Skocz do zawartości
Forum

Grudnióweczki 2014! :)


Carolineee

Rekomendowane odpowiedzi

w takim razie DHA lecę kupić do apteki i będę brała :)
mnie jak dorzuciło od mięsa to też i od ryb.... trzy razy próbowałam i niestety akcja zakończona moją porażką...
dziewczynki a czy wy też zauważyłyście, że brzusio ciążowy jest twardy - mój mąż codziennie dotyka i sprawdza i mówi, e o jaki twardy i się dziwił :)

wczoraj wyczytałam, że na tym etapie ciąży dziecko może już odczuwać ból i może popłakiwać i powiedziałam to mężowi bo mnie to zdziwiło, że nie ma powodów by dzidzia była smutna... i mówi do mnie, że nie może dzidzia płakać i że mam dbać o nią :) ale mnie rozbawił.... :) dbam o mojego Skarbeńka i mam nadzieję, że żadna łezka się nie pojawi

Odnośnik do komentarza

Hej, hej :) Przepraszam, że pisałam niezalogowana, ale o tak późnej porze nie chciało mi się włączać laptopa, a chciałam wam dać znać co i jak :) Oczywiście p.doktor powiedziała mi jak brać, za miesiąc mam wizyte i mam zrobić znów tsh i przeciwciała, żeby sprawdzic czy nie mam zapalenia tarczycy.
Pierwsza tabletka już za mną, ok 40 minut temu, więc teraz będę się brała za coś do jedzonka - różnicy przed i po tabletce nie odczułam :)

Jeśli chodzi o DHA, to ja przy femibionie natal 2 plus nie biorę bo jest w składzie, i według mnie ogólnie femibion ma super skład, a mianowicie:
kwas foliowy 600Uq - w tym metafolinę lepiej przyswajalną.
Witaminki :
B1,B2,B6,B12,C,D,E.
Biotynę, kwas pantotenowy, niacyna, magnez, żelazo.
a w drugiej tabletce mam DHA i EPA :)

Wszystko w jednym listku, cena całkiem ok, bo dawka na miesiąc czyli 60 tbl. po 2 dziennnie kosztuje ok. 50zł + dodają tygodniowe opakowanie gratis :)

Powiem wam, że u mnie jest mega gorąco... nie ma południa, a już 25 *C i ciągle rośnie... dobrze, że dziś siedzę w domku :)

Odnośnik do komentarza

to mnie przestraszyłyście tymi wynikami badan, bo w ogólnych normach jest ok
ale jak się zagłębiłam dla kobiet w ciąży to mam kilka poniżej albo powyżej normy.... ajjj i co dalej?

znalazłam normy i moje wyniki dopisałam - spójrzcie fachowym okiem zanim jutro pani doktor powie mi co i jak

Czerwone ciałka krwi (E, RBC) – u mnie 4,36 T/l (jakas inna gramatura chyba)
Norma dla kobiet:
4,2–5,4 mln/mikrolitr,
w ciąży: 3,5–4,5 mln/mikrolitr
Zwiększenie liczby erytrocytów zdarza się rzadko (występuje np. u osób przebywających wysoko w górach), zaś wynik poniżej normy może być spowodowany utratą krwi, niedoborem witaminy B12, kwa-su foliowego albo żelaza.
Uwaga: obniżenie liczby czerwonych krwinek w czasie ciąży jest zjawiskiem fizjologicznym.

Hemoglobina (HB, HGB) – u mnie 13,5 g/dl
Norma dla kobiet:
11,5–15,5 g/dl,
w ciąży: 11,5–13,5 g/dl
Hemoglobina jest składnikiem krwinek czerwonych. Jej zadaniem jest transport tlenu oraz dwutlenku węgla od i do poszczególnych komórek organizmu. To podstawowy parametr, który służy do rozpoznawania niedokrwistości. Wartości powyżej normy mogą świadczyć o odwodnieniu albo niedotlenieniu organizmu, a wynik poniżej normy zwykle wskazuje na niedokrwistość (anemię), spowodowaną zbyt małą ilością żelaza. W ciąży niska wartość HGB zazwyczaj nie jest niczym niepokojącym.

Leukocyty, krwinki białe (L, WBC) – u mnie 7,77 G/l (jakas inna gramatura chyba)
Norma dla kobiet:
4–10 tys./mikrolitr,
w ciąży: 10–15 tys./mikrolitr
Leukocyty to komórki, które powstają w szpiku kostnym i w tkance limfatycznej. Występuje pięć rodzajów tych komórek. Są to: neutrofile, eozynofile, bazocyty, monocyty i limfocyty. Główną funkcją leukocytów jest obrona organizmu przed mikroorganizmami chorobotwórczymi.
W ciąży następuje fizjologiczny wzrost wartości WBC. Podobnie jest podczas porodu, w stresie, po posiłku oraz wysiłku fizycznym. Patologiczny wzrost WBC występuje w procesach zapalnych, zakażeniach, przy uszkodzeniach tkanek, w chorobach nowotworowych. Wartości poniżej normy mogą świadczyć o chorobach hematologicznych.

Płytki krwi, trombocyty (PLT) – u mnie 216 G/l
Norma dla kobiet:
140–440 tys./mikrolitr,
w ciąży: 100–300 tys./mikrolitr (są też znacznie większe spadki!)
Płytki krwi powstają w szpiku i tkance limfatycznej – odgrywają podstawową rolę w krzepliwości krwi. Ich liczba powinna być kontrolowana przez całą ciążę. Wartości powyżej normy mogą oznaczać infekcję, chorobę nowotworową, regenerację po krwotoku. Małopłytkowość zaś (PLT poniżej normy) może być skutkiem choroby (chłoniak, ostra białaczka szpikowa). W ciąży jest najczęściej związana z fizjologiczną niedokrwistością z niedoboru żelaza.

Hematokryt (HCT) – u mnie 38,7% - szok że tak dużo biorąc pod uwagę normy :(
Norma dla kobiet: 37–47%,
w ciąży: spadek o 4–7%
Hematokryt (HCT) to stosunek objętości krwinek czerwonych do objętości osocza. Wartość HCT zależy od liczby krwinek czerwonych, objętości erytrocytów, objętości krwi krążącej w organizmie, płci i wieku. Powyżej normy: wartości takie mogą być wywołane niedotlenieniem tkanek, przewlekłymi chorobami płuc, wadami serca, nowotworami. Podwyższony wskaźnik hematokrytu może być również spowodowany pobytem w górach lub na skutek leczenia sterydami. Wartości poniżej normy odnotowuje się przy niedokrwistości i w sytuacjach przewodnienia ustroju.

Odnośnik do komentarza

Witam :) dziś znów w upalny dzien.

Ja też od drugiego trymestru zaczne brać jakieś witaminki i zastanawiam się nad tym femibionem natal 2 plus właśnie albo Prenatal DUO ( obydwa mają DHA). Ceny podobne a prenatal brała siostra moja. W czwartek mam wizytę i może spytam lekarza, czy któreś faworyzuje.

Zazdroszcze ruchów dzidzi ! :D Super ucuzcie to musi być !

Poziomka84, ja niestety nie pomogę, bo morfologię miałam do tej pory raz, jako pierwsze badania jakieś 6 tyg. temu i u mnie wszystko było w normie. Swoją drogą, mam nadzieję, że jak ostanie badania robiłam 6 tyg. temu, to teraz dostanę jakieś skierowanie na kontrole?! Ile razy już miałyscie badania? Ja póki co tylko raz mocz i krew i zaczęłam się zastanawiać.

KariKari, co do brzusia twardego, to mój zawsze z jednej strony jest jak kamień. Mój G się śmieje, że dzidzia się pupą do nas wypina :D

Dulka, witamy nową mamusię :) Jaki masz termin? :)

Odnośnik do komentarza

KariKari, spokojnie! Nie ma co się stresowac, mysl o dzidzi ! :)

G/l to jednostka objętości Gram na litr w "widełkach" norm masz jednostkę mln/mikrolitr albo tyś/mikro litr. Musisz znaleźć inne normy, bo w swoich wynikach masz podane wyniki objętościowe a w normach ilościowe, stąd może wynikać różnica.

Jeżeli chodzi i pozostałe, to interpretując je wydaje mi się, że możesz być odwodniona i osłabiona. Także kobitko, dużo wody i odpoczynku !!! :) I głowa do góry ! Nie ma co się martwić na zapas !!!

Odnośnik do komentarza

Hej,
princeska85 - ja mam właśnie taką sytuację jak ty z grupą krwi. Ja mam Rh- a ojciec Rh+. Zgłoś to lekarzowi, a zresztą sam powinien ew. cię wysłac na badanie grupy krwi.
Nie ma to takiego znaczenia w pierwszej ciąży, bo krew dziecka i matki się normalnie nie miesza, więc nie ma ryzyka konfliktu. Natomiast podczas porodu i jak Dulka wspomniała przy poronieniu trzeba podać przeciwciała, aby matka nie wytworzyła przeciwciał przeciwko ew. następnemu dziecku.
Nie martw się więc na zapas :)

KariKari - jak dla mnie twoje wyniki krwi są jak najbardziej w porządku. Dziwne jednostki zastosowali w RBC, WBC i PLT jak sama podkreśliłaś, więc powinnaś patrzec na normy na wydruku laboratoryjnym. Co do Hb i hematokrytu to jest jak najbardziej w porządku. Zauważ, że to początek ciąży i wartości spadają z normy przeciążowej. W sumie to powinnaś się cieszyć, że są nadal wysokie, bo to dla Ciebie oznacza lepsze samopoczucie.
Dobrze jakbyś miała jakieś porównanie wcześniejszej morfologii (sprzed ciąży), to byś wiedziała co było dla Ciebie normą. Ja pamiętam u siebie że zawsze miałam wszystko blisko dolnej granicy i taka moja uroda.

Jak tam samopoczucie? U mnie upały dlatego kryję się w domku. Wyściubię tylko nosa do sklepu bo mus. Narobiłyście mi smaka na twarożek z rzodkiewkami i szczypiorkiem :p
Wstawię później aktualniejsze zdjęcie mojego skarbeńka zrobione w zeszłą środę. Rośnie jak na drożdżach :D USG pokazuje wiek ciążowy o 8 dni starszy niż jest, heh.

https://www.suwaczki.com/tickers/1usaanli21un7ohr.png
https://www.suwaczki.com/tickers/f2wl3e5englt40xe.png

Odnośnik do komentarza

Witam dziewczynki dziś tak gorąc0 że tylko pić i pić sie chce
:)
kari kari ja tak samo jak z mięsem tak i z rybami nie daje rady ;/ brzuszek od 13 tyg moze pobolewac bo dzidzi rosnie :) mnie troche pobolewa czasm :)

13 tydz :)http://www.mamazone.pl/kalendarz-ciazy/pierwszy-trymestr/tydzien-13.aspx

mysle że jutro sie dowiem co za płeć rośnie w moim brzuszku :) :)

http://www.suwaczki.com/tickers/hchys65gl0qjl4xr.png

Odnośnik do komentarza

nie będę się na zaś stresować tymi moimi wynikami bez przesady nie ma co panikować... Dzidzia najważniejsza i musi się zdrowo rozwijać w spokoju :) ... czekam co Pani doktor powie jutro... już bym chciała zobaczyć mojego Skarba :) te wygibaski i bicie serduszka.. jutro mój mąż idzie ze mną bo ostatnio nie mógł więc na żywo zobaczy nasze Cudo :)

wody piję dużo i odpoczywać to odpoczywam... dopadła mnie właśnie senność.... co dobrego dziś na obiadek robicie... oczywiście bezmięsnego...

Odnośnik do komentarza

no właśnie ja rosół uwielbiałam przed ciążą, a odkąd jestem to mnie odrzuciło...
ja wczoraj fasolkę szparagową jadłam z bułką tartą więc dziś muszę coś wymyśleć....
a może tortille na kolację zrobię i dla siebie taką bez mięska....
sandwicha z serem żółtym i cebulką mi się chce... muszę swój opiekacz przywieść i będę mogła rozszerzyć moje menu

Odnośnik do komentarza

Witam dziewczyny :))
Ja dzisiaj jem zupkę kalafiorową z dużą ilością koperku.
Idę w czwartek na badania, ciekawe jakie mi wyjdą. Bo też te proszki na tarczyce biorę.
DHA mam w femibionie, jak już Carolineee napisała, ma świetny skład.
Na przeziębienie piłam syrop Prenalen i od tamtego czasu nic mi nie jest, a to był kwiecień :) także polecam :))

Odnośnik do komentarza

Carolineee cierpliwości organizm musi się przyzwyczaić te kilka dni więc będzie coraz lepiej....
lekarz zawsze na kolejnej wizycie pyta jaka była reakcja więc spokojnie....
zjedz to na co masz ochotę połóż się i odpoczywaj :)
hmmm płatki na mleku jadłam na śniadanko....
a teraz chyba skończy się na wizycie w sklepie i na siłę wyszukiwanie coś co zjem i mi wejdzie..

Odnośnik do komentarza

Asiaroza ale masz fajnie też bym chciała poczuć maleństwo;)
carolineeee bierz leki i na pewno wyniki się poprawią ;)
Sówka25 dzięki za radę z tymi witaminami pewnie je odstawie na trochę bo dziś tak mnie po nich zemdliło że ledwo do łazienki zdążyłam, a zanim je zaczęłam brać to nie miałam takich cudów:(

Gabi82 jak tam po wizycie, co powiedział lekarz ??

Witaj w naszym gronie Dulka ;)

asiaroza1 mnie też dziś cały dzień boli głowa;( może to wina naszego pięknego orlenu ;(

http://www.suwaczki.com/tickers/relgj44jyqw72m9x.png

https://www.suwaczki.com/tickers/relgx1hpa9terjpy.png

Odnośnik do komentarza

Ja juz mam 15 tydzien i ruchów ani niczego nie czuje :( poczekam Jeszcze cierpliwie z 5 tyg ale za to moj mezus jak przykłada ucho do brzuszka to słyszy bulgotanie :)

Co do bólów głowy to ja mam zawsze wtedy jak będzie padać deszcz. Wczoraj rano piękne słońce upał 35 stopni a ja z bólem głowy wstałam wiec powiedziałam ze będzie padać i popołudniu popadało myślałam ze przejdzie bol a tu nic wiec stwierdziłam ze będzie jeszcze padać i tak sie wieczorem stało była burza a bol potem minął :)

Odnośnik do komentarza

Witam dziewczyny!
Wczoraj mnie nie bylo bo caly dzien spedzilismy ze znajomymi nad jeziorem (mieszkam na stale w niemczech i tu wczoraj bylo swieto wolne od pracy)
Zeby byc na biezaco przeczytalam wszystkie wpisy z wczoraj ;-)
Ja tez zazywam Femibion 2 i dobrze go toleruje, niestety ostatnio w ogole nie mam apetytu, zmuszam sie zeby cos zjesc mam nadzieje ze to sie zmieni bo maz narzeka ze trzymam nasze dziecko na diecie

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczynki:)
Tyna- Ja mam ostatnio brzuch wielki jak w 5 miesiącu, ale to chyba sprawka czereśni;) Miałam dzisiaj niespodziewaną wizytę u gina a zarazem niespodziewane ważenie i jestem 3 kilo na plusie od początku ciąży, jestem trochę załamana, bo wcale nie jem słodyczy, a co będzie później:(
No ale czego się nie zniesie dla SYNKA;D W życiu nie spodziewałabym się takiej niespodzianki dzisiaj:) Poleciałam do lekarza bo złapała mnie jakaś infekcja, ale nie myślałam że w po 12 tygodniach będzie widać płeć;) Tzn podobno ma 5,5cm to wychodzi na 13 tydzień, strasznie się cieszę od razu przyleciałam się do Was podzielić nowiną;)
A apropo bólu głowy też mnie często męczy, to chyba przez niskie ciśnienie, zero kawy, zero alkoholu i ciśnienie przeważnie 100/60:)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...