Skocz do zawartości
Forum

Grudnióweczki 2014! :)


Carolineee

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc mamusie :)

Ooo troszke mialam do przeczytania dziekuje wam za przepisy kazdy kiedys napewno zrobie bo brzmi ciekawie ale jednak pierwsza mysl najlepsza krokiety :)

Marta a
Wczoraj zrobilam moje pierwsze krokiety w zyciu przed weekendem proba generalna tylko 5 z miesem mielonym i pieczarkami i powiem Ci ze wyszly mi nawet bardzo podobne co robi mama :) maz jadl pierwszy raz w zyciu tez smakowaly tylko on do nich dawal jeszcze mus jablkowy hmm no troszke jak kobieta w ciazy ha ha w weeken zrobie tez z pieczarkami i serem te o ktorych pisalas :) ahh a jedyna rzecz ktora mi zabrakla to barszcz szukalam gdzies w sklepie taki jakis moze w proszku ale nie ma.

Gabi82
Ja tez mam lozeczko z tej firmy nawet kiedys wstawialam linka z ich stronka i chyba nawet pisalas ze zobaczysz :) tylko u mnie stoi biale z niebieskim wszystkim a potem moge przerobic na tapczanik dla babelka

Marysia
Milego wypoczynku :) zawsze sie liczy ze z takiej pozdrozy wroci sie w 3 ale w tym przypadku mozecie ewentualnie dorobic raczki nozki paluszki i wszystko po kolei :)

Sylwunia
Fajne ubranka na stronie co dadalas powiedz mi tylko czy obojetnie ile sie zamowi rzeczy to przesylka do Niemiec 20€ ? Bo dodalam do koszyka chyba juz z 5 zestawow i ciagle to samo albo przy wiekszej sumie za darmo ? I jakosciowo sa dobre czy takie troszke szmatkowate ? Bo cena jak by nie bylo jest niska

Ja wczoraj bylam na zakupach dla Colina i chyba troche przesadzilam bo ciagle widze gdzies jakies spodnie albo dresowe albo inne i kupuje jak glupia na koniec okaze sie ze mam 20 spodenek 2 body i 2 pidzamki .
Paragon oczywiscie gdzies posialam a pojechala bym i zwrocila a tu lipa

Milego dnia mamusie

Odnośnik do komentarza

Cześć dziewczyny,
Ja też już nie śpię od 6. W nocy nie było tak najgorzej ale poranne fiku miku mojego Mikołajka obowiązkowe. Teraz siedzę jak struta, chyba pogoda mi nie w smak, pochmurno i deszczowo a do tego męczy zgaga :( I nic nie chce pomóc. Cholerstwo jedno męczy mnie od 8...

Wczoraj byłam na pierwszych zajęciach gimnastycznych ze szkoły rodzenia. Bardzo fajnie. Babeczka mówiła jak ważne jest ćwiczenie mięśni Kegla, i najważniejsze nauczyć się je zaciskać i rozluźniać. Bo na początku organizm sam rozluźnia nawet się tego nie czuje. Przy napinaniu nie powinno napisać się mięśni ud ani pośladków. Najlepiej usiąść na podłodze, pod ścianą i wtedy czuje się te kosteczki w tyłku. I starać się jakby te kosteczki zbliżyć do siebie. Wtedy niby zaciskamy mięśnie Kegla. Nie wiem dziwne uczucie, trochę inaczej niż ćwiczyłam sama w domu. Co mnie zdziwiło to oprócz ćwiczenia mięśni pleców i rąk będziemy też na zajęciach ćwiczyć mięśnie brzucha ! Myślałam, że nie można. Ale to podobno będą inne brzuszki niż znamy. No i ważne jest ćwiczyć oddychanie przeponą.

Vanessa ja jestem na zwolnieniu ale też nie miałam kontroli z ZUS. Moja koleżanka kiedyś miała to Panie po prostu przyszły sprawdzić do domu czy w nim jest. Co jest bezsensu właściwie bo ona miała zwolnienie chodzące a nie, że musi leżeć.

Gabi fajne łóżeczko :)

Dziewczyny to ja bym poprosiła o przepis na pizze :) Bardzo lubię takie domowe wypieki i jak się przeprowadzimy to mam zamiar gnębić swój piekarnik :D

Odnośnik do komentarza

Megi coś kojarzę, że zamawiałaś tapczanik
Marysia dlatego wrzuciłam to o czym mówili, bo teraz pogoda różna bywa i nam to się przyda. W dobrym momencie włączyłaś jedzonko haha. Zauważyłam, że ostatnio często mówią o cięzarnych i małych dzieciach.
Zaraz w Pnś będę mówić o seksie po narodzinach dziecka
MoniC ja ćwiczę mięśnie Kegla w łóżku na leżąco

Odnośnik do komentarza

Przepis na ciasto włoskie na pizze;
Wazne zeby miec wage kuchenna i wszytko dokładnie odmierzac bo jak sie da wiecej maki to juz ciasto jest grubsze przepis jest na jedna blache okragła taka jak w pizzeri jak chcecie na wieksza to podwojne porcje składnikow :

200gr maki ,120gr wody letniej ,poł kostki drozdzy poł łyzeczki soli wszytko ładnie wyrobic jak sie klei to podsypywac mąką zero oleju!
I odrazu mozna rozwałkowac ciasto na blache rękami wczesniej balche posmarowac olejem i rece tez mozna nasmarowac olejem do rozwałkowania ciasta na blache ciasto posmarowac z gory kietchupem i poukładac składniki jak kto woli ja uwielbiam tunczyk w kawałakach w oleju oliwki czarne cebule i ser albo szynka papryka kukurydza pieczarki swieze ser,alb salami i ser :)na koniec jak juz w szytkie skladniki sa na pizzy sypie przyprawa do pizzy z prymatu piekarnik musi byc rozgrzany na 250* jedna okragła pizze pike 10 min natomiast wieksza blaszke ok 20 trzeba sprawdzac miedzy 15-20 min

Smaczngo ciasto wychodzi chrupiacepyszne :)JEdna zasada proporcje takie jak podałam i do ciasta nie dodajemy oleju !

http://www.suwaczki.com/tickers/hchys65gl0qjl4xr.png

Odnośnik do komentarza

Hej. :)

Obudziłam się z taką kluchą w gardle , że mówić nie mogę :( Płukam gardło wodą z solą, trochę pomaga bleee...

Ale od rana nastawiłam już warzywka na sałatkę i później nastawię bigos. :)

Kari- Dasz radę z tą glukozą, nie taki diabeł straszny :) Ja glukozę kupowałam w aptece chyba coś koło 5zł i mi pani w szpitalu wymieszała w kubeczku z wodą, wdusiłam cytrynkę i wypiłam. Musiałam być na czczo no i 2h tam siedzieć nic nie jeść i nie pić. Ja krew miałam pobieraną tylko po 2h.

Co do spania w nocy, ostatnio śpię jak zabita, nawet rzadko mi się zdarza, że wstaję w nocy siusiu. Staram się spać na lewym boku, ale łapię się na tym, że budzę sie w nocy albo na brzuchu albo na prawym boku z nogą na moim Ł :D
Ja nie kupowałam rogala, i nawet nie jest mi potrzebny, zwijam sobie narzutę w rulonik. :)

http://www.suwaczki.com/tickers/klz9mg7y2yz7q0e9.png

http://www.suwaczki.com/tickers/9ltfxzdvgh2q7ta5.png

Odnośnik do komentarza

Hej wszystkim:)
Ale aktywne jesteście od rana na forum:) To super-jest co poczytać:)
Ja już śpię trochę lepiej niż jakiś czas temu.. Przynajmniej jak się obudzę na siusiu i wracam do łóżka to zasypiam, ale za to wieczorami nie mogę zasnąć.. zasypiam o północy albo godzinę, dwie później..:/ Poducha faktycznie nieraz śpi obok mnie sama :p ale musi być, bo często bez niej bym nie zasnęła całkiem

Czytałam że pisałyście o aptece Gemini. Zaraz zrobię tam zakupy, bo np witaminy prenatal classic które kupowałam u mnie w aptece za 60 zł, tu są za 33 (tyle samo tabletek). :))

Gabi
Nie trzeba mierzyć:) ważniejsze są pomiary przy planowaniu dzidzi.. Aczkolwiek jak coś się dzieje złego z naszym organizmem to temperatura nie taka jak być powinna może nam to zawsze zasygnalizować. no ale potrzeba systematyczności do tego. ja zmierzę raz na miesiąc i później rozmyślam czy jest ok;/
Ładne łóżeczko:)
Kurcze. przeoczyłam pnś dziś, a akurat temat dla mnie, bo dziś chyba gorzej niż wczoraj ze mną..
Dzięki za porady które wrzuciłaś:)jadę dziś do rodziców, to inhalator zaliczę obowiązkowo

Kari
Ja też zapomniałam zmierzyć temp.
Glukoze kupowałam rano przed badaniem i Pani pielęgniarka ją rozrabiała w gabinecie dopiero. cytrynki nie miałam, bo wtedy jeszcze nie wiedziałam że można:) ale dałam radę bez;) Powodzenia!

Vanesa
Ja jestem od początku na l4, ale nie miałam na razie kontroli

MoniC
tez myślałam że mięśni brzucha się nie ćwiczy:)
ja dziś mam sr, ale sama teoria jeszcze.. wyczekuje niecierpliwie na ćwiczenia.
Nie wiem czy u Ciebie jest taka piekarnia/cukiernia (czy to sieć na całą polskę czy tylko u mnie w regionie) Jarząb. W każdym razie ja kupuje tam gotowe spody do pizzy:) kosztują 2 zł. , smakują r e w e l a c y j n i e :) kupuję, zamrażam i jak nas najdzie ochota to tylko dekorujemy tym co mamy, albo tym na co mamy ochotę:) dla mnie straszna wygoda, bo nie lubię bawić się w ciasto

Młoda Fasolka
Ja też dziś klucha w gardle:/ mam prenatal na gardło dla kobiet w ciąży, ale nic nie daje..:/ raczej jak cukierek działa

miłego dnia kobietki:)

http://fajnamama.pl/suwaczki/sbigd5v.png

Odnośnik do komentarza

Hej,
Trochę mnie u nie bylo, ale staralam się czytać Was Na biezaco, ale chyba nie jestem w stanie Wam Na wszystko odp :)

U mnie w sumie srednio :( bylam Wczoraj u innej Pani dr bo mojego lekarza nie ma, poszlam bo czulam silny ucisk malej bardzo nisko i bole. Okazalo się,że szyjka mi się skrocila I jest dosyc slaba :( jesli dobrze pamietam to chyba Carolinee też Ci się skrocila I bylas w szpitalu? Ile teraz ma dlugosci? Mi powiedziala,że ponizej 25 mm to już zagrozenie I szpital :/ ale Na razie mam troszke dluzsza.
Zrobiła mi też posiew z pochwy, powiem Wam że bolalo mnie bardzo jak pobierala i zaraz potem mialam krew :/ sprawdzila I powiedziala, że wszystko ok. Jak wrocilam do domu I robilam siusiu to krew I pieczenie I takie klucie przy oddawaniu moczu. W nocy to samo, tylko więcej krwi bylo, strasznie się orzejelamm I nie moglam spac :( rano już lepiej, ale nadal kluje I lekko krwi jest przy siusiu :( zadzwonilam do niej I jesli nie przyjdzie do jutra to mam przyjechac do niej do szpitala I sprawdzi co jest :( czy ktoras z Was też tak miała? Prawdopodobnie peklo jakies naczynko bo teraz wszystko tam jest mocno ukrwione, ale I tak się trochę martwie :((((((

Z milych rzeczy to wybralismy wozek w ktorym się zakochalam,super wygodnie się prowadzi I spelnial wszystkie moje oczekiwania :) firma joolz :) polecam! :) do tego torba, spiworek :) chyba olusia też się an niego zdecydowala:)? Za ok 2 tyg powinien juz u nas byc:)
Kochane, Na jaki fotelik do samochodu się decydujecie? My rozwazamy maxi cosi albo kiddy. Ale nie wiem bo ten drugi ma więcej gwiazdek bezpieczensrwa ale jest ciezszy,..

A w tym tygodniu mialam urodzinki I się najadlam slodkiego że Hej :)

Aleksandra nie mierze sobie temp, a powinno się?

Megi wiem o czym piszesz bo niestety też mialam tak, że czulam się tu ignorowana :((

Progosia witam nowa mamusie :))

Mam ze spaniem tak jak wy, rogal czesto gdzies laduje:) ciezko mi zasnac, a potem budze się Na siusiu I znowu nie moge zasnac ech.

Też polecam apteke Gemini, jak ma razie raz zamawialam ale wszystko super I ceny sa ok.

Vanesaa ja jestem Na l4 już dlugo i nic nie mialam. Z tego co pamietam to chyba zadna z nas, grudnioweczek nie miała :)

Postaram się już byc z Wami Na biezaco :) milego Dnia!

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w39jcgsmd4arhk.png

Odnośnik do komentarza

Vanesssa kochana, dziekuje. Dostalam wieksze dawki lekarstw I dr powiedziala,że jak bede Na siebie uwazac, brac leki I bede pod kontola stala to urodze w terminie :) oby.... Mnie nie ciagnelo tylko normalnie czulam takie napieranie malej Na dol , powiem Ci że czulam że Cos nie tak. Dr powiedziala że normalnie to szyjka takie napieranie powinna wytrzymac,a przez to że się skrocila i jest slaba, ja to tak odczuwam :( dbaj o siebie

Olussssia dobry masz gust, wybralam ten Sam kolor hehehehe :)))
Pani w sklepie nazywala go odwrocony jeans :)
Z tym, że ja mam brazowe raczki :) no ja jeszcze dokupilam przedluzenie budki w gondoli, bo rzeczywiscie jest krotka I moze padac malej I ta baze do fotelik a, że możesz przypiac :) ja kupowalam w sklepie bobowozki ale stacjonarnym. A Ty??
Czyli zdecydowalas się Na maxi cosi cabriofix - też o nim myslimy :)

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w39jcgsmd4arhk.png

Odnośnik do komentarza

Ale się rozpisałyście od rana:)
Ja bez mojego rogala nie usnę, śpi mi się z nim rewelacyjnie i nie wiem, czy po porodzie się z nim rozstanę :)
Niepokoję się, bo ja jeszcze nie dostałam skierowania na obciążenie glukozą, a kolejna wizyta dopiero 24 września.
KariKari- daj proszę jutro znać jak wrażenia po badaniu.
Współczuję Wam tych bóli brzucha, ciągnięcia, nacisków. Ja nie wiem co to znaczy, jeszcze tego nie doświadczyłam.
Gabi82- super łóżeczko. Kupowałaś również ten zielony zestaw pościeli?
Ja się nie mogę doczekać, kiedy przyjdą meble do pokoju Poli, a tu jeszcze tyle czekania !
Vanessa 35, jeśli chodzi o kontrolę z ZUSu to z tego co pamiętam, to chyba Carolineee dostarczała jakieś dokumenty. Ja na zwolnieniu jestem od 11 tc. i ZUS się ze mną nie kontaktował.
Meggi, Marta A ja uwielbiam krokiety, ale takich z serem i pieczarkami nigdy nie jadłam, muszę spróbować :)
Narobiłyście mi dziewczyny ochotę na pizzę, chyba zrobię dziś na kolację. Mężu też bardzo lubi.
Aleksandra, Fasolcia- zdrówka!
Olusia, Madlenka- wózek super.
Olusia ja już mam Maxi Cosi CabrioFix razem z bazą, czekają już na Polę w Jej pokoiku. Kupowaliśmy używany zestaw na olx.pl, jednak poprzedni właściciele nie korzystali z niego, nie ma ani jednej ryski, wygląda jak nowy. A zapłaciliśmy o połowę mniej niż za nowy komplet i jestem bardzo zadowolona :)
Ponawiam swoje wczorajsze pytanie, co sądzicie o kupowaniu ubranek dla Dzidziusia w lumpeksie?

http://www.suwaczki.com/tickers/km5sroeq551izby2.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...