Skocz do zawartości
Forum

Marcòweczki 2015


Rekomendowane odpowiedzi

Gość Rerenata

Mój syn ma dziś dzień pt : "Nie zejde z mamy rąk choćby nie wiem co się działo." serio. Ja jeszcze w pizamie, bo nie było kiedy się ubrać. Śpi mi tylko na rękach, jak odkładam do kołyski to 5 minut i płacz. Dobrze, że rano udało mi się zjeść śniadanie, bo by ze mną źle było ;) teraz znowu go karmie, mam nadzieje, ze po tym usnie chociaż na pół godzinki, żebym się mogła zebrać, zjeść coś i chciałam iść na spacer, bo taka ładna pogoda, a potem jak nam słoneczko będzie świeciło centralnie w okno to rozbieram małego i będzie się grzal, zabijając przy okazji bilurbinke, bo jeszcze troszke żółty jest czasami :)
Miłego dnia dziewczyny :*

Odnośnik do komentarza

Czesc dziewczyny :) moja malutka przez tydzien przybrala 230 g jak wychodzilysmy ze szpitala miala 3620 a teraz ma 3850 tak wiec rosniemy sobie :) niestety piers odstawilam calkowicie nie sluzyl malej pokarm trudno. Rerenata moja mala tez dzisiaj zasypia tylko na moich rekach gdzie normalnie wkladalam ja do koszyka i zasypiala. A powiedz mi Twojemu malemu tez sie tak łuszczyla skora? U nas oliwka nie daje rady musze kupic cos bardziej tłustego.
No i w sobote odpadl nam pepuszek juz :)

Odnośnik do komentarza
Gość Rerenata

Aregulska90, ja też zazwyczaj mogę go odłożyć i śpi spokojnie, taki dzień najwyraźniej :) teraz udało się, bo usnal w kolysce :) Mikolajowi tylko na stopach skóra schodzi, smaruje oliwka i mam nadzieje, ze w końcu mu to przejdzie :)

Odnośnik do komentarza

KamiKamila-Kochana 3 maj sie na bank bedzie wszystko dobrze :)
aregulska,rerenata-dziewczynki u mamy zawsze najlepiejto dzieciaczki trochę sobie korzystają:) teraz corazwieksze i starsze to będą decydowac gdzie najlepiej :)
Paulina93-3mam kciuki dawaj znaćjaktam :)
Ja dziś byłam na KTG ...AFI-5 małowodzie lekarz kazał przyjechać w środe a wywołanie prawdopodobnie czwartek,piatek zalezy jakie AFI bedzie w srode bo i szybciej moze byc.Tak sie boje tego wywołania porodu.... mają założyć cewnik... ktoś coś na temat cewnika jak to jest???

Odnośnik do komentarza
Gość Edysia83

Hej Ty masz chyba na myśli ten cewnik do indukcji to cieniutka rurka jak wenflon do której później wstrzykują płyn Mnie to w ogóle nie bolało gorzej znosiłam zwykłe badanie ginekologiczne to jak badanie wziernikiem... Fajnie by było jakby Cię bolał brzuszek bo to by znaczyło że szyjka się otwiera i że cewnik działa ;) ja nie lubię badań ginekologicznych ale to było ok:)

Odnośnik do komentarza

Paulina93 powodzenia! Trzymam mocno kciuki, żeby ekspresowo poszło!

Teta cewnik Foleya stosuje sie na wywołanie zanim jeszcze podają oksytocynę. Ma za zadanie oddzielić pęcherz płodowy od ścian macicy, to z kolei ma spowodować uwolnienie prostaglandyn i w efekcie wywołać poród. I wkładają go faktycznie do pochwy, tylko nazywa się to cewnik, bo wywoływanie porodu to jego drugie zastosowanie ;)

http://www.suwaczki.com/tickers/1usatgf609k7s1z4.png
15.03.2015 - 3500 g i 56 cm Szczęścia :*

Odnośnik do komentarza

hej dziewczyny ja właśnie wróciłam od lekarza i też miałam ktg na którym wyszedł jeden śmieszny wielki skurcz na 80% którego nawet nie odczułam. Reszta okej

Teta :D jedziemy na tym samym wózku u mnie też lekarz stwierdził coraz mniejszą ilość wód AFI 7 i powiedział, że łożysko stare niby jakiś III stopień. Poza tym mały wciąż wysoko, szyjka się skraca, ale rozwarcia żadnego. Pan doktor stwierdził, że małemu tam dobrze i nie szykuje się do wyjścia, ale w związku z tą coraz mniejszą ilością wód płodowych i starzeniem się łożyska w przyszłym tygodniu w poniedziałek zdecyduje czy położy mnie do szpitala na wywołanie porodu. Pocieszył mnie tym, że na pewno nie urodzę po terminie bo tak długo nie będzie chciał mnie trzymać. Czyli może w przyszłym tygodniu powitamy naszego Kubusia na świecie :D
Podpytałam właśnie o to jakimi metodami i powiedział, że zacząłby od cewnika Foleya właśnie. Więc Teta jakbyś miała szybciej w ten sposób wywoływany poród to mi zdasz relację :D

Odnośnie tych pojedynczych bóli promieniujących od krzyża w kierunku podbrzusza, o których wczoraj pisałam to są to skurcze przepowiadające :D

http://www.suwaczek.pl/cache/bb8f719397.png

Odnośnik do komentarza
Gość Edysia83

Jeżeli cewnik nie zadziała to potem dają żel... A oksytocynę dopiero jak jest rozwarcie Można dać ją 3 razy i między dawkami najczęściej dzień przerwy mogą ci jeszcze zaproponować przebicie pęcherza ale mi znajoma lekarka mówiła żeby się na to nie zgadzać... Jeśli nic złego się nie będzie działo to będą monitorować i dadzą czas no chyba że to będzie już 42 tydzień lub jakieś komplikacje to pewnie cesarka:)

Odnośnik do komentarza

Mecca nie dokładaj sobie stresów kochana ;) Jak nic nie pomoże to na pewno cesarka, ale to przecież nie jest koniec świata. Nie zakładaj z góry, że nic nie pomoże ;) Bo może być też tak, że weźmie Cię raz a dobrze i nie zdążysz na żadne wywoływanie :D

Ja dziś zostałam ciocią :) Nie dopytywałam o szczegóły porodu, bo wolę takie historie jak tutaj na forum, że wszystkim dziewczynom gładko idzie, a nawet jak nie to i tak są zadowolone :D U mnie termin na środę.

http://www.suwaczki.com/tickers/1usatgf609k7s1z4.png
15.03.2015 - 3500 g i 56 cm Szczęścia :*

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...