Skocz do zawartości
Forum

Zatkane kanaliki łzowe


Rekomendowane odpowiedzi

Witam
Mam problem u mojego synka stwierdzono ze ma zatkane kanaliki łzowe i musi mieć zabieg. Bardzo ropieja mu oczka ze jak sie budzi nie umie ich otworzyć nasza pani doktor przepisała mu antybiotyk i kazała masowac miedzy oczkiem a noskiem w tym konciku mówiac ze byc moze sie odblokuja ale nic z tego jak ropiały tak ropieja ropa sie mu bardzo wylew. Moje pytanie brzmi czy ktos takie cos miał z waszych maluszków jak taki zabieg wygląda czy dziecko cos odczówa strasznie sie martwie. Bardzo prosze o odpowiedz.

Odnośnik do komentarza

Kanaliki zazwyczaj odetkaja sie samoistnie do 8 m-ca zycia dziecka. Czasem jednak oczka bardzo ropieja i lekarz zaleca zabieg. zabieg nie zawsze jest skuteczny i oczy za jakis czas znow beda ropiec. Warto tez skonsultowac z laryngologiem, czy to faktycznie kanalik, czy np. nie blokuje ujscia krzywa przegroda nosowa. Nie rezygnuj z masowania kanalika.
Sam zabieg wyglada tak, ze do kanalika wprowadza sie sonde, ktora przebija sie blone blokujaca kanalik (blona w kanaliku powinna peknac przy porodzie, ale czasem nie peka). Podobno nie boli, choc niektorzy lekarze stosuja krople znieczulajace (wiec moze jednak boli, a moze tylko jest jakies nieprzyjemne uczucie), a niektorzy narkoze. Dziecko podczas zabiegu jest unieruchamiane i bardzo krzyczy/ denerwuje sie. Sam zabieg trwa kilka minut.

Odnośnik do komentarza

ja byłam u okulisty z moim dzieckiem, Ola miała wtedy 2 miesiące i zatkany kanalik, pani okulista powiedziała mi i pokazała na mnie, jak wygląda masowanie kanalika...żeby masaż był skuteczny, palec trzeba wsadzić głęboko, inne masaże są nieskuteczne i mogą zwiększać infekcję oka, poza tym masaż jest bolesny dla dziecka, mnie bolało, a co dopiero dziecko, najlepiej dbać o higienę oczu i nie masować.

Odnośnik do komentarza

Moja córka miała zatkanym jeden kanalik, codziennie po kilka razy masowalam po kości nosowej i uciekając na kanalik ropy raz wiecej wyciskalam raz tylko galareta a raz wcale zawsze solą fiz. Potem przemywaoam oko. Wiedziałam ze np trzeba pomasowac i pościskać jak oko jej lzawilo. I tak równo 4 miesiace to trwało i sie sam odetkal, takze poki co wytrwałości i konsekwencji życzę a obejdzie sie bez operacji.

http://www.suwaczki.com/tickers/gg64zbmhny2jvje1.png
Na żadnym zegarze nie znajdziesz wskazówek do życia.
Poznaj swoją wartość i zacznij się doceniać!
http://www.suwaczki.com/tickers/relgio4ponynmp2l.png

Odnośnik do komentarza

Nie płakała przy tym czasem sie wiercila, nie wiem na czym polega masaz naciskania głęboko w oko jak tu mama jedna pisze moze co okulista to inna szkola? Samo przemywanie nic nie da bo zatkany kanalik bedzie gromadził ropę i zaklejal oko dalej

http://www.suwaczki.com/tickers/gg64zbmhny2jvje1.png
Na żadnym zegarze nie znajdziesz wskazówek do życia.
Poznaj swoją wartość i zacznij się doceniać!
http://www.suwaczki.com/tickers/relgio4ponynmp2l.png

Odnośnik do komentarza

Nam antybiotyki nic nie pomogły tylko masowanie i tez nam mówiono ze do roku trzeba czekac. Ja aby tak nie trzeć tepo po kości nosa to troszke olejku kokosowego dawałam dosłownie ociupinke na opuszek palca a na koniec i tak solo fizjologiczna przecieralam oko.
Powodzenia dla mnie to oko to tez była zmora :@

http://www.suwaczki.com/tickers/gg64zbmhny2jvje1.png
Na żadnym zegarze nie znajdziesz wskazówek do życia.
Poznaj swoją wartość i zacznij się doceniać!
http://www.suwaczki.com/tickers/relgio4ponynmp2l.png

Odnośnik do komentarza

Byliśmy u 3-4 lekarzy i kazali przemywać solą, masować. Trwało to do 7 miesiąca życia. Rano budziła się z zaropiałym oczkiem, sklejonym. Każdy z lekarzy mówił, iż dzieciom przetyka się kanaliki w tym wieku. Poszliśmy na wizytę, dziecko było wzięte. Pielęgniarki nie potrafiły utrzymać jej w bezruchu, zawołano nas.... Drodzy rodzice!!! Nie dajcie sobie wmówić, że takie rzeczy robi się na żywca a dziecko nic nie pamięta. To wygląda za przeproszeniem jak świniobicie. Dziecko się rusza, płacze a lekarz igłą na 25cm próbuje trafić. Koszmar, przerwałem zabieg i wziąłem ją! W Chorzowie w Chorzowskie Centrum Pediatrii i Onkologii na ul. Truchana wykonują to tylko przy znieczuleniu i narkozie. Z dzieckiem do roku trzeba zostać na jedną noc. Naprawdę nie dajcie sobie wmówić, że ma to być na żywca. Oni tam dadzą dawkę, że dziecko zaśnie, na spokojnie bez stresu i krzyku przetkają i przepłukują kanalik! Mówię to jako ojciec który wziął sprawy w swoje ręce i który widział jak to wygląda. Poczekać, może się przetka jak nie to tylko w dobrym szpitalu z uśpieniem maluszka. I nie przemywać solą fizjologiczną, ona się krystalizuje i zatyka jeszcze bardziej!!!!!!! Jak ktoś kiedyś miałby pytania, proszę pisać na gg 542604.

Odnośnik do komentarza
Gość e_synergy

Sama borykałam się z tym problemem u mojego synka. Zabiegowe udrażnianie kanalików uznałam za ostateczność. Wybrałam się do bardzo dobrego okulisty, który zgodził się ze mną, że ten zabieg to ostateczność dopiero po 12 m-cach bezskutecznych masaży. Pani dr pokazała mi również właściwą technikę masowania. Tutaj w krótkim filmie pokazuję jak należy masować kanalik. Powodzenia!

Odnośnik do komentarza

U nas od urodzenia bardzo ropiały obydwa oczka. Stosowaliśmy masaż a jak już było gorzej to antybiotyk. W 7 miesiącu jeden kanalik się udrożnił. Z drugim czekaliśmy do 12 miesiąca. Nie było poprawy. Okulista kazał zapisać się na zabieg. W Warszawie robią go tylko w dwóch szpitalach. Terminy odległe na samą wizytę do potadni to ok roku!!! A jeszcze pewnie trzeba odczekać na zabieg. W 17 miesiącu po nastawieniu się, że nie unikniemy narkozy, kanalik po dalszym masowaniu odpuścił!

Odnośnik do komentarza

Stary sposób okazał się rewelacyjny u mojej 4,5 miesięcznej córki. Masowałam oczko wcześniej, wpuszczałam kroplę, przemywałam solą fizj. i efektów nie było. W końcu szukając naturalnych sposobów (przecież kiedyś musieli sobie jakoś radzić...) znalazłam gdzieś wpis o przemywaniu oka mlekiem matki. Sprawdziłam. Oko w tej chwili jest zdrowe. Nic nie ropieje. Wpuszczałam krople mleka a później przemywałam oko gazą namoczoną w mleku. Naprawdę działa.

Odnośnik do komentarza

Masujcie! Ja masowałam ponad 3 miesiące o udało się :-) wiadomo byly dni gdy mala miala gorszy dzien i wtedy odpuszczałam i jej nie męczylam ale starałam sie masowac codziennie min 3 razy i wodą przegotowana przemywalam jalowym gazikiem . Jak ropiało ti floxal 3x dziennie wg zalecen pediatry.Nie poddawajcie sie i masujcie

Odnośnik do komentarza
Gość Milla111

Masowałam do skończenia 7 miesiąca, różnymi sposobami tzn od kącika wzdłuż nosa, sam kącik, i od kącika pod oczkiem. Różni okuliści - różne sposoby. Masowałam dość mocno, w kąciku oka pojawiło się zasinienie. Ale jest sukces. Oko nie łzawi i nie ropieje. Tylko przy katarze z tego oczka potrafiła popłynąć łza i na wietrze też. Teraz ma 10 miesięcy i jest ok.

Odnośnik do komentarza

Podpinam sie pod Kinge K. Moja córeczka męczyła się prawie 8 miesiecy,oczko mocno jej ropiało. Przez ten czas dostała 4 antybiotyki do oka ktore pomagały na chwilę (plus masowanie). Aż dowiedziałam się,ze może pomóc moje mleko i co pomogło dosłownie w jeden dzień. Zakraplalam mleczko do oka 3 razy i kilka razy na gazik do przemycia. Dodatkowo na drugi dzien profilaktycznie zakroplilam kilka razy. Od tego czasu jest po problemie :-)

Odnośnik do komentarza
Gość Magdalenka01

U nas udało się pokonać zatkane kanaliki bez zabiegu. Bardzo chciałam uniknąć zabiegu, gdyż jest bardzo stresujący dla dziecka, a nie zawsze też daje pewność wyleczenie. W związku z czym skonsultowaliśmy się z dwoma okulistami, ostatecznie pomogli nam w spektrum. Zatkane kanaliki u maleństwa to poważna sprawa ale czasami potrzeba czasu i cierpliwości, wykonywać zabiegi tak jak poleca lekarz i z czasem wszystko ale oczywiście każdy przypadek należy traktować indywidualnie i trzeba to zawsze skonsultować ze specjalistą.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...