Skocz do zawartości
Forum

Grudnióweczki 2014! :)


Carolineee

Rekomendowane odpowiedzi

Aleksandra dlatego trzeba wyeliminować maksymalnie dużo stresorów :)
pakuję właśnie torbę i zamierzam mieć spakowane wszystko od a do z a nie na zasadzie że szczoteczkę czy szampon chwycę w ostatniej chwili spod prysznica :)
puki nie odejdą wody w zielonym kolorze luz blues i siła spokoju :P no przynajmniej w teorii :)

http://s7.suwaczek.com/201412201755.png

Odnośnik do komentarza

Witajcie mamuski :*

Ojojojoj ile czytania! Suuuper :D

Jedynie ten temat o konsumpcji lozyska niezbyt apetyczny, nie wyobrazam sobie kroic ''samej siebie'' w kosteczke na zupe, badz mielic w maszynce na lasagne :D fuuuj!

Iza-Majka- swietny gest ze strony mezusia! :)

Asiek25- Super, ze wizyta udana!

Olusia7- Pozazdroscilam paluszkow rybnych, beda na kolacje, dzieki za pomysl :D

Mloda Fasolko- co do brodawek to mam to samo, pomarszczone, jakies takie bezksztaltne i duze! Mam nadzieje, ze wroca do siebie po porodzie! Czasami sutki tez sie robia 'wklesle' gdy piers jest miekka, wiec uwazam ze to chyba normalne... Nie czytaj nic na internecie, wg niektorych artykulow faktycznie wszyscy mamy raka albo nerwice!

Iza-Majka, Megi, Mloda Fasolko sliczne brzucholki! A w nich jeszcze piekniejsze bobaski :))

Vanessa- jak udaly sie zakupki? Skompletowalas wyprawke?

Dzisiaj mialam wizyte w szpitalu. Malutka jest glowka w dol, ale glowka nie jest jeszcze w kanale rodnym, stad te bole podbrzusza, tak powiedziala moja polozna. Serduszko bije pieknie i zdrowo! Tylko hemogloina niska 10.4, dali mi tabletki z zelazem i powinna dojsc do siebie! Polozna tlumaczyla mi dzisiaj kiedy dzwonic jak cos sie bedzie dzialo, dopiero gdy skurcze sa co 5 minut mozna jechac na porodowke, inaczej odesla do domu. Bardzo fajna kobietka mi sie dzisiaj trafila. Pokazala mi potem porodowke, na sali, w ktorej prawdopodobnie bede rodzila nie wytrzymalam i sie poplakalam ze wzruszenia... az sie boje co bedzie jak zaczne rodzic! Bede wyla ze szczescia! To takie piekne, fakt, ze juz niedlugo poloza nam nasze malenstwa na klatce piersiowej i po raz pierwszy bedziemy mogly je utulic, ucalowac... Az lzy same do oczu plyna...

Co do basenu, to moj J powiedzial, ze super to wyglada i moglabym to przemyslec. No coz, przemilczalam, ale faktycznie wyglada to ciekawie... pomysle!

Dziewczyny a co wiecie na temat wczesnego odpompowywania mleka? Moja polozna powiedziala dzisiaj, ze moge zaczac pomalu ''wyciskac'' recznie mleko, a raczzej siare, aby piersi byly gotowe do karmienia, dala mi nawet ulotke jak to robic przy uzyciu rak... Nie wiem co o tym myslec. To chyba za wczesnie...

Dzien luzu dzisiaj, tyle rzeczy do roboty a ja brzuchem do gory jak ten wieloryb caaaaly dzien... No ale jutro tez jest dzien!

Milego wieczorku kochane :))

http://www.suwaczek.pl/cache/7cd5f221ae.png

Odnośnik do komentarza

Nuria, witaj po nieobecności. Jeśli chodzi o lewatywę, położne w mojej szkole rodzenia mówią, że przyspiesza ona rozwieranie się szyjki. Dlatego też, jestem na nią zdecydowana. Nie 'obrzydza' mnie ona, a wolałabym jednak, aby podczas porodu niespodzianek nie było. Oczywiście, jeśli podczas skurczy dopadnie mnie biegunka, lewatywa nie będzie już potrzebna. Ale oczywiście tak jak piszesz, można również zastosować czopki, czy inne medykamenty. Jak kto woli ;)

Kowalcia, 3 mam kciuki, aby wszystko się unormowało. Ja dostałam 4 dawki sterydów ponad 2 tygodnie temu, więc myślę, że płucka Poleńki są już rozwinięte. Skurcze zostały zahamowane i teraz, jak to pisze KariKari, leżę i pachnę :)
P.S. również zdążyłam się wykąpać i spakować torbę zanim trafiłam na patologię.

http://www.suwaczki.com/tickers/km5sroeq551izby2.png

Odnośnik do komentarza

Dziewczynki powiedzcie mi bo właśnie zorientowałam się, że wczoraj skończyło mi się zwolnienie a wizytę mam dopiero w czwartek i kurcze boję się, że będzie lipa z wypłaceniem świadczenia.
Doczytałam się, że lekarz może wystawić do 3 dni wstecz zwolnienie przy jego kontynuacji więc bym się łapała na to.
Czy faktycznie tak jest?

Odnośnik do komentarza

Kari- Mój lekarz na początku ciąży wystawił mi zwolnienie akurat 2 dni wstecz bo mu się daty pomieszały. A ogólnie na dostarczenie zwolnienia jest 7 dni. Ja dostaje zwolnienie na każdej wizycie...

Kowalcia- 3maj się kobito! I życzę byś dotrwała w dwupaku co najmniej do 37 tygodnia! Więc poproś grzecznie Alicję by jeszcze posiedziała w swoim cieplutkim domku te 3-4 tygodnie :)

http://www.suwaczki.com/tickers/klz9mg7y2yz7q0e9.png

http://www.suwaczki.com/tickers/9ltfxzdvgh2q7ta5.png

Odnośnik do komentarza

MartaA – a żebyś wiedziała :) Rzeczy już za dużo nie przybędzie, ale jeszcze trzeba rozlokowac. Przychodzę sobie teraz specjalnie do pokoiku tylko po to, żeby pogapic się na łóżeczko :p

madziara – co ty dokładnie masz z tym Hbs-em? To przeciwciała czy antygen? Jesteś nosicielką wirusa? U mnie wyniki wyglądają tak, że mam przeciwciała antyHBs na poziomie zero, natomiast pokazuje że sam Hbs-Ag (antygen) jest obecny we krwi, ale nie podana jest liczba. Ostatecznie badania wykazały nosicielstwo przewlekłe. Opieka wygląda u mnie tak, że 2 razy w roku kontrola krwi na Alat, Aspat, ogólnie funkcji wątroby. No a raz do roku mam usg wątroby. Co do ochrony dziecka przed wirusem to powiedziano mi, ze po porodzie noworodek dostanie od razu zastrzyk z przeciwciałami. Możesz tu przeczytac coś ogólnie: http://parenting.pl/portal/hbs

Carolinee – no ja kupiłam zapas Tantum Rosa i do tego irygator. Pani w aptece musiała mi tłumaczyc czym jest ta irygacja, bo nie wiedziałam :D
A co z tymi witaminami K i D? Możesz podac link co ty kupiłaś? To jakiś syrop czy jak?

Olussia – no właśnie na tym blogu „Sroka o...”, który traktuje o kosmetykach, Hipp wypada bardzo dobrze.

Kowalcia – mam nadzieję, że uda się powstrzymac te skurcze i nie urodzisz jeszcze!

Co do lewatywy od dawna postanowiłam, że jak mnie nie przeczyści w domu to sobie kupię sama i poproszę o podanie. Miałam okazję widzieć porody na żywo i wiem jak to wygląda.
Tak piszecie o ładnej jesieni a u mnie zimno i deszcz prawie codziennie :( Brrrr...
Kurczak wczorajszy już zniknął. A teraz paskudy wspomniałyście o bigosie i teraz o nim myślę...

https://www.suwaczki.com/tickers/1usaanli21un7ohr.png
https://www.suwaczki.com/tickers/f2wl3e5englt40xe.png

Odnośnik do komentarza

myszkie77- moja prowadząca jest ordynatorką na Jaczewskiego i tam będę rodzić, szpital jest ok bo niestety miała okazję już się tam znaleźć. A ty? :)

Mae- no jeszcze nie kupiłam i zastanawiam się czy kupować, bo to się podaje przy karmieniu piersią, zazwyczaj w kapsułkach twist-off są i zastanawiam się czy może lepiej kupić w drodze powrotnej ze szpitala bo nie wiem czy będę karmić, czy pokarm będzie, a póki będę w szpitalu to będą podawać :)

Odnośnik do komentarza

Dziewczynki sliczne brzuszki macie :)

Kowalcia trzymaj sie bedzie ok najwazniejsze wytrzymac jeszcze 3 tyg ... Dawaj znac co i jak ....

Kari mysle ze neibedzie problemu z wystawieniem L4 wstecz 3 dni :) moe napisz juz ssm do swojej gin ze taka sytuacja to juz je wypisze dzis a odbiezesz w czwartek :)

Natia Tak zakupy udane :) wydałam 300zł w aptece i rosmanie hehe
kupiłam jedne emolium i cały zestaw z nivea dla dzieci sudokrem pudry oliwki i reszte rzeczy witamine d k sol fizjologiczna gaziki majtki poporodowe jednorazowe tantum rose ,oktanisept itp itd na koniec poszlam do grycanek i wziełam koktail truskawkowy i dostałam po nim takiej zgagi hihih a przy schylaniu najbardziej dokucza ...
Mała ma własnie czkawke i czuje te pulsowanie na dole po prawej stronie :)
Maja wasze pociechy czkawki? moja ma czasem 3 razy na dzien :)

Natia a jak byłas na przedostatniej wizycie to mała byla głowka na doł ??? Czy dopiero teraz sie obróciła

http://www.suwaczki.com/tickers/hchys65gl0qjl4xr.png

Odnośnik do komentarza

Ooo Vanessa no to zaszalalas :))

Co do czkawki, to srednio 3/4 razy dziennie, rano jak tylko sie obudze, popoludniu, wieczorem, w nocy. Czuje takie regularne ruchy po lewej stronie na dole, gdzie ma glowke i plecki tez jej sie rytmicznie poruszaja. Smieszne to :) ale juz sie przyzwyczailam.

Vanesa pisalas wczesniej, ze czkawki na dole czujesz po lewej stronie, wieC wydaje mi sie, ze Twoja mala jest w dobrej pozycji...
Moja mala juz sie dawno temu obrocila, czasem sie przekreca jeszcze, ze nozki ma po drugiej stronie, bo kopie inaczej, ale caly czas glowka w dol. Wg mojej ksiazki to juz od 25 tygodnia.

http://www.suwaczek.pl/cache/7cd5f221ae.png

Odnośnik do komentarza

myszkie77- a termin mam na 3 grudnia, ale za tydzien, 13 listopada idę znów się położyć do szpitala bo mam pessar i mają mi zdejmować i zobaczymy co i jak :) a do szpitala trzeba mieć rzeczy dla siebie, a dla dziecka tylko ubranka na wyjscie, pampersy i chusteczki mokre i tyle :) ja wziełam na wszelki wypadek wrzuciłam butelkę, smoczek, 2 pieluchy tetrowe - lepiej jak będą niż jak nie :)

Odnośnik do komentarza

Nuria, fajnie że się odezwałaś :))

Megi, wyjmij tą piłkę spod bluzki ! :D

kowalcia88 jak reszta dziewczyn życze Ci aby sytuacje szybko opanowali i żebys wróciła do domu w dwupaku :))

nati8902, a czy taka stymulacja piersi a szczegolnie brodawek nie spowoduje skurczy macicy i przyspieszonej akcji porodowej ??

Jeśli którejś nie odpisałam to rzepraszam, ale tyle tematów jest poruszanych, że trudno się do każdego odnieść.

Co do lewatywy, to wczoraj na SR położna mówiła, że jak chcemy mieć lewatywę to trzeba ze swoją przyjechac, bo oni już nie robią. Dla nich to normalka, że jesli juz to chodzi o dyskomfort rodzacej. Ja sobie chyba zrobie sama w domu i pojadę juz "oczyszczona".
Wrzucam swoje zdjęcie zrobione na szybko dziś skończone 33tc+1, czyli leci 34tydzień :))

monthly_2014_11/grudnioweczki-2014_19505.jpg

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny wy tak o jedzeniu a ją tu z głodu umieram w szpitalu na kolacje był chleb z miodem więc ją dosdałam sam chleb bo miodu nie mmogę przez ccukrzycę Malutka sie uspokoila:))) porozmawialam z nią i się posłuchala powiedziałam jej ze narazie ma poczekać bo .po pierwsze jak się teraz urodzi to nie zobaczy szybko Dolarka ( naszego pieska) bo będziemy musiały tu leżeć aż będzie miała dobre plucka a jeszcze nie ma po drugie tatuś teraz musi jeszcze mieszkanko dokończyć żebyśmy później mogli sobie na spokojnie leżeć i tylko nią sie zajmować po 3 mamusia i tatus nigdy nie mają kasy przed wypłata więc będzie dostawać spóźnione prezenty i udało mi się ją przekupić :)) hehe skurcze na 1 ktg regularne sztuk 19 a teraz na drugim ktg po rozmowie tylko jeden skurcz

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...