Skocz do zawartości
Forum

Samotna, mimo że nie sama.....


dziabdol

Rekomendowane odpowiedzi

ja właśnie jakbym została w moim rodzinnym domu na wsi, też do miasta 15 km, brak pediatry, codzienne dojazdy do pracy, większe sklepy w mieście, to pewnie też bym już miała, a tka jak kiedyś pisałam, mieszkam w centrum miasta, mam przychodnię ulice obok, 1o minut na piechotę i przedszkole Oli, 20 minut centra handlowe, nie mam motywacji, wszędzie chodze na piechotę, a jak wychodze po 16, 17 to widze ile samochodów jest na mieście i wiem, ze na piechotę będę szybciej

Odnośnik do komentarza

Ulla
super że taka mała różnica wieku ale jak ty sobei z tym radzisz bo łatwo pewnie nie jest

Ulla, dwa dni temu usłyszałam identyczne pytanie od mamy poznanej na placu zabaw. Akurat tak się złożyło, że większość mam była tam z jednym dzieckiem malutkim, "wózkowym" a drugim mniej więcej w wieku szkolnym, więc ja z tak małą różnicą wieku między dziećmi chyba rzucałam się w oczy. :-) W pierwszej chwili nie bardzo wiedziałam co jej odpowiedzieć, bo wydawało mi się że wszystkie mamy które posiadają więcej niż jedno dziecko mają tak samo, są w podobnej sytuacji. Dopiero potem zastanowiłam się że jednak jest łatwiej gdy różnica wieku jest większa, gdy ma się wokół siebie rodzeństwo, babcie, koleżanki, kogoś do pomocy.
Agusia11 masz szczęście że masz wokół siebie rodzinę, na którą możesz liczyć. Ale zapewniam Cię, że nawet gdybyś była sama i tak byś dała radę. My kobiety jesteśmy silne. :-) Ja po ślubie przeprowadziłam się do domu męża, do innego miasta, nie znałam tu nikogo, mamy nie mam, teściowa i teść pracują, od początku muszę sobie radzić sama. Mąż pracuje w innym mieście, prawie 2 godziny poświęca na dojazdy, 3/4 dnia spędzam sama z dziećmi. Bywało baaardzo ciężko, jak np. gdy miałam od 7 m-ca ciąży zalecone leżenie a w domu 1,5 córkę-żywe srebro i nikogo do pomocy. Gdy ma się dwójkę dzieci nie jest łatwo, ale takich mam jak ja czy Ty jest przecież wiele. Gdy mi ciężko powtarzam sobie, że moja mama miała 3 dzieci i dała radę więc i ja dam. :-)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...