Skocz do zawartości
Forum

Kwietniówki 2015


Rekomendowane odpowiedzi

meggy
Dziewczyny a czy wypadają Wam wlosy?Mi strasznie, jestem zalamana..Dodatkowo mam niedoczynnosc tarczycy.

Mam to samo - tzn. wypadające włosy i niedoczynność tarczycy. Niestety jedno z drugim się wiąże.

Co do wagi, to ja ważę tyle co dorodny słoń i boję się, że trafię na porodówkę ważąc 100 kg, to bardzo możliwe :( przed zajściem w ciążę byłam na diecie, schudłam 3,5 kg, ale w planach miałam 20 kg :/ teraz miałam się pilnować, ale teraz w długi weekend w każdy dzień byłam u znajomych i za dużo zjadłam. Wolę nie wchodzić na wagę. Przez czas diety zaczęłam też biegi, ale w ciąży, jeśli przed nią nie biegało się rok, to w ciąży nie można kontynuuować...ale brzuch to myślałam, że w 4-5 miesiącu się pojawia?

Odnośnik do komentarza

meggy
Dziewczyny a czy wypadają Wam wlosy?Mi strasznie, jestem zalamana..Dodatkowo mam niedoczynnosc tarczycy. Nie znalazlam nic oprocz zoltka co mozna wcierac w skore glowy. Za kilka dni ide do dermatologa i endokrynologa. U mnie prawie 7 tydzien, widzialam kilka dni temu bijace serduszko. Waga minus 2 kg , jem zdrowo ale nie mam apetytu. Brzuszek lekko wzdety i zaokraglony, bolace piersi, w nocy pobolewa brzuch, problemy ze snem i ogolne oslabienie, nic mi sie nie chce;) choc zamierzam powoli zabrac się za gimnastyke. Póki co spacery. Lekkie mdłosci ale bez wymiotow. 4 wrzesnia kolejne usg :)

Ja wcinam falvit mama, faktycznie wlosy sie troche polepszyly, ale ja w naturze naleze do osob co gubi pol kilo przy czesaniu czy myciu wlosow, na szczescie mam geste.

po rozmawiaj ze specjalista na ten temat.on powinien ci doradzic, moze cos na wzmocnienie

http://fajnamama.pl/suwaczki/t6qk40i.png

Odnośnik do komentarza

meeeg
meggy
Dziewczyny a czy wypadają Wam wlosy?Mi strasznie, jestem zalamana..Dodatkowo mam niedoczynnosc tarczycy.

Mam to samo - tzn. wypadające włosy i niedoczynność tarczycy. Niestety jedno z drugim się wiąże.

Co do wagi, to ja ważę tyle co dorodny słoń i boję się, że trafię na porodówkę ważąc 100 kg, to bardzo możliwe :( przed zajściem w ciążę byłam na diecie, schudłam 3,5 kg, ale w planach miałam 20 kg :/ teraz miałam się pilnować, ale teraz w długi weekend w każdy dzień byłam u znajomych i za dużo zjadłam. Wolę nie wchodzić na wagę. Przez czas diety zaczęłam też biegi, ale w ciąży, jeśli przed nią nie biegało się rok, to w ciąży nie można kontynuuować...ale brzuch to myślałam, że w 4-5 miesiącu się pojawia?

No ja i angio to najlepszy dowod ze brzuch mozna miec juz na poczatku ciazy:D

a co do wagi to jak bylam ostatnio u poloznej to war=zylam 87,4

http://fajnamama.pl/suwaczki/t6qk40i.png

Odnośnik do komentarza

Hej koleżnki :) Ja nie mam teraz jak wchodzic na neta i pisac z Wami niestety :/ Ale jak tylko bede miala jak to bede sie odzywac... Na szczescie juz jutro poniedzialek i jeszcze tydzien i mam wizyte u lekarza i mam nadzieje ze bedzie wszystko ok:) Mdłości mam poprostu codziennie ;/ rano na sniadanie jest masakra i na kolacje tez mam tak ze nic prawie nie jem... Niby mam apetyt ale jak zobacze jedzenie to od razu mi nie dobrze :( A jesli chodzi o ten stres to lepiej go unikac, ale sama wiem po sobie ze jest ciezko :( Trzymajcie sie cieplutko i trzymam kciuki za wasze usg :) Buziaki

Odnośnik do komentarza

hej koleżanki ;) u mnie włosy wypadają ale robiły to przed ciążą więc już sie przezwyczaiłam ;)
Ja dostałam tylko 3-4 krostki które już się goją , mdliło mnie mocno przez 3 i 4 tydzień, teraz już jest spokojnie. Za to baaaaardzo bolą mnie piersi ;/ Może to jeszcze nie czas ale mam ochotę na mięcho :D Tak jak zawsze lubiłam słodycze tak teraz mogła bym nie odchodzić od szaszłykarni :D

Jeśli o brzuch to tak - jest mega wzdęty, dzisiaj byliśmy w podróży 6 godzin to myślałam że przez ten czas dzidzia urosła :P

Trochę mnie dzisiaj kłuje jajnik i czasem nadal boli mnie brzuch , ale wydaje mi się że to raczej normalne ;)

Odnośnik do komentarza

Angioletto
Bloondia,daj znac jak po wizycie :)
Ja mam we środe na 14.45
Ula ma racje,nasze brzuchy iście ciążowe :D Ja tam w porównaniu do poprzedniej ciąży widzę dużą róznice-juz wyglądam jak w 4/5 mcu :D no ale co tam,bynajmniej dłuzej brzuszkiem będę się cieszyc.
Najgorszy bedzie jutrzejszy powrót do pracy,maskowanie brzucha do 3go miesiąca itd :(

a z jakiego powodu obawiasz się reakcji z pracy?
i to ze brzuszek tak urósł nie oznacza że będzie rósł - może przystopuje i zacznie rosnąć w 2 połowie

http://fajnamama.pl/suwaczki/7fq1be1.png

Odnośnik do komentarza

Caroline0887
Cześć Dziewczyny. Was też tak okropnie boli głowa? Masakra jakaś.

Też mnie boli :( szczególnie rano i wieczorem... w ogóle szybko tracę energię, najchętniej bym tylko leżała i pachła :p

Co do trądziku, przez ciążą miałam okropny, a teraz mam dużo ładniejszą buzię :) mam nadzieję, że tak już zostanie ;-)

Odnośnik do komentarza

Angioletto
Moja szefowa(mlodsza ode mnie) chyba nie moze miec dzieci,mówi ze nie chce ale... niekorzystnie wypowiada sie o kolezankach w ciąży,A kiedy jedna z naszych pracownic zaszla w ciaze i poszla na L4 w 3 mcu to dosc niemilo sie zachowywala wobec niej,nazywając leniwą itd
Czy ja mam obowiązek ją o tym wogóle informowac? :D

moze faktycznie nie chce - skoro taka z niej zołza...
nie masz obowiazku, ale jak umowa konczy ci sie po skonczeniu 12 tc to i tak nic ci nie moze zrobic... nawet jak dowie sie juz teraz ze jestes w ciazy :D
znajoma poszla na zwolnienie w 5 tc - jak tylko dowiedziala sie o ciazy bo w pracy miala dzwiganie ciezarow - towar w sklepie.

http://fajnamama.pl/suwaczki/7fq1be1.png

Odnośnik do komentarza

Mój bebzol...

Angio nic nie musisz, to jest Twoja ciąża i nikomu nic do tego...
w kazdym badz razie jak ją poinformujesz to juz nie bedzie mogla cie zwolnic bo bedziesz na ochronce...

Ojj dziewczyny taki nasz zywot mdlosci bole głowy i brzucha, wzdecia, zaparcia i inne takie ,a to dopiero poczatek, dlatego musimy nauczyc sie z tym jakos zyc.

Ja w srode ide odebrac wyniki badan. Najbardziej boje sie o wynik toksoplazmozy bo wiem ze moze zrobic krzywde dzidzi.

Usg 25.Na moje szczescie coraz mniej czasu. Blog nt slubu zaniedbalam, heh. Teraz ciaza na pierwszym planie.

monthly_2014_08/kwietniowki-2015_14805.jpg

http://fajnamama.pl/suwaczki/t6qk40i.png

Odnośnik do komentarza

Angioletto
No z tego co mówicie,moge powiedziec o ciąży w kazdej chwili tak? To nie wiem czemu myslalam ze dopiero po 3miesiącu

Wydaje mi się, że możesz powiedzieć w każdej chwili. Jeśli masz umowę o pracę, to nie dość, że nie mogą Cię zwolnić, to jeszcze nie mogą tego zrobić w kilka miesięcy po Twoim powrocie do pracy.

Odnośnik do komentarza

Jeżeli chodzi o toksoplazmozę to zarażenie się w trakcie ciąży może być bardzo tragiczne w skutkach mimo branych leków. Nie ma na to reguły. Ale znam przypadki zdrowych i ślicznych bobasków których mamy miały tokso... Nie mam kotów ani styczności z nimi a zaraziłam się tym cholerstwem. Dokładnie wiem nawet gdzie i kiedy. Kroiłam mięso (wieprzowe, swojskie) i tym samym nożem (tylko go na szybko przetarłam) posmarowałam chleb. Dostałam antybiotyk i tyle. Ogólnie tokso może być w wędzonych wędlinach (przy wędzeniu nie ma wystarczającej temp by zniszczyć tokso), niemytych warzywach i owocach które miały styczność z ziemią.
Jeżeli chodzi o informowanie pracodawców zwyczajowo kobiety czekają do 3 miesiąca z powodu możliwości straty ciąży przed 12tyg. Ale myślę że jest to sprawa indywidualna i każda z nas musi sama zdecydować kiedy powie.

https://www.suwaczki.com/tickers/mhsvi09k8fgg2ty0.png
https://www.suwaczki.com/tickers/961l3e5eiyle91jh.png
Aniołki moje pamiętam o Was... i tęsknię... bardzo [*]

Odnośnik do komentarza

meeeg
Angioletto
No z tego co mówicie,moge powiedziec o ciąży w kazdej chwili tak? To nie wiem czemu myslalam ze dopiero po 3miesiącu

Wydaje mi się, że możesz powiedzieć w każdej chwili. Jeśli masz umowę o pracę, to nie dość, że nie mogą Cię zwolnić, to jeszcze nie mogą tego zrobić w kilka miesięcy po Twoim powrocie do pracy.


musza zapewnic tylko powrot... ale nie ma nic powiedziane o okresie po jakim moga/nie moga zwolnic... moj mi wypowiedzial umowe 1,5 tyg po powroce z macierzynskiego - z 2 tyg okresem wypowiedzenia + chyba 3 dni jak dobrze pamietam - na szukanie nowej pracy.

http://fajnamama.pl/suwaczki/7fq1be1.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...