Skocz do zawartości
Forum

Francja


Rekomendowane odpowiedzi

witam

Marta, co do wentylacji w mieszkaniu, przy ogrzewaniu gazowym musi byc w kuchni podwojna, wejscie powietrza z dolu i ewakuacja gora
kopiuje tekst norm francuskich, w zaleznosci od roku budowy

L'aération dans les logements, il existe trois réglementations en fonction de l'année de construction de la maison ou de la présence d'une Ventilation Mécanique Contrôlée (VMC) si le logement a été rénové :
- Construction de la maison avant 1969 sans VMC, la loi d'aération des logements de 1906 s'applique :
cuisinière seule dans la cuisine : une ventilation basse à travers le mur de 50 cm² (veiller à la bien positionner pour éviter les courants d'air glacial en hiver) + une ventilation haute de 100 cm² soit à travers le mur et si possible proche de la cuisinière gaz OU si vous avez un conduit de cheminée NON UTILISE dans la cuisine, installer cette ventilation de 100 cm² à la base du conduit et au niveau du plafond,
Cuisinière + un chauffe-eau ou chauffe-bain installés dans la cuisine : une ventilation basse à travers le mur de 70 cm² (veiller à la bien positionner pour éviter les courants d'air glacial en hiver). Pour la ventilation haute (évacuation des gaz brulés de la cuisinière) soit par le coupe tirage du chauffe-eau ou chauffe-bain si le coupe tirage se situe à au moins 1,80 m du sol. Si cette condition de hauteur n'est pas respectée : une ventilation haute de 100 cm² soit à travers le mur et si possible proche de la cuisinière gaz OU si vous avez un conduit de cheminée NON UTILISE dans la cuisine, installer cette ventilation de 100 cm² à la base du conduit et au niveau du plafond,

- Construction de la maison à partir de 1969 sans VMC, c'est la loi de 1969 et l'arrêté du 24 mars 1982 qui s'appliquent : la ventilation générale et permanente :
Cuisinière seule dans la cuisine : l'air neuf pénètre dans les pièces principales par une entrée d'air auto réglable (en général réglette en haut des fenêtres) et circule sous les portes intérieures vers la cuisine, éventuellement les WC et la salle de bains (un jour de quelques centimètres existe sous les portes). L'évacuation de l'air vicié et des gaz brulés de la cuisinière se fait par une ventilation haute de 100 cm² par le conduit de cheminée situé dans la cuisine et par TIRAGE NATUREL, installer cette ventilation de 100 cm² à la base du conduit et au niveau du plafond,
Cuisinière + un chauffe-eau ou chauffe-bain installés dans la cuisine : L'évacuation de l'air vicié et des gaz brulés de la cuisinière se fait par une ventilation haute de 100 cm² par le conduit de cheminée situé dans la cuisine et par TIRAGE NATUREL. Les gaz brulés du chauffe-eau ou chauffe-bain se font par une évacuation spécifique.

- Présence d'une Ventilation Mécanique Contrôlée dans la maison :
Cuisinière (puissance total inférieure à 70 kW) dans la cuisine, cet appareil est par rapport à la législation DTU 61-1 du type A : l'air neuf pénètre dans les pièces principales par une entrée d'air auto réglable (en général réglette en haut des fenêtres) et circule sous les portes intérieures vers la cuisine, éventuellement les WC et la salle de bains (un jour de quelques centimètres existe sous les portes). L'amenée de l'air neuf dans la cuisine est indirecte. L'évacuation de l'air vicié et des gaz brulés de la cuisinière se fait par la bouche d'extraction VMC qui doit être existante dans la cuisine. Refuser que votre installateur installe une ventilation basse et haute dans la cuisine car vous augmenterez la sensation d'inconfort, augmenterez votre facture de chauffage et perturberez le fonctionnement correcte de votre Ventilation Mécanique Contrôlée (VMC).

jesli macie inaczej niz napisane to trzeba sie skontaktowac z ADIL wlasnie

Odnośnik do komentarza

Hej :)
Martus zapytam mojego ale nie wiem co on wiecej powie niz dziewczyny juz napisaly.
Dziewczyny ze tobie udalo sie znalezc czas w tym wszystkim na karmienie piersia dwojga dzieci przez pol roku to jestem w szoku.
Kasiu jezeli czujesz ze to juz pora na rezygnacje z cyca to powoli przejdz na butle.Ja karmilam ok.9 miesiecy i zawsze powtarzam ze gdybym miala jeszcze raz wybierac to trwaloby to o conajmniej 3 miesiace krocej.Podlek juz prawie wszystko jadl i cyc byl dodatkiem ale za to w nocy budzil sie co 15 min . i bylam prawdziwym zombie.

Odnośnik do komentarza

hej melduję się pochorobowo, weekend przeżyłam, wszyscy już zdrowi, mogę odetchnąć :D

kasia ja karmiłam niecałe 7 miesięcy, dziecko się odstawiło samo, na początku trochę żałowałam że tak szybko, potem doszłam do wniosku, że bardzo dobrze się stało, bo im później chcesz skończyć tym trudniej. Przy drugim też planuję nie dłużej niż 7-8 miesięcy.

marta trzymam kciuki, żeby tydzień pomimo mrozów był dobry. Mnie to taka pogoda zawsze zachęca do pójścia do restauracji bo z domu czasem ma się ochotę wyjść a gdzie łazić jak tak zimno ;)

mona rapidshare to źródło, żadnego programu nie potrzebujesz.

Przez chorobę m odwołaliśmy imprezę w ten weekend (przełożona na maj ;) i bardzo dobrze, bo jestem wypoczęta jak już dawno nie byłam. Zosia już nos ma suchy, pokasłuje jeszcze tylko z rana ale myślę, że to końcówka. M za to zdrów jak ryba, przeszło mu w sobotę popołudniu i bardzo dobrze bo do końca weekendu to on mi koło d... skakał nie ja jemu ;) Sny miałam dziś potworne otrząsnąć się nie mogę. Śniło mi się, że mi dziecko w czasie cesarki pokroili. Dobrze, że pojutrze wizyta bo już się stresuję, że coś jest nie tak i to przez to takie koszmary. Lecę dziergać, już prawie skończyłam śpioszki dla małego Tymka naszych znajomych :D Buziaki!

http://davm.daisypath.com/xBmDp1.pnghttp://lb4m.lilypie.com/nxkUp1.pnghttp://lb1m.lilypie.com/xBDXp1.png

Odnośnik do komentarza

Marmi te sny to hormonalne zwariowanie wywoluje ,nie drecz sie ;)
Dobrze ze malutka juz lepiej ,ten mroz jednemu sluzy pozytywnie-wybija wirusy wiec moze skoncza sie wreszcie te wszechobecne gastro ,glutowate kaszle i katary.

Marta poczatek roku w fr to zazwyczaj w kazdej branzy martwa cisza...mam nadzieje ze w walentynki przezyjecie oblezenie ;) Pogoda faktycznie nie zacheca do wychodzenia gdziekolwiek ,powiem wam ze znowu zaczynam wierzyc w apokaliptyczne przepowiednie o koncu swiata .

Bylam dzis z Poldim na spacerze i moje dziecko niezmordowanie na hulajnodze gnalo brrr...

Znacie jakis dobry srodek na grzyba na scianie poza chlorem w czystej postaci?Cos co sprawi ze paskudztwo nie wroci?
Poldi ostatnio przyniosl jakas maskotke ze skarga ze smierdzi ,zagladam do jego kosza z misiami a tam wszystkie splesnialy !!! Musialo swinstwo wylezc jak bylismy w gorach i nie grzalismy ,juz wszystko wypralam ale z ta sciana to nie pierwszy raz ,kiedys umylam ja w tym miejscu javelem i na troche byl spokoj ale niestety jak widac nie na zawsze.

Dziecko korzysta w pelni z ferii i jeszcze nie spi :D Ide do niego ,pa .

Odnośnik do komentarza

witam

dotka, u ciebie ferie faktycznie, u mnie beda jak Wasze sie skoncza :)
na grzyba nie mam nic skutecznego ale moze poszukaj tu na forum, jest watek "babcine rady" moze tam cos bylo...

marmi, dobrze ze odpoczywacie sobie i ze zdrowie wraca, snami sie nie przejmuj wiesz jak to w ciazy z hormonami!

marta, ja tez mysle ze zimno ludzi odstrasza ale faktycznie sa Walentynki, nawet nie pomyslalam, my raczej z tych co specjalnien ie swietuja, wiec zapomnialam :d

a z W Huston, kobieta byla piekna i miala taki glos... no ale zycie nikogo nie oszczedza, wniosek taki ze zadne pieniadze szczescia nie daja wiec moze pokornie przez chwilke przestane marudzic i bede sie cieszyc ze mam dobrze....

uciekam do wyrka

aha, obejrzalam The Help (couleurs des sentiments) juz nie pamietam chyba Kasia polecala?? faktycznie piekny film, obejrzalam tez ten z Clooney co jest do oscarow, ale ten akurat mi sie jakos specjalnie nie podoba....
ktos widzial the Artist albo Intouchables? jako ze to francuskie moze sie nia nich nie porwalyscie ale jakby ktos chcial to przez skype moge przeslac francuska wersje :) Z The artist malo klopotu bo film bialo czarny i niemy :D, intouchables troche trudniejszy do zrozumienia ale jest jak najbardziej dostepny :)

Odnośnik do komentarza

Witam!

Dzieki dziewczynki za szybkie odpowiedzi. Chcialabym sie tym zajac, ale moj m ma nastawienie troche negatywne, bo on tu nie chce mieszkac, wiec po co sie w to "bawic". Niemniej jednak jak na razie tu mieszkamy, nie zapowiada sie na szybka zmiane, wiec uwazam, ze powinnismy miec chociaz troche bezpieczenstwa. Sama poprosilabym Caf o przeprowadzenie inspekcji, ale nie chce miec pozniej awantury typu, ze jak zaczelam to mam skonczyc itd. Niestety moj chlop jest uparty i czasami nie idzie to wszystko w porzadanym kierunku. No, ale zobaczymy. Grunt to miec wiedze i potrzebne paragrafy! ;)

W weekend sie rozlozylam, w sobote dalam rade w pracy, ale niedziele spedzilam w lozku. Dzis czulam sie troszke lepiej, wiec i basen zaliczylismy. Chlopcy urodzeni plywacy, woda im nie straszna, prawie godzine sie chlapali. W aucie zasneli prawie od razu i ani przenoszenie do lozka, ani rozbieranie ich nie zbudzilo. Lunch byl godzine pozniej, ale nie chcialam ich budzic.

Whitney Houston szkoda, glos miala nieziemski, ale jak mowicie nadmiar wszystkiego ja zniszczyl. Niestety coraz wiecej gwiazd ma problemy z naduzywaniem i tu ich tracimy...
Moniq, ja to troszke inaczej interpretuje. Nie sadze, ze pieniadze szczescia nie daja, tylko ze zle uzytkowanie krzywdzi. ;) Ale prawda jest, ze szczescia nie da sie kupic...

Intouchables ogladalam w zeszlym tygodniu, piekny film. The Artist i The Help nie, ale skoro polecacie to trzeba bedzie.

Marmi, snami Ty sie kochana nie przejmuj, one czasem bywaja straszne, ale pozostaja tylko snami...

Dotka, na grzyba tez nic nie znam. Miski jak po praniu nadal beda zagrzybiale to wyrzuc, bo to niebezpieczne dla zdrowia. Poldek moze byc smutny, albo zly, ale wytlumacz co sie stalo. Chyba ze znajdziesz jakas rade w internecie.

Uciekam do moich lobuzow.

http://www.suwaczki.com/tickers/relgj44js481mizv.png

Odnośnik do komentarza

Witam poniedzialkowo,
Widze, ze znowu chorobska dopadaja, ale ciezko sie ustrzec w taka pogode i sezon na wszelkiej masci niedomagania. Chociaz u nas poki co sie obywa bez...

Moniq, ja francuskie filmy ogladam niemal od urodzenia, tymbardziej odkad tu mieszkam :) The Artist juz zaliczylam :) Dujardin diceniony nie tylko przeze mnie ;) ale i przes amerykanska akademie filmowa :)

Doti, na grzyba chyba nie ma domowych sposobow, a i z tego co sie orientuje, dostepna chemia jest tymczasowa, ja bym na twoim miejscu pozbyla sie zagrzybionych zabawek, a sciane traktowala doraznie czyms, bo wiadomo, ze tego nie wyburzysz. Ciezka sprawa ...

Marmi, sny w ciazy sama pamietam potrafia byc koszmarne, nie ma sie czym przejmowac, psychika wladana hormonami robi swoje. Moj A. w ciazy nie jest, a uraczyl mnie ostatnio opisem swojej "sennej wojny z .... Chinczykami" ... walczyl na froncie w Azji ... juz nie wnikam w jego psychike i podswiadomosc, bo jak to opowiadal to nie wiedzialam gdzie wzrok podziac!

Marta, tak jak dziewczyny pisza, jutro Walentynki i zastoj w resto sie wynagrodzi z nawiazka mam nadzieje, a szykujecie cos na ta okazje? Dla mnie to czysto komercyjne swieto, nie obchodze, ale akurat uznaje to za dobry powod do wyjscia z domu w taka pogode.

A poza tym to u nas spokojny poczatek tygodnia, powoli znowu ruszamy z tematem okazjonalnego zlobka dla Annabelle. Ostatnio jak sie tym interesowalismy i juz juz miala isc, okazalo sie, ze dla "okazjonalnych" nie ma miejsc, bo to byl wrzesien i szczyt powrotow z wakacji do pracy. Ale dzis sie okazalo, ze owszem miejsca sa i mozemy na nowo startowac. nie wiem co z tego bedzie, moze znowu sie tylko nagadam, ale dobrze by bylo, gdyby Annabelle poszla do dzieci. No zobaczymy!
Poki co uciekam budzic spiocha :)

http://www.suwaczki.com/tickers/l22ndf9h0qeexmqe.png

http://www.suwaczki.com/tickers/ckaik0s3v455v7ea.png

Odnośnik do komentarza

pati, Dujardin to taki facet ze jakkby mnie zawolal to ide bez mrugniecia okiem :sofunny:
intouchables zupelnie inny film ale Auteil jest wspanialym aktorem, Omar Sy okazal sie byc super aktorem nieco komediowym ale nie tylko, polecam

mam w planie zaliczyc jeszcze filmy do Oscarow i Polisse (cezarowy) zanim oglosza wyniki, Stratege, Hugo Cabret i Polnoc w Paryzu (W Allen), trzeba sie bedzie spiac w czasie, wczoraj byl dr House, dzis ostatnie odcinki Grey's Anatomy, ale potem bede miec troche czasu na filmy :)

marta, daj znac czy ludzie sie jednak pojawili na walentynkowej kolacji!

pati, super by bylo zeby Annabelle poszla do dzieci, fakt ze moje podlapie jakies mikroby ale co tam, grunt zeby sie integrowala w grupie :D

dobra, zmykam bo dzis troche spraw do zalatwienia mam w banku, w papierach troche poukladac i znajomy na obiad (bez ceregieli wiec cos na szybkiego)

Odnośnik do komentarza

Moniq, jakby mi Dujardin stanal w drzwiach to tez bym ich nie zamknela i lepiej, zeby tego A. nie slyszal hihihi a Minuit a Paris goraco polecam!!!! Moze dlatrgo ze dopiero od niedawna lubie i lapie atmosfere filmow Allena, wczesniej nie bardzo, chyba musialam dorosnac do ich ogladania.
Co do Annabelle to mam jak w banku, ze przyniesie jakies pryszcze w stylu variselle (chyba tak sie pisze) tudziez rubeolle (?) , ale zupelnie sie tym nie przejmuje, bo wiadomo, ze i tak kiedys to zlapie, a kontakt z dziecmi bezcenny, zwlaszcza patrzac jak Annabelle doslownie slini = caluje kazdego kto ledwo od ziemi odrosl i ma mniej wiecej jej wzrost. Calusne to moje dziecko .... nie wiem po kim!

http://www.suwaczki.com/tickers/l22ndf9h0qeexmqe.png

http://www.suwaczki.com/tickers/ckaik0s3v455v7ea.png

Odnośnik do komentarza

ah Dujardin, ostatnio masz znajomy zapytal mnie z kim bym poszla bez zastanowienia, nawet mialam problem zeby kogos znalezc ale Dujardin obowiazkowo,
znajomy pytal mnie o to z ciekawosci bo zastanawia sie czy to typowo meska rzecz ze maja jakis tam typ kobieety idealnej, najpiekniejszej (wsrod aktorek i innych people), ja akurat nie mam mojego faceta idealnego, szukalam i znalazlam Dujardin, moze tez E McGregor i francuski Thierry Neuvic, ale musialam szukac :D

co do kina allenowego, ja do tej pory chyba nie dojrzalam bo troche za ciezkie ale Minuit a paris wiem ze dobry bo psiapsiola ktora tez za allenem nie przepada obejrzala i mi polecila.

a Annabelle jesli przyniesie varicelle to bedziesz miec z glowy, trzeba szukac pozytywow :D

Odnośnik do komentarza

To sie nazywa "francuska pompom girl", nie tam jakies amerykanskie beda propagowac. jej tance plus nastroj "zakrecona" ... no ladnie, ladnie Moni sie tam szaleje w Tours :)

U nas spokoj i cisza, A. sie produkuje na targach w Chalons, a my dziewczynki kombinujemy jak tu wyjsc i sie przewietrzyc. Annabelle ida kolejne zeby, ale na szczescie obywa sie bez rewolucji, moje dziecko jednak kocha w nocy spac i zebom sie nie daje :) O dzieki ci losie ;)

ide sobie kawke strzelic i mam nadzieje, ze mimo weekendu tu zajrzycie !

http://www.suwaczki.com/tickers/l22ndf9h0qeexmqe.png

http://www.suwaczki.com/tickers/ckaik0s3v455v7ea.png

Odnośnik do komentarza

Hej babki, to i ja się melduje!

Monia i u mnie Twa pomponiara skacze jak szalona, ale mnie to szczególnie nie dziwi, pewnie dostała jakiś mini procent Twojej energii :))

Pati my też dziewczynki samotne w ten weekend z tą małą różnicą że się nie wietrzymy bo Tuska nadal jakaś nieswoja, przeziębiona, gile lecą, nie chce jeść i jest ogólnie wisząco-jęcząca. Całe szczęście że gorączki brak !

Jak o aktorach mowa to mym ulubieńcem jest Louis Garrel :36_3_1: który właśnie patrzę iż urodził się tylko jeden dzień przed mym mężem... ech, mało brakowało !

http://davm.daisypath.com/1a7Op2.png http://lb2m.lilypie.com/I0Iip2.png http://lbdm.lilypie.com/UfElp1.png

Odnośnik do komentarza

Monia, teraz Twoj awatar jest Twoja wierniejsza kopia, choc jeszcze troche brakuje mu do Twoich poczynan.

Rzeczywiscie w tym tygodniu mniej pisalysmy... No coz trzeba to nadrobic. Mam nadzieje, ze sie rozkrecimy.

Wiecie co, od kilku dni patrze na Mille i juz nie widze tego bobasa, ktory robil wiele glupot nieswiadomie. Teraz to juz mala dziewczynka, ktore ma niesamowite pomysly i wiele energii, mam wrazenie, ze jej twarz jest jakas inna, to chyba normalne, no nie??? Czuje sie z niej taka dumna... nawet jak broi, no i z siebie tez jestem troche dumna, bo przeciez jestem jej mama...
Tak na nia ostatnio patrze i patrze i nie moge sie napatrzec, super sprawa.

Moze uda mi sie wpasc jeszcze pozniej. Buziaki.

Odnośnik do komentarza

hihi paulina, super ze taka dumna jestes z Milli! a jak sie za bardzo zapatrzysz to moze nam i jej rodzenstwo zmajstrujecie ?? :sofunny:

a co do mojego awatarka, az mi jej zal tej mojej pomponiastej :lup: :sofunny:

wieczor kinowy dzis, moze uda sie obejrzec Polisse z K, jak dzieci pojda juz do lozek, poki co chyba sie zapowiada na RIO, lubie te bajke, taka kolorowa wesola i radosna

Odnośnik do komentarza

Melduje sie i ja dziewczynki!

Najpierw odpowiadam na walentynkowe pytanie. Oblezenia nie mielismy poniewaz byl to wtorek, wiec nie pracowalismy wieczorem. Zastanawialismy sie, zeby otworzyc, ale bez wczesniejszych rezerwacji ciezko jest przewidziec czy beda ludzie. We worek po lunchu wszedl koles i mowi: "Chcialbym zarezerwowac na dzis wieczor", ja: "Dzis wieczorem mamy nieczynne", a on na to: "To jakis zart?" :) Gdyby ludzie pomysleli o tym tydzien wczesniej to bysmy otworzyli, a tak to moze sie okazac, ze opiekunka wyniesie nas wiecej niz utarg... No i tyle, za rok bedzie czwartek, wiec bedziemy wiedziec czy Francuzi w naszym miescie wychodza w Walentynki. :)

Odnosnie aktorow to myslalam, ze nie mam ulubionego, ale po dluzszym zastanowieniu stwierdzam, ze Matt Damon moglby zapukac do mych drzwi ;) :Hi ya!:

Po drugim dniu na basenie postanowilismy, ze musimy sie jakos zorganizowac, zeby chodzic co tydzien, bo to fajna strawa. Oby sie udalo.

W nocy Filip wymiotowal 6 razy. Nie wiem co to bylo, bo dzisiaj wszystko jak na razie w porzadku. Zaczelo sie o 22, a o 2 ostatni raz. Biedaczek sie wymeczyl. Tutaj ludzie mowia cos o ksiezycu, "robakach", ale ja w to nie wierze, nigdy tez o czyms takim nie slyszalam. Co o tym sadzicie?

Uciekam szykowac obiad dla chlopakow. Kurcze, wlasnie Pascal zwymiotowal. Lece...

http://www.suwaczki.com/tickers/relgj44js481mizv.png

Odnośnik do komentarza

Czesc Martus, ze co, ze jakie robaki, jaki ksiezyc maja zwiazek z wymiotami??? Chyba z Guadelupy przywiezli takie przesady i wiare... Patrzac bardziej europejsko ;) to albo im cos zaszkodzilo, albo zalapali jakiegos wirusa, Twoj opis nie wyglada do konca na gastro, ale moze to jakas lzejsza forma z samymi wymiotami... Oprocz tego, ze to sa malutkie dzieciaczki z malymi niedojrzalymi jeszcze ukladami pokarmowymi to takie wymioty moga sie im zdarzac. Niemniej pewnie ich obserwujesz i masz na uwadze ewentualnego lekarza, nie?

My zaczelysmy sezon na park, oczywiscie nic nie uleglo zmianie od listopada, kiedy to tam zagladalysmy codziennie i oczywiscie wszystkie krzaki nasze, kaluze, najwieksze bajora i buty do wymiany ... Annabelle mnie wykonczy...dobrze, ze to niedziela i nie ma tyle ludzi na ulicach, bo wracalysmy brudne jak dwa upiory. Przysiegam kupie gumofilce.

http://www.suwaczki.com/tickers/l22ndf9h0qeexmqe.png

http://www.suwaczki.com/tickers/ckaik0s3v455v7ea.png

Odnośnik do komentarza

Pati, no mowie, ze nigdy o tym nie slyszalam i w to nie wierze. Nawet pewien kine tutaj sie smial, ze ludzie w takie rzeczy wierza. Nie mam pojecia co mogloby im zaszkodzic, bo raczej nic nowego nie jedli. Dzis jeszcze po razie im sie zdarzylo zwymiotowac, ale bardziej to do "ulania" bylo podobne. Jutro mamy wizyte na szczepionke, wiec zobaczymy czy doktor cos znajdzie.
Ja wczoraj tez sie marnie czulam, gdyby sprawy sie mialy inaczej to nawet podejrzewalabym ciaze, ale widocznie jakis wirus sie przyplatal. Dzis juz lepiej, ale jakas slaba jestem.
Fajnie, ze masz czas na parkowe wyglupy z Annabelle. Mimo prania mysle, ze to super sprawa tak sie czasem wymorusac! :) A kalosze kup koniecznie, bo latwiejsze to w utrzymaniu i mniej nerwow mama traci, bo sie tak nie niszcza.

Paulinka, duma Cie rozpiera, ale masz powody! Dzieci szybko rosna, zmieniaja sie, dojrzewaja... Z dnia na dzien coraz wiecej rozumieja, zaskakuja, ciesza swoich rodzicow. Nie dziwie sie, ze nie potrafisz byc zla gdy broi, bo te szkraby zawsze potrafia nas rozbroic swoim wdziekiem... A i z siebie badz dumna, rzecz jasna, bos matula najlepsza dla swej cory!!
Moje lobuzy zaczynaja gryzc, nie wiem jak im przemowic, ze tak nie wolno. :/ Zaczynam mowic stanowczo, a oni sie smieja... I jak tu cos wskorac??

Kasiu, mam nadzieje, ze mala Tusia wkrotce dojdzie do formy i da mamie troszke wiecej czasu. Nadal karmisz? Bo jak przestalas to moze byc powod zaziebienia.

http://www.suwaczki.com/tickers/relgj44js481mizv.png

Odnośnik do komentarza

witam

marta, smieje sie z tym gryzieniem bo wiesz, we Fr czesto na to sie radzi jedno: jesli dziecko cie ugryzie to trzeba.... tez go ugryzc :) i jakby ie to nie wydawalo barbarzynskie, ja tak zrobilam z moimi i jeden jedyny raz mialam z tym problem a potem koniec :) no i oczywiscie nie jakies okrutne gryzienie tylko zeby poczulo :lol: no ale rozumiem doskonale oburzenie tych co takich metod drastycznych nie stosuja, dla niektorych to jak klapsy, ale u nas sie sprawdzilo :)
co do wymiotow, czasem po prostu jak u nas, cos im nie podeszlo, nie koniecznie cos nowego ale po prostu siadlo "na zoladku" i tyle, tym bardziej ze po dwoch dniach macie juz powrot do normalnosci

pati, kupuj gumofilce, bedzie szybciej taniej i prosciej w utrzymaniu!!

kasia, co u Was?? dajecie rade???

co u reszty??

u nas spokojny tydzin, wczoraj rano weszlam do kuchni i zrobilam stos chrustu (faworkow), dzis zabralam czesc do pracy, jeszcze zostalo chyba z 40szt :lup: ale mi wyszly super :)
jutro we Fr nasz polski tlusty czwartek, czyli tutejszy tlusty wtorek :)

w piatek ceremonia Cezarow, kto oglada??? ja trzymam kciuki za intouchables bo Dujardin to pewnie dostanie oscara to niech zostawi cezara dla Omara Sy :)

ide zmajstrowac jakas kolacje

Odnośnik do komentarza

hej

u nas antybiotyk, gile okazaly sie zapaleniem ktore zeszło już na gardełko. Dobrze ze poszlismy do lekarza bo Mała już lepiej wczoraj wyglądała i wyglądało jakby miało się kończyć.

Pati Ty się z gumofilców nie śmiej tylko kupuj, moim zdaniem super sprawa, a i modne jakie ... ;)

Marta mnie co najbardziej smieszy to wieszanie bursztynów dzieciom przy ząbkowaniu, to prawie jak te Twoje robaki ;) a jak chłopaki? lepiej już? przechodzi Wam?

Monia a mi Twój sposób bardzo się podoba, myślę że też bym swoją pogryzła, niech zobaczy jak to jest :D

Jak jesteśmy przy gryzieniu to mnie też ostatnio pogryzła, a dokładniej mą pierś a nawet dwie. Na szczęście spróbowała raz i przestała, także dalej ją karmie. Zmykam póki zasnęła na chwilę dom ogarniać

Buziaki

http://davm.daisypath.com/1a7Op2.png http://lb2m.lilypie.com/I0Iip2.png http://lbdm.lilypie.com/UfElp1.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...