Skocz do zawartości
Forum
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
borsuk9w

Ból pleców

Rekomendowane odpowiedzi

Od jakiegoś czasu moja znajoma skarży się na ból pleców, wydaje mi się, że to przeciążenie kręgosłupa od opieki nad maluchem? Co jej doradzić? Co może jej pomóc?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Proponuję doradzić wizytę u lekarza...
Nie ma co doradzać w takich sprawach bez zrobienia badań,bo można tylko zrobić komuś,niechcący, krzywdę.Oprócz noszenia dziecka (przeciążenia kręgosłupa) może być wiele innych powodów,np problemy z układem moczowym czy rozrodczym.Do lekarza! ;)

https://www.suwaczki.com/tickers/qb3c3e5ewahdy8r5.png

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wizyta u lekarza jest oczywiście najlepszym rozwiązaniem, chociaż dostać się do ortopedy to nie najprostsza sprawa. Ale może lekarz pierwszego kontaktu przynajmniej doradzi coś na ból.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

moja znajoma tez tak miała i zapisała się po prostu do rehabilitantki na masaże, poza tym ona powiedziała jak nosić dziecko, jak układać nadgarstki, aby nie było takich dolegliwości bólowych

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Może i dziewczyny dobrze radzą,ja jestem jednak przeczulona na tym punkcie...mój tato przez 2 lata jeździł po lekarzach,dostawał zwolnienia,próbował oczywiście na początku sam się"wyleczyć"; diagnozy byly różne,dostawał głównie silne leki przeciwbólowe,na żołądek,na zmiany zwyrodnieniowe kręgosłupa...a okazało się,że w obu nerkach ma kamienie wielkości dorodnych truskawek:/
Dlatego myślę,że badań nie zaszkodzi zrobić,zwłaszcza że mówimy o kobiecie,która może mieć też probblem Np z przydatkami

https://www.suwaczki.com/tickers/qb3c3e5ewahdy8r5.png

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Oczywiście bez lekarza się nie obejdzie. Czasem doświadczony (nie wszyscy tacy są) fizjoterapeuta potrafi dobrze doradzić.
Ja nosiłam pas gorczycowy (chybiony pomysł, bo nie pomógł a zaszkodził w moim przypadku - uczulenie), natomiast wyszperałam w sieci coś takiego: [url=http://xeniapolska.com/opaska-na-brzuchkregoslup/[/url] - może to będzie jakąś alternatywą?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Fakt, bez lekarza nic nie zdziałamy. Odpowiedni materac do spania też powinien być. Tyko jak takowy dobrać? Sprzedawca też nie zawsze odpowiednio potrafi doradzić.
A ciekawe jak z rozmiarami tej koszulki? - (chodzi o zakrycie rosnącego brzuszka). Gdyby nie ciąża to można byłoby pomyśleć o jakimś pasie na kręgosłup:)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Dodaj nową pozycję...