Skocz do zawartości
Forum

Kwietniówki 2015


Rekomendowane odpowiedzi

Ja podawałam herbatkę koperkową (granulowaną) lub na dobry sen z Humany, bo synek nie lubił samej wody. Jednak po nich robił zieloną kupkę i brzuszek go bolał. Teraz tzn. od ok 2 miesięcy tylko woda. Wypija po kilka łyków jak się zmęczy fikaniem w sumie max 80ml dziennie, więcej nie chce więc nie wpycham na siłę bo zaczyna ryczeć i jeszcze się zrazi. Wrócę do tematu niejadków, Domiś jadł zdecydowanie mniej niż podają tabele, ale ostatnio miał 3 dni, że zjadał podczas dwóch karmień po 205ml na raz, przeważnie na noc. Byłam w szoku, że tyle potrafi zjeść. A od wczoraj wrócił do poprzedniego trybu jedzenia ok 100-120ml podczas karmienia. Widzę, że to jednak prawda, że dziecko sobie krzywdy nie zrobi i samo reguluje wielkość posiłków, a ze mnie zeszła obawa o jego jedzenie. :D Oczywiście nadal je na śpiocha i czasem odstawia cyrki przy butli :(

http://fajnamama.pl/suwaczki/ij8n1j2.png

Odnośnik do komentarza

Dzięki dziewczyny!
Ja dopiero dzisiaj podałam Małej wodę, wypila dosłownie kilka łykow - nie chciałam żeby więcej piła bo to jej pierwszy raz :-)
No i kurde teraz mamy kupy rzadkie, dziś już były takie 3 a normalnie jest jedna dziennie. No i nie wiem czy to przez tą wodę? Czy przez coś innego? Mała je trochę z piersi i trochę mm, ale nie zjadłam niczego nowego więc tylko ta woda mi do głowy przychodzi. Poczekamy do jutra, może się to uspokoi.

A tak z innej beczki to my na wsi u teściów drugi tydzień, no i z jednej strony sielanka bo dom, ogród i nie trzeba się kisic w dusznym mieszkaniu a z drugiej strony wszyscy tu zapracowani, mąż też coś tu pomaga w domu i przychodzi tylko na kąpanie Małej. Ja to rozumiem bo to życie na wsi ale kurde cały dzień jestem sama z Mała a myślałam że trochę odpoczne, że może babcia chociaż przez chwile się Malutką zajmie żebym mogła na 2h wyjść a tu zonk. Dobra, tak tylko chciałam się wyzalic, juz mi lepiej. Dziękuję za uwagę i życzę udanych kąpieli dzisiaj i szybkiego zasypiania :-)

Odnośnik do komentarza

Lenka, mój mały od początku robi rzadkie kupy (jest na piersi).. myślę, że woda małej nie zaszkodzi tym bardziej, że jest dokarmiana mm. (Słyszałam, że dzieci karmione lub dokarmiana mm powinny być dopajane i wypijać dziennie tyle ile wynosi jedna porcja mm) .. ale tak tylko słyszałam od jednej lekarki.

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny wrócę do tematu ilości jedzenia przez naszego bąble. Otóż do tej pory byłam przekonana, że normą dla wieku 4 mieś. jest 150ml x6 karmień- taką tabelę dostałam od lekarki, która została wydana przez Gerbera. Poszperałam trochę i znalazłam wiarygodniejszy schemat żywienia Instytutu Matki i Dziecka. Wg tego to w miesiącach 2-4 niemowlę zjada 120ml -140ml x 6karmień, a 150ml-160ml x 5 karmień :) Zamieszczam link dla zainteresowanych. to spory dokument- sam schemat znajduje się na stronie 23
http://www.imid.med.pl/images/do-pobrania/Zywienie_niemowlat_www.pdf

My szykujemy się do wyjazdu, liczę że Domiś będzie rzeczny a jak nie to jak przeżyję taką urozmaiconą podróż to nic mi nie będzie już straszne.
Pozdrawiam

http://fajnamama.pl/suwaczki/ij8n1j2.png

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny, mojej Małej przebija się pierwszy ząbek. ;) juz końcówka jest na wierzchu. Mała jest trochę marudna i trze wszystkim o te dziąsełka. ;) chyba będę mieć prezent na 4 miesiąc. ;) szkoda tylko że zbiegło się to z tymi upałami bo szkoda mi jej troszkę. ;)

Powiem Wam, że jak lubię moją teściową to denerwuje mnie jak mi całuje i nosi Mała. Ale chyba tak musi być i koniec. Moja mama może wszystko zrobić z Mała a jak teściowa się za nią bierze to mam nerwach. Normalne to?

Co do dopajania to w takie upały powinno się nawet dzieci karmione piersią troszkę dopajac żeby kiszki się troszkę przepłukały. Ja daje Małej troszkę herbatki koperkowej łyżeczką, bo butelką nie umie. ;)

http://www.suwaczki.com/tickers/relgh371urp0iifm.png

Odnośnik do komentarza

Mnie też denerwuje jak teściowa się do małego dopada:) to jest silniejsze ode mnie:) nic do niej nie mam ale nie lubię jak go nosi a całować nie pozwalam (bardzo dużo pali itp.) .. taki instynkt mi się załącza xD

też małego troszkę dopajam mimo, że na piersi jest.. męczą bidulka te upały..

co do zębów to u nas ani widu ani slychu.. jak tak czytam, że u Was już coś się dzieje to zaczynam się stresować;);)

Odnośnik do komentarza

Chcelsea29 wrzuć link do ćwiczeń bo nie wiem które a też bym pocwiczyla.

Moja zarówno je mniej jak i śpi mniej. A sprawdzałam pogodę i cały sierpień będzie upalny. ;)

Co do przewraca nią na boki itd to moja się nie przewraca. Chyba ma dupe zaciezka bo niezły z niej grubasek. Ona też rzadko chce leżeć bezczynnie i nie ma okazji do kombinowania bo ciągle ją trzeba zabawiać. Ale nie martwię się tym. Ma super skoordynowane juz ruchy rąk. Perfekcyjnie trafia do buzi przedmiotami, obraca jr, dwoma rękami trzyma, przekłada z ręki do ręki i potrafi długo się bawić jedna zabawka. Zaczyna tez się stopami interesować. Za kolanka juz łapie a stopy ogląda.

http://www.suwaczki.com/tickers/relgh371urp0iifm.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...