Skocz do zawartości
Forum

Grudnióweczki 2014! :)


Carolineee

Rekomendowane odpowiedzi

w przyszły czwartek mam wizytę więc jej o tym powiem, akurat będę robić badania teraz więc będzie mogła zobaczyć co i jak chociaż ostatnio jak robiłam to miałam poprawnie

moja siostra miała to samo identycznie i konsultowała to z nią bo mamy tego samego lekarza
kazała jej dużo pić i odpoczywać a takie stany wynikają z tego, że organizm zaczyna pracować na jeszcze większych obrotach zmienia się przepływ krwi bo duża jej część idzie do macicy, która się rozrasta a do tego mogą być skoki cukru więc trzeba odpoczywać
i że takie coś dzidzi nie zagraża...

już czuję się dobrze ale mimo to dziś leżę i odpoczywam

Odnośnik do komentarza

no właśnie nie dopuszczać do utraty przytomności i zachować spokój... no ja dziś leżąc a to owoce a to wody dużo i obiadek czyli warzywka....
mięso nadal moim wrogiem...
Vanesa jeśli zaczynasz jeść mięsko to dobry znak... ciekawa jestem kiedy ja zacznę...

kawy mi się chce :(
pierwsze trzy miesiące ciąży od kawy mnie odrzuciło a teraz tak mi się chce, że cały dzień o niej myślę...
mam w domu ekspres Nespresso i mam kapsułki z kawą bezkofeinową ale nie wiem jakoś mam obawy
a powiedzcie mi czy coś słyszałyście o kawie Ricore - podobno to zbożowa i ma śladowe ilości kofeiny więc bezpieczna w ciąży. Zapytam moją Panią doktor czy mi taką pozwoli raz na jakiś czas i to z jednej niepełnej łyżeczki z dużą ilością mleka...

Odnośnik do komentarza

Kari kari ja sie pytalam i ginka powiedziala ze bez problemu dwie słabe kawy mozna z duza iloscia mleka sobie wypic a rikori tym bardziej bo jest słaba :)
Tylko ja narazie nie mamm ochoty na kawe i ni pije ale jak bede miała to napewno sobie latte wypije z duza iloscia mleka :) ze spienionym mleczkiem :)

Czy któras z was bierze luteine pod jezyk i ma mdłosci i naciaga????? Bo ja tak mam cos okropnego ale musze pod jezyk niestety ;/

No dałam 2 papryki do tego gulaszu ziele angielskie lisc laurowy jogurtu zamiast smietany , ze tego miesa nie czułam prawie:) Nie moge smietany sera zołtego bo to tłuste i zaraz mamm mdłosci ;/

http://www.suwaczki.com/tickers/hchys65gl0qjl4xr.png

Odnośnik do komentarza

Rybki nie dały mi spokoju i znalazłam cos takiego ;

Które ryby można jeść w ciąży?

Mimo że ryby morskie są bogatym źródłem tych cennych związków, eksperci zalecają ostrożność w ich spożyciu właśnie w okresie ciąży. Przyczyną jest możliwość występowania w rybach zanieczyszczeń m.in. metalami ciężkimi, zwłaszcza rtęcią oraz dioksynami. Ważne jest więc, żeby wybierać te gatunki ryb, które zawierają dużo kwasów omega-3, ale jednocześnie jak najmniejszym stopniu mogą kumulować zanieczyszczenia.
Warto bowiem wiedzieć, że nie wszystkie gatunki ryb są w jednakowym stopniu źródłem zanieczyszczeń. Najwięcej groźnych związków zawierają duże drapieżniki, zjadające mniejsze ryby i drobne morskie skorupiaki. Są to ryby długo żyjące, takie jak tuńczyk, miecznik, rekin, halibut. Im starsza ryba, tym więcej zawiera zanieczyszczeń. Dlatego nie zaleca się jedzenia tych ryb częściej niż raz w tygodniu w ilości 100 g.
Dotyczy to zwłaszcza tuńczyka, który żyje 30–40 lat. Kupując tuńczyka w puszce, warto korzystać z produktów różnych firm – im większa różnorodność, tym mniejsze szanse na tuńczyka poławianego z akwenów skażonych.
Lepszym wyborem jest jedzenie takich ryb jak sardynki, śledzie, makrela, dorsz (przede wszystkim świeżych lub mrożonych – od czasu do czasu można zjeść także rybę z puszki). Ryby z tej grupy kobieta w ciąży może jeść zupełnie bezpiecznie 2 razy w tygodniu. Jedzenie takiej ilości ryb nie powoduje zagrożenia dla zdrowia matki i dziecka, a daje ogromne korzyści.

http://www.poradnikzdrowie.pl/ciaza-i-macierzynstwo/ciaza/jedz-ryby-szczegolnie-w-ciazy_35712.html

http://www.suwaczki.com/tickers/hchys65gl0qjl4xr.png

Odnośnik do komentarza

Jak ktoś nie może wytrzymać bez kawy to jedną - dwie max można. Lekarz mi nie zabraniał.
Ja piję teraz kawę pół na pół z mlekiem żeby była słaba.
Do piwa właśnie ani alkoholu w ogóle mnie nie ciągnie. A czarnej herbaty w ogóle nie lubię i rzadko piję (teina też w dużych ilościach szkodliwa). W ogóle za herbatami nie przepadam. Ale bez kawy.... ojjj.. ciężko.

Vanesa35 - narobiłaś mi smaka na gulasz. To jutro będzie mój obiad :)
U mnie zaczęło teraz padać, przyjemna ulga po upałach...

Ja z dziecięcych rzeczy kupiłam sobie do tej pory tylko malusie skarpeteczki jako motywator do rzucenia palenia. Może cyknę im zdjęcie, słodkie są :)))
Od szwagierki dostałam książkę "300 pytań na temat ciąży" Brigitte Holzgreve. Nie była jakaś zła ale jednak nie zachwyciła mnie jakoś specjalnie.
Zastanawiam się nad zakupem czegoś innego. Może właśnie tą "W oczekiwaniu na dziecko" bo dostałam już jej kontynuację pt. Pierwszy rok życia dziecka."

MłodaFasolka - piękne zdjęcie usg maleństwa :)
KariKari - uważaj na te omdlenia. Lepiej teraz w upały unikać ścisku i nieklimatyzowanych pomieszczeń.

Słyszałyście coś, że rabarbar jest niewskazany do jedzenia w ciąży? Bo mam na niego ochotę, widziałam, że się w sklepie pojawił.

https://www.suwaczki.com/tickers/1usaanli21un7ohr.png
https://www.suwaczki.com/tickers/f2wl3e5englt40xe.png

Odnośnik do komentarza

Mae też mam tą książkę - 300 pytań na temat ciąży i przejrzałam ja na raz - jak dla mnie żadne źródło wiedzy....
z rabrbarem to kiedyś słyszałam, ale nie przywiązywałam wagi do tego - jedna szklanka kompociku nie zaszkodzi przecież :)

co do kawy to jutro jadę na poszukiwania Ricore i jak naleci mnie ochota to się napiję... nawet się zastanawiałam czy w McDonalds w McCaffe robią jakąś bezkofeinową...

a ja dziś pół dnia słucham muzyki klasycznej: Bach Mozart, Vivaldi, Schubert itd.. i bardzo uspokajająco na mnie działa.... zawsze taką muzykę lubiłam a teraz działa na mnie jak balsam...

Odnośnik do komentarza

Nie wiem jak u Was, ale u mnie dziś pogoda i samopoczucie okropne :( Głowa mi pęka i nawet apap nie pomógł, a drugiej tabletki nie chce brać.
Dobre chociaż to, że znalazłam dziś siły i chęci i kruche ciacho z truskawkami zrobiłam.

Karikari, uważaj na siebie ! Z tymi kościołami to lepiej unikać, ja jakies 2-3tyg temu też padłam w kościele prawie, mój G mnie w ostatniej chwili złapał, bo już leciałam bez świadomości... Ps. Zrobiłaś mi smaka na kawę ogromnego ! :D jutro z rana idę po mleko i sobie taką słabiutką, mleczna zrobie, bo aż mi ślinka leci hehe

Vanesa 35, super ze miesko mozesz jesc. W glowie ten gulasz tez mi zasmakowal, tylko z szynka albo lopatka wieprzowa, moze jutro i ja zrobie? :D

Pisałyście o tym bebiprogramie. Mnie chyba na poczcie okradli :( jakies 5 tygodni temu to już wypełniałam i jeszcze nic nie doszło :( Dziś założyłam drugie konto na adres mailowy mojego G i podałam adres wysyłki do rodziców, może dojdzie tym razem :D

Odnośnik do komentarza

Co do kawy to pytalam gin juz na poczatku bo jestem kawoszem to mi powiedzial ze 200mg kofeiny w ciagu dnia nie zadzkodzi, w filizance kawy jest ok 70mg, ale trzeba pamietac ze kofeina jest tez w czekoladzie i jak pijemy kawe to lepiej zrezygnowac z herbaty bo zawiera teine ktora ma dzialanie podobne do kofeiny

Kari w McCafé maja kawe bezkofeinowa

Tez mam ksiazke "W oczekiwaniu na dziecko" rowniez polecam bardzo interesujaca i dobrze sie czyta

Odnośnik do komentarza

Lenson - ja też czekam czy coś przyjdzie z tego programu bo poleciła mi go Carolineee... no ja kilka dni temu się zarejestrowałam więc jeszcze za wcześnie by cokolwiek oceniać

dziewczynki mnie też głowa bolała dziś i teraz też mam jakąś dziwnie ciężką... kurcze pewnie ciśnienie kiepskie
czytałam, że kobieta w ciąży powinna takie rzeczy kontrolować... jutro zakupię ciśnieniomierz i chcę wiedzieć bo przed ciążą zmagałam się z okropnymi bólami głowy

Poziomko super, że jesteś szczera, ale mam do Ciebie pytanko skoro jesteśmy dla ciebie takie -(nie wiem jak to określisz puste, głupie i nie wiem jeszcze jakie) to napisz mi proszę czego oczekiwałaś od takiego forum? i tematu jak nie rozmowy o wszystkim związanym z ciążą... nie gadamy w kółko o tym samym a poruszamy ciągle to nowe tematy i dzielimy się swoimi spostrzeżeniami... jest wolność słowa, a jeśli komuś się nie podoba to nikt tu nikogo na siłę nie trzyma.... zastanawiam się jaki masz cel tak ns krytykować wszystkie za nasze wypowiedzi?
Jeśli masz nam coś mądrego do podzielenia się w związku z ciążą zapraszam do dyskusji a jeśli masz w planach wyśmiewać się z nas i krytykować to lepiej nic nie pisz... żadnej z nas nie jest wskazany stres.. Dzieciaczki nasze najważniejsze... i nie ma znaczenia w jakim jesteśmy wieku, ile mamy już dzieci i co w życiu przeszłyśmy... to już indywidualna sprawa i nie dotyczy tego tematu....

Odnośnik do komentarza

Moja droga, nic Ci nie dyktuje. Szczerze piszę, że miałaś swoje 5 minut na tym forum i już je chyba wykorzystałaś. Nikt raczej nie ma ochoty na wymiane "zdań" (Jeśli się myle, dziewczyny proszę poprawcie mnie!) z Pania, która nie zna podstawowych zasad kultury wobec drugiego człowieka !
Możesz komentować, oczywiście masz do tego prawo ! Licz się jednak z tym, ze obrażając nas i używając niecenzuralnych słów spowodujesz, ze ktoś w koncu zgłosi nadużycie, bo nikt nie życzy sobie czegoś takiego na tym forum, bo to nie trzepak pod blokiem.

Odnośnik do komentarza

Co do nadużycia to już dawno zgłosiłam, jako założycielka tematu. Nie po to jest to forum, żeby takie tępe i niekulturalne osoby nas obrażały. Przepraszam, za ew. kolokwializmy, ale już nie mogę wytrzymać.. to chyba przez hormony. Ogólnie uważam, iż nie powinnaś się poziomko wypowiadać na tym forum i tego czytać, bo po co ma Cię mdlić? Tak jak wyżej - jeszcze się odwodnisz od wymiotów! Mam nadzieję, że więcej nie napiszesz i zajmiesz się swoją ciążą, którą masz na piedestale, chociaż wątpię... bo po tym co tutaj wypisujesz sądzę, że tylko obmyślasz sobie co by tutaj napisać, aby `wzburzyć` tym wątkiem. Przykro mi, że się nie dowartościowałaś i nie przodujesz na forum... no bywa. Źle zaczęłaś, nie jesteś mile widziana, ŻEGNAM!

Kochane, wyłączam się od jutra na weekend bo mam przygotowania do ślubu jutro no i w sobotę Big Day :D

Co powiecie na utworzenie Grudnióweczkowej grupy na facebooku? Macie wszystkie facebooka? Jeśli tak to dajcie znać, a założę i po podsyłam wam linki :)

Zmykam spać bo jestem padnięta... cały dzień coś robiłam, ale starałam się często odpoczywać i robić lekkie rzeczy :) Jutro pobudka o 7 rano, zakupki i znów zamieszanie, ale mam nadzieję, że dam radę.
Dziś miałam dziwny dzień i wydaje mi się, że poczułam mocniej ruchy dzidziusia, tak jak by takie hm... no lekkie kopniaczki pod pępkiem, ale takie delikatne, a jednak czułam i aż się popłakałam! :) Nie mogę się doczekać USG, żeby sprawdzić czy kopał mnie mały piłkarz czy baletnica hihi :D

Dobranoc dziewczynki, ignorujmy kolejne posty poziomki, bo przecież jej chodzi tylko o to, żeby nas zdenerowwać, to czysta prowokacja.. nie ma sensu odpowiadać i szkoda na nią słów.... :D

Odnośnik do komentarza

zrezygnowana - kłucia i pobolewania przeróżne w podbrzuszu to chyba każda z nas miała i to jest normalne. Nie wiem jak u Ciebie było do tej pory. Ale jeżeli bardzo Cię boli, jak opisujesz aż z zgina w pół to ja bym się jutro skontaktowała na twoim miejscu z lekarzem. Tak na wszelki wypadek.

Carolineee - co do pomysłu z Facebookiem to nie wiem jak inne dziewczyny ale ja jestem na wielkie NIE. Po to jest forum do którego każdy ma swobodny dostęp, może napisać i dodać zdjęcia. Nie każdy musi mieć konto na serwisie społecznościowym, a taka grupa wymagałaby logowania się aby mieć dostęp do treści. Ja akurat z wyboru nie mam konta na fejsie i nie mam zamiaru mieć i krew mnie zalewa jak powoli wszystko się tam przenosi.

https://www.suwaczki.com/tickers/1usaanli21un7ohr.png
https://www.suwaczki.com/tickers/f2wl3e5englt40xe.png

Odnośnik do komentarza

Zrezygnowana ja mam też takie dziwne kłucia (nie wiem jak dokładnie je określić) w macicy czy pochwie. Trwają 1-2 sek. Nie bolą, da się wytrzymać. We wt na wizycie zapytam się o nie.
Carolineee ja też jestem przeciwna fb. Myślę, że skoro piszemy na tym forum to zostańmy na min.
Czy Wy tak często chodzicie do łazienki zrobić siusiu. Ja chodzę nawet co pół godziny. Mąż się śmieje ze mnie.
Wczoraj jak było wolne to obudziłam się przed 6 i nie mogłam zasnąć :( Dziś jak budzik dzwonił o 6, by wstać do pracy, byłam zaspana. Pospałabym sobie. Co za sprawiedliwość.

Odnośnik do komentarza

zrezygnowana ja też mam od niedawna takie dziwne kłucia tak jakby w macicy,nie są uporczywe ale wyczuwalne. Dawno tu nie zaglądałam a tu tak nie miło się zrobiło,
ogólnie wczoraj wyprawialiśmy urodzinki naszej córeczki i jestem padnięta,a syf jaki panuje w domu ciężko opisać...a co dopiero ogarnąć...........:(
Gabi82 ja chodzę do łazienki tak często że ostatnio obawiałam się że mam jakieś zapalenie pęcherza ....tylko nic nie szczypie, nic nie boli , sikam normalnie także chyba jest ok:)

http://s4.suwaczek.com/201106214965.png
http://s3.suwaczek.com/20141206734453.png

Odnośnik do komentarza

dziewczynki co do sikania to rozmawiałam z moja Panią doktor i nie ma reguły - jedna będzie biegać co pół godziny a druga nie zauważy różnicy sprzed ciąży
ja na przykład nie widzę różnicy w częstotliwości, a jedynie w samym oddawaniu bo kiedyś poszłam i rach ciach i po sprawie teraz śmieje się, że ciśnienie słabsze stąd powoli wszystko :)
takie różnice zależą od ułożenia macicy i pęcherza, każde ciało inne i u jednej od razu naciska na pęcherz a u innych jeszcze nie bo macica i dzidzia nie są jeszcze takie duże

Zrezygnowana o razu dzwoń do swojego lekarza poinformuj i niech ci coś doradzi... jeśli cię skręca to możesz nospę wziąć - jest ona bezpieczna w ciąży... jednak pamiętajmy by nie bagatelizować żądnych objawów...

Odnośnik do komentarza

Lenson, zajrzałam wczoraj na link z demotywatorów, który wrzuciłaś. Siedziałam, czytałam, śmiałam się i beczałam jak głupia przy okazji... ehh to naprawdę cała prawda o macierzyństwie :)
Pozwolisz, że wrzucę jeszcze raz ten link, jakby któraś z dziewczyn przeoczyła. Naprawdę polecam. Ciekawa lektura :)
http://demotywatory.pl/4352930/Macierzynstwo

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...