Skocz do zawartości
Forum

Toksoplazmoza - ogromna prośba o interpretajcę wyników


Gość Beata81

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Beata81

Witam serdecznie,
dziś odebrałam wyniki toxo (9 tydz. ciąży)
Igg 0,13 (nieobecne)
Igm 1,6 (nieobecne < 0,6; wątpliwe od 0,6 do 1; obecne > 1)

Bardzo się martwię. W opinii emerytowanego lekarza nie ma czym się martwić ,ale jakos mnie to nie przekonuje. Dodam, ze od kilkunastu lat mam kota, owoce i warzywa myję, sporadycznie zdarzało mi się zjeść dania z mięsem ,które być może nie było w 100% dogotwane.

Bardzo proszę o odpowiedz czy sytuacja jest bardzo niebezpieczna dla dziecka i co dalej robic. Dziękuje i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Gość Beata81

Dziękuję za odpowiedź. Być może nieprecyzyjnie podałam dane - Igg nieobecne, ale Igm obecne, bo wynoszące 1,6 (a od 1 są wg laboratorium obecne).

Zdanie lekarza takie jak podałąm.

Awidności nie mogę chyba zrobić, bo Igg ujemne. I nie wiem co myśleć, bo jakieś dziwne te wyniki? :( Gdyby to był początek infekcji Igm chyba powinno być wyższe, gdyby to była infekcja zaawansowana to Igg powinno być dodatnie. Jeszcze raz proszę o odpowiedź.

Pozdrawiam, Beata.

Odnośnik do komentarza

Badanie trzeba powtórzyć za kilka tygodni. taki wynik jak u Ciebie może świadczyć o zakażeniu ( bardzo świeżym), nadkażeniu ( kontakcie z osobą chorą czy z pierwotniakiem), lub o posiadaniu swoistych przeciwciał, mimo, ze nie chorowałaś nigdy. Twój wynik jest nieswoisty (niedokładny, nie wskazuje konkretnie Twojego stanu). Powtórz badania za kilka tygodni i sprawdź czy pojawiają się przeciwciała IgG. Wtedy będzie to oznaczało chorobę. I trzeba będzie działać.

Odnośnik do komentarza
Gość Beata81

Jeszcze raz bardzo dziękuję. Jeszcze ostatnie pytanie - czy ten czas oczekiwania na kolejny wynik, nie jest niebezpieczny dla ciąży, jeśli się okaże, że jednak jestem chora? Może lepiej wziąć już antybiotyk? I czy jest możliwe, abym zarażała się od starszego dziecka lub męża, którzy jedzą niemyte owoce (jak tylko nie widzę), a mąż jada dania z użyciem surowego mięsa? Czy jest możliwe zakażenie się od drugiego człowieka?

Odnośnik do komentarza
Gość Agusia1881

Proszę o radę Jestem obecnie w 15 tygodniu ciąży. Wyniki na awidność przy dodatnim igg i igm mam wysokie 0,51 tv metoda ELFA. Wyniki były robione w 10 tygodniu ciąży. Czy powinnam brać rovamecynę. Rovamecynę brałam przez 3 tyg. do uzyskania awidności. Czy mam udać się do poradni chorób zakaźnych. Proszę o radę. Nie chcę też brać antybiotyku jak jest nie potrzebny, ale jak jest to muszę iść szybko po następną receptę.

Odnośnik do komentarza
Gość Beata81

Witam ponownie,
powtórzyłam wyniki na toxo (mój przypadek jest opisany w pierwszym poście tego wątku) i IgG bez zmian (nieobecne jak poprzednio), a IgM spadło i teraz wynosi 1,35 (pierwsze wskazanie 1,6 ; wg norm laboratorium od 1 obecne), czyli rozumiem,ze jest ok i nie ma świeżej infekcji?
Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam,
Beata

Odnośnik do komentarza

Witam już kiedyś pisałam o tym problemie. Mianowicie w grudniu 2014 r IgM wynosi 1,47 COI (rok temu było 2.25), a IgG <0,130 IU/ml (rok temu było podobnie.). Lekarz kazał powtórzyć badanie w innym laboratorium. I tak zarówno IgM i IgG są ujemne ze stycznia 2015r. Laboratorium nie podaje wartości, jedynie zakres:<br /> IgM<0,55 negatywne >0,65 dodatnie
IgG < 4 negatywne >8 dodatnie
Pisze tu jeszcze,że badania wykonano metodą ELFA na aparacie VIDAS. Stąd moje pytanie który wynik jest poprawny.

Odnośnik do komentarza

Witam , bardzo proszę o interpretacje wyników w kierunku toksoplazmozy.
25.07.18 miałam robione badania i wyszło
igm 1,0
igg ponad 400
Ponowne badanie miałam zrobione dopiero niedawno, ponieważ mój ginekolog to przeoczył, wyniki wyszły :
igm 1,1
igg poniżej 400
awidność 79% szara strefa.
Proszę powiedzieć czy powinnam szukać specjalisty w tym kierunku , czy nie ma konieczności. ZA kilka dni zaczynam 6 miesiąc ciąży.
Z góry dziękuje i czekam z niecierpliwością na odpowiedź.
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Jestem w 19tyg ciązy i po dwóch badaniach na toxoplasmoze.
Lekarz nie jest w stanie określić jednoznacznie czy jest zakażenie na podstawie poniższych wyników:
1 badanie dnia 16.11.2018
IGG 209 (<1,0 ujemne >1,0 <3.0 niedednoznaczne >3 dodatnie )
IGM 0,308 ( <0,8 niereaktywne >0,8 <1,0 niejednoznacze >1.0 reatywny)
Awidność z dnia 24.11.2018
65% (<70% niska, 70-79% wątpliwy, >80% wysoka)
2 badanie z dnia 5.12.2018
IgM 0,119

,proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza

Witam, obecnie jestem w 9 tyg ciąży. Na początku 2017 roku podjęliśmy z partnerem decyzję o powiększeniu rodziny, wtedy też zrobiłam sobie różne badania m.in. na toksoplazmozę. Okazało się, że właśnie przechodzę chorobę, trzykrotnie byłam leczona antybiotykiem rovamycyną. Po roku tj. na początku 2018 roku, wynik w klasie igm w dalszym ciągu był dodatni, ale awidność wyszła wysoka. Na wszelki wypadek "odczekaliśmy" jeszcze ponad rok i rozpoczęliśmy starania. Teraz jestem w ciąży, powiem szczerze, że myślałam, że temat toksoplazmozy mam już za sobą, aż do teraz tj. do momentu kiedy odebrałam wyniki badań. IGG dodatni 25,6 (dodatni 3,0 i powyżej), Igm wątpliwy 0,580 (wynik dodatni powyżej 0,60 i powyżej) a awidność 54,40 % tzw. szara strefa (50,0 -59,90% szara strefa, 60,0 % wysoka awidność). Bardzo się niepokoję, proszę o interpretację.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...