Skocz do zawartości
Forum

Samotna, mimo że nie sama.....


dziabdol

Rekomendowane odpowiedzi

chyba nic z tego
Chodzi o to że chcą wprowadzić płatne wizyty u lekarza

Fakt.pl
Polityka
Politycy
Prezes NFZ każe płacić za leczenie. Będzie płatne leczenie - chce tego prezes NFZ

Będziemy płacić za wizytę u lekarza? Chce tak prezes NFZ
27.09.2012 05:20 aktualizacja: 27.09.2012 09:43 Słowa kluczowe: Agnieszka Pachciarz, Bolesław Piecha, NFZ, Narodowy Fundusz Zdrowia, PiS, kasa, leczenie, lekarz, minister, minister zdrowia, opłaty, pieniądze, politycy, posłowie, prawo, prezes NFZ, przepisy, płacenie, płatne leczenie, sejm, składka zdrowotna, składki zdrowotne, wizyty u lekarza
ZOBACZ ZDJĘCIA
Zwolnienie lekarskie

Pan­ther­Me­dia
Czy leczenie będzie płatne?

Pre­zes NFZ jest za­chwy­co­na sys­te­mem w Cze­chach, gdzie pa­cjen­ci płacą za wi­zy­ty u pań­stwo­wych le­ka­rzy. Agniesz­ka Pach­ciarz myśli o tym, by takie same za­sa­dy wpro­wa­dzić w Pol­sce. – Opła­ty o ni­skiej war­to­ści nie ogra­ni­czą do­stę­pu do świad­czeń, a zwięk­szy­ły­by re­flek­sję nad rze­czy­wi­stą po­trze­bą wi­zy­ty u da­ne­go le­ka­rza – opo­wia­da sze­fo­wa NFZ. Czy po­li­ty­cy chcą zmu­sić Po­la­ków do wy­bie­ra­nia po­mię­dzy zdro­wiem, a pie­niędz­mi, któ­rych i tak ledwo na życie im star­cza?

http://www.suwaczki.com/tickers/km5sdf9hqymi36e7.png
http://www.suwaczki.com/tickers/82do3e5ekt2ocja7.png

Odnośnik do komentarza

Anna,to po prostu jedyny alergolog w naszej mieścinie (w zasadzie nawet dojeżdżający tylko dwa razy w tyg z Opola-bo tam głównie przyjmuje).

Betty,dobre;) dla biednych - nieciekawie.Ale jak człowiek pracuje,odciągają mu horrendalne składki,a potem ma czekać pół roku na wizytę,to...nóż się w kieszeni otwiera.Czasami ,w rozmowie z M.,uważamy,że też byśmy byli za prywatną służbą zdrowia,byle by była gwarancja,że się w miarę szybko dostaniemy (a i tak do specjalistów z reguły idziemy prywatnie-ja do ginekologa,dentysty,okulisty,a M.do kardiologa ostatnio,więc płacimy i tak...).Z drugiej strony kwestia odpłatnej ewentualnej operacji czy choćby porodu mnie przeraża (swoją ceną...).
To trudna kwestia :/

https://www.suwaczki.com/tickers/qb3c3e5ewahdy8r5.png

Odnośnik do komentarza

a ja chodziłam na fundusz w obu ciążach i teraz też, do okulistki chodzę prywatnie, u niej wizyta to koszt 50 zł, więc naprawdę nie jest źle, na zdrowiu dzieci nie oszczędzamy, jak coś się dzieje, to wzywam swoję pediatrę do domu (bo w przychodni jest tylko dwa razy w tygodniu), to koszt 100zł, jak trzeba szybko do laryngologa, to 90zł, i do ortopedy chodzimy prywatnie, a to 120 zł (ale płacimy tylko za jedno dziecko), mój dentysta nie ma żadnej umowy z NFZ i do kiedy zapakował mi opatrunek do zęba za 50zł (z funduszu nic bym nie płaciła), na zabiegi pielęgnacyjne chodzę do kogoś innego:) poza tym uważam, że wszyscy powinniśmy mieć prawo do większych bezpłatnych badań profilaktycznych, jak np. usg jamy brzusznej

Odnośnik do komentarza

Jeśli chodzi o moją rodzinę to korzystamy prawie wyłącznie z prywatnej służby zdrowia-chodzimy do okulisty, do ginekologa, dentysty. Z córką do dermatologa, z synem oprócz tego że jest leczony państwowo jeździmy do urologa też prywatnie. Czasem też jestem za tym by wprowadzić do lekarza rodzinnego jakieś drobne opłaty, może odstraszyłyby babcie które 3 razy w tygodniu idą do lekarza by spotkać się z innymi starszymi paniami i pogadać z lekarzem. Ostatnio po raz pierwszy lat byłam u lekarza pierwszego kontaktu by dał mi skierowanie potrzebne do innej poradni. Gdy stałam na korytarzu słyszałam trochę o czym mówią te starsze panie w gabinecie lekarskim. Nie tylko ja je słyszałam, chyba trochę przygłuche były bo mówiły naprawdę głośno. Weszła taka starszawa pani (ale nie stara jeszcze) i ignorując większość pytań lekarza opowiadała "a ta wnuczka o której ostatnio mówiłam pani doktor to na święta z Anglii zjechała, a mój sąsiad miał stan przedzawałowy i karetka go zabrała" itd. Przede mną było 4 osoby a czekałam 2,5 godz, myślałam że się wścieknę.

Odnośnik do komentarza

Adasaga,to masz ciekawie u lekarza rodzinnego;) ja tam bywam nieczęsto,więc nie zauważyłam,by ktoś tak często chodził.Ale na pewno się zdarza-w końcu moja babcia często tam jeździ i ostatnio jak była u dr moja siostra,to usłyszała "ty już jak twoja babcia wymyślasz;)" (siostra chciała u lekarza załatwić wszystkie swoje dolegliwości za jednym razem,a lekarz to typowy jajcarz,wiec nikt się nie obraża :)
Osobiście mam wrażenie,że wizyty u nich to jak praca na taśmie-szybko załatwić,szybko następny,byle szybciej wyjść z pracy.Dlatego ostatnio wchodzę tam z niemal gotową diagnozą-byle poszło szybciej:)

https://www.suwaczki.com/tickers/qb3c3e5ewahdy8r5.png

Odnośnik do komentarza

Bettyy ta płacić za wizytę do państwowego lekarza a pewnie składki dalej będą zabierać ;)
Ola a to inna sytuacja to podobnie jak u nas z ortodontą dziecięcym.. dla dorosłych by się zapewne więcej znalazło a typowo dziecięcych jest mniej i zapewne stąd też taki czas oczekiwania.

No właśnie do lekarzy gdzie obywa się bez jakichś specjalistycznych badań, zabiegów, operacji ok.. niech oddadzą tą kasę co pobierają na składki to może by to przeszło ale jak przyjdzie do operacji itp. to nie wiem czy to by pokryło.

adasaga niezła babuleńka :/ ale bywają i lekarze rodzinni którzy sobie lubią pogadać.

Odnośnik do komentarza

aż tak często nie chodzimy do rodzinnego ale czasem od rodzinnego lekarza trzeba np skierowanie i też tyle czekać po papierek a jakby jeszcze do tego płacić :/ Ja kiedyś poszłam do rodzinnego z bolami głowy nawet na czczo byłam bo myślałam że i jakies badania zrobi To zalecił mi brać ibuprom czy to nurofen i po sprawie ... Wiadomo już lepiej prywatnie ale właśnie bardzo to odczuja ci na których nie będzie stać na takie wizyty a przecież jeszcze wizyta w aptece też kosztuje ...

http://www.suwaczki.com/tickers/km5sdf9hqymi36e7.png
http://www.suwaczki.com/tickers/82do3e5ekt2ocja7.png

Odnośnik do komentarza

W mojej przychodni 1,5 roku temu zaczęła pracę lekarka stażystka, wiadomo gdzies musi się nauczyć. Mój miał wtedy 2 latka i pampersa a ona ostro że ja go muszę już oduczyć i inne takie , niedawno została mamą ciekawe jak ona sobie poradzi.

Odnośnik do komentarza

Joanno, ale w końcu poszłaś na te zakupy mimo fochów męża? Różni są faceci, jedni sami lubią chodzić po sklepach, inni (chyba zdecydowana większość) nie, ale na pewno nie powinni zabraniać tego kobietom, bo wiadomo że każda kobieta czasem chce, a często musi wyjść na zakupy. Z tego co się orientuję to trochę lat po ślubie już jesteście więc mała szansa by Twój maż nagle zrozumiał kobiecą potrzebę wyjścia na miasto by pochodzić po sklepach.

Odnośnik do komentarza

O,to ja jestem jak większość facetów;) nienawidzę zakupów "ciuchowych"...tzn jak trzeba,to już jadę,ale wtedy wygląda to jak dzisiejsze kupowanie butów: wpadłam do sklepu,przeszłam migiem po kilku alejkach z botkami (bo botki chciałam),szybkie prześwietlenie wszystkich (miały być czarne i na obcasie),SĄ jedne wg mnie fajne; 2 minuty na mierzenie,przejście się i do kasy :) jak jeżdżę na zakupy z siostrą lub mamą i one tak przebierają,wybierają,wymyślają,to mnie naprawdę trzepie (zdarzało się,że jak niegdyś mój tato wychodziłam na dwór albo do auta,albo na papierosa jak jeszcze paliłam:)
Zdecydowanie-co mogę,kupuję przez internet;)

https://www.suwaczki.com/tickers/qb3c3e5ewahdy8r5.png

Odnośnik do komentarza
Gość joanna 19

Właściwie to zawsze idę kiedy muszę a to było przed swietami. A sobota to dzień kiedy mogę bez dzieci. Nie mam czasu łazić aby łazić. A po całym tygodniu należy mi się chwila bez dzieciaków.jeszcze nie upadłam na głowe żeby go pytać czy moge

Odnośnik do komentarza

Też nie mam czasu na takie łażenie i oglądanie (pewnie jakbym miała,to by mi było zwyczajnie szkoda marnować go na taką wg mnie wątpliwą rozrywkę).Odkryłam ostatnio zalando (pewnie większość z Was zna stronę)-kupiłam płaszczyk,pewnie inne zakupy też będę robić jeszcze.Jakbym mieszkała w mieście,byłoby może inaczej...jestem z wioski i takie zakupy wiążą się ze zorganizowaniem wyprawy... ;)
Joanna-pewnie,korzystaj z takich wypadów! Można się nieźle "zresetować" i potem mieć siłę i ochotę na zajęcie się rodziną :)

https://www.suwaczki.com/tickers/qb3c3e5ewahdy8r5.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...