Skocz do zawartości
Forum

Grudnióweczki 2014! :)


Carolineee

Rekomendowane odpowiedzi

hej dziewczynki
MartaA współczuję kosmetyczki i tez bym się tak wkurzyła - taka to powinna nie wziąć za wizytę i zrobić jeszcze raz solidnie... ale widać ślepa była i nie widziała swoich błędów

co do zainteresowania facetów - oni przezywają to inaczej i do nich pewne kwestie później docierają... ja na początku myślałam, że mężuś się nie interesował bo nie głaskał brzusia bo go nie widział... dopiero każde kolejne USG i zobaczenie naszej Królewny zbliżyło go i pozwoliło dotrzeć a teraz nie ma dnia by nie głaskał brzusia i mówił halo Gabi tu tatuś... i jeszcze ten głos jakby Niunia głucha byłą a on chciał by usłyszała... no sama słodycz.... Mój mężuś cieszy się tak samo jak ja z każdej kolejnej rzeczy kupionej Niuni i doradza jak mam dylemat w wyborze czegoś.... nie pozwala nic robić i na prawdę widzę że o nas dba.... my szybko oswoiłyśmy się z nową sytuacją a im widoczniej troszkę dłużej to zajęło... więc musimy tu być cierpliwe... na pewno zdążą się ogarnąć do porodu... a na pewno warto im mówić o naszym samopoczuciu dolegliwościach i bolączkach... niech wiedzą jak się czujemy... ale tu tez musimy być delikatne by nie odebrali tego jak atak, że mamy pretensje.... myślę, że takie spokojne czasem z humorem tłumaczenie pomaga....
u mnie zadziałało idealnie stwierdzenie do męża: przepraszam Kochanie, że cię ganiam i o coś proszę, ale czuję się jak wieloryb i ciężko mi a ty taki zwinny lekki ...

dziś po 19 jak się wzięłam za dalszą część książki w oczekiwaniu na dziecko.. moja Królewna dawała czadu.... oj działo się :) a później tak się zmęczyła razem ze mną, że nie wiem kiedy zasnęłyśmy...

Odnośnik do komentarza

111magda, madziulka31 fajnie, ze dolaczylyscie :)

Lenson gratuluje synka :):)
i fajny brzuszek

111magda rozumiem, ze jest Ci przykro, moj maz troszczy sie o mnie, ale nie nawiazuje kontaktu z dzieciaczkami, nie glaszcze mnie po brzuchu, nie wykazuje zainteresowania wyprawka i ogolnie nie chcial zebym cos kupowala, mysle ze on chyba caly czas czuje niepewnosc
porozmawiaj z mezem :/ bo to jest dziwne, ze ty lezysz z goraczka w domu a on griluje :/

Megi1992 super, ze wszytsko OK

Marta A z tymi paznokciami to lipa, a zaplacilas jej, bo gdybym zaplacila to kazalabym jej poprawic, ale dobrze ze jej dogadalas i zrobilas mala szopke :D
a moj brzuch to chyba wyglada na taki nieduzy tylko na zdjeciach, mi sie wydaje ze jest spory

Vanesa 35 tylko 2 razy wstajesz siusiu? ojej zazdroszcze ci ja przed samym zasnieciem to dwa razy ide, a potem cala noc procesje daje

A wy jak zwykle o jedzeniu piszecie, czlowiekowi takiego smaka robicie, ten kefir z ziemniaczkami takimi zmazonymi jak u babci ojj pysznosc jutro tez zrobie :)

Odnośnik do komentarza

a ja mam niesamowitą ochotę na mleko zagęszczone słodzone ale też i niesamowitego lenia by iść na dół do lodówki po nie.... to chyba znam by sobie darować i iść spać....
111 magda - trzymam kciuki by wszytko się ułożyło ... głowa do góry i chyba nie masz wyjścia.. rozmowa rozmowa i jeszcze raz rozmowa... w końcu jesteście dorosłymi odpowiedzialnymi osobami....
na pewno w pewnym sensie nasi faceci czują się odrzuceni bo my skupiamy się na ciąży a nie na nich.... tak sobie teraz nad tym myślę.... i mimo czułości na pewno coś między partnerami się zmienia w związku z ciążą

Odnośnik do komentarza

Kobitki, co do męskiego podejścia do ciąży, to mój G widział, że przejmuję tym, że On nie głaszcze codziennie brzuszka i nie gada do niego itd. ale On sam przyznał mi wprost, że on nie czuje tego tak jak ja, że facet musi się nauczyć kochać dziecko, bo nie ma tak jak matka od początku tej więzi. U nas jeszcze jest tak, że G nie ma mozliwości poczuć tej więzi przez kopniaczki chociażby, bo co synek kopie ( jeny ! mogę już napisac synek, jakie to cudowne!!!! :D) i szybko przykładam ręke G do brzuszka to mały automatycznie się uspokaja i jest cisza. G się smieje, że czuje respekt przed ręką ojca :)
Także, spokojnie, na wszystko potrzeba czasu.

Sylwunia, sikasz za siebie plus 2 to sie nie dziwie, że procesje hehe :)

Gabi, ja jedyne cwiczenia miednicy jakie wykonuje póki co to z moim mezczyzna w lozku hehehe :P jakos ciezko sie za nie zabrac..

Gabi82, Megi1992 - co do imienia mamy bardzo dużo opcji i bedziemy intensywnie myslec nad : Franek, Krzyś,Antoś, Jaś,Staś, Bartuś no bardzo dużo dla chłopca mi sie podoba. Przy dziewczynce mielibysmy problem :)

Laseczki, zaszalałam dziś i zamówiłam ubranka przez grupę na fb. Za jakieś 25szt zapłaciłam 50 zł i w sumie za jednym zamachem większośc ubranek już mam hehehehe :D szybko nadrabiam :)

monthly_2014_08/grudnioweczki-2014_15104.jpg

monthly_2014_08/grudnioweczki-2014_15105.jpg

monthly_2014_08/grudnioweczki-2014_15106.jpg

monthly_2014_08/grudnioweczki-2014_15107.jpg

monthly_2014_08/grudnioweczki-2014_15108.jpg

monthly_2014_08/grudnioweczki-2014_15109.jpg

monthly_2014_08/grudnioweczki-2014_15110.jpg

Odnośnik do komentarza

111magda ja na twoim miejscu porozmawialabym z mezem bo to wasze dziecko a nie twoje tym bardziej dzieciotko odczöwa smutki i troski mamy! Ja bym mu powiedziala co mnie boli i dreczy i uswiadomila mu ze bedzie TATA ! Przyjemnosc mial z robienia to teraz musi miec przyjemnosc opiekowania i troszczenia sie o WAS !
Wyobrascie sobie ze mezus przyszedl z pracy i pokazalam mu moje paznokcie to sie wkurzyl kazal mi sie ubrac i zawiazl mnie do tej Baby i kazal w tej chwili albo zrobic nowe albo oddac kase bo takie badziewie moze sobie robic na swich rekach! Ona na to ze ona tak robi a möj na to ze niema pojecia o paznokciach i jak by möj maz swoim klienta taka prace odp..... to az by sie ze wstydu spalil i napewno niezadal by jeszcze za to kasy! Ochrzanil ja tak, ja tez swoje dodalam chcialam z szefowa rozmawiac,niby na urlopie! No ale poskutkowalo,sciagnela mi to göwno i oddala kase,wstydu jej narobilam przy innych klientkach az wszystkie zaczely ogladac swoje paznokcie! Ale nawet nieprzeprosila! Teraz mam swoje nagie paznokcie i boje sie ze sie polamia bo niewiem czy jutro w sobote znajde gdzies Termin. Tyle nerwöw,stresu przez glupie paznokcie no ale niemam zamiaru kasy wyzucac w bloto do tego spiepszyla mi caly dzien!

Odnośnik do komentarza

Lenson piekne ciuszki a najlepszy jest ten kocyk z kota! Tez mu sie chyba podobaja he..he.. ja tez dzis kupilam posciel,2 spodnie,2 welurkowe bluzy spioszki i zamöwilam sporo zeczy na internecie jak posciel,koldre z poducha,przescieradla,piecyk nad komode do przewijania,pare zabawek na maxi cosi albo lözeczka,smieszne sciereczki do mycia i kapieli ,klamerki by koldre przyczepic do lözeczka( niewiem jak to sie nazywa). Patrzylam na pompki elektryczne ale jeszcze niekupowalam,zostalo jeszcze troche zeczy a kasa idzie jak woda a jeszcze niema konca!

Odnośnik do komentarza

Lenson gratuluje syneczka;) teraz możesz zacząć szaleć z zakupami;)
Vanesa piękny brzuszek; )
Mea śliczny brzuszek;) może warto o tej roxowej wkładce powiedzieć lekarzowi, pewnie to nic strasznego ale zawsze lepiej żeby się wypowiedział.
Witajcie 111Magda;) i madziulka31;)
Lenson to widze że już szalejesz;) z tymi zakupami;)
Marta ale masz przeboje z tą kosmetyczka, współczuję; ( ale dobrzeze kakasę oddała.

http://www.suwaczki.com/tickers/relgj44jyqw72m9x.png

https://www.suwaczki.com/tickers/relgx1hpa9terjpy.png

Odnośnik do komentarza

Marta A to jej dalas popalic heh niezle, no ale racje mialas jak ci lopaty zrobila to dobrze, ze zdjela

Lenson zakupy sie udaly :) dobrze, ze juz wiadomo komu kupowac
mnie tez wczoraj ponioslo :D zamowilam na jednej stronce bardzo duzo ciuchow, na 3 i 6 mies dla chlopca i dziewczynki, wiec nie musze juz po sklepach chodzic, u nas i tak nie ma przecen :(
i zestawy butelek i sterylizator, podgrzewacz caly zestaw z tommee tippee

Odnośnik do komentarza

Marta A co do popmki to nawet sie nie rozgladam, w tamtej ciazy mialam tylko mleko z dwa miesiace i samo zaniklo, o a teraz o tym poczytalam i pewnie to ja popelnilam blad :/

Odciągać czy nie?
Laktację najlepiej pobudza dobrze ssący noworodek. Odciągacz robi to gorzej i powinien być stosowany w celu pobudzenia laktacji dopiero wtedy, gdy wystąpi rzeczywisty niedobór pokarmu, czego skutkiem są zaburzenia w przyroście masy ciała dziecka. Gdy konsultantka laktacyjna lub pediatra zaleci odciąganie pokarmu (najbardziej skuteczne i wydajne są laktatory elektryczne), trzeba to robić po karmieniach lub między nimi, a odciągnięte mleko podawać dziecku łyżeczką, strzykawką, kroplomierzem lub stosując specjalny zestaw z cewnikiem (np. SNS Medela). Karmienie butelką ze smoczkiem zaburza mechanizm ssania, a poza tym rozleniwia dziecko, co zniechęca je do ssania piersi.
Laktację najlepiej pobudza dobrze ssący noworodek. Odciągacz robi to gorzej i powinien być stosowany w celu pobudzenia laktacji dopiero wtedy, gdy wystąpi rzeczywisty niedobór pokarmu, czego skutkiem są zaburzenia w przyroście masy ciała dziecka. Gdy konsultantka laktacyjna lub pediatra zaleci odciąganie pokarmu (najbardziej skuteczne i wydajne są laktatory elektryczne), trzeba to robić po karmieniach lub między nimi, a odciągnięte mleko podawać dziecku łyżeczką, strzykawką, kroplomierzem lub stosując specjalny zestaw z cewnikiem (np. SNS Medela). Karmienie butelką ze smoczkiem zaburza mechanizm ssania, a poza tym rozleniwia dziecko, co zniechęca je do ssania piersi.

http://www.poradnikzdrowie.pl/ciaza-i-macierzynstwo/mama-po-porodzie/Karmienie-piersia-jak-pobudzic-laktacje_37161.htmlLaktację najlepiej pobudza dobrze ssący noworodek. Odciągacz robi to gorzej i powinien być stosowany w celu pobudzenia laktacji dopiero wtedy, gdy wystąpi rzeczywisty niedobór pokarmu, czego skutkiem są zaburzenia w przyroście masy ciała dziecka. Gdy konsultantka laktacyjna lub pediatra zaleci odciąganie pokarmu (najbardziej skuteczne i wydajne są laktatory elektryczne), trzeba to robić po karmieniach lub między nimi, a odciągnięte mleko podawać dziecku łyżeczką, strzykawką, kroplomierzem lub stosując specjalny zestaw z cewnikiem (np. SNS Medela). Karmienie butelką ze smoczkiem zaburza mechanizm ssania, a poza tym rozleniwia dziecko, co zniechęca je do ssania piersi.

Odnośnik do komentarza

Lenson super ciuszki :) teraz to dopiero się rozkręcisz z zakupkami :)
Marta A super, że twój mężczyzna przejął sprawę w swoje ręce i do niej pojechaliście.... na pewno bez echa to nie zostanie.
Sylwunia ty to dopiero masz podwójną radość zakupową :)
ja się nad kocykiem zastanawiam i na pewno wezmę ocieplany kocym Minky i myślę nad kolorem bo przecież to że dziewczynka to mogę mieć błękitny kocyk z kolorowymi pastelowymi ptaszkami z drugiej strony :) to tylko kocyk zawsze można zmienić

Odnośnik do komentarza

Cześć dziewczyny :)

Trochę mnie nie było i muszę was nadrobić. Ale najpierw pojechałam do siostry a potem siedziałam z nerwów jak na szpilkach i nawet nie miałam ochoty nic się udzielać. Ostatnio jak się zbyt przemęczyłam to mały nagle zacząć zanikać mi z ruchami. Coraz rzadziej i słabiej a przecież czułam go już bardzo dobrze od dłuższego czasu. Bardzo się bałam i wczoraj byłam u swojego lekarza. Na szczęście wszystko dobrze ! Mały cały czas się ruszał podczas badania więc wiem, że jest ok. Po prostu wód płodowych mi przybyło i przez to już mogę się wyczuwać jego ruchów bo ma tam jak w basenie i rzadziej o ścianki macicy się obija. Ogromny kamień z serca mi spadł jak i mojemu K. bo starał się nie pokazywać ale też się martwił.

Za to znowu potwierdzone, że to synuś :) Z takim przyrodzeniem nie ma mowy o pomyłce. Lekarz powiedział, że jajeczka to ma ja od kurki wiejskiej :D Waży już 600 g !!! Coś mi się wydaje, że do zapłodnienia doszło szybciej niż wynika z OM i na święta będziemy w domu. Nóżki ma takie ładne, umięśnione po tatusiu :) A po mnie robi dziubka :P Do tego lekarz znowu główkę pomierzył, sprawdzał nerki, żołądek. Wszystko dobrze pracuje, pokazał nam jego maleńki pęcherz w którym jest już mocz czyli nerki pracują. Serduszko mocno biło :) Mały cały czas a to smyrał się po buźce, a to zakładał nogę na nogę. Urwis mój.

Wrzucam wam fotki i zdjęcie mojego brzuszka robione w zeszłą niedziele :)

A jeszcze tylko muszę zrobić próby wątrobowe bo lekarza niepokoi to, że nadal swędzi mnie skóra na brzuchu i piersiach.

Witam na forum nowe mamy, mam nadzieje, że poczujecie się jak w domu :)

Lenson gratuluje synka !

Miłej soboty dziewczynki !

monthly_2014_08/grudnioweczki-2014_15112.jpg

monthly_2014_08/grudnioweczki-2014_15113.jpg

monthly_2014_08/grudnioweczki-2014_15114.jpg

monthly_2014_08/grudnioweczki-2014_15115.jpg

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny wiem, że znowu marudzę, ale od wczoraj 'dziwnie mnie boli tam w środku' inaczej tego określic nie potrafię. Poszłam na spacer na ogród i nagle chwycił mnie taki kłująco palący ból w środku macicy? ale tylko po prawej stronie, ból że nawet na nogę wchodził... Nie wiem co to może być. Ł pomógł mi usiąść i przeszło i dzisiaj od rana znowu ale już lżej. Brzuch sam w sobie mnie nie boli od rana mam miękki. Jedynie co to z rana macica mnie tak jakby kuła. Teraz siedzę i jest ok.

Cholera jasna! Kobieta w pierwszej ciąży powinna mieć rozpis dolegliwości które mogą się przydarzyć z opisem!
A nie byle ból i wpadam w paranoję... Niestety tak już mam. :(

Któraś miała coś podobnie?

http://www.suwaczki.com/tickers/klz9mg7y2yz7q0e9.png

http://www.suwaczki.com/tickers/9ltfxzdvgh2q7ta5.png

Odnośnik do komentarza

MoniC Śliczny brzuszek;) i synek;)
Dziewczyny jeśli chodzi o sesje zdjęciową w ciąży to ja na 100 % chce ją mieć, mam wybraną już panią fotograf ;) i teraz czekam tylko na większy brzuszek ;)
Dziewczyny nie pisałam wcześniej ale wczoraj miałam wieczór panieński ;) co prawda wyglądał bardziej na baby shower ;) było super do domu wróciłam po drugiej w nocy ( kurcze dziś jeszcze wesele nie wiem jak długo wytrzymam ;))
Dodaje zdjęcia prezentów dla mojego Kubusia ;)
Powiem tylko że wcale się nie spodziewałam takiej imprezki i że było mi szalenie miło ;)
najbardziej wzruszyłam się bucikami (które grzechoczą ;), kocykiem i kaczuszką termometrem ;)

monthly_2014_08/grudnioweczki-2014_15123.jpg

monthly_2014_08/grudnioweczki-2014_15124.jpg

monthly_2014_08/grudnioweczki-2014_15125.jpg

http://www.suwaczki.com/tickers/relgj44jyqw72m9x.png

https://www.suwaczki.com/tickers/relgx1hpa9terjpy.png

Odnośnik do komentarza

Olusia, punkt dla mamy ! nie ma opierdzielania się hehe :)))))

Co do bonprix, wlasnie skladam zamówienie, tylko Fasolko napisz mi prosze jak u nich z rozmiarówka? bo nie wiem czy mam zamawiac D z wiekszym obwodem czy E z mniejszym. Jak ta rozmiarówka u nich? bo sporo dziewczyn pisze w komentarzach, ze miseczki duze a nie chcialabym sie bawic w zwroty, choć to pewnie nie uniknione :(

Co do bóli to nie pomogę, bo ja nic takiego nie odczuwam.

MoniC, super ze wszystko Ok z Wami :) Ja tez sie nastawiam, ze swieta juz w domu i moze nawet uda mi sie podjesc troche pierogów i zjesc barszczyku mmm :P
zdjecia sliczne ! :)

Marysia, nie masz kobito co robic o 2.40 w nocy? hehehehe
:D

a brzuszek kazdy mówi, ze malutki ale slodziutki, ja sie ciesze, bo im mniejszy tym wygodniej :D a pan doktor powiedzial,ze dzidzia ma miejsca sporo i ze dla mnie lepiej jak jest mniejszy :D

Odnośnik do komentarza

Marysia suuuuper prezenty, świetny pomysł na połączenie dwóch imprez, szczególnie w takim stanie :))
Młodafasolka -Bóle ja mam rożne, tez mnie czasami zakłuje, zaboli, różnie. Myśle, że to raczej normalne, chyba ze ten ból niepokoi to ja bym wtedy sie skontaktowała z lekarzem. Lepiej nie ryzykować.

Olusia dobrze! Nie ma leżenia ;))
MoniC super brzusio i mały jaki piękny :))

Odnośnik do komentarza

Witam dziewczynki, wiem że faceci są z innej planety. Dziś mój mężulek sam do mnie zagadał co taka ofuczona chodzę. Powiedziałam co mi na żołądku leży, ale bez jakiś rezultatów. Może sobie przemyśli w pracy co mu nagadałam. A Wam dziękuję za słowa otuchy :)

Dziś robiłam sobie krzywą cukrową i wyniki wyszły ok. Roztwór nie jest najgorszy tylko samopoczucie po nim nie najlepsze. Dobrze, że pojechałam na te 2 godz. do domu bo bym chyba nie usiedziała na krześle w poczekalni...

Poza tym robiłam też krew i mocz i wyniki również mam prawie idealne :) Bardzo się cieszę, bo na początku ciąży nie były zadowalające.

Jedno mnie tylko martwi. Wczoraj wieczorem, kiedy już leżałam w łóżku przekręciłam się gwałtownie na drugi bok i przywaliłam brzuchem bardzo mocno o materac. Pomijając straszny ból jaki temu towarzyszył mój Maluszek prawie wcale się nie rusza od tamtego momentu. Boje się, że mu mogłam coś zrobić tym bardziej, że on naprawdę dzień w dzień strasznie mnie okopywał, a od wczoraj prawie nic. Dobrze, że w pn mam wizytę u lekarza.

http://www.suwaczki.com/tickers/zrz615nm8es4ycdd.png

Odnośnik do komentarza

Młoda fasolka też tak czasem mam że tam w srodku z boku czy wyżej mnie cos zakłuje ale staram sie mysleć że to normalne hehhe bo inaczej mozna by było zwariowac :)
MArysia super ubranka dla malusia :)

MoniC Śliczny brzuszek;) i maluszek ;)

Ja zas dzisiaj na pełnych obrotach byłam w pracy jak wróciłam to zrobiłam obiadek dzis mielone marchewka z groszkiem na gęsto i ziemniaczki :) najadłam sie i teraz należy się odpoczynek :) hehhe

http://www.suwaczki.com/tickers/hchys65gl0qjl4xr.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...