Skocz do zawartości
Forum
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość werka71

Co na zaparcia i wzdęcia?

Rekomendowane odpowiedzi

Trzeba się odżywiać zdrowo. Jak najwięcej naturalnych produktów. Osobiście bardzo chcę się nauczyć piec chleb naturalny, ponieważ zauważyłam, że po spożyciu pieczywa z marketu jest u mnie z samopoczuciem najgorzej.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość MiKKola

O! Ja uwielbiam sama piec chleb. I rzeczywiście bardziej naturalna dieta jest bardzo dobra na walkę ze wzdęciami. w ogóle ostatnio byłam na badaniach brzucha i aby pozbyć się pęcherzyków, to dzień wcześniej brałam właśnie środek, którego ogólnie używa się przeciwko wzdęciom [reklama usunięta].

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Majka223

Fajnie na wzdęcia u mnie sprawdza się koper włoski albo węgiel aktywny kupuje zazwyczaj produkty [reklama usunięta].

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Barbarkats

Nasz synek, który ma 2 latka też miał problemy z biegunkami i zaparciami, problem zniknął w zasadzie przy okazji, kiedy zaczęliśmy podawać probiotyk [reklama usunięta]. Bardzo dobrze zadziałał również na rytm wypróżnień i od tej pory mały nie choruje i nie ma problemów z brzuszkiem. Do tego podajemy też herbatki ziołowe dwa razy dziennie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Pari

Dobrze sprawdza się herbata z kopru włoskiego, osobiście kupuje [reklama usunięta], najbardziej mi smakuje i cenowo dobrze wychodzi.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Elajsa

Dobra dieta to podstawa, dużo wody, a do tego w kryzysowych sytuacjach u mnie sprawdza się herbata z kopru włoskiego, [reklama usunięta].

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość AgnieszkaAnka

~werka71 • 4 kwietnia 2014 16:02 Odpowiedz
Dziewczyny, mam problem z trawieniem. Mój metabolizm jest bardzo wolny, a co za tym idzie bardzo często zdarzają mi się wzdęcia i zaparcia. Z czasem stało się to dla mnie bardzo męczące, co poradzicie? Macie jakieś sprawdzone sposoby?

Tak, tu zdecydowanie pomoże:
wiecej ruchu - codzienny spacer aby rozduszac m.in jelita (tzw leniwe jelito),
modyfikacja diety - czyli wprowadzenie większej ilości warzyw i owoców w których jest woda organiczna oraz
picie probiotyków - probiotyk wpłynie lepiej na poprawę trawienia, przyspieszy metabolizm oraz regeneruje florę w jelitach.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Nilka2

U mnie też zawsze jest pod ręką herbatka z kopru włoskiego najlepiej ta z doz, najbardziej mi smakuje.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Zulka2225

U mnie to też woda, warzywa, koper włoski [reklama usunięta] i właśnie probiotyki.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Polecam suplementację priobiotyków, np. Colon C. Ja muszę je brać codziennie, bo też mam problemy. Te dolegliwości są bardzo uciążliwe i nierzadko utrudniają życie. Brałam w zeszłym roku tabletki z kurkumą i pieprzem i one też mi pomogły, ale niestety nie pamiętam nazwy. Oczywiście najważniejsza jest zdrowa dieta. Należy też z diety wyeliminować te produkty (nawet zdrowe), które powodują wzdęcia. Oczywiście trzeba wyeliminować produkty przetworzone, niezdrowe słodycze.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Lina

Nie lubię faszerować się lekami więc na tego typu problemy są najlepsze zioła, Mozna poczytać co na co na stronie Doz apteki, zresztą u nich wsszytsko zamawiam fajne promocje i ceny

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Danos

ja mam zaparcia, powoli zaczynam zastanawiać się nad odstawieniem pigułek, biorę je 3 lata więc muszę zrobić to z głową 😜 i z lekarzem 😉 mam na uwadze diafragmę dopochwową- siostra używa. Jeszcze skonsultuje z lekarzem, ale pewnie zacznę ją używać

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Erka

To prawda też wolę zioła niż tabletki, zawsze to bardziej naturalnie, a w doz faktycznie duży wybór. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość wiolkaalka

Tylko, że zioła nie zadziałają nigdy tak szybko jak np. ulgasim. On zawiera symetykon, jest całkowicie bezpieczny. W niektórych przypadkach nawet bezpieczniejszy niż zioła, niektórych chociażby w ciązy się nie zaleca, a symetykon działa tylko w miejscu wzdęcia. Nie wchłania się, przelatuje przez jelita, po drodze rozbija pęcherzyki powietrza, pomaga się ich pozbyć i jest wydalany w niezmienionej formie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość MoRWaBiała

Dla mnie najlepszy koper włoski, też kupuje w doz, lubię ich zielnik. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Graszka
W dniu 31/1/2020 o 6:16 PM, Gość MoRWaBiała napisał:

Dla mnie najlepszy koper włoski, też kupuje w doz, lubię ich zielnik. 

Ja z ich zielnika zawsze mam czystek, nie piłam kopru musze spróbować

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Roma

A ja uwielbiam ich herbatki funkcjonalne. Idealnie wspomagają trawienie i odchudzanie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Erka

Może warto zakupić Multilac, wspiera florę jelitową, nie trzeba przechowywać go w lodówce.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Dodaj nową pozycję...