Skocz do zawartości
Forum

Jaki nebulizator/inhalator?


siwa32

Rekomendowane odpowiedzi

Gość BardzoSprawniSanity

Bardzo sprawnie to firma Sanity się reklamuje, Sanity wyczytałem na tej stronie chyba z milion razy, co komentarz to reklama, masakra. A jeśli muszą się w ten beznadziejny sposób reklamować to znaczy: nie mamy kasy, towar jest beznadziejny, serwis nie istnieje, wszystko mamy sprowadzone z chin, a wszystkie parametry to finezja marketingowca- żeby sprzedać.
Ludzie nie dajcie się nabrać, są naprawdę lepsze sprzęty i to w niezłych pieniądzach. Tylko to wymaga czasu i chęci poszukania. Ja nie będę podpowiadał. A takie firmy, które sobie same piszą komentarze są dla mnie skreslone z góry. Nawet kuzwa błędu żadnego nie idzie znaleźć, tak ładnie napisane.
Aha, mam neubilizator kupiony przez dziadków syna (Nowy niby taki dobry), ale szukam nowego lepszego bo mój się słabo sprawdza. Więc radzę się zastanowić i poszukać, a nie czytać reklamy.

Odnośnik do komentarza

My mamy inhalator firmy Diagnostic Kids, pracuje dość głośno, ale lekarka doradziła nam, żeby kupić najprostszy, bo nie ma sensu wydawać więcej pieniędzy na bajery. W razie awarii można do niego dokupić części zamienne zamiast wymieniać cały. A dla synka atrakcją było to, że w zestawie były załaczone naklejki z rybkami, którymi samodzielnie mógł obkleić urządzenie.

Odnośnik do komentarza

Dzień dobry,
spośród wielu dostępnych urządzeń najważniejsze z perspektywy rodziców będą następujące cechy nebulizatorów:
1. Możliwość nebulizacji większości popularnych leków
2. Cicha praca - szczególne jeżeli przypadłością naszego dziecka jest astma, bądź nawracające infekcje prowadzące do duszności, zdarza się, że atak występuje w środku nocy. Słychać, że dziecko ma trudności w oddychaniu, rzęzi, charczy. Nie ma wówczas konieczności wybudzania go, wystarczy szybka inhalacja podczas snu, dzięki której oddech wróci do normy.
3. Bezpieczeństwo! - zwróćmy uwagę, że nie wszystkie urządzenia pozwalają na nebulizację leków bez zmian ich właściwości. Popularne nebulizatory pneumatyczno-tłokowe na przykład oziębiają substancję, zaś nebulizatory ultradźwiękowe podgrzewają ją.
4. Mobilność
5. Dodatkowo pamiętajmy o stosunku prędkości nebulizacji do wielkość depozycji substancji aktywnej w płucach - pozwoli nam to określić realną efektywność urządzenia.
Ze swojej strony polecam nebulizator Air Pro, który jest jednym z szybszych nebulizatorów na rynku. W odróżnieniu od nebulizatorów pneumatyczno-tłokowych i ultradźwiękowych jedynie technika membranowa zastosowana w Air Pro sprawia, że właściwości lecznicze popularnych preparatów pozostają niezmienne. Proszę pamiętać, aby przed podaniem jakiegokolwiek leku w postaci inhalacji należy dokładnie zapoznać się z ulotką.

Jeżeli mają Państwo dodatkowe pytania nt. nebulizacji, chorób układu oddechowego czy rodzajów nebulizatorów, zachęcam do dodawania we wpisach hashtagu #pytaniedohealthin.
Chętnie wyjaśnię wszelkie wątpliwości.

Pozdrawiam
Ekspert Air Pro

Odnośnik do komentarza
Gość patrycja000

jaki nebulizator wybrać dla małego dziecka (2-3 lata)? nie bardzo rozumiem różnicę między rodzajami, które występują na rynku (membranowe, pneumatyczno-tłokowe i ultradźwiękowe), czy któryś jest lepszy ze względu na wiek pacjenta, czy leki jakie się aplikuje? proszę o wyjaśnienie

Odnośnik do komentarza
Gość adamstadnicki

Obecnie jest spory wybór inhalatorów, jednak trzeba wiedzieć że najlepsze jakościowo będą te od firm, które zajmują się strikte urządzeniami medycznymi. Dlatego lepiej kupić coś droższego np. inhalator dla dziecka od Sanity niż jakiś marketowy sprzęt, który kompletnie nie będzie się sprawdzał. Marketowy zepsuł mi się po miesiącu :)

Odnośnik do komentarza

Sama mam astmatyka i wiem co to znaczy stać przed wyborem inhalatora. Nie wybrałam modelu typowo dla dziecka, bo widziałam, że większość jest po prostu słaba. Mamy haxe pikko, przy moim małym mieszkaniu ten model jest idealny, mały, z torbą.  Polecam przejrzeć informację o nim. 

Odnośnik do komentarza

Polecam Nebulizator iXellence NEB Mini. Szukałam zaufanego sprzętu, zawsze gdy tak robię wchodzę na stronę IMiD – tam znajdują się wszystkie pozytywnie zaopiniowane produkty, okazało się że nebulizatory tej marki są jedyne na rynku farmaceutycznym z pozytywną opinią. Nie ukrywam, że to ułatwiło mój wybór.

Odnośnik do komentarza

Na pewno inhalator musi być bezpieczny, żeby dziecko mogło szybko przyjąć dany lek. Widziałam, że w sklepie Mega Medic można takie dostać. Mają nawet inhalatory dla młodszych dzieci i niemowląt. Są one certyfikowane, więc ich jakość jest bardzo dobra. Są też proste w obsłudze, dlatego nadają się dla małych dzieci. Tutaj możecie je znaleźć https://megamedic.pl/inhalator-dla-dzieci .

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...