Skocz do zawartości
Forum

Co na ślimaki na ogrodzie?


Rekomendowane odpowiedzi

Moja mama sypie trutkę na te ślimaki - ślimax czy jakoś tak. Można też wapnem wysypać dookoła ogrodzenia, wtedy spala się przy "przekraczaniu granicy". Jak slimaka osypiesz solą to tez się rozpuści, choc lepiej je najpierw wyzbierać, bo takie mokre, śluzowate plamy na ogródku są niezbyt przyjemne.

Marg Ulla chyba pisze o tych brązowych bez skorupek, one nie są fajne, raczej obrzydliwe ;P Bo takie z "domkiem" to nawet ładnie wyglądają.

Odnośnik do komentarza

tez mialam ten problem, zjadly mi wszystkie kwiatki na klombie:/ plakac sie chcialo, bo 2 dni wczesniej narobilam sie przy nim, ale w leroy merli i zpewnie w innych podobnych sklepach kupilam BROSS na slimaki ok. 20 zl to jest w granulakch niebieskich sypie sie tam gdzie te szkodniki wystepuja i to je przyciaga, zjadaja i zdychaja :) mam problem z głowy :) roślinki moje odżywaja :)

Odnośnik do komentarza

Ula ze skorupą czy bez i tak wszystko zeżre co znajdzie na swojej drodze paskudnik jeden ja od 2 lat mam wręcz inwazje pomrówów czyli tych tzw. ślimaków bezdomnych zbieranie nic nie daje trzeba je załatwić raz na zawsze czyli otruć i ja właśnie tak robię kupuję preparat i rozsypuje a potem zbieram te zwłoki i zakopuje gdzieś daleko

Odnośnik do komentarza

Jeszcze walczycie?
Iwonacz, ale Cię załatwiły! Pewnie widziały, jak się zajmowałaś tym klombem i były zazdrosne, że nie poświęcasz im uwagi ;) A może myślały, że starasz się tak dla nich? ;)
Dobrze, że sobie z nimi poradziłaś. A kolejny klomb będzie piękniejszy!
Ulla, posyp tam, gdzie ich najwięcej. Rzeczywiście pod krzakami się chowają, to chyba najbezpieczniejsze miejsce, bo dziecko pod krzaczek nie wejdzie (ale głowy sobie nie dam urwać...bo moje mają różne pomysły ;) ).

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...