Skocz do zawartości
Forum

Album Na Zdjecia Inaczej Czyli --- Scrapbooking


Rekomendowane odpowiedzi

MalaMoni
Może i mnie ktoś zauważy ;)
a serio, jak chcecie to mogę sprobowac zrobic tutka do mojego kalendarza.........

gadasz! jasne, że jesteś zauważona, cudowne są te twoje pracy

a co do tutka to nie mam bladego pojęcia co to jest (ja z tych niewtajemniczonych:Uśmiech:) ale rób go, na pewno będzie super:Uśmiech:

i co z tym instruktarzem dziewczyny, takie krok po kroku, jeżeli oczywiście macie czas i chęci:Oczko:

http://www.suwaczek.pl/cache/4ccc13b87c.png
serdecznie zapraszam, zniżki dla parentingowców:Śmiech:
http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=3249849

Odnośnik do komentarza

u nas tez zawsze bylo odwrotnie, ale od niedawna jest tak, ze to ja sie melduje ostatnia.
ale z drugiej str podejrzewam ze moj K to specjalnie zeby mi dac do zrozumienia ze go ten komp wkurza, bo on zupelne antytalencie informatyczne jest... i wcale go to nie interesuje, no chyba ze po wyniki sportowe potrzebuje isc na stronke federacji sportowych ;) albo na konto sprawdzic czy za duzo kasy nie wydalam :)

Odnośnik do komentarza

hobby troche odstawilam na bok, kupilam sobie troche nowych papierow i zawsze czekam pare dni zanim sie wezme do roboty bo mam tendencje pracowac tylko z nowymi a zarzucam stare. a tak, jak odczekam to zapomne co dokladnie kupilam i mieszam stare z nowym.... hihi

o, basen, swietna sprawa, ja mam za daleko a poza tym srednia ze mnie plywaczka.

m wybyl do znajomego na wieczor (czesto srody mam samotne ale lubie :) ) a ja korzystam z kompa skoro go nie ma to nie widzi ze tu siedze ;)
a co do dobrych filmow, moj m to prawdziwy zapalony pochlaniacz filmow, w domu mamy dvd-teke dosc ladna, duzo klasykow Kubric, Scorcesse, Tarantino, troche innych, poza tym troche trylogii w stylu Gwizdnych wojen, Hannibal lecter, Wladcy pierscieni, no tego typu rzeczy...
jest tez miejsce na lzejsze filmiki:)
swego czasu chodzilismy do kina co tydzien, odkad urodzil sie natanek, zadowalamy sie wydawaniem kasy na dvd:)

Odnośnik do komentarza

monikouette a pomysłow szukasz jak siadasz do robienia i zabawy nawrt z nowymi materiałami? czy wpadają Ci np w ciągu dnia?

myu w tym roku byliśmy na wakacjach na Krecie i turysta z naszego hotelu niestety utopił się w morzu, a ze mnie też marna pływaczka- dlatego pierwsze co zrobiłam po powrocie do Polski to zapisałam się na indywidualna naukę pływania ;)
i rewelacja jest- polecam z całego serca.
Nie ma zmiłuj, siły nie masz a kolejna dlugość basenu musisz plynac ;) to lubie

super masz te środy ;)a teka dvd zacna, oj zacna i ciekawe pozycje

Odnośnik do komentarza

moge sluzyc za wypozyczalnie tylko jak zwykle--troche daleko :)

co do scrapu to czasem nic nie szukam, biore papiery, potem szukam zdjecia (albo biore zdjecie i wyszukuje papiery) klade przed oczami i potem chwytam za nozyczki i klej... i samo jakos do przodu...
no a czasem to chodze wkolo tej nieszczesnej stronki pare dni... ale to rzadziej. zazwyczaj w ciagu jednego posiedzenia koncze stronke, po 2-6godzinach :)

czekaj, juz ide Ci odp na wychowawczym :)

Odnośnik do komentarza

malaMoni, jak sie za bardzo meczysz z tym kalendarzem to sobie troszke odmien i zrob stronke z Witusiem, to czesto pomaga.
a mam malutka uwage co do sierpnia, nie myslalas zeby to zdjecie w czapce sw mikolaja zostawic na grudzien??? no, widzialam ze oni obaj w sweterkach w paseczki i pewnie dlatego to zdj chcialas dac ale tak sobie pomyslalam...

juz dzisiaj obiecuje ze przysiade i Wam troche poopowiadam o scrapie, technikach, stylach i metodach... i troszke nauki ;)
ale jeszcze nie wiem o ktorej bo nie wiem czy moje dziecko sie zdecyduje na pojscie spac;)
podam Wam tez troche roznych linkow, do blogow moich znajomych, do roznych galerii, do stronek ze sketchami itp... tylko musze troche czasu znalezc, nie powinno byc tak zle bo Natanek w przedszkolu a ten maly skrzat to az taki cwany nie jest zeby mamie nie pozwolic na troche komputera:)

Odnośnik do komentarza

Moniq, tweoje myslenie jest jak najbardziej OK, tylko ze ja NIe robie kalendarza z dziecmi w danym miesiacu roku ale w danym miesiacy zycia ;) wiec zdjecia nei sa adekwatne do miesiecy kalendarzowych, chlopaki maja 2 i 7 mcy a na tej fotce sa zdjecia ze stycznia 2007 ;) pracuje na tym co mi kumpela przyslala ;) a ze nie miala innego zdjecia filipa tylko wtakiej czapie mówi się trudno ;)to ma byc kalendarz z calego dotychczasowego zycia chlopaków od poczecia do teraz no a ze urodzili sie w marcu ;) no to jest obsuwa w miesiącach :D w grudniu 2008 beda zdjecia z..... pazdziernika 2007 :D

dobra rad z tą odskocznia ;) chyba zrobi dzis digi z Wito ;) choc troche mi czas ucieka z tym prezentem bo musze na next tydz zdazyc.............

dzieki za rady!

Monika,Wituś (25.04.2005 r.) i Pawełek (23.11.2008 r.)
www.witek.okama.pl -->1% podatku na operacje i rehabilitację Witusia !
www.dla-witka.blogspot.com
- kup i wesprzyj Witka
Profil Witka na FB - doł

Odnośnik do komentarza

gabi, juz lece

tak przaeczytalam to co napisalam, troche mam wrazenie ze sie madrze, wiec przepraszam, :)
ale chcialam Wam troche mojej "wiedzy" w tym zakresie podac, nie tylko krok po kroku ale tez i o roznych technikach itp...

no to rozdzial pierwszy bo na razie na tyle mi czasu starczylo ;)
sorki tez ze nie wklejam za kazdym przykladem jakiegos zdjecia ale to dosc mozolne zajecie a z czasem dzis u mnie tak srednio... potem Wam powklejam ewentualnie linki do roznych stronek zamiast samych stronek. pasuje Wam tak?? ;)

Scrap…

Az tak wiele nie potrzeba aby moc pobawic sie zdjeciami, wystarcza nasze dwie rece, pare zdjec i troche ladnych kartek, ktore znajdziecie na decu.pl albo w innych internetowych sklepach. W tej dziedzinie niestety nie posluze wielkimi informacjami gdyz nie znam polskich sklepow… ale moze MalaMoni pomoze :)

w drodze do zrobienia stronki w formacie 30*30cm ................
Ja osobiscie bardzo lubie ten format, istnieja tez inne, tzw amerykanski zblizony do formatu A4, albo 20*20cm, ostatnio tez modny jest podluzny 30*15cm
Sa w Polsce antyramy w tym wlasnie formacie wiec jesli stronka nie zawiera zbyt wielu “wypuklosci” smialo mozecie ja wlozyc do antyramy i powiesic na scianie, a jak nie, to polecam zakup albumu z koszulkami do ktorych wkladamy gotowe stronki.
Jesli chodzi o zwykle albumy ze stronami na ktorych bezposrednio robi sie scrapiki, trzeba uwazac zeby przy przegladaniu nic sie nie zniszczylo, poniewaz bezposrednio dotykamy wrazliwych czasem ozdob. no i do tego album ma tendencje do grubniecia wiec potem taki rozbebeszony sie robi... jesli juz chcecie robic w azyklym albumie, ja doradzam wyrwanie kilku kartek zeby zrobic miejsce dla ozdob...

Wazna sprawa w scrapie jest jakosc materialow, chodzi mi glownie o papier, ktory powinien byc bez zawartosc kwasu (acid free) gdyz na dluzsza mete, zdjecia, ktore sa w bezposrednim kontakcie z kwasowymi papierami—zolkna i traca kolory. Dzieje sie tak oczywiscie po kilku latach a nie po miesiacu ;)

Jesli chodzi o papiery, swego czasu uzywalam scinek z tapet, czasem mozna znalezc ladne motywy i uzyc ich jako podstawowej kartki 30*30cm, nalezy pamietac aby zdjecia byly na innym podkladzie (bo tapeta to jest napchana kwasami ;) ) to byl taki moj sposob zastepczy jak nie znajdywalam jeszcze ladnych papierow (albo jak nie mialam kasy zeby je sobie kupic) mozna tez drukowac papiery dostepne na stronkach z digiscrapem, ale osobiscie uwazam ze taniej wyjdzie kupic ladne papiery w sklepie niz drukowac, bo i lepsza jest jakosc i taniej wyjdzie ( no bo tusz do drukarki sporo kosztuje i w dodatku nie mozna drukowac na formacie 30*30, malo jest takich drukarek)

A teraz do roboty :)
cdn

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...