Skocz do zawartości
Forum

Grudnióweczki 2014! :)


Carolineee

Rekomendowane odpowiedzi

Madlenka cieszę się że wszytko w jak najlepszym porządku z dzidzi :) mam nadzieje, ze w srode powie mi to samo pani genetyk :) Madlenka masz zdjęcia z badan prenatalnych i płytke ????
Dziewczyny gorąco dzis to fakt stałam w kosciele na dworze i w tym słoncu nie dało sie wytrzymac po 20 min poszłam do cienia :) ale troche mnie opaliło przynajmniej :)

W piatek bylismy zapłacic wakacje jedziemy na chorwacje na Riviere makarska tak sie ciesze :)pięknie tam jedziemy ze znajomymi oczywiscie na dwa auta 14 lipca na 10 dni to bedzie juz koncówka 4 miesiaca poczatek piatego wiec mysle ze bede sie juz lpiej czuła i miała apetyt na co kolwiek :)oczywiscie ubezpieczylismy wczasy od rezygnacji z podrózy w razie nagłego wypadku gdyby sie cos podziało to oddadza nam pieniazki całe 200zł takie ubezpiecznie kosztuje , ale mysle ze warto lepiej stracic 200zł nic 6tys! :)
Informacja dla kobietek które jada za granice PAni doktor powiedziałą zebym sobie wykupiła dodatkowe ubezpieczenie do kobietek w ciazy koszt nieduzy 50zł na 10 dni i ubezpieczenie do 10 tys w razie czegokolwiek zwiazanego z ciaza leczenie transport do polski itd bo ubezpieczenie z biura nie działa dla kobiet w ciazy trzeba osobno wykupic ale tylko działa to ubezpieczenie do 22tyg ciazy potem juz nie chca ubezpieczac;/ mam nadzieje ze przyda sie ta informa którejś z was :) pozdrawiam

http://www.suwaczki.com/tickers/hchys65gl0qjl4xr.png

Odnośnik do komentarza

Vanesa wielkie dzięki za rady bo ja tez autem wybieram się do Chorwacji.... ale jeszcze nic nie organizowałam... a to ubezpieczenie to w zakładzie ubezpieczeń czy gdzie można wykupić?
możesz polecić jakiegoś tour operatora który oferuje objazdowe wycieczki i zapewnia hotel bo nie chcę się załatwić że jadę w ciemno, a chcę zobaczyć możliwie dużo bo za rok to w domku z dzidzią siedzimy

dziewczynki czy zauważyłyście, że przez wzrost produkowanej w naszych organizmach melaminy nasza skóra opala się inaczej... ja dziś godzinę leżałam na słoneczku - oczywiście głowa zakryta i powiem wam, że teraz patrzę a ja opalona jak po wakacjach

Odnośnik do komentarza

My planowaliśmy wakacje, ale nie wiem czy nam się uda... najwcześniej na początku września czyli ok 6 mc :) Jak na razie zapełniamy tzw. słoiki wakacyjne :) Może wybierzemy się gdzieś bliżej na jakieś wakacje, w Polsce, a za rok z maleństwem też ok. września pojedziemy gdzieś dalej, w sumie prawie roczne dzieciątko będzie, więc spokojnie będzie można je zabrać ze sobą :)

Zamieszczam wam zdjęcie brzusia z 14 tc :) troszkę się podwyższył i jest bardziej zaokrąglony :)

monthly_2014_06/grudnioweczki-2014_11995.jpg

Odnośnik do komentarza

Kari kari my jedziemy z Neckermana była super oferta za 2240 od osoby hotel **** w pieknej okolicy Baska Voda na riwierze Makarsiej wklejam linka :) Hotel Horizont
http://www.makarska.net.pl/makarska/baska-voda/
http://www.booking.com/hotel/hr/horizont.pl.html?aid=358450;label=c-rowen_ag-propbwm7hrl8i_b-dhotelmultiblue1-abVV7jcvYuzC0B%2Aez7ickAC37309818366%3Aplwww.pudelek.pl%3Ataboomuserlist%3A%3A7939734%3Ap1%3Ap2%3Aac%3Aapnone%3Aned;sid=02f5751efd49b8488e23672130995de0;dcid=1;checkin=2014-06-15;checkout=2014-06-16;ucfs=1;srfid=4e8ba6a54988ce329239d5910a7691375d9da6feX1

ubezpieczenie dodatkowe wykupuje w PZU :) a wczasy wykupilismy w biurze podrózy z Neckermana ale obojetnie od jakiego organizatowa wykupicie wczasy jest tylko zwykłe ubezpieczenie w razie choroby zadne biuro nie ma ubezpieczenia od ciazy .

Nie będe mogła cały dzien lezec plackiem wiec pozwiedzamy troche piekne wodospady dubrownik do Medziugorie mamy 120km :) wiec troche pozwiedzamy n i jak pojedziemy z powrotem to tez jeszcze 2 miejsca zwiedzimy :)

http://www.suwaczki.com/tickers/hchys65gl0qjl4xr.png

Odnośnik do komentarza

asiaroza1 i KariKari ja też biorę duphaston. Moja lekarka powiedziała że chciałaby bym brała do 13 tygodnia, teraz jestem w 14 i jeszcze biorę a wizytę mam 25 czerwca i pewnie dopiero go odstawię. Ale właśnie tak jak wy razem z duphastonem czuję się pewniejsza;)

Madlenka super że widziałaś swoje maleństwo i że wszystko jest w jak najlepszym porządeczku. Zazdroszczę Ci że masz już ten stres za sobą ja idę jutro na badania genetyczne i właśnie zaczynam się denerwować, tym bardziej żę mam wizytę o 13:40 a mój P nie może się wyrwać z pracy bo ma urwanie głowy;( Czasem to bym wolała żeby pracował u kogoś na etacie a on prowadzi własną działalność odpowiada za pracowników i za dostawy, pomiary i nie wiadomo za co jeszcze i ciągle jest w pracy ;(

Carolineee piękny brzuszek ;) Ciąży już nie ukryjesz ;)

KariKari bardzo chętnie pokazałabym mój brzuszek, gdyby on tylko się łaskawie pokazał ;) A tu nic, dla pewności nawet zrobiłam zdjęcia w piątek brzuszek to ja widzę ale tylko przy bardzo dużej dawce dobrej woli ;) Mam nadzieje że nadchodzące tygodnie przyniosą przełom w tej sprawie;) Powiem jeszcze tylko, że oczywiście jak tylko coś zjem to mi od razu brzuch wylatuje, ale wiem że to jeszcze nie maleństwo ;)

http://www.suwaczki.com/tickers/relgj44jyqw72m9x.png

https://www.suwaczki.com/tickers/relgx1hpa9terjpy.png

Odnośnik do komentarza

Vanesa dziękuje za porady i aż się w tym temacie postaram coś dowiedzieć :)
też chcemy troszkę pozwiedzać więc w ciązy wskazane troszkę ruchu i atrakcji a nie tylko leżenie plackiem, bo widzę że mi nie służy.... troszkę mogę się opalać ale nie za długo bo się meczę szybko

Marysia głowa do góry stres jest niewskazany - musi być dobrze i tylko takiej opcji się trzymamy... ja w środę mam wizytę a potem 26 te dokładne badania co ty chyba jutro je będziesz miała... wiadomo stres jest ale tłumaczę sobie, że musi być dobrze, że nie mogę się denerwować bo dzidzia na tym etapie już odczuwa nasze emocje....

Odnośnik do komentarza
Gość Poziomka84

Caroline, mam juz taki brzuchol jak Ty :) a to dopiero 11 tydz, tylko ze w kolejnej tak jest, ze juz w pierwszym miesiącu brzuch jest pełny. Dziewczyny, które biorą duphaston, jaka dawkę dostalyscie? Ja mam od początku 2 dziennie, czy którejś z was zdarzały sie plamienia lub różowy śluz? Miałam na początku, teraz spokój, ale jak idę na dłuższy spacer, to lekko wkladka jest rozowa :(

Odnośnik do komentarza

Kari kari ja uwielbiam sdłonce zawsze na wakacach cały dzien na plazy plackiem ale teraz widze ze słabo mi sie robi jak za długo na sloncu przbywam ;/ chodzac tez opala wiec mysle ze blada nie wroce z wakacji hehe w wodzie tez opala :) dzis w radiu nawet mowili ostrzegali ludzi z ndcisnieniem i kobiety w ciazy zeby osttroznie na słoncu ;/ duzo pic wody

http://www.suwaczki.com/tickers/hchys65gl0qjl4xr.png

Odnośnik do komentarza

Poziomka ja biorę duphaston 2 x dziennie i jutro zaczynam 12 tydzień.
Co do plamień to ja nic takiego nie miałam... musisz więc skonsultować to z lekarzem dla własnego spokoju
kiedyś mi moja pani doktor powiedziała, że jak jest badoróżowe albo brunatne to mniejsze zło niż żywa krew... ale mimo to każdą taka sytuację trzeba badać i obserwować w trosce o dzidziusia...
Poziomka co do brzucha to mi też wyskoczył już, że ukryć się nie da i dobrze... w końcu to powód do dumy :)

Vanesa no właśnie ja dziś ostrożnie ze słoneczkiem się obchodziłam, troszkę poleżałam troszkę do domu poszłam się ochłodzić i odpocząć... i mimo to opaliłam się.... wystawiać na słońce nie jest zabronione ale trzeba przestrzegać wielu zasad by nie zrobić sobie krzywdy... a my jesteśmy teraz osłabione - masz organizm ciężko pracuje więc nie dodawajmy dodatkowych atrakcji....
w zeszłym roku w podróży poślubnej jak byliśmy to była dziewczyna w ciąży - gdzieś 6 miesiąc albo i dalej i jak ją obserwowałam to troszkę opalała się ale głowa zakryta kapeluszem, brzusio zakryty, do tego troszkę do wody, a najwięcej to spacerowała i pod koniec wakacji jak na nią spojrzałam to była lepiej opalona niż niejedna dziewczyna leżąca plackiem na plaży
ja tak zamierzam też zrobić :)

Odnośnik do komentarza

Czesc dziewczyny!
Własnie natrafiłam na wasz watek i chetnie do was dolacze, tez jestem grudnióweczka :-) termin 10.12
A tetaz troche o mnie, to juz moja trzecia ciaza niestety dwoch poprzednich nie udalo mi sie donosic :-(((
Dlatego ta cisza wiaze sie u mnie z duzym stresem, ale jestem dobrej mysli bo jak narazie wszystko jest super, mam nadzieje ze w chwilach zwatpienia tu znajde wsparcie

Odnośnik do komentarza

Poziomka84 ja tak jak KariKari biorę duphaston dwa razy dziennie. Ja nie miałam żadnych plamień a duphaston biorę ponieważ na pierwszej wizycie 5 tydzień ciąży okazało sie że mam krwiaka który jak się potem okazało mino 3 tygodni brania duphastonu powiększył się na szczęście po 6 tygodniach prawie go nie było ;) Czekam na kolejną wizytę. Mam nadzieję że teraz już wszystko będzie ok ;)

http://www.suwaczki.com/tickers/relgj44jyqw72m9x.png

https://www.suwaczki.com/tickers/relgx1hpa9terjpy.png

Odnośnik do komentarza

ja od samego początku też mam wstręt do wędlin, są bezpłciowe. Jem dużo nabiału, warzyw i owoców. Rano na śniadanko biały ser z jogurtem rzodkiewkami i szczypiorkiem, place lizać.
--
dzieki Vanesa 35 za informację o tym ubezpieczeniu, my też planujemy jechać w wakacje do Chorwacji. Oczywiście pojedziemy jak z dzidzią będzie wszystko w porządku.
--
asiaroza1 u mnie jest 12 tc i też biorę duphaston. Nie wiem ile będę go brała.
--
KariKari zauważyłam, bo chwilę pokręciłam się po ogródku i mam opalone ręce.
--
Carolineee piękny brzuszek :)
--
Poziomka84 ja biorę duphaston 3x1, miałam 2 plamienia i 1 krwawienie. Zawsze kończyło się L4, po wizycie u mojej p dr lub szpitala. Teraz jest ok, bo nie przemęczam się, cały czas odpoczywam.

Odnośnik do komentarza

Kati - witamy :)

Poziomka - mi w sumie przez ostatni tydzień tak się pokazał, ale pod luźnymi bluzkami nic nie widać :) Dziś odbieram sukienkę ślubną i tego się trochę boję... no, ale najwyżej luźniej się zasznuruje :D :D :D

Śliczna pogoda jest dzisiaj! Słoneczko, ale niestety znów będzie ponad 30*C, a ja muszę skoczyć na miasto i do endokrynologa... jakoś trzeba będzie to przeżyć :)

Ostatnio pobolewa mnie mocniej i częściej brzuszek, ale tak tylko chwilowo... za tydzien wizyta u gin, więc sprawdzimy co z dzidziusiem i spytam się o te bóle. Mam nadzieję, że to nic takiego :)

Odnośnik do komentarza
Gość Poziomka84

Ja w trakcie plamien bralam 3 *1 i przeszło, tez dużo odpoczywam. Uwazajcie z tym przegrzewaniem organizmy, szczególnie na wakacjach, gdzie nie ma waszego lekarza w poblizu. Pierwsza moja ciążę straciłam tydzień przed moim ślubem, dlatego juz przenigdy nikomu nie powiem, ze to jest dobry pomysl, żeby brać ślub w ciąży, to ogromny stres i nerwy, dlatego kto moze niech to odlozt na później. Po tym wszystkim zdarzyło nam sie tez wyjechać w ciąży, byłam w 4 mies, ale każdy spacer, plaża, wycieczka to były dla mnie ogromne nerwy, czy coś sie nie stanie :( Niestety sie stało, ale po powrocie..Ktoś kto jest w pierwszej ciąży tego nie zrozumie, mi sie tez wydawało ze mogę wszystko, ze juz najgorsz za mną, przecież odpoczywam i nic nie moze sie stać. Ludzie z mojego otoczenia czasem sie dziwnie zachowują, słyszę np ze ciaza to przecież nie choroba, a właśnie ze w moim przypadku i bardzo wielu dziewczyn trzeba na prawdę uwacac. Nie wiem czemu, ale na prawdę gdzies tam w duszy czuje, ze teraz juz będzie dobrze :)

Odnośnik do komentarza

Poziomka84 musi być dobrze ;) jesteś pod stałą opieką lekarza, który wie co przeszłaś i na co zwracać szczególną uwagę. sama o siebie się troszczysz, bierzesz duphaston. Więc musi być dobrze nie ma innej opcji;) Zresztą jak u każdej z nas ;) A co do ciąży to jeden z moich szefów też uważa że ciąża to nie choroba. Jasne że nie choroba ale też nie jest to stan "normalny". Nie ma co się przejmować takim gadaniem.

http://www.suwaczki.com/tickers/relgj44jyqw72m9x.png

https://www.suwaczki.com/tickers/relgx1hpa9terjpy.png

Odnośnik do komentarza

Cześć dziewczyny. Chcę się przywitać i dołączyć do rozmów :) Długo się zastanawiałam czy się ujawnić bo będę tu chyba najstarsza:)(33 lata). To mój drugi dzidziuś. Pierwszy ma 10 lat:) Jestem w 14 tygodniu. Termin na 8 grudnia. Moja ksywka "maślak" odzwierciedla mój stan w pierwszych trzech miesiącach - tak się właśnie czułam:). Teraz z każdym dniem jest już lepiej. Pozdrawiam Was wszystkie.
Siedzę w pracy popijam wodę z miętą i cytryną i cieszę się z tego jak małe dziecko bo wcześniej rozrzedzanie treści żołądkowej kończyło się wymiotami:)

Odnośnik do komentarza

Fajnie - prezent na mikołajki. Mój starszy synuś też liczy, że będzie to mikołajkowy prezent. Oczywiście jeżeli będzie to braciszek bo z siostrzyczką to jakoś nie może się pogodzić. No ale zobaczymy. W czwartek miałam usg i jakoś dzidziuś nic nie pokazał ale pomachał rączką i ssał kciuka więc mu wybaczyłam te podkurczone nóżki. :)
Dziewczyny opalcie się bez filtrów? bo ja naczytałam się o tych plamach po ciąży od opalania i panicznie się boję - a opalać to ja się lubię... Moja mama ma takie brązowe plamki na ciele i mówi mi że to od opalania w ciąży.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...