Skocz do zawartości
Forum

Grudnióweczki 2014! :)


Carolineee

Rekomendowane odpowiedzi

Byłam dziś u Gin i tak mała kopała, że nie można było serduszka posłuchać bo trzeszczało i było słychać kopniaczki :) Schudłam 1,2kg ... dziwne, no ale to pewnie przez to ze biore te tabsy na tarczycę i metabolizm przyśpiesza :) Dostałam skierowanie na obciążenie glukozą i zalecenie zeby wcisnąć sporo cytryny do tej glukozy zeby nie zwymiotowac i zeby nie trzeba było powtarzać :) Wyniki prawie w normie, ale tarczyca za wolno spada bo jedynie o 0,4 no i dostałam zamiast 50 dawkę 75 i we wrześniu znów idę do endokrynologa na kontrolę, zaleciła dodatkowo usg tarczycy, a przeciwciała wyszły w normie :)

Mała rozwija się idealnie, więc jestem prze szczęśliwa! :D

Ja mam 20, a mój mąż 28 czyli 8 lat różnicy, ale to jest jak dla mnie idealna różnica, rozumiemy się bez słów :)

Co do ubranek to ja kupuję na 56 i 62- dwa uniwersalne rozmiary, wiadomo, że kombinezonik na wyrost najlepiej ok. 62-68 zależy jaki dzidziuś duzy będzie, a reszta to jak np w 62 to zawsze można podwinąć, a w gruncie rzeczy aż tak bardzo to te rozmiary się nie różnią wielkością bo akurat porównywałam body na 56 i 62 :)

Wózki i foteliki oglądałam w smyku i są super, za 1800zł 2w1 gondolka ze spacerówką taka full wypas, ekstra materiał i koła duze pompowane, więc tam pewnie kupimy bo juz widziałam 3-4 co mi się mega podobają i do tego fotelik maxi cosi z isofixem bo akurat mamy to szczęście, że nasz samochód jest wyposażony w te uchwyty :)

Witaj Patka, ja jestem w połowie 20 tygodnia i wyraźniejsze ruchy zaczełam czuć jakiś tydzień temu, a z każdym dniem są bardziej intensywne, a w pierwszej ciąży powinno się poczuć do ok. 24/ 25 tc.

Megi, ale super ciuszki, a te szare spodenki są mega! Ja się chciałam skusić na takie tylko, że jeansiki malutkie, ale dałam spokój :D :D :D

Odnośnik do komentarza
Gość Megi1992

U mnie pierwsze bulgotki w brzuchu pojawily sie chyba okolo 16 tygodnia ale takie prawdziwe kopniaczki jak czujemy teraz to mam od tygodnia moze 2 .
Spokojnie trzeba czekac kazda sie doczeka :)
O wlasnie sie najadlam racuchow i maly wariuje chyba mu smakowalo :)
Marta a
Twoj maluszek bedzie chodzil w sniegowcach ? Slodko bedzie mega wystylizowany :)

Odnośnik do komentarza

Witam nową mamusię :))

Ja kopniaczków jeszcze nie czuję, bo jestem w 17tc, ale od wczoraj czuje bulgotanie w brzuchu :D :D :D takie łaskotanie od środka i to chyba dzidzka !

Dziewczyny, mam do Was pytanie, bo odebrałam wyniki i nie wiem czy powinnam się niepokoić.

W morfologii jedynie hemoglobinę mam 11,9, reszta na granicy, ale się mieści. Bardziej martwi mnie mocz a dokładnie osad. Wyszło mi, że mam bardzo liczne nabłonki płaskie, leukocyty 11-20 w polu widzenia, Erytrocyty wyługowane <5 wpw, Bakterie dość liczne i obecne pojedyńcze nici grzybni.<br />
Wizytę mam 16.go i teraz nie wiem co robić, cała w nerwach jestem :(

Odnośnik do komentarza

Gabi ja będę rodzić w szpitalu kolejowym w miedzylesiu bo mam najbliżej i jest super obsługa
Boże broń od szpitali typu żelazna i karowa

Lenson no nie są najlepsze te wyniki, ewidentnie masz zakażenie dróg moczowych jeśli jednak nie odczuwasz dolegliwości to nie panikowałabym i poczekałam-no chyba że odczuwasz ból

http://s7.suwaczek.com/201412201755.png

Odnośnik do komentarza

Dzięki Gabi

według tej stronki mam zakażenie układu moczowego

"A zwiększona liczba leukocytów jest sygnałem zakażenia układu moczowego, które może przebiegać bezobjawowo. Nieleczone bezobjawowe zakażenie może stanowić zagrożenie dla ciąży, dlatego właśnie lekarz zleca badanie ogólne moczu co miesiąc, aby w razie wykrycia bakterii skutecznie je zwalczać."

Tylko, że ja robiłam mocz dopiero 2.gi raz, ostatnio 30.04. ;/, czyli 10 tygodni temu :( boje się, że to zakażenie trwa już dośc długo i coś się może dziać nie tak. Tym bardziej, że od paru dni mam bóle w podbrzuszu i byc może to pęcherz ( zwalałam winę na rozrastającą się macice). Zastanawiam się tez czy bóle, które brałam za bóle krzyża nie były bólami nerek ;/
Nie wiem czy nie czekać i jechać jutro do lekarza, czy zrobić prywatnie posiew moczu, czy poczekać do 16.go, chociaż ta 3.cia opcja spowoduje, że osiwieje.

Odnośnik do komentarza

Lenson ja bym zrobiła posiew moczu prywatnie wtedy wyjda jakie bakterie sa za odpowiedzialne i bedzie mozna podjac leczenie

Kiedys miałam straszne problemy z pecherzem i nerkami wiecznie bakterie krwiomocze silne mineło 2 lata zanim to wyleczyłam wtedy tez prywatnie robiłam posiew bo na lekarzy mimo to nie szło liczyc ciagle wymyslali ze taka pani uroda pecherza idt pomogl mi taki dr z Tych gdzie jezzdziłam poł roku bardzo mi pomogł homeopatycznie oczywiscie .do dzis mam spokoj a naprawde 2 lata meczyłam sie z przewlekłym zapaleniem pecherza dosłownie co 2 tyg infekcja !

Podstawa to posiew moczu zeby wiedziec jakie bakterie sa odpowiedzialne za stan zapalny pozdrawiam i trzymam kciuki zeby szybko przeszło :)

http://www.suwaczki.com/tickers/hchys65gl0qjl4xr.png

Odnośnik do komentarza

Lenson dzwoń do swojego lekarza - może coś zaradzi na odległość albo powie byś przyjechała.... nie ma co czekać bo stres wcale nie jest potrzebny.. zdrówka życzę dla Was

Witaj Pateczka wśród zimowych mamusiek :)
Śniegowce wymiatają – u mnie nieważne jaka płeć to kupię maluszkowi takie Ugg niech będzie trendy – a od płci będzie zależał kolorek ;) no te z fotki są rewelacyjne
Gabi82 – ja będę rodzić w Warszawie i chcę w Św. Rodzinie na Madalińskiego bo tam mam moją Panią doktor i już o tym rozmawiałyśmy, poza tym szpital ten poleciła mi siostra, koleżanka i kuzynki. Super warunki, super sprzęt, opieka też super (chociaż zależy od zmiany pielęgniarek na jakie się trafi po porodzie), ale położne podczas porodu niezastąpione i bardzo pomagają szybko i sprawnie urodzić. My chcemy wykupić salę bo jesteśmy spoza Warszawy więc by mężuś nie jeździł to po to nam ta sala się przyda – pierwsze dni więc chcemy być całą dobę razem.
Co do ruchów dzidzi to kopniaków nie czuję ale dwa razy miałam takie coś jakby od środka łaskotało – raz w poniedziałek wieczorem a raz wczoraj i wyraźnie czułam z prawe stronie brzusia. Mimo wszystko cekaem na kopniaczki by mężuś mógł tego doświadczyć bo teraz jak kładzie rękę a brzuchu to rozczarowany, że nic nie czuje więc tłumaczę, że ja delikatnie od środka czuję więc cierpliwości.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...