Skocz do zawartości
Forum

o której kładziecie spać ?


Małgosia

Rekomendowane odpowiedzi

Margeritka oczywiscie ze sen w dzien jest wazny, wtedy dzieci rosna i sie rozwijaja:)
Ja korzystam z porad Giny Ford Jak usypiać? Wszystko o zdrowym śnie niemowląt i maluszków, Gina Ford – Wydawnictwo Esprit Dziecko 6-7 miesieczne wedlug niej potrzebuje okolo 2,5-3h w ciagu dnia, rano okolo 9( pol godziny) i okolo 12-12.30 ( 2h) pod warunkiem ze nie spi dluzej niz do 7rano. Popoludniowa drzemka okolo 12 ma byc ta najbardziej dobroczynna, w tych godzinach sen jest gleboki i dziecko najlepiej wypoczywa. To sie sprawdza u mnie:) Jesli rano spi dluzej niz pol godziny wtedy o 12 spi mniej i jest bardziej marudny.
Czasem jeszcze jak juz wczesniej mowilam Tomus spi z 15minut okolo 16, ale nigdy po 17:) W ten sposob wiem ze na pewno pojdzie spac o 19:)

Wiadomo kazde dziecko jest inne i nie ma instrukcji obslugi, ja dostosowalam czesc porad tej pani do wlasnych potrzeb. A i kazda mama wie najlepiej co jest potrzebne jej dziecku do prawidlowego rozwoju :yes:

Odnośnik do komentarza

Na poczatku pomysly tej pani nie przypadly mi do gustu, ona nie wierzy w karmienie noworodkow na zadanie, a ja sobie nie wyobrazam karmic synka co 3h, on chcial non stop na cycu wisiec. Teraz ksiazka mi sie przydaje w rozszerzaniu diety. Lubie miec pod reke jakies porady, bo czasem nie wiem co robie.

Odnośnik do komentarza

buuuuu....odnośnie poradników warto je czytać ale warto nie trzymać się wszystkiego aż tak kurczowo bo każdy z nas jest inny....oczywiście każde nowości wprowadzane zawsze powodują dyskomfort ale myślę, że to tylko kwestia nastawienia rodzica i pewności w słuszność stosowanych metod powoduje, że dziecko szybciej te nowości łapie

http://www.suwaczki.com/tickers/w5wq3e5en5kuzrs6.png

http://www.suwaczki.com/tickers/3jvz3e5eqgubclqa.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...