Skocz do zawartości
Forum

3,5 miesięczne niemowlę nie chce jeść


Gość To tylko ja

Rekomendowane odpowiedzi

Gość To tylko ja

Piszę tutaj, bo już nie mam siły do tego wszystkiego i liczę na to, że któraś z Was miała ten sam problem i jakoś sobie z nim poradziła. Bo ja już czuję się zdesperowana.. Mój synek już od kilku dni nie chce jeść. Najpierw zaczęło się od tego, że przestał jeść w nocy jakiś miesiąc temu i całe przesypiał. Po wyjściu ze szpitala ważył 3340g, w drugim tygodniu ważył już 3720 i jego waga skoczyła sporo do góry bo w ósmym tygodniu ważył już 5220g, ale tu się właśnie zaczął problem.. Bo teraz ma 14nascie tygodni i waży 5900g. Byliśmy niedawno u Pani doktor i powiedziała, że waży zgodnie z normą, ale przybył w tym miesiącu za mało. Przez 6tygodni niecałe 700g. A waży tyle ile powinien bo sobie nadrobił w pierwszych miesiącach. Zaczęłam odciągać pokarm i karmię z butelki bo występuje u mnie problem wklęsłych brodawek, którego nie zdołałam pokonać i dlatego, że wiem przynajmniej ile je. Ale w nocy i rano karmię piersią przez smoczek od butelki :D Od trzech dni zaczął się budzić w nocy, ale tylko raz. Rano je mniej więcej 7-8 a później cały dzień jest problem. Bo nie da się przystawić ani do piersi, bo jak zacznie lecieć mleko to płacze, ani nie chce jeść z butelki, bo się pręży, wygina, ucieka od tej butelki.. Próbowałam już dawać mleko modyfikowane, ale tego też nie przyjmuje.. Od godziny 8ej do mniej więcej 16 je ogólnie 60-70ml. CZasem udaję mi się wcisnąć mu 100ml. Później już je normalnie. O 16, po 19 i po 22. po 100-120ml. Sama pani doktor powiedziała, że je za mało. Ale ja już naprawdę nie wiem co mam zrobić, żeby jadł więcej. I stąd nasuwa mi się pytanie ile tak naprawdę powinno jeść mleka matki niemowlę w tym wieku. Czy któraś z Was miała podobnie i może coś poradzić? Bo jak tak dalej pójdzie to zwariuje.. Od samego początku chodzę zestresowana, że nie potrafię wykarmić swojego dziecka.

Odnośnik do komentarza

ściskam Cię bardzo mocno i pamiętaj, że nie jesteś jedyna z takim problemem, musisz się trochę odstresować i nabrać dystansu do tego wszystkiego:) dziecko na piersi powinno jeść na "żądanie", czyli tyle ile chce, a to czy się najada czy nie, sprawdza się po pieluszkach, ile jest zsikanych i ile jest kupki w ciągu dnia, jeśli pieluchy są w normie i nie zauważyłaś jakiś dużych zmian, to powinno być dobrze, Spadek apetytu może być związany z ząbkami lub chorobą, czesto przed chorobą dzieci mają spadek apetytu...jeśli to ząbki, ssanie może podrażniać dziąsełka i dlatego dzieci nie chcą wtedy butelki czy piersi (dziąsełka są rozpulchnione, takie troszkę nabrzmiałe), jeśli nie chce ani smoczka ani piersi, to podaj mleko przez kubeczek medela z taki m wydłużonym dziubkiem lub spróbuj łyżeczką...i obserwuj też, czy po mleku Twoje dziecko nie dostaje żadnej wysypki na policzkach i czy po jedzeniu nie boli go brzuszek? - może to też być skaza białkowa, obserwuj dziecko i trzymaj się, będzie dobrze

Odnośnik do komentarza

Zaczęła ci wczoraj odpisywać, ale córa wzywała.
Wiem, że łatwo się pisze, ale musisz się wyluzować. Maluszek czuje twój stres i może to powodować kłopoty przy karmieniu.
Niski przyrost wagi mógł byc spowodowany np. infekcją lub rezygnacją z nocnego karmienia - mleko w nocy jest najbardziej treściwe. Przystawiaj dziecko w nocy, jeśli będzie potrzeba to budź, połóżcie się razem w łóżku i karm. A w dzień zminimalizuj ilość bodźców zewnętrznych - nie włączaj tv, radia, jeśli trzeba zasłoń zasłony - w tym wieku dzieci zauważają coraz więcej otaczajacego je świata i zbyt duża ilość bodźców działa na nie rozpraszająco. Takiemu wrażliwcowi trzeba zapewnić "romantyczną atmosferę". Może trzeba też mienić pozycję karmienia.
Poza tym kup lub wypożycz wagę i waż dziecko, ale nie codziennie. Tylko raz w tygodniu o tej samej porze, np. po "śniadaniu". Bardzo istotne jest to, żeby waga była ta sama cały czas, bo różne wagi maja różne "granice błędu". Wystarczy, że w podczas wizyty u lekarza dziecko było zważone za każdym razem na innej wadze i już wynik nie jest do końca miarodajny.
I jak Margeritka pisze, może być ząbkowanie lub infekcja.
A ilości mleka kobiecego nie ma sensu mierzyć bo po pierwsze to nie jest mm, że skład jest zawsze taki sam. Inny jest pokarm nocny (bogaty w tłuszcze) inny w dzień, inne mleko I fazy (picie) i II fazy (konkret). Jeśli odciągasz to może być tak, że odciągasz zbyt krótko i podajesz smykowi sporo pokarmu I fazy, a za mało II i wtedy pokarm nie jest zbyt treściwy, a dziecko napycha brzuszek i dalej nie chce jeść. Jeśli dziecko używa smoczka to go ograniczcie tylko do sytuacji, kiedy jest niezbędny.
Staraj się mimo wszystko przystawiać - moje brodawki też były nieco wklesłe, mojej siostry bardzo wklęsłe, a obie wykarmiłyśmy dzieciaki i z czasem dzieci nam te brodawki "wyciągnęły". Kwestia prawidłowego przystawienia - dziecko ma objąć buzią całą brodawkę, a nie tylko sutek, a pokarm wypływa pod wpływem masowania dziąsłami brodawki, a nie ciągnięcia za sutek. Możesz też uzywać nakładek.
Powodzenia życzę, nie stresuj się, nie myśl, że nie potrafisz. Pomyśl raczej, że tyle dziewczyn dało radę to i ty też dasz.

Odnośnik do komentarza
Gość Marlena123

Cześć,
Miałam ten sam problem. Dziecko z dnia na dzień przestało chcieć jeść, wyginał się , kręcił głową, do tego brzydkie kupy i wysypka na twarzy i ciele. Zmieniłam mleko podejrzewając skazę białkowa. Pediatra rodzinna stwierdziła że to napewno nie skaza. Udaliśmy się do dermatologa, gdzie usłyszałam info że jednak tak i zmieniamy mleko na Bebilon Pepti. Tegoz mleka synek nie chciał pić tymbardziej. Udaliśmy się w akcie desperacji do innej pani doktor, która powiedziała że to alergia, zmieniamy mleko na nutramigen, jeśli dziecko będzie tracić na wadze idziemy do szpitala. Po 4 dniach Oluś zaczął jeść, wypija ok 200 ml na raz, ma 4 m-ce. Wysypka jakby schodzi. Mam nadzieję że to już koniec naszych kłopotów. Zgodnie z radą pani doktor dosładzamy mleko odrobina cukru.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...