Skocz do zawartości
Forum

Prośba o interpretację wyniku


Gość Agnieszka S

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Agnieszka S

Dzień dobry
Bardzo proszę o interpretację 2 wyników:
CMV IgG 0,14 ( wynik ujemny <0,9, wynik wątpliwy 0,9-1,1, wynik dodatni >1,1 ) CMV IgM 0,10 ( wynik ujemny <0,9, wynik wątpliwy 0,9-1,1, wynik dodatni >1,1 )

oraz Toxoplazmoza IgG 27,60 ( H) - norma 6,5 oraz Toxoplazmoza IGM 1,26 ( wynik ujemny <0,9, wynik słabo dodatni 0,9-1,1, wynik dodatni >1,1 ) Nadmienię, iż bardzo się wystraszyłam tą toxoplazmozą nie mam kontaktu z kotem , nie jem surowego mięsa :( Bardzo proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza

Wygląda na infekcję. koniecznie pokaż wyniki lekarzowi. Zapewne jesteś w ciąży i stąd te badania.
Czasem dodatnie wyniki daje tzw podostre zakażenie, czyli zakażenie nabyte przed zajściem w ciążę. Przeciwciała klasy IgM mogą występować we krwi nawet przez kilka lat po przebyciu ostrej fazy zakażenia. Czasem może wystąpić nadkażenie ( czyli pojawienie się przeciwciał w przypadku kontaktu z chorym ), lub lub wznowienie jakiegoś starego zakażenia.
Aby prawidłowo określić rodzaj infekcji i czy jest to pierwotna infekcja należy wykonać awidność IgG.

Odnośnik do komentarza
Gość Agnieszka S

Dziękuję za tak szybką odpowiedz nie ukrywam ze bardzo sie boje jestem w 10 tyg. Ciazy uwazam na siebie nie jem mies surowych, nie mam kontaktu z kotami , wiec tym bardziej jest dla mnie to przerazajaca wiadomosc i obawiam sie o dziecko jaki może mieć na nie wpływ to co sie okazało.

Odnośnik do komentarza

Lekarz przepisze antybiotyk i będziesz musiała go brać dość długo. Toksoplazmoza nie zawsze kojarzy się z kotem, to choroba brudnych rąk, zarazić się można jedząc np: nieumyte owoce, które miały kontakt z kałem kota. Istotne jest dla Ciebie czy ta infekcja jest pierwotna, czy wtórna i czy zaraziłaś się przed ciążą. Z niskiego miana przeciwciał wnioskuję, ze może to być nadkażenie i Twój organizm zareagował wytworzeniem przeciwciał. Ale antybiotyk musisz brać. W trakcie leczenia będziesz musiała oznaczyć jeszcze co najmniej raz przeciwciała IgM i IgG, żeby sprawdzić czy ich poziom spada czy utrzymuje się.

tu masz wątek, gdzie wyjaśniałam wiele spraw związanych z toksoplazmozą: Toxoplazmoza - wyniki awidności graniczne

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...