Skocz do zawartości
Forum

List Od Mikołaja


Gość Kaja33

Rekomendowane odpowiedzi

Co sądzicie o wysłaniu do dziecka Listu Od Mikołaja? Ja swojej córce (2 latka) wygenerowałam wideo od Mikołaja i mała była bardzo zadowolona. Ciągle chciała ten filmik oglądać. Na Święta wyjeżdżam do rodziny, gdzie będzie moja 4 letnia chrześnica. Jak myślicie, czy dobrym pomysłem jest podarowanie jej takiego filmiku od Mikołaja kilka dni przed Wigilią?

Odnośnik do komentarza

hmm... wiem, że ludzie mają zapędy do oszustw. U nas w rodzinie stawiamy na fundament i prawdę, której źródło znajduje się w Jezusie Chrystusie i Słowie Bożym. Dzięki pomocy Boga żywego i nauce w wartościach Słowa Bożego - dzieci się nie zawiodą na nas jako rodzicach, bo nie zostaną oszukane. Pamiętajcie, że dzieci obserwują swoich rodziców i w tym dojrzewają. Od "mikołaja" się zaczyna, a na zdradach w małżeństwie - kończy. Lepiej nie popełniajcie błędów, jakie popełnia ten świat w narzucaniu głupot tj. mikołaj, czy marketing i reklama.
Kiedy się ostatnio modliłyście razem ze swoim mężem i dziećmi ? Czy czytacie razem Biblię ? Na co najwięcej czasu poświęcacie na co dzień ?
Wiem, że ludzie zapominają o sensie świąt. A jeżeli zdarzy się świętować zgodnie Biblią, to zapominają o jej przesłaniu na co dzień w zwykłych sytuacjach z ludźmi. Podpinają więc jakiegoś "pajaca" w czerwonej czapce i myślą, że sprawią dziecku radość. Nie popełniajcie tych błędów i powróćcie do Boga. Rzeczami, prezentami nigdy nie usprawiedliwicie miłości do swego dziecka, jeżeli będzie w Was brak czystego serca przed Bogiem. Zacznijcie wpierw od fundamentu.

Odnośnik do komentarza

A ja myślę, że kształtowanie wyobraźni dziecka przez zabawę jest w porządku - bo w temacie ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA o radość chodzi, o dobre słowo - (w tym przypadku w liście od Mikołaja do dziecka), i o wiarę w to, że w życiu jest też miejsce na cud, niespodziankę i chwile szczęścia.
Ja uwielbiam Św. Mikołaja - choć jestem starą babą i świetnie zdaję sobie sprawę z jego nieistnienia.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...