Skocz do zawartości
Forum

Toxoplazmoza - wyniki awidności graniczne


Rekomendowane odpowiedzi

Za poradą innej z forumowiczek na forum ogólnym, postanowiłam zasięgnąć porady ekspertra.
Mianowicie, przygotowujemy się do roli rodziców, więc postanowiłam zbadać się pod kątem toksoplazmozy. Moj ginekolog dał mi skierowanie i badanie wykonałam.Wynik jest dość dziwny ponieważ zawiera tylko wartość IgG, natomiast jest brak IgM. Dlaczego? Jak czytałam na innych forach to zazwyczaj przy tym wyniku IgG podawano także wartość IgM. Mój wynik to:
P- ciała p/Toxoplasma gondii IgG 134 IU/ml.
Proszę o pomoc w interpretacji i dlaczego podano tylko wartość IgG?

Odnośnik do komentarza

Witam bardzo prosze o i terpretavje moich wynikow. Jestem w 34tc jest to moja druga ciąża wczotaj odebralam wyniki na toxo wynik IgG dodatni 360 a Igm ujemne przy czym na pocAtku ciazy byly obydwa ujemne. Zrobilam dzis rano awidnosc igG i musze czekac do wt na wynik. Jednak zastanaeia mnie jedna rzecz. Przy pierwszej ciazy mialam na poczatku
robione badania na toxo i wyszlo ze
IgG dodatnie 70 a Igm ujemnr a awidnosc 0,3 czyli graniczne. W pierwszej ciazy juz nie mialam powtarzanych badan na toxo. Zastanaeiam sie czy wynik w drugiej ciazy ten pierwszy mogl byc bledny? Czy np z.ierwszej ciazy? Martwie sie bardzo bo jest to juz dosc zaawansowana ciaza i wczoraj taka wiadomosc mi spadla ze moje dziecko moze byc chore :( Skoro okazaloby sie ze zachorowalam drugi raz to chyba Igm powinno byc tez dodatnie. No i te dwa ujemne wyniki bo jesli juz raz przechorowalam tpxo to zawsze IgG powinno byc dodatnie.

Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Gość Monia toksoplazmoza

Witam,
piszę na pocieszenie wszystkich spanikowanych jak ja mam, które w czasie ciąży przechodzą przez koszmar toksoplazmozy.
Moje maleństwo jest już na świecie !!!
Badanie krwi pępowinowej wykluczyło wrodzone zakażenie tokso u maluszka. Robili mu jeszcze usg ciemiączka oraz brzuszka i wyszło ok. Po miesiącu mam powtórzyć obydwa usg, Igg oraz Igm, jak również skonsultować się z neurologiem oraz okulistą.
Obawy zawsze jakieś są, ale czuję że ogromny kamień spadł mi z serca.
pozdrawiam i życzę wytrwałości wszystkim przyszłym mamuśką borykającym się z tym problemem

Odnośnik do komentarza

Witam,
Jestem w 12 tyg ciąży i niestety też jestem zarazona toxoplazmoza :(
Czy z tych wynikow da sie zintepretowac czy zarazenie jest sprzed ciazy:

igm 1,258 dodatni
igg 413,56 dodatni

Czekam na wyniki awidnosci,lecz w oczkiwaniu bardzo sie denerwuje :(

Poki co nie dostalam antybiotyku,lekarka oznajmila,ze nie ma powodow do zmartwien bo nie mam zadnych objawow (z tego co wyczytalam choroba jest bezobjawowa)Sprawdzila czy wezly chlonne mam powiekszone i nic wiecej nie wiem.

Odnośnik do komentarza

Witam
W maju poroniłam ,miało to związek ze świeżym zarażeniem toksoplazmozą :( .
Wyniki z 23.05
igm-1,50
igg-310
(awidność 0,153)
po przeleczeniu bactrimem kolejne wyniki 28.07
igm-0.73
igg-1857
(awidności wówczas nie miałam robionej)

dziś odebrałam kolejne wyniki 04.09 ,ale tutaj są inne wartości podane w (COI )
anty toxo igm 1,49
anty toxo igg-1060
(na kolejną awidność nadal czekam)

W poradni chorób zakaźnych wizytę mam dopiero w październiku ,będę wdzięczna za pomoc w interpretacji moich wyników?

Pytałam ostatnio mojego ginekologa o toksoplazmozę i kolejne starania ,na co usłyszałam odpowiedź,iź teraz nie stanowi ona już zagrożenia dla ewentualnej ciąży .

Odnośnik do komentarza

Już się poprawiam ;)
wyniki z 23.05
igm 1,50

<0,55 próbka nie wykazuje obecności toxo igm <br /> 0,55-0,65 wynik niejednoznaczny do powtórzenia za 2-3 tyg
>0.65 próbka wykazuje obecność przeciwciał toxo igm

igg IU/ml. 310

ujemny <7,2<br /> wątpliwy 7,2-8,8
dodatni-8,8

29.05 awidność

0,153

<0,20 niska <br /> 0.20-0.30 graniczna
>0,30 wysoka

kolejne wyniki28.07 ( normy takie same jak te wyniki z maja ,to samo laboratorium )

igm -0.73
igg- IU/ml -1857

wyniki z dnia 04.09
igm 1,49
<0.8 COI -próbka nieraektywna <br /> 0,8-0,99 COI -wynik niejednoznaczny
>1,0 próbka reaktywna

igg- 1060 IU/ml
0,0-0,99 IU/ml próbka niereaktywna
1.0-2,99 IU/ml wynik niejednoznaczny
>3,0IU/ml próbka reaktywna

Będę wdzięczna za poradę ;)

Odnośnik do komentarza

Witam właśnie odebrałam wyniki toxoplazma gondi niestety nie potrafię ich odczytać bardzo proszę o pomoc
Toxoplazma gondi przeciwciala w kl. I GG 7, 43 IU/ ml
<1,0 nie reaktywny<br /> >_ 1,0-<3.0 niejednoznaczny<br /> >_3.0 REAKTYWNY

Przeciwciała w kl. IBM 0,194
<0,8 nie reaktywny<br /> >_ 0,8 -<1.0 niejednoznaczny <br /> >_1,0 reaktywny

Nasze szczęście przyszło na świat 20.04.2015 O godz 23.30

Odnośnik do komentarza

Witam, jestem obecnie w 20 tyg ciazy. Niestety stwierdzono u mnie toksoplzmoze.
Wyniki z 25.07.
Igg 70,6 IU/ml (0,0-7,5 niereaktywny, >10,5 reaktywny,
7,6-10,4 niejednoznaczny)
Igm dodatni
Wyniki z 25.08.
Igg 79,0
Igm dodatni
Awidnosc z 26.08. wyszla 81,2 Avi% przy normach <70% niska awidnosc, 70,0 - 79,0% szara strefa i >=80,0% wysoka awidnosc.
Wydaje mi sie ze wynik awidnosci mimo dodatnich Igm jest korzystny. Bardzo prosze o i nterpretacje i opinie. Dodam ze do tej pory przyjelam juz jedna serie antybiotyku Sumamed i jedna serie Rovamycyny.
Wynik z 04.09. to Igg 57,1 i Igm dodatnie.
A z 29.09. to Igg 57,5 i Igm dodatnie.
Dodam jeszcze ze laboratorium nie okresla wartosciowo poziomu Igm, pisza jedynie dodatnie lub ujemne.
Mojego lekarza bardzo martwia te dodatnie Igm dlatego podal mi antybiotyk. Obecnie kazal zrobic 2-3 tyg przerwe w zazywaniu Rovamycyny a pozniej znow do niej mam wrocic.
Jestem bardzo zaniepokojona, martwie sie ze moge zarazic dzieciatko. Pocieszam sie jedynie wynikiem tej awidnosci. Co Pani o tym sadzi?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...