tym mleku czy po tym będzie mądrzejsze czy inne wymysły.
Anela śliczna ta twoja niunia. Mam sentyment do dziewczynek.
Dominika nie stresuj sie. Ja tam ci zazdroszczę ze karmisz mm i możesz iść no na siłownię czy gdziekolwiek. Ja po 3 miesiącach wiszszenia na cycu mam juz dość. Nawet jak juz pisałam nikt na spacer go nie zabierze bo ryk co 15 min albo 0,5 godz. Ale juz wytrzymam zobaczymy jak się sprawdź to rozszerzenie diety.
I ja osobiście dzis czułam presje lekarki jak zapytałam o mm.

http://www.suwaczki.com/tickers/17u9i09k995ttuhf.png

Odnośnik do komentarza

Czesc dziewczyny, my dzis po wizycie kontrolnej u neurologa. Trochę sie podlamalam bo okazuje sie ze moja mała ma cały czas problem z asymetria, do tego nie chce za bardzo podnosić głowy jak lezy na brzuszku, jest leniuszkiem, ma wzmożone napięcie w barkach, wygina sie za bardzo w lewa stronę. Skierowała na rehabilitacje metoda NDT. Stale cos..
Marti, ja używałam śpiworka juz od urodzenia małej, odłożyłam dopiero jak zaczęły sie upały. Teraz musze znowu wrócić do niego. Dla mnie super, mała sie nie rozkopuje, grzecznie spi, a jak nie ma śpiworka lub otulaczka to budzi sie co dwie godziny.

Odnośnik do komentarza

Moja Hania tez jeszcze nie za bardzo kojarzy co znaczy łapać zabawki (ma 3m i 9dni). Na razie jest na etapie ładowania obydwu rączek do buzi i wściekaniu sie dlaczego sie nie mieszczą.. Zaczęła sie natomiast śmiać tak głośno i szeroko, ze szok ;) słodziak mały

Odnośnik do komentarza

Z racji ze temat zakończył się już kilka stron temu nie wypowiem się PO RAZ KOLEJNY na ten beznadziejny temat. Mam nadzieje ze juz więcej nie będzie poruszany bo dotyka zarówno mamy karmiące mm jak i kp. Nie każdy karmi jak chce ważne ze matka i dziecko są zadowolone.

My używamy śpiwora mimo że mały lata po łóżeczku jak wsza. O dziwo nie ogranicza mu to ruchów ;)

Co do chwytania zabawek .. jakoś się nakręciłam niepotrzebnie ze juz mały powinien trzymać i spędzam z nim dni na podawaniu zabawek do rączki bo niby to tez jakoś ma rozwijać dzieci no i jakoś po ponad tyg Adaś chętnie trzyma i wyciąga rączki po zabawki z maty edukacyjnej. Ale wydaje mi się to kwestia czasu kiedy dzieci same są zainteresowane otoczeniem to chcą je same poznawać;)

Otulinka u nas tez wietrzenie i my codziennie na spacerze tylko uszy zakrywamy;) zaraz po szczepieniu tez byliśmy na dworze i to zrobiliśmy niezły maraton bo przeszliśmy 10 km i mały był zadowolony ;)

Czy u was po szczepieniu rotawirusami są biegunki ? Chodzi mi nie o rzadkie kupy tylko takie które całość wchłania pielucha

Odnośnik do komentarza

Takiego posta ukulałam i sie niedodał,cholera:(

Szurpicia,
ja odciągam,tyle ile sie da i wymywam ta białą wydzieline co sie tam gromadzi (mastke),bo to siedlisko bakterii.Myje gazikiem z woda przegotowana.Napletek ma zejść wg najnowszych norm do 6rż:)

Otulinka,
przemywaj solą fizjologiczną to oczko,albo kup krople Bephanten(spróbuj na sztuki,albo polowe opakowania,bo są drogie) i tez daj na wacik i przemyj (od zewnątrz do wewnątrz) u nas pomogło:)

a chciałam jeszcze o kp i mm sie poudzielać,to się cholera nie dodało ;p

Odnośnik do komentarza

Szurpcia, my nie ściągamy, w wannie go przytrzymuje i obmywam i wacikiem przecieram ujście cewki bo tam się takie białe coś robi jakoś mastka czy jakoś tak się to nazywa i to jest minimalnie pod skorka ze nie trzeba ściągać tylko przytrzymać wystarczy :)

mi ciąża szare komorki zezarla, za każdym razem mam odpowiedz dla każdej, napisze jedno i reszty juz nie jestem w stanie sobie przypomnieć :| :P a moze muszę się drzemnac? Po spacerku... :)

Odnośnik do komentarza

Ja juz z tymi kupami to wysiadam.. po pierwszej dawce tez miał takie .. potem była przerwa jakiś tydzień .. i cały czas od tamtej pory miał co 3-4 dni takie kupy po 2 czasami 3 razy dziennie .. stwierdziłam ze to na zeby. Od tygodnia był spokój aż do tej 2 dawki i znowu ma taką wodę .. pogodny jest temp nie ma więc nie szaleje ale wkurza mnie to bo to trwa już jakieś 7 tyg i lekarz kazał czekać nast 6 tyg do następnego szczepienia

Odnośnik do komentarza

marti87
Kupka26 (...)

Słodkie przejęzyczenie i jakże w temacie :)

Piszecie o chwytaniu, my z Superhiroł właśnie wróciliśmy od wulkanizatora. Nieźle się popisał - matka w międzyczasie, kiedy to pan łatał dziurę w kole - poszła na stronę pokazywać Młodemu kwiatki w ogródku. Ten w ułamku sekundy capnął za pelargonię zwisającą z doniczki i ... wyrwał z ziemi. Ale wstyd...

bojkot suwaczka

Odnośnik do komentarza

Marti spoko przy kupkowym temacie to może być i kupka ;) i aktualnie zaś kupa u małego ... masakra.

Co do sprzętu młodego to my ściągamy od początku. Tak nam kazali wiec tak robimy ;) akurat ten zabieg to Adasiowi się podoba ;p ogólnie to on lubi jak mu się koło jego sprzętu robi wiec chyba przez to tak dużo kup strzela ;)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...