Skocz do zawartości
Forum

Amerykańska moda na Hallooween


NATKA08

Rekomendowane odpowiedzi

dziewczyny czy u was też powoli wkrada się nowy zwyczaj obchodzenia wszystkich świętych zaczerpnięty z Ameryki czyli słynne święto Halloween ?
U mnie od lat kiełkuje i ma chyba tyle samo przeciwników co i zwolenników, nie mniej jednak dzieciaki przebierają się i chodzą po domach. Jak przychodzą do mnie oczywiście daje słodycze ale sama swoich dzieci nie puszczam a u was jak jest?

Odnośnik do komentarza

ja nie jestem zwolennikiem tej tradycji...Wszytskich Świętych to nasze polskie święto i dla mnie to coś więcej niż wystrojenie grobu i kupienie świeczek...dla mnie to święto ma duszę i takie wartości chcę przekazywać swoim dzieciom, ale z drugiej strony dzieci też powinny wiedzieć, o Hallooween i na pewno się dowiedzą:) jednak nie chciałabym, żeby moja rodzina przejęła to swięto i żeby moje dzieci brały w nim bezpśredni udział

Odnośnik do komentarza

Trochę nie moja bajka. Nie lubię wampirów, duchów i innych stworów. Na szczęście póki co, mój synek też nie lubi przebierańców:p

Dopóki nikt nikomu krzywdy nie robi, to niech się dzieciaki bawią. Mogę nawet ' pobawić' się z nimi i wrzucić im cukierka, lub naklejki (bo ja to raczej w ten deseń...). Jednak niech nie robią głupot w stylu (obrzucenie sąsiadom płotu podczas ich nieobecności...). Nie mnie się to przydarzyło, ale w bliskim otoczeniu. To już jest niegrzeczne, a nawet nie wiem, czy nie można podciągnąć pod jakieś wykroczenie. A przecież to były dzieci w okolicach 8-10 lat :/ nie chciałabym, żeby moje dziecko uczestniczyło w wandalizmach.
Po za tym na zachodzie zdarzają się imprezy z różnymi rytuałami ( albo się za dużo filmów swego czasu naoglądałam :p ) . Nie chciałabym, żeby i one były przeniesione na nasze podwórko.

Ostatnio spodobał mi się pomysł proboszcza, który organizuje ' bal świętych'. Zaprasza rodziców i dzieci przebranych za swoich patronów, ulubionych świętych, za anioły...na nabożeństwo do kościoła, po którym przewidział słodki poczęstunek dla tych najmniejszych. My z tego nie skorzystamy, bo mamy za małe dzieci, ale myślę,że to ciekawy pomysł ;)

Odnośnik do komentarza

u nas też daleko ale jednak dzieciaki się przebierają i chodzą po domach i to od paru ładnych lat i mało tego z roku na rok widzę ze coraz więcej jest takich osób ja też jestem przeciwna temu i nie puszczam swoich dzieci tylko jak długo damy radę się temu opierać mój syn teraz już nie chce wyrósł z tego ale jak był mały ciągle mi mówił wszyscy mogą chodzić tylko nie ja!!! niedługo Natasza podrośnie i znów problem powróci

Odnośnik do komentarza

a my dziś z Nataszą zrobiłyśmy dwa strachy z dyni, ustawiłyśmy w nich zapalone świeczki i postawiłyśmy przed domem świecą i straszą ale moje dzieci nie chodzą po domach i nie robią psikusów Natasza tylko przygotowała słodycze i czeka na przebierańców.
Była taka sprawa że zapomniałam kupić dziś cukierki na tę okazję i mówię jej o tym a ona "nie martw się mamusiu są tatusia ulubione ciasteczka "

Odnośnik do komentarza

j_kaminska
A ja nie lubię Halloween, a niestety już od kilku lat dzieciaki po domach chodzą. Drażni mnie to, że te dzieciaki to nawet nie wiedzą o co chodzi w tym święcie. Dla nich to tylko okazja na darmowe słodycze. Nasza kultura i tradycja jest inna i jakoś nie jest dla mnie fajne "nabywanie" takich nowych zwyczajów.

no właśnie myślę ze wiele jest takich osób jak ty o takim myśleniu dlatego ja nie puszczam swoich dzieci nie chce by ktoś się na nie krzywo patrzył

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...