Skocz do zawartości
Forum

Jak długo karmiłaś piersią?


Rekomendowane odpowiedzi

Anionimka,to wg teściowej jest tylko jedno wyjście -wracasz do pracy,to mm? Ja też niedługo wracam,a mój mm pluje dalej niż widzi...a próbujemy i z różnych butelek/kubków,i różnych mlek (nawet waniliowym pluje). Trudno,nie będzie pił mleka jak mama będzie w pracy,w końcu je już inne rzeczy,wiec może aż takiego problemu nie będzie...
Szara mój synek ma prawie 14 mies i nadal je w nocy.Tzn ostatnio z 2-3 razy się budzi,jak go bardzo ząbki męczą (wychodzą czwórki...); jak jest ok,to budzi się raz :)

https://www.suwaczki.com/tickers/qb3c3e5ewahdy8r5.png

Odnośnik do komentarza
Gość mamaANIA87

Hej dziewczyny!
Ja swoją córkę karmiłam naturalnie przez 18 miesięcy i odstawienie ku mojemu zdziwieniu poszło gładko i sprawnie. U mnie wszyscy bardzo się dziwili, że aż tyle czasu jeszcze utrzymuje karmienie piersią co dla mnie było bardzo naturalne i przyjemne (ta więź). Próbowałam odstawić córkę przed ukończeniem pierwszego roku życia ;ecz ani ona ani ja nie byłyśmy na to gotowe. Córka bardzo marudziła, ciągle domagała się piersi więc widocznie trzeba wyczuć odpowiedni moment i dziecko samo da znać, że już nie potrzebuje piersi.

Odnośnik do komentarza

anonimka - ludzie bzdury gadaja, tak jak pisze Ola powrot do pracy nie oznacza odstawienia od piersi! Dzieci moich kolezanek pily mleko mamy rano i wieczorem (czasem w nocy). Twoj Radziu bedzie mial roczek, nie bedzie juz potrzebowal pic mleka co 3 godziny jak niemowle. W tym wieku dzieci pija mleko rano i wieczorem a w ciagu dnia zamiast mleka jedza np jogurty, serki. A tesciowe czesto maja to do siebie ze lubia sie wtracac mimo ze pojecia o temacie nie maja bo to ich wnuki i probuja "zaistniec" ;) moja tez mi mowila ze moje mleko to woda mimo ze dziecko bylo w gornej granicy na siatce centylowej ;) spadlo z wagi jak zaczelismy diete rozszerzac ale tez zaczelo wiecej sie ruszac, raczkowac i lekarz stwierdzil ze to normalne i ze mam karmic jesli mam ochote.

Ola - u nas tez czworki ida i tez podobnie choc to raczej jest 2x w nocy (godz 1wsza i 4ta) jak zabki nie mecza a jak mecza to i co poltorej godziny.. maly ma prawie roczek. A gdzie reszta zabkow..? trzonowe gorne, dolne ;/

mamaANIA87 - tez mam nadzieje ze u nas przebiegnie to bezbolesnie.. dla obu stron! bo ja tez lubie karmic synka choc nocne pobudki daja sie we znaki.. a czy twoja coreczka budzila sie na jedzenie w nocy? Tez bym chciala zeby stalo sie to naturalnie i na pewno nie bede sie kierowac "dobrymi radami" i odstawiac dziecka na sile, mam nadzieje ze tez nam pojdzie gladko :)

http://www.suwaczki.com/tickers/zem3i09k8nae1ac3.png

Odnośnik do komentarza

Ojj dziewczyny ale super ze Was znalazlam. Karmie 26 miesiecy a jestem w 6 mcu ciazy! Na ciazowym forum jestem jedynym donozaurem kp i dziewczyny traktuja mnie jak dziwolaga, ale fajnie trafic w miejsce gdzie nie jestem jedyna osoba dkp:) od razu humor sie poprawia jak czyta sie Wasze wpisy;)
Cora w tej chwili karmi sie co kilka dni, a odkad ograniczyla mleko zaczela jesc takie ilosci innych pokarmow, ze nie nadazam z przygotowywaniem:)

Odnośnik do komentarza

czesc dziewczyny :) - ja mysle ze jak sie jest w ciazy z pierwszym dzieckiem to ma sie rozne wyobrazenia na rozne tematy a pozniej zycie weryfikuje ;) mam na mysli forum ciazowe i plany co do dlugosci karmienia. Ja wiedzialam ze bede/chce karmic ale najpierw to bylo 6 miesiecy, pozniej 8 a teraz zbliza sie koniec 12go i juz nic nie mowie! Bo nie wiem.. ja nie jestem gotowa na koniec i moje dziecko najwyrazniej tez nie, zwlaszcza w nocy! Bo w dzien juz je malo a dzis nawet to zamiast zjesc to mi zrobil pibib i zmierzyl mnie rozbawionym wzrokim wiec skonczylo sie na odciagnietym mleku z butelki.. natomiast w nocy nie odpusci! ;)

http://www.suwaczki.com/tickers/zem3i09k8nae1ac3.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...