Skocz do zawartości
Forum

mona-lisa

Użytkownik
 • Postów

  1
 • Dołączył

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

0 Neutralna

Personal Information

 • Płeć
  Kobieta
 • Miasto
  Pcim
 1. A co sądzicie o takim kierunku studiów jak pielęgniarstwo? Mimo wielu negatywnych opinii o tym zawodzie, czuję że chce go wykonywać. A teraz na WSPS jest tyle kierunków do wyboru i pielęgniarstwo też.
 2. Aros - dyskont książkowy, bonprix - ubrania. A ostatnio odkryłam również Allemeble, kiedy poszukiwałam mebli do salonu.
 3. Uwielbiam ze szpinakiem. Szpinak z mrożonki na patelnię, doprawiam czosnkiem i pieprzem z solą. Smaruję naleśnik i polewam jogurtem z pieprzem. Pycha! :)
 4. ~jubelkaaa To ja się powymądrzam jako studentka pedagogiki ;) Konfucjusz ... Zgadzam się z Tobą. Ja jestem wzrokowcem i gdy się uczę zapamiętuję jak wyglądała kartka, z której się uczyłam, w którym miejscu znajdował się dany fragment (tak mniej więcej). Gdy ktoś coś mówi to zapamiętuję, jak wyglądał.
 5. Cześć dziewczyny! Robiła sobie któraś z Was takie manicure? Bo ja się przymierzam i potrzebuję Waszych rad - czy to naprawdę jest trwałe i długowieczne ;), jakimi lakierami najlepiej wykonać i jak to jest z tym acetonem - żeby po użyciu nie wyżarło mi skóry ;)
 6. wydaje mi się, że przy RZS nie ma operacji, trzeba brać leki, ćwiczenia w przychodni na ugul-u (takie odciążające), pewnie jest i wersja 'domowa', takie odciążające to mogą pomóc, byle nie ćwiczyć, gdy boli. można i pójść do jeszcze jednego lekarza, ale co wtedy, gdy jego opinia i zalecenia będą sprzeczne z tymi wystawionymi przez lekarza prowadzącego, ale spróbować można. możecie też zapytać lekarza co myśli o czymś takim http://xeniapolska.com/tag/zwyrodnienie-stawow/ . ciekawa jestem jakie to te buty? a co do orzeczenia o niepełnosprawności to znajdź w swoim mieście siedzibę komisji ds. orzekania i tam na pewno udziela Ci informacji.
 7. mona-lisa

  Ból pleców

  Twojej koleżance może pomóc jedynie wizyta u lekarza i odpowiednie warunki dla kręgosłupa (jeżeli to faktycznie kręgosłup). kiedyś szukałam w necie różnych sposobów łagodzenia bólu i może to jej się przyda?http://xeniapolska.com/t-shirt-damski/
 8. o tu masz link http://adaso.pl/pdf/cennikskupu.pdf . chyba w innych miejscach podobnie?
 9. ten w Lublinie to chyba stacjonarny. ja słyszałam o Adaso z Warszawy adaso.pl/ . Tam to można kuriera zamówić do większej ilości tonerów. A tam gdzie kurier to zawsze można i z drugiego końca Polski zamówić, jak się opłaca.
 10. świetna rzecz :) niektóre rady można zastosować również między dorosłymi, np. tę o przepraszaniu :)
 11. uważam, że idea klasy integracyjnej jest fajna, ale w praktyce jest trochę gorzej. bo jest to 'zbieranina' dzieci z różnymi problemami zdrowotnymi, niekoniecznie edukacyjnymi. np. osoba poruszająca się na wózku bez opóźnienia rozwoju spokojnie może uczyć się w klasie nie-integracyjnej, wtedy poziom nauczania nie jest zaniżany, osoba przebywa wśród rówieśników, przez co nie czuje się inna a dzieciaki uczą się pomagać, akceptować. natomiast dziecko w klasie integracyjnej z problemami edukacyjnymi to też nie najlepszy pomysł, ponieważ do każdego dziecka potrzebny jest nauczyciel, który wolno i z innym materiałem pomoże wpoić dziecku wiedzę. ma to miejsce na lekcji dla całej klasy lub w oddzielnej sali. i gdzie tu zachodzi integracja? dziecko czuje się inne, bo nie przerabia materiału jak inni lub nie może się skupić, gdy dodatkowy nauczyciel tłumaczy mu inny temat w klasie, w której większość uczy się o czymś innym. moze być również wytykane palcami, ze względu na klasę w jakiej się uczy i może to powodować jeszcze większe problemy edukacyjne i psychiczne dziecka. powinno ono uczyć się w klasie nie-integracyjnej i korzystać z pomocy terapeutów i zajęć wyrównawczych lub uczęszczać do klasy integracyjnej nastawionej na niższy poziom ze względu na dzieciaki wymagające większej uwagi.
 12. kiedy chodziłam do liceum nasza szkoła brała udział w projekcie unijnym - było doradztwo zawodowe, zajęcia wyrównawcze, darmowe wycieczki tematyczne.
 13. chociaż byłabym nie wiem jak ciekawa, nie sprawdzałabym takich informacji. to jest naruszenie jego prywatności, zacząłby mnie oszukiwać. a co jeżeli zostawiałby telefon w miejscu, w którym chciałabym, żeby był, a faktycznie znajdowałby się na drugim końcu miasta. i do tego kupił sobie drugi tel. bez mojej wiedzy. bezsensu-lepiej otwarcie rozmawiać :)
 14. ja uważam, że na obozy/kolonie trzeba dziecko wysyłać jak najwcześniej, już w podstawówce. dzięki temu będzie odpowiedzialne, samodzielne, a my będziemy mogli mu zaufać, gdy zacznie wyjeżdżać ze znajomymi bez opiekunów. budując dobre relacje nie będzie też miało oporów przed rodzinnym wyjazdem :)
×
×
 • Dodaj nową pozycję...