Skocz do zawartości
Forum

Jak przestawić sen dziecka?


Rekomendowane odpowiedzi

no to tak dziewczyny... moja mała jest uparta i rzadko kiedy właśnie w dzień śpi, bo choć oczka się jej kleją zamykają itp na siłę je otwiera i nie będzie spać, czasem nawet się jej zdarza ze zaśnie właśnie po obiadku z zegarkiem w reku na 5 min i wstaje jakby pół dnia przespała... Spacery też nie pomagają jej zasnąć bo zainteresowana jest naprawdę wszystkim w koło nawet jak chodzimy w jedno i to samo miejsce... więc ręce mi już opadają ... jak nie uśnie mi do godz 14 to potem już robię wszystko żeby nie spała i o godz 17 jest strasznie nie znośna. Dla mnie to troszkę uciążliwe bo nic nie zrobię... gdyby nie pomoc mamy to robiłabym wszystko w nocy bo w dzień nie ma czasu na wszystko... nawet znajomi się dziwią ze śpi tylko raz (rzadko bo rzadko ale śpi)...
Zatem dzięki za rade spróbuje tak zrobić jak piszecie...
tak a marginesie to znam dziecko co ma 1 rok i 4 miesiące i śpi 2 razy w ciągu dnia... a moja co 6 miesiąc skończyła to 1raz...

http://www.suwaczki.com/tickers/klz9gu1r1avuguhd.png

Odnośnik do komentarza

Przynajmniej raz dziennie spać powinna, bo to jeszcze maluszek. Nie ma co na siłę trzymać cały dzień bez spania. Moja w tym wieku ładnie spała właśnie na dworze. Ale może twoja córka potrzebuje spokoju, by się wyspać. Spróbuj jej zorganizować czas do południa na aktywnych zabawach, dużo spaceru i dużo ruchu, zabaw (turlanie się, pełzanie, co tam potrafi). Koło południa powinna być zmęczona, więc jedzenie, wyciszenie i próbuj ją usypiać, w taki sposób jaki jest dla niej najbardziej skuteczny.
Staraj się nie przeciągać jej zmęczenia - jeśli tylko zauważysz, że robi się śpiąca to jest znak, że czas do łóżka. Dzieci czasem są zbyt zmęczone i to im nie daje zasnąć. Robią się jeszcze bardziej zmęczone, marudne, tym bardziej nie mogą zasnąć i koło się zamyka.

Odnośnik do komentarza

Aha, świeże powietrze dobrze usypia, a jeśli mała się rozgląda to fajnie działa usypianie na tarasie/balkonie, tak, żeby nie było za wiele co oglądać i szybko robi się nudno.
A co do ilości drzemek to dzieci są różne. Moja spała raz odkąd skończyła jakieś 9-10 m-cy, dlatego mnie z kolei dziwiły dzieci półtoraroczne śpiące dwa razy :)

Odnośnik do komentarza

Witajcie:)
myślałam ze będzie gorzej z tą zmianą ale nie było najgorzej. Wystarczyło 2-3dni i mała się przyzwyczaiła...
początkowo woziłam ją we wózku z dnia na dzień było krócej, teraz sama wie że przychodzi dana godz i już marudzi do spania:)
zatem przedstawię plan:)
*rano zazwyczaj wstaje między 6:30 a 7
*potem śniadanko
*i ok godz 10 kładziemy się do spania (raz usypia w 15 min a raz w pół godz.) śpi ok 2 godz
* ok godz 13 jemy obiadek, potem zabawa troszkę ze mną trochę sama
* miedzy 15 a 16 znów drzemka ok 2godzinna
* podaje jakiegoś chrupka lub mały jogurcik(raz na jakiś czas oczywiście ze nie codziennie), zabawa
*o 19 kąpiel która wręcz uwielbia:)
* po kąpieli tj ok 19:30 czasem nawet o 20 kolacja
* ok pół godzinki zabawy
* miedzy 20:30 a 21 ŚPI :)
czasem zabawę zamieniamy na spacer, w ciągu dnia przynajmniej jest 1
Tak więc myśle że taki plan dnia jest jak najbardziej odpowiedni dla małej:)

http://www.suwaczki.com/tickers/klz9gu1r1avuguhd.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...