Skocz do zawartości
Forum

Grudnióweczki 2014! :)


Carolineee

Rekomendowane odpowiedzi

Hej dziewczyny jestem dopiero teraz bo od rana byłam w laboratorium, niestety jutro też jadę bo rano z rozpędu zjadłam śniadanie; ( gdzie ja mam głowę;)
Dostałam wyniki moczu i wyszedł mi podwyższony UROBILINOGEN czy któraś z was miała taki przypadek?

Mea fajnie że wszystko dobrze i oby na kontroli wód też wszystko było w normie.

Megi życzę Ci co najmniej 12 dni do porodu a nawet wiecej.
Dobrze że jesteś pod stałą opieką.

Gabi tekst "to z zimna" znam bardzo dobrze czy my też będziemy tak mówić;) super że na wizycie wsxystko dobrze;) fajne zdjęcia wam wyszły;) śliczny brzuszek;)

AgaPo nie martw się motywacją do ćwiczeń, maleństwo zapewni nam wszystkim masę ruchu;) co do szczepień nie wiem czy jest realne zagrożenie autyzmem ale na pewno jest realne zagrożenie innymi chorobami i ja raczej zalicze cały kalendarz szczepien i oby nic się nie zadzialo.

Lenson dzięki za pomysł x fotelikiem, też chcę taki kupić ale najpierw sprawdzę czy będzie pasował do mojego autka;)

Mimi ja czasem mam uderzenia gorąca ale naprawdę sporadycznie.

http://www.suwaczki.com/tickers/relgj44jyqw72m9x.png

https://www.suwaczki.com/tickers/relgx1hpa9terjpy.png

Odnośnik do komentarza

dziewczyny firanki ściągnie mi mąż ja je tylko wypiorę i poprasuje a mąż powiesi u mnie jest 3,20 m wiec nie ma innej opcji bym ja je wieszała to rola męża , zrobię to teraz i chyba na święta nie będę wymieniać,na początku grudnia choinka a potem tylko drobiazgi i ozdoby świąteczne,by po powrocie z szpitala nie szaleć tylko gotowanie trochę posprzatac i gotowe byc na swieta i cieszyc sie tym czasem choc wszystkiego nie zjemy co bedzie na swiatecznym stole.

Odnośnik do komentarza

KariKari cieszę się że pomogłam z tym kremem na brodawki ;-)))
aabalik insuline mam brac 20 min przed sniadaniem, obiadem i kolacją biore Humulin R - insuline ludzka
soqolka bedzie dobrze nawet jesli bys teraz urodziła to bedzie dobrze choc mam nadzieje że dotrzymasz do terminu ;-)) a no i pamietaj że jesdna styczniówka już urodziła a z jej maleństwem jest wszystko ok ;-)) wiec u Ciebei też musi :-))
mamaMa witamy ;-))) powodzenia dla Ciebie i maleństwa

Odnośnik do komentarza

soqlka trzymaj sie kochana tzrymam kciuki by wszytko było ok ...

To jest straszne dziewczyny , że dziś jest tak a jutro moze byc inaczej ...... dbajmy o siebie

Megii jeszcze musisz wytrzymac troche oszczedzaj sie troszke :)

Dziewczynki sliczne brzuszki :)

Witaj mamama ja wybrałam podobne imie do córki Marietta :)

dzis straszna pogoda u nas wczoraj zreszta tez ! Nic sie kompletnie nie chce ;/

http://www.suwaczki.com/tickers/hchys65gl0qjl4xr.png

Odnośnik do komentarza

mamaMa dopisz się do naszej tabelki grudniowych mam. Niektóre dziewczyny mają ją przy suwaczkach
iza-majka to ja pisałam o taksówkach, bo w ciągu dnia jak się zacznie to będę zdana na taksówkę, bo mąż nie zdąży przyjechać, a w koło nikogo nie ma. Dzieki za radę
Rudaopole zostaw te firanki!!!!!!!!!!!!!
DZIEWCZYNY CO WY SZALEJECIE Z OKNAMI I FIRANKAMI??!!!!
Mi mama zabroniła myć okna, powiedziała, że sama mi je umyje.
4leks4ndr4 tak też robię, ale czasem się nie da.
AgaPo, mamaMa, Marta A zgrabne brzusia
marysia1002 u mnie mocz był ok
dziewczyny jesteście okropne :) Poszłam do sklepu kupiłam colę i popcorn z masełkiem. Właśnie jem :)

Odnośnik do komentarza

Ladne brzuszki dziewczyn
Marta a
Gdzie ty te kilogramy masz? Nic nie widac zgrabna jestes super wygladasz.
Gabi82
Jak tam popcorn ? Dobry co :)?

My wlasnie zjedlismy mialam jechac na zakupy ale nie chce mi sie pojade jutro z rana. Musze jeszcze cos wymyslec jak jutro rodzice przyjada. Mam nadzieje ze bedzie ladna pogoda to zrobim grila i ciau :)
Maz mi zasnal na kolankach sluchajac i dotykajac Colina :) a maly w najlepsze szaleje a tata nic ani drgnie :)

Milego weekendu ja chyba pojawie sie dopiero we srode bo maz bedzie pracowal przez dwa dni z domu wiec musze sie nim nacieszyc :) a przy okazji chce miec mnie na oku i wszystko pilnowac zeby nic sie nie dzialo.

Odnośnik do komentarza

A przestan to przed ciaza to ty chyba bylas chuda jak patyk . Bardzo ladnie wygladasz.
Wlasnie cos patrzalam na pogode i bardzo mnie to cieszy wtedy bym miala problem z glowy :) faceci do grila a ja moge sobie siedziec i opalach buzke .
Slodkie sa rzeczy z kubusia puchatka :) sama bym chetnie wszystko z niego kupila ale maz sie upiera ze to synus i ma miec autka batman superman i takie rozne samoloty :)

Odnośnik do komentarza

Soqlka – mam nadzieję, że wytrzymasz te skurcze i jeszcze nie urodzisz! Dobrze, że już w szpitalu i skurcze mniejsze. Tak jest bezpieczniej dla was, nawet jak ten szpital do d... Trzymaj się i informuj co się dzieje z Wami. Jakby co tfu tfu twój maluszek powinien sobie już dać radę na świecie przy pomocy aparatury.

Gabi – współczuję tych komentarzy od mamy. Masz rację, trzeba to po prostu puszczać mimo uszu. Bardzo ładne zdjęcia z brzuszkiem no i ta wstążka na biodrach ;>
AgaPo – no mnie właśnie bardzo namawiają do szczepienia przeciw grypie. A ja nie mam na to ochoty. Nie miałam grypy od szkoły podstawowej. Wiem, że to nie znaczy, że teraz nie złapię. Ale wszyscy znajomi, którzy się szczepili dziwnym trafem chorowali i tak, albo wręcz dopiero po szczepieniu. Fajny brzuszek już masz, duży :)
A co do szczepień i autyzmu. Nie ma jednoznacznie udowodnionego związku szczepień i autyzmu. I ta teoria narobiła o wiele więcej złego niż potencjalnie dobrego. Pojawiły się epidemie chorób zakaźnych, które przez wiele lat były zapomniane. Ja osobiście będę wystrzegac się szczepionek z rtęcią – a tych jest wbrew pozorom niewiele.
Mimi – ja do tej pory żadnych uderzeń gorąca nie czuję.
Lenson – ja mam zamiar przy kosmetykach kierowac się opiniami z internetu.
Megi – czy musisz koniecznie robic wszystko sama? Rozumiem, że mąż ciężko pracuje ale pozwól mu Cię odciążyc i chociaż zakupy zrobic jakie mu na liście napiszesz. Nie musi od razu obiadów gotowac. Podchodzisz tak lekko do tej sytuacji, a tu lada chwila możesz urodzic. To zdecydowanie za wcześnie dla Colina nawet jeśli jest dużym dzieciątkiem.
Aabalik – aż zazdroszczę tych małych koteczków-słodziaków. Karmisz je strzykawką?
Jako ciekawostkę powiem jak bardzo dumna byłam jak odchowałam od narybku 3 małe bojowniki. Na początku były wielkości przecinka w tekście. Przybiegałam między zajęciami na studiach żeby dokarmiac żółtkiem jajka i jakąś mikrokarmą, a potem miałam hodowlę artemii na oknie (taki małe żyjątka morskie). No i udało się – 3 ładne rybki podrosły i poszły do kogoś innego :)
MartaA – a ja właśnie wczoraj stwierdziłam, że jeszcze nie jest tak źle u mnie z goleniem. Nie żebym coś bez lusterka widziała między nogami, ale same łydki jeszcze daję radę. Bardzo fajny dywanik.
MamaMa – witaj w naszym gronie :) Gratulację dziewczynki. Ładne imię Marianna, moja dobra koleżanka tak się nazywa i fajna z niej kobita ;> Szkoda, że musisz leżec plackiem ale z tym nie ma żartów. Ładny brzuszek :)

Aż się zaczęłam martwic dzisiaj czy lot samolotem i wyjazd nie będzie zbyt forsowny dla mnie. No ale klamka zapadła, wszystko opłacone, zezwolenie od lekarza mam. Obiecałam tylko sobie z mężem, że tym razem żadnego latania cały dzień i załatwiania spraw. Bo standardowo nasze wyjazdy do Polski wyglądają tak, że wychodzimy 9-10 rano a wracamy 22-23. A tak caaały dzień na mieście to tu to tam. Teraz nie ma takiej opcji, nie wydolę już fizycznie.

A co to zachcianek to ja w ogóle nie mam czegoś takiego za bardzo... Ani razu nie zdarzyło mi się w ciągu ciąży wysyłac męża do sklepu po coś specjalnego. Prędzej mam awersje do niektórych typów jedzenia, np. jak przez pół ciąży nie chciałam jeśc mięsa, albo jak w 2 miesiącu ciąży jadłam prawie wyłącznie chleb z serem żółtym, bo tylko on w lodówce mnie interesował.

Dzisiaj miałam bardzo dużo stresów w pracy i Antoś siedział cicho cały dzień. Pewnie czuł moje emocje. Dlatego teraz leżę grzecznie na sofie i cieszę się, że się ożywił chłopak po kolacji. W końcu można poleniuchowac, weekend i ferie. Do roboty dopiero w czwartek, yeah :D

https://www.suwaczki.com/tickers/1usaanli21un7ohr.png
https://www.suwaczki.com/tickers/f2wl3e5englt40xe.png

Odnośnik do komentarza

soqlka trzymaj sie kochana,napewno pujdzie po twojej mysli!
Megi dzieki ! szczupla bylam ale nie chuda,normalna taka.
Megi posle ci strone z tymi dywanami. ja chcialam puchatka bo jest w berzu i bedzie mi jedynie taki posowal ,mam tez jedna taka posciel na zmiane i pokupuje troche dodatköw bo jest ich duzo.
https://www.jossandmain.de/Kinderspiel~E2524.html

monthly_2014_10/grudnioweczki-2014_18690.jpg

monthly_2014_10/grudnioweczki-2014_18691.jpg

monthly_2014_10/grudnioweczki-2014_18692.jpg

monthly_2014_10/grudnioweczki-2014_18693.jpg

Odnośnik do komentarza

Meggi- Ja rozumiem, bo mimo tego, że mieszka z rodzicami to nikt mi nie ugotuje, ani nie posprząta. Tyle, że mąż wie, że nie mogę za dużo rzeczy robić i a to podłogę zmyje, a to pranie mi pomoże powiesić, siatki mi z rąk zabiera po zakupach, żebym nic nie nosiła, a gotuję siedząc na krześle, jak stara babcia, przy kuchni i kroję na siedząco, gotuję na siedząco tylko jak zmywam to stoję, chociaż czasami siądę bo mi się często słabo robi. Lekkie rzeczy można robić, ale nie latać jak mały sportowy samolocik. Facet przeżyje, jak się trochę zakurzy to też nic się nie stanie, a tu chodzi o wasze dziecko, żeby wszystko było ok, żeby urodziło się zdrowe i w miarę o czasie! :)

Nuria- zgadzam się z tobą, czasami mam wrażenie, że nie zdajecie sobie sprawy z tego, co może się stać i jakie to jest groźne! ;/

Soqlka-uffff! cały czas o tobie myślałam i czekałam na jakieś info... oby było wszystko ok! Pewnie szybko Cię wypiszą i będziesz mogła być w domku i rodzic tam, gdzie chcesz :)

Dziewczyny... ja dziś miałam dzień obżartości! Na śniadanie Lasagne, zrobiłam tyle, że jeszcze na jutro jest, na obiad barszcz z uszkami... tttttaaaakkkk mi się chciało :D a na kolację hamburgery bo zostało jeszcze składników z przedwczorajszej kolacji :D no i ciacho do tego też szamałam jeszcze, ale wpadli dwaj moi szfagrowie i pomogli z ciachem i lasagne :D Dodatkowo miałam robić na jutro naleśniki, ale jest jeszcze obiadek, więc chyba zamiast naleśników wyjdzie sernik hihi :P

Odnośnik do komentarza

Witam Mamuśki,
co Was próbowałam nadrobić to za chwilę mnie ścinało i musiałam się przekimać i tak codziennie. Poza tym tak szalejecie, że nawet nie wiem od czego zacząć :)

mimi- uderzenia gorąca też mam niestety, ludzie chodzą w swetrach a jak potrafię w krótkim rękawku. W ogóle od tego tygodnia jest mi tak już ciężko, że tragedia.

MłodaFasolka- mój mężuś w czerwcu kupił 2 busy i też mi wybywa na 3 tygodnie, mam nadzieje, że wkrótce się poukłada i będą pracownicy, a on będzie z nami w domciu. I tak na przyszłość najgorsze są te pierwsze wyjazdy, ja je strasznie przeżyłam, chociaż myślałam, że jestem na to przygotowana, ale jednak nie.

Megi- trzymam kciuki co byś jak najdłużej wytrzymała, Colinek niech jeszcze pokopie mamusie :))

Lenson- ja kosmetyki jak zamawiałam to też miałam mętlik w głowie, choć myślałam, że w miarę mam wszystko powybierane, wyszło w sumie 440 zł ;/ wiec jak na kosmetyki i pierdoły to niemało, ale w tym termometr za 100.

Dziewczyny gratuluje udanych wizyt i piękne macie brzucholki :)) każda inny i każdej piękny :)

Witam serdecznie nowe mamy :)

Któraś z dziewvzyn pytała jak wgrać na forum filmik, otóż ja wgrałam na vimeo, potem masz link i tutaj jak wkleisz w tekst to wyświetla się od razu filmik do obejrzenia na forum :)

Co do ubranek to u mnie to jakiś żart się zaczyna robić. Moja koleżanka dała mi ich mnóstwo, a jeszcze zapomniałam zupełnie, że pare worków ubranek mam po chrześniaku schowanych plus troche dokupiłam i wyszło mi na sam rozmiar 56, 62 i 68 jedyne 7 pralek ;/ wiem, że powinnam się cieszyć, ale też zdaję sobie sprawę, że połowy z tego na bank nie założę. A wszystko takie piękne.

111magda trzymaj się, u mnie to przebiegło jakoś dużo łagodniej, chociaż też mi nie przeszło od razu po otrzymaniu kroplówek.

Carolineee walcz z tym okropnym ZUSem, popytaj co możesz zrobić, żeby jeszcze jakoś się z nimi dogadać.

Megi, soqlka ale straszycie porodami, aż mi dech zapiera jak czytam, trzymajcie się cieplutko i uważajcie na siebie.

Aabalik kocham zwierzaki, zazdroszcze takich maluchów :)

Kari też masz yorka z tego co kojarzę i sama go strzyżesz?? Może i mojego ogarniesz :D

MartaA kocham Puchatka, większość rzeczy przeze mnie kupionych jest z puchatkiem :))

Nie wiem co i komu miałam jeszcze odpisać, bo jest tego za dużo :) jak mi się coś przypomni to naskrobie :)

Odnośnik do komentarza

Hej. Melduję się po wizycie :)

A więc. Mój synek jest ułożony prawidłowo, główką w dół, lekarz mówi, że raczej już nie powinien zmienić pozycji. Zapytał mnie jak myślę ile synuś waży, powiedziałam że wg. podręcznika powinien jakieś 1500 lekarz się uśmiechnął i powiedział że chyba za dużo. Po czym gdy doszło do badania lekarz zbladł i powiedział 'OLA MASZ NAPRAWDĘ DUŻE DZIECKO' Mój synek 3 tyg temu ważył 1300 dziś waży 1850 ! i wg jego wagi mam 31 + 4 dni. :) Ale tak czy siak trzymam się terminu z OM. :) Ogólnie wyniki ok, szyjka ok, powiedziałam mu o tych omdleniach kazał brać magnez i odpoczywać.
No i mam 3 kg na plusie od ostatniej wizyty Czyli +8 od początku ciąży... Kiedyś to nastąpić musiało :p

Soqlka- Cały dzień o Was myślałam! Mam nadzieję, że czujesz się ciut lepiej i, że uda się Wam powstrzymać wcześniejsze rozwiązanie! Trzymaj się ! :*

MammaMa- Witaj ! :)

Kóraś pisała o wysokim pulsie, ja od początku ciąży mam powyżej 99 lekarz powiedział, że prawidłowy jest do 120 w końcu pompujemy krew podwójnie :)

Piękne brzuszki macie. !

Ohh ja jutro w kinie nawciągam się popcornu... Mniam!

http://www.suwaczki.com/tickers/klz9mg7y2yz7q0e9.png

http://www.suwaczki.com/tickers/9ltfxzdvgh2q7ta5.png

Odnośnik do komentarza

Witajcie Mamusie.
Ja po nieprzespanej nocy w szpitalu. Wczoraj dostałam pierwszą dawkę sterydów, skurcze narazie opanowane. Jeśli do poniedziałku szyjka się nie skróci, to mnie wypiszą. Mój Klopsik waży już 1590 g. Główka w kanale rodnym. Lekarz powiedział, żebym nie liczyła na poród w terminienie.
Jak wrócę do domu to pierwsze co zrobię- spakuję torbę dla siebie i Poli.

http://www.suwaczki.com/tickers/km5sroeq551izby2.png

Odnośnik do komentarza

soqlka
Dobrze że sytuacja opanowana, obyście szybko wyszły z tego szpitala i niech jeszcze troszkę Polcia pomieszka w brzuszku, każdy dzień jest ważny :)
A swoją drogą na Twoim przykładzie widać jak bardzo ciąża jest nieprzewidywalna.. Dopiero byłaś u lekarza i było wszystko dobrze a raptem dwa czy trzy dni później takie akcje..

Mae
Mam tak samo jak Ty z jedzeniem. Zachcianek raczej nie doświadczyłam, jedynie właśnie od niektórych rzeczy w różnych miesiącach mnie odrzucało, a z kolei na inne miałam większą ochotę mimo że np. przed ciążą ich nie jadłam :P

Młoda Fasolka
To dobrze, że wyniki w porządku. Odpoczywaj dużo na lewym boczku i przebywaj na świeżym powietrzu i miejmy nadzieję że te omdlenia nie będą Ci się powtarzać. Powiem Ci że mi też wczoraj 1 raz się ciemno przed oczami zrobiło.. Nie wiem czy to od ciśnienia - bo wyniki też mam ok. I choć bym nawet nie chciała to i tak cały dzień wczoraj odpoczywałam, bo zwyczajnie nie byłam w stanie zbyt długo wystać na nogach:/. Oby dziś był lepszy dzień:)

Miłego Weekendu dziewczyny!!:)
Ja dziś jadę do rodziców, pomóc mamie opiekować się siostrzenicami bo siostra ze szwagrem idą na weselicho... Muszę zmagazynować zapas siły dla tych łobuziaków..:P

http://fajnamama.pl/suwaczki/sbigd5v.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...