Skocz do zawartości
Forum

Eurowizja 2014 i wasze opinie


Ulla

Rekomendowane odpowiedzi

Nie ukrywam że był taki czas że na początku czyli od 1994 przez kilka lat obserwowałam konkurs Eurowizji i w tym roku po długiej przerwie też zdecydowałam się zobaczyć co i jak będzie. Nie ukrywam że poziom w tym roku był słaby a Polska dała sobie ładnie radę. Jednak wynik mnie zasmucił bo chyba świat zaczyna stawać na głowie - bo piosenka zwycięzcy wcale nie była dobra a tu chodzi przecież by oceniać piosenkę a nie tylko ludzi. A jakie jest wasze zdanie?

http://www.suwaczki.com/tickers/w5wq3e5en5kuzrs6.png

http://www.suwaczki.com/tickers/3jvz3e5eqgubclqa.png

Odnośnik do komentarza

Co sądzę o występie Conchity Wurst? Talentu muzycznego jej/mu bym nie odmówiła, bo kawał głosu ma, ale potwierdza się któryś raz z kolei, że na Eurowizji nie tyle liczy się talent i dobry śpiew, co decydujące znaczenie w wygranej mają względy pozamuzyczne. Im bardziej szokujesz, tym masz większe szanse na wygraną. Uważam, że głos Conchity był porównywalny do głosów innych wykonawców, np. Sanny Nielsen (ze Szwecji) czy Ruth Lorenzo (reprezentantki Hiszpanii). Ekspertką w dziedzinie muzyki i śpiewu oczywiście nie jestem, piszę jedynie o swoich subiektywnych wrażeniach. Piosenka Conchity w sumie była jedną z lepszych na Eurowizji, ale na taką przewagę, według mnie, nie zasługiwała. O wyniku przesądził, jak zwykle, „element pozamuzyczny”. Myślę, że gdyby Conchita wyszła na scenę „normalnie”, bez tej brody, to pewnie maksymalnie zajęłaby 3-5 miejsce (doceniając jej głos), ale nie wygrałaby Eurowizji, bo nie byłoby tego „elementu szokującego, kontrowersyjnego”. Szczerze powiedziawszy, to nie wiedziałam, o co chodzi z tą brodą. Kobieta z hirsutyzmem? Przecież to się leczy! To tak na serio czy to żart? To wizerunek sceniczny czy manifestacja jakiejś „idei”? Do mnie po prostu „taka estetyka” nie przemawia, ale co kto lubi. Mnie najbardziej na tegorocznej Eurowizji podobał się występ Holandii.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...