Skocz do zawartości
Forum

Lutówki 2015 :)


Rekomendowane odpowiedzi

Arwenas, ja mam dwa terminy :), stwierdzam, że norweskim lekarzom brak ciut ciut rozumu, jeden stwierdził, że na 4.02 (ale z miesiaczki), a drugi, że na 10.02 (mierzył CRL i powiem Wam, że miał problem, za każdym razem inna liczba wychodziła) i tego się trzymam, zobaczymy. Zaufam dopiero mojemu ginekologowi z Polski :D
Tyle czasu do porodu, ale ja sobie tego nie wyobrażam, jedna z moich sióstr miała cesarkę, bo musiała i niestety 3 lata późneij zabieg na endometriozę, więc to chyba częste po cesarce. Druga natomiast rodziła naturalnie i męczyła się 15 godzin, podziwiam ją!

http://www.suwaczek.pl/cache/396310f836.png

Odnośnik do komentarza

Szania bardzo ci dziękuje, nie wiem jak się odwdzięczę :)
Ja jestem też z 9 lutego a mój dzidziuś wg pierwszego usg na 15 lutego się szykuje.
Ja powiem tak ja już dawno wiedziałam że chcę cc, miałam operację laparotomię więc otwierany brzuch, co prawda tylko na jajnikach. Ryzyko jest większe różnych powikłań ale jak się czyta o złych zszyciach, pęknięciach krocza, cięciu krocza to powiem wam że nie mam ochoty na takie cierpienia. Czy blizna na brzuchu czy na kroczu to jest taki wybór właściwie, goją się tyle samo. Moja blizna po operacji a minęło już 5 lat do niedawna była jeszcze sina oczywiście nie cała tam gdzie cięcie było najgłębsze. Jst brzydka bo zrobiła się gruba i ją czuć pod palcami, ale nie każda z nas ma taką skórę paskudną jak ja, więc to jest wasz wybór. Ja nie namawiam ja wybrałam i nie potępiam kobiet które chcą rodzić naturalnie ja was podziwiam bo to trzeba ogromnej odwagi :)

Janinka 9 tc 12.07.2014 r. (*)

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny moją znajomą lekarz tak zszył po nacinaniu, że wargę sromową do uda jej przyszył. Śmieszne to i tragiczne, ale kuźwa, no jak można!
Arwenas, ale duże dziecko urodziłaś, podziwiam! Ja sama ważyłam 4200 i zastanawiałam sie, jak ta moja mama to przeżyła. Za to najstarsza siostra 4400!

http://www.suwaczek.pl/cache/396310f836.png

Odnośnik do komentarza

Boże co za historia Marcy, ale wcale mnie nie dziwi bo ja słyszałam od przyjaciółki o jej kuzynce której zszyto pochwę tak że zrobiły jej się dwa otwory jednym odpływała marnie krew drugi służył do współżycia, jak tego dokonano nie wiadomo mi, jednak dziewczyna musiała mieć operację plastyczną pochwy (heloł - że tak powiem bo aż mi się ciśnie:P )także coś okropnego.
Ja miałam sytuację, że lekarz poprosił mnie na praktykach o potrzymanie wziernika do szycia pacjentki, zbok jeden zamiast patrzeć się co robi gapił mi się w dekolt (bo przy takim ułożeniu jakie on sobie zażyczył rozchylił mi się mundurek, czułam się zażenowana, więc jak się gapił nie tam gdzie trzeba to i nie spodziewam się że dobrze zszył :(
Naprawdę dziewczyny co ja widziałam na tych porodówkach to masakra jakaś byłam w 2 szpitalach różnych ale doświadczenia starczy mi do końca życia.

Dobrej nocy dziewczyny. Ja chciałam obejrzeć mecz brazylia- niemcy ale się wykruszyłam, po dzisiejszych wrażeniach. Trochę mi lepiej po tej wit. B6 więc wykorzystam to na sen :)

Janinka 9 tc 12.07.2014 r. (*)

Odnośnik do komentarza

Oj dziewczyny ale temat... jeśli mogę to się wypowiem. Moja rodzina jest duża i jest mnóstwo kobiet. Jedne rodziły naturalnie inne przez cc i powiem że jest różnica i w nich i w dzieciach. Przykład moja siostra i mama. Rodziły sn i dzieci były w szpitalach tylko 2 doby i problemów z czaszką i ciśnieniem nie miały. Moja bratowa natomiast i ciocia (tak wyszło a jest starsza 5 lat) urodziły przez cc i dzieci problem z czaszką z bioderkami, muszą na rehabilitację ruchowa jeździć a one nie paliły nie piły dzieci miały 10/10 po porodzie ale po miesiacu takie komplikacje. No i one po porodzie schudnac nie mogły bo te mięśnie co potrzeba było nie działały. Szwy jak szwy w obu miejscach są nieprzyjemne ale chyba przy cc też jest rozwarcie i też coś z tym robią.

http://www.suwaczki.com/tickers/3i49krhmxqti5v6j.png

Odnośnik do komentarza

No ciezka sprawa ogolnie. Z naturalnym porodem nigdy nic nie wiadomo, mozna rodzic caly dzien albo i 6h. Blizna po cc, to same problemy, ale nie kazdemu sie bedzie goila tyle lat. Krocza tez nacinac nie musza jesli nie trzeba. Wszystko to indywidualne
Ja rodze w prywatnym szpitalu, w ktorym pracuje moj ginekolog takze licze na cos wiecej niz w zwyklym publicznym i jak sie zdecyduje na porod naturalny lub w wodzie (w wodzie tez nacinaja krocze?) to obejdzie sie bez przyszywania pochwy do uda.
Co Ci lekarze wyprawiaja???? Swietnie sie tutaj nadaje stwierdzenie, ktoree padlo niedawno: dyplom znaleziony w paczce chipsow, a wiedza z seriali.
W ogole na te bole po cesarce nie ma jakis srodkow (oprocz masci lagodzacych) i tabletek na bol? :/ slyszalam tez o roznych rodzajach ciecia, moze ktoras z mam miala ciecie Misgav-ladaf, bo takie jest w moim szpitalu i podobno bardzo szybko sie goi rana

http://www.suwaczki.com/tickers/dxom3e5e9146gook.png

Odnośnik do komentarza

Spragniona to zbieg okoliczności jakiś, ja rodziłam 20 h sn a potem miałam cc i wspominam cc jako wybawienie, po 10h juz śmigalam, po tygodniu juz nie miałam dodatkowych kg, blizna niewielka we włosach lonowych prawie nie widoczna, synek był mocno rehabilitowany przez ciężki poród sn a nie cc(opinia neurologa) , miał bardzo zdeformowaną czaszkę również przez sn, a mi podczas masażu i naciągania szyjki jak to powiedziała moja gin zmasakrowali szyjkę i jest bardzo duże prawdopodobieństwo że moja szyjka nie da rady pod koniec ciąży i za parę lat się odezwie jakąś chorobą + ma traumą... Jak tylko mi się uda to ja za sn podziękuję....

http://www.suwaczki.com/tickers/gannskjoi47bxxuc.png

http://fajnamama.pl/suwaczki/dj4idjb.png
Aniołki okruszek i kropeczka

12 tc/9tc - 09.01.2014 09.07.2014
Odnośnik do komentarza

Moja bratowa w szpitalu miała podane 2 razy coś przeciwbólowe a poźniej na własną rękę apap kupić i tyle. Maści też od razu nie można tylko po tygodniu chyba i moczyc tego też tydzień nie można. Mimo bólu i tych opowieści chcę rodzić sn jak będę mogła bo poźniej nawet dziecko można normalnie nosić czy karmić a tak się trzeba nagimnastykowac żeby dziecko do piersi przystawic a ze szwami na brzuchu ciężko usiąść. No i ćwiczyć można po tym okresie pologu i szybciej można cokolwiek robić. Trzeba tylko się z lekarzem zapoznać lub kimś kto zszywa i myślę ze jak się powie o obawach jak moja siostra to nie będzie źle.

http://www.suwaczki.com/tickers/3i49krhmxqti5v6j.png

Odnośnik do komentarza

No to w wodzie podobno mu najlepiej bedzie, bo to jego naturalne srodowisko, tak wyczytalam:)
Wkurzylam sie dzisiaj na aptekarza, bylam po masc na opryszczke, bo myslalam, ze mi sie robi i to przy nosie! Myslalam, ze to podraznienie od siennego kataru i tego wycierania chusteczkami ale zrobily sie pecherzyki. Ide do apteki prosze o jakis sonol czy cos na opryszczke, mowi, ze mam sie zblizyc i ze ta opryszczka jakas taka mala jest i ze to opryszczka nie jest wgl, wzielam jakas masc z witamina B zeby sie goilo, skoro stwierdzil, ze to jakies zwykle podraznienie. teraz juz wiem, ze to opryszczka, bo zrobily mi sie zolte strupki :/ jak im ufac ja sie pytam, teraz musze wywalic na plastry compeed, bo tylko one fajnie goja opryszczke tj bez strupa. a zaluje ze go posluchalam, bo mialabym to juz z glowy. masakra, jak ja teraz wygladam ;( mialam byc piekna i sexy w ciazy!

http://www.suwaczki.com/tickers/dxom3e5e9146gook.png

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny-to ja "Witam":):):). Dołączam do Was na full ale z nowszym-mysle wygodniejszym nickiem:):). Zalogowałam sie, wiec bede mogła w pełni z "Was korzystac".

Wracam do tematu mdłości i nudności.....wczoraj w 1 aptece pani mi powiedziala ze na to nic nie ma-ze trzeba sie meczyc, w 2 pani dała mi rennie do ssania 3 razy dziennie. Nie powiem bo ja sse to oki a dalej to samo. Chyba uderze w ta vit B6.
Jeśli chodzi o porody...wszystko zalezy od szpitala i lekarza. Ja przy pierwszej ciazy błagałam o cesarke, chciałam zapłacic. Nie zrobili mi iii....dzieki Bogu, dziewczynie obok zaszyli w brzuchu szmatę!!!!! ropiała, krwawiła i tak ja ponownie otwierali. Mi co prawda została "druga dziura" bo szwy po nacięciu sie rozeszły, ale to tylko defekt kosmetyczny a nie zdrowotny.

w innym przypadku w naszym szpitalu podczas cesarskiego cięcia jedno z blizniat zmarło bo pan ordynator zbyt głeboko wcisnal skalpel.....ludzie....człowiek kładzie sie do szpitala do lekarzy na poród a nie do konowała czy nie daj Bóg szewca!!!!

Wiec naprawde wszystko zalezy od tego gdzie i z kim:):)

a ja wcinam juz..chyba trzecie sniadanie, bo ciagle mnie skreca i nudzi.Dupa mi sie rozrosnie jak torpeda

http://www.suwaczki.com/tickers/l22n8iikxjgyj6za.png

Odnośnik do komentarza

Witaj Kasixa ponownie i rozgaszczaj się jak najbardziej :) Bardzo się cieszę że się zalogowałaś :)

No więc tak, to co piszecie, każdy poród jaki by nie był ma swoje plusy i minusy. Tak przy porodzie w wodzie nie nacina się krocza to już Pasiok pisałam wcześniej (jakieś 80 stron temu :P) no wszystko zależy od lekarza tak? Jeżeli szpital jest cały do dupy tak jak się można tego spodziewać po szpitalu Kasixa to ja bym tam nie poszła więcej tym bardziej, chyba bym wolała te kilkanaście kilometrów czy nawet 100 przejechać ale znaleźć szpital który jest dobry. Opinie można poczytać z pewnością na różnych forach chociażby tu na Parenting znalazłam o tym przybytku zwanym Instytut Matki i Dziecka (IMiD) i jedne mówią że nigdy w życiu tam nie urodzą więcej a inne piszą że było znośnie (no jak dla mnie znośnie to nie wystarczające)
Ale dla mnie to nie ma znaczenia bo ja rodzę w Niemczech i tam to jest zupełnie inny standard rodzenia.
Jakeś kilka lat temu była afera kobiety masowo wyjeżdżały rodzić po ludzku do niemiec, potem był problem z nfz oczywiście, który nie chciał pokrywać kosztów leczenia.
Ja składam wniosek o kontynuację leczenia ze względu na zmianę zamieszkania więc nie mogą mi odmówić. Ale prawda jest taka, że możecie wybrać dowolny kraj unii napisać że od 7 miesiąca ciąży zamieszkujecie tam wynająć coś na te 3 miesiące i rodzić po ludźku tyle że wniosek musicie złożyć teraz bo postępowanie trwa.
Ja czekam na razie do przyszłego tygodnia bo moje kochanie ma 2 rozmowy ( w 2 miastach bardzo daleko od swojej rodziny jupi) jutro i w poniedziałek i może coś z tego będzie to będę mogła podać nazwę miasta w którym chcę rodzić. Chociaż nie trzeba na etapie składania dokumentów.

Aha Kasixa nie wygłupiaj się idź po tą wit. B6 błagam bo się zamęczysz dziewczyno, po co ci to, renni jest na zgagę więc chyba pomaga tylko sam fakt że jest miętowe i ssiesz bo wydziela się więcej śliny. Na prawdę nie męcz się ja po 3 dawkach poczułam już ulgę. 3 razy dziennie przed posiłkiem. Albo zamów na ebay te niemieckie są najlepsze bo sama wit.b coś daje ale nie aż tyle. Różnica cenie też jest neistety. Ale na początek i wit. B6 styknie. Także nie wahaj się i bierz.

Co do Pasiok kochana jak wiesz że opryszczka to nie dawaj sobie wcisnąć nic więcej, farmaceuta nie lekarz nie miał prawa tak zrobić. Możesz go teraz pozwać o zwrot kosztów leczenia czyli o zwrot za maść o zwrot za prywatną konsultację medyczną i o zwrot prawidłowego leczenia :P No ale nie będziemy się sądzić możesz tak panią w aptece postraszyć :P
Dziewczyny jeszcze edyt: Gratulacje z okazji 100 stron forum :D

Janinka 9 tc 12.07.2014 r. (*)

Odnośnik do komentarza

Inko30i jestes niesamowita!!Powiedz czy to jest Twoja pierwsza ciąża?! Bo tryskasz i wiedzą i optymizmem, że az miło. Poleciałam do apteki-kupiłam. Co prawda pani powiedziała,że kto mi takich głupot naopowiadał, ze ona pierwsze słyszy żeby to podawać w ciąży na złagodzenie nudnośći....:/ co za ludzie-gdzie nie pojdziesz co innego. A ja wyczytałam w ulotce,że jak wół jest napisane-"łągodzi wymioty i nudności"!!! Wziełam z grubej rury, od razu 50 mg, wiec czekam na reakcje.

http://www.suwaczki.com/tickers/l22n8iikxjgyj6za.png

Odnośnik do komentarza

Dziękuję, bardzo. Tak to moja pierwsza ciąża, ale ja lubię czytać, jestem głodna wiedzy zawsze no i trochę zostało ze studiów medycznych.
Z tym 50 mg to uważaj, bo ja nie testowałam, ja biorę dziennie 30 mg po 3 porcje, więc nie bierz może 3 tabletek tylko jedna. Wydaje mi się że 10 mg 3 razy dziennie to racjonalnie. Ale jak bardzo się źle czujesz to może ta większa dawka będzie szybsza w działaniu.
Panie w aptekach - wiecie ja się tu nie wypowiem bo musiałabym przestać być damą a zamienić się w osiedlowego dresa. I chyba wszystkie panie odrobiną wiedzy poczęstować. Czasem trafia się perełka z super wiedzą i naprawę pomocna ale reszta to zwykłe nieuki za przeproszeniem. :( szkoda gadać.

Janinka 9 tc 12.07.2014 r. (*)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...