Skocz do zawartości
Forum

Majóweczki 2015


Joasia21

Rekomendowane odpowiedzi

Jakbym kogokolwiek zaatakowala w pierwszym poscie,to mialysbyscie racje. Napisalam,ze ja bym sie czula,ze truje. Ale Wy tego nie rozumiecie. Dominika napisala,ze takie miala poczatkowo odczucie,dziekuje jej ze to glosno powiedziala. Wy mnie potem zaatakowalyscie, moje odczucia. Ja do Was nie pisze,ze jestescie zlymi matkami,bo bym juz to dawno zrobila jak tylko urodzily sie Wasze dzieci i zaczelyscie karmic mm. Nie mysle zle o mamach mm, tym bardziej tych,ktore nie maja wyjscia,aby tak karmic.
Sposob zywienia ma wplyw na metabolizm,co jest wazne w zyciu,ale chyba nie napisalam,ze najwazniejsza jest super.figura,bo gybym tak uwazala,to bym karmila mm,brala lek i juz dawno wazyla mnie niz przed ciaza. Niestety,sam euthyrox z lekow nie da rady,pewnie w ogole nie da. Wole kp i sobie tutaj sie pozalic na kg niz mm i sobie trzymac diete,brac leki i cwiczyc. To moj wybor i wcale nie oczekuje,ze ktos mnie przez to bedzie wielbil. Wazne,ze maz mnie wspiera w tym,a jakby chciala karmic mm,to tez by tak robil. Ja nie czuje nagonki,a dlatego,ze mam gdzies to. Kazdy robi jak uwaza. Wiecznie na tym forum to powtarzam. Czemu nagle mialabym zmienic zdanie i uprawiac taka polityke?
Ja sie nie czuje lepsza ani gorsza. Czuje sie dobrze,ze swoim wyborem i to jest dla mnie najwazniejsze.
Nie napislaam,ze dzieci kp nie maja kolek? Kto to gdzies wyczytal?

No i meza nie ma i wariuje. No tak,tak samo jak niektore z Was z mezami u boku. Jakas roznica? Zadna.

Napisalam,ze najwazniejsze,zeby dzieci byly zdrowe.

Forum od poczatku ciazy bylo dla mnie wsparciem. Teraz sie to zmienilo,bo napisalam,ze JA GDYBYM KARMILA MM CZULABYM,ZE TRUJE SWOJE DZIECKO. Zamienmy mm na cole i po calej sprawie :) chociaz pewnie nie,bo zaraz by bylo,ze raz na jakis czas mozna.

Kazdy temat.poruszany tu na forum moglby sie potoczyc taka wlasnie rozmowa,ale.tak nie jest. Stad moje wspomnienie na temat mezow. Kazda z nas wie,ze potrafia robic glupoty,ze nie mysla,ze mamy ochote ich zabic,zostawic itp.

Asia poruszyla wazna kwestie. Jak dziewczyny kp pisza o problemach z tym,to zaraz.dziewczyny mm pisza,podaj butelke,odpoczniesz. Zadna mama kp nie napisala mamie mm,kiedy ta sie zalila,ze dziecko nie toleruje mleka,ze ma dac piers.

A ze sie wkurzylam to normalne. Ja nie atakuje nikogo,ale jesli mnie ktos atakuje,bo nie rozumie tego,co mowie,to przestawiam jezyk.

Ja laze w dresie,ale mi tak wygodnie. Robie makijaz, bo mi maz pozwolil kupic super tusz i w koncu rzesy dobrze wygladaja,bo po coazy jakas.masakra sie z nimi zrobila. Wydalam kupe kasy na kremy i twarz coraz lepsza. Zalezy mi,aby dobrze wygladac. I mimo wszystko jestem szczesliwa. A jak.ktos jest szczesliwy brudny,to jego szczescie. Szczescie to to co my czujemy,a nie to,co widza i uwazaja inni. Dlatego pisze,ze to moje odczucia i mam do nich prawo.

Zdania nie zmienie, nikogo nie obrazilam, nie mialam tego na celu, ani zadnej burzy. Niektore mamy mm pisaly,ze ciesza sie,ze karmia w taki sposob i ja jakos nie napisalam,ze mi smutno z tego powodu,ze czuje sie obrazona itp itd co tu piszecie.

Chyba pora olac forum,bo niby mam gdzies,ale jednak siedze i mecze tego posta,zamiast wykorzystac sen Majki na umycie wlosow czy makijaz. Moze jeszcze pospi w tej hustawce i zdaze.
Jednak sie budzi. No nic.

Ja sie dalej bede meczyc z cyckiem,Wy z butlami. Taki los Matki-Polki,ze musi dziecku dac jesc.

http://www.suwaczki.com/tickers/relgdf9h47l07utr.png

https://www.suwaczki.com/tickers/oar8yx8d7t5juzb4.png

Odnośnik do komentarza

WKLEJAM MOJ PIERWSZY POST. GDZIE TU OBRAZANIE I OCENIANIE INNYCH,TO JA NIE WIEM. SAME ZACZELYSCIE SIE TLUMACZYC,DLACZEGO? TEGO NIE POTRAFIE ZROZUMIEC. NAPISALAM WYRAZNIE,ZE NIE INTERESUJE MNIE I NIE OCENIAM WYBORU INNYCH,A WY MI TO ZARZUCACIE.

Panifiona - dobrze,ze nie piszesz,bo wlasnie non stop pisalas to samo. Ups....kazda z nas pisze co chwila to samo,zali sie. Mam nadzieje,ze dziewczyny Cie nie obskocza zaraz,ze maja do tego prawo,ze czuja sie urazone,bo ich problemy sa dla Ciebie bezsensowne.

"Elzbietta - koniecznie musisz sie zglosic do poradni laktacyjnej,a jesli nie masz mozliwosci,to popros o spotkanie swoja polozna. Moze uda sie gdzies zadzwonic. No i probuj z roznymi smoczkami. Odruchu ssania mm nie stlumi,a jesli smoczek nie dziala,to wtedy bedzie przejedzony. Musisz zasiegnac porady,sama tez nie mozesz na wlasna reke zdecydowac o mm. Szukaj jakiejs pomocy,bo tylko specjalista Ci powie, co masz robic. Niekoniecznie to co dobre dla dziecka kolezanki, bedzie dobre dla Twojego. Ja tez caly dzien karmie,bo jak Maja zje,to za kilkanascie minut ma czkawke taka,ze znow jej daje cycka. Potem nie minie godzina i ona znow je. Dzis ta dluuuga przerwa w hustawce,to szok. Tylko wymieniam cycki. Nie wiem ile tak naprawde "normalnie" poswieca sie czasu dziecku na zaspokojenie jego potrzeb,a ile "nienormalnie",ale mysle,ze kazde dziecko jest inne.
Ja za dlugo karmie piersia,zeby teraz dawac mm. Osobiscie czulabym,ze je truje,ale przeciez to nie znaczy,ze inni tak czuja. Jeden je mieso, a drugi nie,kazdy ma swoje przekonania i uwaza je za sluszne. Ja szanuje wybor innych i nic mi do tego,ale uczucia mam takie i nic tego nie zmieni. Nie uwazam,ze mamy karmiace mm truja swoje dzieci,ale ja podajac tak bym sie czula.
Wroce meza i koniec. To jest.dupa nie rodzina w takim ukladzie. Wole kupowac nawet dziecku ciuchy z lumpa niz te piekne bodziaki i kocyki itd, w koncu tez wroce do pracy,niz tak cierpiec."

http://www.suwaczki.com/tickers/relgdf9h47l07utr.png

https://www.suwaczki.com/tickers/oar8yx8d7t5juzb4.png

Odnośnik do komentarza

Dajmy juz spokój. Ja np kp ale nieraz zazdroszczę tym co karmią mm. Te co karmią mm zazdroszczą tym to kp. A i tak każdy karmi jak chce i po co ta dyskusja i niepotrzebne nerwy. Po co wogole jakies rozgraniczenia kto jak karmi ??? Wszystkie jestesmy matkami i mamy problemy , kazda swoje i inne. Niektóre są podobne i po to właśnie jest to forum. A te co nawet doradza mamie kp żeby dala mm to pewnie nie ze złosliwoasci tylko żeby odpoczela. Przynajmniej ja to tak odbieram. Choc i tak nadal kp w domu i nacspacerach gdzie popadnie i pewnie jeszcze nie raz będę narzekać. No i co? Ponarzekam, chetnie wyslucham rad, waszego wsparcia które mi bardzo pomaga, innych mam które maja tak samo ( anela ;-) ) a i tak zrobię jak będę chciała. I po to moim zdaniem jest to forum!!!!

http://www.suwaczki.com/tickers/17u9i09k995ttuhf.png

Odnośnik do komentarza

Justyna, trzeba sie przelamac, chociaz mi po cc nie bylo latwo, wiec nie wyobrazam sobie jak to jest po cc:P libido tez racsej zerowe, 'zmuszalam sie' dla meza :D pierwsze kilka razy to byl dla mnie bol zero przyjemnosci ale podobno dopoki sie karmi piersia to jest problem z nawilzeniem i moze to dlatego tak bylo:D

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny ja uważam że każdemu czuje inaczej i nikt nikogo nie chce obrazić s ja cenie szczerość a to w końcu forum pareting wiec o czym ma być mowa jak nie o dzieciach, kupach, butelkach, chrzcinach,
Tak jak byłyśmy w ciąży nie pisaliśmy o książkach filmach, tylko o skurczach, mdłościach,
Takie moje zdanie
A ja kocham Marti taka jaka jest bo jest tu najdłużej i zawsze była wsparciem a cóż możemy się nie zgadzać w pewnych tematach. Marti mówi pisze to co uważa a wierze ze nie chce nikogo skrzywdzić

http://s1.suwaczek.com/201505154965.png
http://s4.suwaczek.com/200805014670.png
http://s7.suwaczek.com/200510284670.png

Odnośnik do komentarza

Ja jestem mamą kp, ale nie uważam, że mm jest złe, bo sama podałam je małemu 3 bądź 4 razy dla "świętego spokoju"... Zgadzam się też z Panifioną
Justyna myślę, że jak już zaczniecie to libido Ci skoczy :D Ale oczywiście nic na siłę
Mój partner wrócił w czwartek do kraju i zostanie do poniedziałku, ale dzisiaj pojechał na wesele do swojego kuzyna, więc mimo, że jest to go nie ma :/ My niestety z Filipem nie jedziemy, bo mamy cały czas problemy ze wzdęciami i nie chce go męczyć. W kwestii wesel jeszcze to my planujemy w końcu swoje :D Nie wiem czy w przyszłym roku się uda, bo ciężko z terminami, ale dla chcącego nic trudnego :)

http://suwaczki.maluchy.pl/li-71256.png

Odnośnik do komentarza

marti87
Rozumiem,ze ja juz nie moge w tym popieprzonym poprawnoscia polityczna swiecie miec wlasnych uczuc i ich wyrazac? Musze czuc jak inni, skandowsc na ich czesc i nie wypowiadac glosno swojego zdania? Komunizm????!!! Wtf??? Czy ja ktorejs z Was napisalam,ze trujecie swoje dzieci? Napisalam,ze ja bym sie tak czula,ale jakbym nie miala wyjscia,to przeciez bym nie karmila dziecka oranzada! Ale nie jestrm w takiej sytuacji i nie zamierzam tracic czasu na proby wczucia sie w nia,bo mam swoje zycie i chce jes przezyc w pelni,a nie myslac o tym co czuja inni!
Uwazam,ze dajac dziecku danonki tylko sie szkodzi i nie bede tego robilw,ale.pewnie wiele z Was bedzie to robic,bo uwierzy,ze to wzmocni kosci dziecka. O cukrze tam zawartym zadna z takich mam nie pomysli i o jego szkodliwosco.

Otylosc to choroba,a do nadwagi nie trzeba miec predyspozycji i to sa dwie rozne rzeczy. Prawda jest to co napisala Kaseya. Dawanie dziecku np wody z glukoza juz ustawia jego metabolizm cukrow i prace hormonow. Moja siostra daje swoim malym coreczkom odkad maja pewnie rok,do picia cole itd. Po prostu ja bym nie mogla.

Dziewczyny,a dlaczego jak wegetarianie krzycza,ze jedzenie miesa przez dzieci podczas rozwoju nie jest potrzebne,ze jedzenie miesa nawet szkodzi,to nie nie ma Was w opozycji? Oni tez uwazaja,ze.trujecie siebie i je oraz dodatkowo jestescie mordercami. Ale Wy wiecie,ze mieso jest wazne dla rozwoju. A moze Wam sie nie chce ruszyc dupy i postarac o lepsze jedzenie i przygotowywanie potraw koszernych? Wlasnie! Ja bede dawac dziecku mieso,ale pewnie rzadko.

Wracajac,to mi jest smutno,ze nie mozna nic powiedziec. Ja zawsze mowie to co mysle,tym razem napisalam to co czuje. Jak Wy piszecie i wyzywacie swoich mezow,to nie pisze Wam,ze mi wstyd to czytac,ze widzialy galy co braly itd,bo nie siedze w Waszych domach i glowach,wiem ze kazda ma swoje zycie i ocenianie innych z perspektywy wlasnych uczuc i przezyc jedt glupota. Widocznie macie wyrzuty sumienia i to duze. Nie moja sprawa. Ja gdybym chciala,tez bym karmila mm,bo mnie sutki bolaly i w koncu sama zaczelabym sie leczyc na inna chorobe,ale mam.siebie gdzies i bede cierpiala,nie przez sutki,byle dziecku dac to co uwazam za najlepsze a nie trucizne.

Wy w wiekszosci sie szczycicie mm,ze macie tyle czasu dla siebie,ze dziecko spi. Odnosze wrazenie?ze.niektore dzieci sa jak lalki,tylko jedza i spia. Dziekuje Wam za to co napisalyscie,bo moge teraz wyrazic swoje zdanie obrazajac przy tym. Roznica jest chyba widoczna.

Wy sie mozecie czuc jak najmadrzejsze i najcwansze mamuski na swiecie,bo karmicie mm. Tak sie czujecie w wiekszosci nawet w glebi duszy,a prawda jest taka,ze w wychowaniu dziecka ani duma ani cwaniakowatosc sie nie sprawdza - bo juz teraz jestemy codziennie obsrane i nie przesypiamy nocy.

Ja bym sie nie cieszyla,ze oglosza wyzszosc mleka mm nad kobiecym. Nie chce zyc w swiecie Huxleya, bo tym to skonczy, jesli swiat juz pojdzie w takim kierunku nawet tutaj (dla niedoczytanych proponuje lekture "Nowego Wspanialego Swiata").

W zyciu trzeba tez kierowac sie pokora, zwlaszcza w zyciu! Bo niewiadomo co przyniesie. Ale pokora nie oznacza siedzenia cicho. Potrafie mowic i pisac,nie najgorzej zreszta, mysle i uwazam, ze akurat mam dobrze rozwinieta te funkcje,moze przez to,ze mama mnie karmila piersia,zamierzam z tego korzystac. Napisalam wyraznie!!! Nie pisze jezykiem symbolicznym czy metaforycznym,wiec nie rozumiem Waszego smutku!
To k'woli wyjasnienia. Spokojnie, nie uwazam Was za mniej madre, sama czytam przypisy.

Pozdrawiam. Moze ktoras zrozumiala,co napisalam.
AAA, wlasnie mi sie przypomnialo,temat szczepionek zostal skwitowany - kazdy robi co chce,a tu taka "akcja". Ewidentne wyrzuty sumienia.

Masz kobieto tupet...

http://www.suwaczki.com/tickers/relgi09kpx9lef11.png

Odnośnik do komentarza

Elżbietta
Dajmy juz spokój. Ja np kp ale nieraz zazdroszczę tym co karmią mm. Te co karmią mm zazdroszczą tym to kp. A i tak każdy karmi jak chce i po co ta dyskusja i niepotrzebne nerwy. Po co wogole jakies rozgraniczenia kto jak karmi ??? Wszystkie jestesmy matkami i mamy problemy , kazda swoje i inne. Niektóre są podobne i po to właśnie jest to forum. A te co nawet doradza mamie kp żeby dala mm to pewnie nie ze złosliwoasci tylko żeby odpoczela. Przynajmniej ja to tak odbieram. Choc i tak nadal kp w domu i nacspacerach gdzie popadnie i pewnie jeszcze nie raz będę narzekać. No i co? Ponarzekam, chetnie wyslucham rad, waszego wsparcia które mi bardzo pomaga, innych mam które maja tak samo ( anela ;-) ) a i tak zrobię jak będę chciała. I po to moim zdaniem jest to forum!!!!

Zgadzam się w 100 % :-) :-)

http://www.suwaczki.com/tickers/relgi09kpx9lef11.png

Odnośnik do komentarza

Nie chce mi sie wiecej pisac na temat tych nerwow na forum.
Dajcie spokoj dziewczyny.
Kazda moze kazdej cos zarzucic, ale po co?
Chyba nie po to tutaj jestesmy.
Nikt nikomu w glowie nie siedzi i nie jest w takiej samej sytuacji wiec prosze o troche dystansu i wyrozumialosci.
Bo naprawde chwilami nie chce sie tu pisac.
Asia ja nie wiedziec co to libido takze...;-p

http://s4.suwaczek.com/201505065565.png

Odnośnik do komentarza

Dominika_1989
Nie chce mi sie wiecej pisac na temat tych nerwow na forum.
Dajcie spokoj dziewczyny.
Kazda moze kazdej cos zarzucic, ale po co?
Chyba nie po to tutaj jestesmy.
Nikt nikomu w glowie nie siedzi i nie jest w takiej samej sytuacji wiec prosze o troche dystansu i wyrozumialosci.
Bo naprawde chwilami nie chce sie tu pisac.
Asia ja nie wiedziec co to libido takze...;-p

;)

http://s1.suwaczek.com/201505154965.png
http://s4.suwaczek.com/200805014670.png
http://s7.suwaczek.com/200510284670.png

Odnośnik do komentarza

Ale się narobiło :O

Powiem Wam, że WSZYSTKIE MACIE RACJĘ! I to nie jest poprawność polityczna (choć czasem z taką piszę by kogoś nie urazić). Każda z nas i każde dziecko jest inne i co innego działa. Najlepszy przykład kokon - u jednych zbawienie, u innych du*a blada.
Forum po to jest, by każdy mógł się wypowiedzieć, wyżalić, pochwalić (choć tego mało jest-czemu?!) itd. Ważne by przy tym nikomu nie ubliżyć. Ale każdemu WOLNO wyrazić swoje zdanie!
Czy jestem lepsza/gorsza bo kp? NIE!
a czy inna jest lepsza/ gorsza bo MM? NIE!
Nie to, czy najdroższe/ tanie/ używane zabawki, piękne/ brzydkie ubranka, szczepionki NFZ/ 6w1 itd świadczą! Jedynie nasza miłość, oddanie i poświęcenie dla dziecka się liczy i każda inaczej to rozumie. I to jest właśnie pięknie! Nie ma jednej sprawdzonej recepty na wszystko (dzieci, związki, szczęście itd) - każdy musi znaleźć swoją!
I zgadzam się z Tobą Asiu (Witaj w klubie 30+ :D STO LAT!!) to jest forum PARENTINGOWE!! O czym innym mamy tu pisać jak nie o kupkach, szczepieniach, karmieniu itd?! Jak chce porozmawiać o filozofii to idę na forum filozoficzne (i tam nie piszę o ilości zużytych pampersów) - proste! A, że tematy się powtarzają - nasze Majóweczki kochane rodziły się od kwietnia do czerwca i każda mama chce się pochwalić, upewnić, zapytać- ma do tego pełne prawo!
Dla wielu to forum jest ważne (dla mnie też) i szanujmy się wzajemnie i swoje zdanie, bo może kiedyś ono okazać się nam pomocne!

 

♥️Najpierw mieliśmy siebie 💚 2006💛Potem mieliśmy Was💙 2015♥️ 2017💜2020❤Teraz mamy wszystko💜

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...