Skocz do zawartości
Forum

Francja


Rekomendowane odpowiedzi

zagladam zeby tu troszke utemperowac nastroje :)

mona, nie chodzi o to ze ktos zrozumie czy nie zrozumie lepiej, nie dlatego ze az tak dlugo tu jestesmy - bedziemy potwierdzac ze owszem Francuzi zrzedza, narzekaja i sa wiecznie niezadowoleni i nie musimy myslec podobnie...
''kto jak nie my to zrozumiemy?" chyba juz sie zorientowalas ze dziewczyny maja inne niz Twoje odczucia, wszystkie tutaj przystsowalysmy sie do naszego kraju adopcji, to my raczej musimy sie przystosowac bardziej niz probowac wyedukawac Francuzow zeby byli mniej upiedliwi..
Ja tez jakos nie zauwazam ze FR sa nieuprzejmi, jakos albo sie do tego przyzwyczailam albo mnie sie nie trafilo az tak bardzo jak Tobie. Jasne, ze podzielic sie opinia czy spostrzerzeniem to jedno ale faktycznie jesli wszystkie komentarze dotyczace Twojego poludnia sa negatywne to ciezko jakos myslec ze uda Ci sie dostrzec jego piekno, zalety czy pozytywne strony.
Swoja droga, jak pisze Kasia, fakt ze masz ciezka prace ale sama potrafisz powiedziec ze grunt ze ja masz, nie masz dzieci i starasz sie, wiec tutaj tez szukaj pozytywnego nastawienia!!! MAsz czas na piekna pasje, korzystaj z tego ile sie da!!! jak juz bedziesz miec maluszka, szybko zabraknie Ci czasu na hobby! Teraz mozesz sobie posjestowac, mozesz korzystac z czasu, z meza, nie ma sensu ciagle narzekac :) po co sobie zdrowie psuc, nie?? :)

niech nie wydaje Ci sie, ze sie tutaj madrzymy, ale mysle, ze skoro juz tutaj mieszkasz, czy to z wyboru Twojego czy nie, masz swoja historie, jak kazda z nas, teraz nie pozostaje Ci nic innego jak sie przystosowac do tego kraju, tutejszych zwyczajow, nawykow i nawet nie zawsze uprzejmych ludzi. Inaczej to Ciebie ludzie beda brac za wiecznie rzedzaca emigrantke,
mnie nie podoba sie ze biurokracja francuska to masakra, toniemy tu w papierach, dzwonic do CPAM czy CAF to koszmar i pol godziny uwieszona na telefonie zeby ktos sie zmilowal i odebral... Ale taki kraj, Polska ma tez swoje minusy, tak samo jak Anglia czy Irlandia itd
Nie ma sensu wiecznie narzekac, narzekaniem niczego nie zmienisz a wrecz przeciwnie, mozesz zniechecic....

Odnośnik do komentarza

monikouette
W zupenosci masz calkowita racje i zgadzam sie w 100% z tym co napisalas.
Nigdy nie probowalam narzucas Francuzom swoich spostrzezen,lub uczyc innych zachowan.
Tu nie moja rola.
Moje zycie wyglada tak jak wyglada,jak na na razie milych akcentow dotyczacych obcowania z tubylcami-brak,lub sa nieliczne.
Wiec moze piszcie o swoich milszych spotkaniach a ja swoje niemile pozostawie dla siebie.
Ja rozumiem ze znacie sie dosc dlugo i wiekszosc z was zapewne ma blizszy kontakt.
Ja jestem tu nowa,i jak niespodziewanie sie pokazalam tak szybko moge zniknac,jezeli przeszkadza wam moje zrzedzenie.
Na moja pasje niestety za wiele czasu nie mam,bo po prostu na codzien nie mam sily.
I tak jak napisalas zapewne gdybym miala dzieci robilabym co innego,i na pasje nie mialabym tak wiele czasu.

Odnośnik do komentarza

marzenka, Choristes znam i tez bardzo lubie, bardzo milo sie go oglada :)

mona, dokladnie jak piszesz, trzeba niestety szukac pozytywnych akcentow w naszym zyciu, czasami iezko je znalezc ale warto ich szukac!!! i dlatego trzeba jak najbardziej pozytywnie sie nastawiac! pisze to ja, ktora tez swoje przeszlam w zyciu i naprawde wiem co to ciezkie zycie, tak samo tutaj jak i w PL, mimo wszystko od lat staram sie doszukiwac w zyciu tego co piekne, bo tego co brzydkie i zle to bez problemu znajde wkolo siebie...

znamy sie troche ale to w niczym nie przeszkadza by nowe osoby sie z nami zaprzyaznialy, nie znamy sie poza forum a mimo to jakos razem funkcjonujemy i sobie radzimy, pomagamy i wspieramy... da sie, wystarczy wziac na luz i skupic sie na szczesciu :) i tak zycie daje nam niezle w tylek, po co sobie dorzucac zmartwien! to moje podjescie do zycia i polecam je innym

nie bede dyskutowac o interpretacji tego co pisze, bo piszac o dzieciach nie mialam w zaden sposob na mysli ze jakbys miala dzieci to bys sie pasjami nie zajmowala, zobacz, ja mam dwojke a jakos tam czas wygospodaruje zawsze na scrapbooking. Nie bylo z mojej strony zadnych negatywnych aluzji, po prostu rada zeby wlasnie korzystac z tego co masz teraz ile sie da bo przeciez zycie idzie do przodu, zmieniamy sie, potem sa dzieci i sila rzeczy mniej czasu na to co kochamy :)
no lae nie bedziemy na ten temat polemizowac, nikt tutaj zle nie chce wiec gleboki oddech i luzzzzzzz :)

milego wieczoru! ja ide na ciag dalszy Grey's

Odnośnik do komentarza

Mona, odnosnie Twoich slow "Nie wiem z kad w tobia az taka zlosc,i tak wielkie uwielbienie do Francuzow." ( zachowuje pisownie oryginalna). Otoz nie ma we mnie grama zlosci w stosunku do Ciebie, ani ton uwielbienia dla Francuzow(gruba nadinterpretacja i zle odczytane intencje). Nie jestem osoba, ktora pala nienawiscia dla samej zasady, ani wpada w zachwyt bez powodu. Tylko czytajac co piszesz odnioslam wrazenie, ze zycie tutaj to dla Ciebie pasmo smutkow, przymusowa banicja,na ktora bezwzglednie sie nie godzisz i widzisz w tutejszym zyciu i ludziach same minusy. Kazda z nas ma problemy, bolesne historie i czesto jest jej ciezko, owszem piszemy o tym, dzielimy swoje smutki, szukamy wsparcia, ale to wszystko poprzeplatane jest tez zwyczajnymi, mniej lub bardziej radosnymi zdarzeniami, zwyczajnym zyciem podczas gdy Ty dopiero co sie zjawilas, a praktycznie kazdy Twoj post opatrzony byl wyrzutem wzgledem kraju, w ktorym przyszlo nam, wszystkim tutaj, zyc. Dajac tym samym do zrozumienia, ze powinnysmy wszystkie jak jeden maz usiasc, przeistoczyc sie w potakujacych klakierow i "pojechac z tymi Francuzami" jacy to oni sa zli, a my nieszczesliwe, jaka maja zafajdana biurokracje, przepisy, Owszem, maja zgadza sie, ale jaki kraj jest edenem na ziemi?
Uwierz mi lub nie, moja polemika z Toba, to nie chec bezsensownej walki i rzucanie inwektywami, slowna licytacja komu bardziej zle, tylko wyrazenie mojej niezgody na sam pesymizm Polakow na obczyznie i ta bezpokorna postawe "place wymagam" w kraju, w ktorym jestesmy, poki co wiekszosc z nas, goscmi. To tyle z mojej strony, zeby juz zamknac temat.

http://www.suwaczki.com/tickers/l22ndf9h0qeexmqe.png

http://www.suwaczki.com/tickers/ckaik0s3v455v7ea.png

Odnośnik do komentarza

Patrycja2010
Po prostu poczułam ze wylałaś kubeł zimnej wody na moją głowę:)
Ja jestem rozumna kobietą,i przyznaje się do popełnionych błędów a także obiektywnie patrze.
Nie będę się więcej tłumaczyć bo nie ma takiego sensu.
Tak jak pisałaś każda ma złe i dobre chwile w życiu,najwidoczniej ja mam te gorsze na chwilę obecna i nie mam się z kim podzielić.
Miałam wczoraj wrażenie że nie chcecie pisać o minusach życia tutaj,chcecie słyszeć tylko jak to tutaj żyje się wspaniale,a co źle musimy zaakceptować i milczeć!

Dzisiaj cały dzień o tym myślałam...spać w nocy nie mogłam,bo taka już jestem.
Wyzuty sumienia, że zrobiłam coś złego i zepsułam pierwszy raz w życiu na forum atmosfere:(

Chciałam pisać jak wygląda życie u mnie,zwyczajne,codzienne.
Nie mogę zabierać głosu w kwestii wychowywania dzieci etc,bo nie mam jak same wiecie doświadczenie w tym temacie-więc pozostaje mi tylko czytać.

Więc wybaczcie,i już nie bedę nic złego pisać o życiu tutaj etc:)

A dzisiaj :
dostałyśmy pochwałę!!!!!Za dobrą prace,sumienność i dokładność!!!Jupppiiii
Pierwszy pozytyw!:36_7_8:

Odnośnik do komentarza

Wiesz Mona, tu nie chodzi o wylewanie komus kubla wody na glowe, tylko o taki maly niuans... czy tego chcemy czy nie, w zyciu czy to w tym realnym czy to w wirtualnym tak jest, ze pierwsze wrazenie jest jednym z wazniejszych, jesli nie najwazniejszych. Ludzie po latach potrafia ze szczegolami powiedziec, jakie ktos na nich wywarl wrazenie, kiedy sie z nim poraz pierwszy zetkneli. Wiec nie chodzi o to, zeby tutaj pisac tylko o jasnych stronach zycia, bo tak jest nam wygodniej i fajniej, tylko o umiejetnosc doboru i intensyfikacji pewnych wiadomosci, przemyslen, pisanie ich w odpowiednim czasie i natezeniu, w miare zaciesniania sie wiezi i znajomosci miedzy.Ty zjawilas sie tutaj raptem pare dni temu, prawie w ogole Cie nie znamy, nie mialysmy okazji poznac blizej, a pierwsze wrazenie jakie zrobilas to kogos, kto widzi tylko czarne strony zycia tutaj i narzeka. No niestety tak juz jest, ze przyjazni,otuchy, wsparcia i zrozumienia nie zdobywa sie od tak,pojawiajac nagle, klikajac w klawiature, a ludzie nie zostaja przyjaciolmi w pare dni.
Nie w moich intencjach bylo i nadal nie jest obrazenie Cie czy spowodowanie, zebys tutaj nie pisala, tylko w moim odczuciu uswiadomienie, ze na wszystko jest czas i miejsce, tak samo na Twoje wyzalenie sie (po to miedzy innymi tu siebie mamy) jak na nasze zrozumienie i empatie. Daj tylko sobie i nam czas na jakies poznanie sie. Pod tym wzgledem, pod ktorym pisze, internet chyba niewiele rozni sie od rzeczywistego zycia... wiec pomysl sama, co pomyslalabys o osobie poznanej nagle na ulicy, ktora na wstepie znajomosc zaczyna od zarzutow o nieuprzejmych ludziach, braku sympatii innych, niekompetentnej obsludze w sklepach i przejawia zyciowa postawe "place-wymagam"? No niefajnie, co tu duzo gadac, nie?

http://www.suwaczki.com/tickers/l22ndf9h0qeexmqe.png

http://www.suwaczki.com/tickers/ckaik0s3v455v7ea.png

Odnośnik do komentarza

Witajcie, niedawno wrocilysmy ze spaceru, niby termometr wskazuje, ze jest cieplej, ale wilgod w powietrzu powoduje ze mroz odczuwa sie silniej.

Dziecko mnie wykancza. Jest dzisiaj strasznie marudna, bo wstala po 6, niby teraz spiaca i moze by nawet zasnela, ale juz sie nie oplaca, przemecze ja troche, to moze jutro lepiej pospi.

Wlasnie wije sie na podlodze i mialczy, dlaczego nie wiem i mam to gdzies.

Marmi, jak tam, bedziemy make mielic, widzialas juz wszystko na wlasne oczeta, jak poszly negocjacjie???

Mona pisalas o kredyt hipoteczny, jak my dowiadywalismy sie w bankach, to teraz trudniej dostac. Najlepiej miec wklad wlasny,wtedy oprocentowanie jest inne. Co do papierkow, to to okresla polityka banku, takze w kazdym jest inaczej, aczkolwiek, na pewno jest tego duzo, ale tak jest w wiekszosci krajow. Wiem, bo w Pl bylam doradca ds kredytow hipotecznych, sterty papierow. Ale mysle ze warto dla wlasnych 4 katow. Co do dochodow, to G mi kiedys tlumaczyl, ze wysokosc raty nie moze przekroczyc 1/3 dochodow, ale to jest tylko ogolnik i na pewno biora jeszcze inne aspekty, typu dzieci, samochody, pozostale kredyty...

Dziewczyny potrzebuje dobry podklad, dobrze kryjacy, niewysuszajacy skory i zeby sie nie blyszczal. No i w cenie tak do 30e. Mozecie cos polecic. Taka mi sie brzydka skora zrobila przez te moje doswiadczenia z dieta... Kremu juz uzywam z Waszego polecenia.

Mam jeszcze jeden problem pt. chleb pelnoziarnisty albo graham. Nie moge znalezc prawdziwego, wszystko to puch z maki przennej zabarwiony karmelem. Czy u Was tez jest z tym taki problem, juz trzy okoliczne piekarnie obskoczylam, pozniej degustowalam i kicha. zastanawialam sie tez nad maszyna do chleba, ma ktoras z Was, jaki jest chleb, mozna zrobic taki prawdziwy complete???

Marzenka, masz kawal chlopa w domu;-) nawjwazniejsze, ze zdrowy. A co do comiesiecznych wizyt, to sa obowiazkowe, chyba do roku, jesli chcecie otrzymywac kase od panstwa. Zreszta, rozoj dziecka w tym wieku jest bardzo gwaltowny i dobrze, zeby lekarz to kontrolowal. Ja sie czulam pewniej z tymi wizytami.

To sie pomadrzylam.
Chcialabym musiec wyjechac od mojego dziecka na 2 dni, pewnie bym sie bardzo stesknila i miala wiecej pomyslow na zabawe. Juz mi sie nie chce udawacpotwora i gonic ja na czworaka po calym mieszkaniu, a pozniej musze udawac, ze ja zjadam i ze jest bardzo smaczna. Jestem uwsteczniona do granic mozliwosci!!!!!!

Milego wieczorku i trzymajcie sie cieplutko. Juz mam serdecznie dosyc tego zimna!!!

Odnośnik do komentarza

Paulina ja tak na szybko bo A. wrocil i pitoli cos o zajeciu sie nim ;) Podklad, poczytaj o Clinic Even Better, ja go mialam przed ciaza i byl fajny, teraz mam Max Factor, ale tutaj nie ma tej marki, wiec jak mi sie skonczy za pare dni, tez bede szukala, ale chcialabym cos zupelnie nowego. moze nowy Loreal. Nie znam go jeszcze. Aha, Clinic te dwa lata temu w Belgii kosztowal 27 euro , teraz nie mam pojecia, no i to Fr, ale moze jakas promocja by byla, gdyby opis Ci przypadl do gustu.

http://www.suwaczki.com/tickers/l22ndf9h0qeexmqe.png

http://www.suwaczki.com/tickers/ckaik0s3v455v7ea.png

Odnośnik do komentarza

joasia1973
m0na

Dzisiaj kobieta nawrzeszczala na mnie-wyleciala prawie z mieszkania jak perfumowalam klatke;bo te odswierzacze sa szkodliweeee i ten zapach wchodzi jej do domu i ona sobie nie zyczy!\

No, no ja też bym Cię przegoniła z tym odświeżaczem. :smile_jump: Pozdrowienia od Asi z Irlandii.

ejjjj-ale my uŻywamy produktów BIO:p
A tak poza nawiasem mówiąc-coś nie tak z tymi odświerzaczami???Ja też uzywam w domu,w aerozolu,elektrycznych Brise.Nie wyczytałam zeby to były jakieś szkodliwe produkty.
kadzidełkach słyszałam że sa szkodliwe,o ile sie je pali w wiekszych ilosciach codziennie i wdycha nie wietrząc mieszkania.
Ale o odświeżaczach nic mi nie wiadomo żeby miały jakikolwiek szkodliwy wpływ?
Czuje się trochę zdezorientowana.
My w większości używamy Bio,ponieważ pracujemy codziennie w małym porcie w
Bormes Mimosas,wiec tam nie można innych bardziej agresywnych.

Jestem bardzo happy bo podpisałam umowe na tel:)))))Mam nowy tel z umowa w SFR,i abonamentem forfait bloque-chyba tak to sie pisze?>

Asiu-a ty nadal mieszkasz w Irlandii???Czy przeprowadziłaś sie tutaj ..już?

Ja nadal tęsknie BAAARDZO mocno za Anglia,niestety.
Chciałabym ukończyć w Londynie kurs u wielkiego artysty,znanego w 'mojej' kochanej dziedzinie:(
Wczoraj pisałam z nim na FB-i powiedział mi tak:'słodziutka,uzbieraj 7 osób a zorganizujemy kurs u ciebie we Francji!hehehheh
Jakby to było takie proste?
Ale pomyślę o tym i napiszę w 2 miejsca jakie znam:)

Niestety porównując moje życie,prace i zarobki w Anglii-Francja wypada zdecydowanie o wiele lepiej!
I dlatego pomimo tych wszystkich minusów o jakich już niestety pisałam,wolę przystosować się do życia tutaj.

Odnośnik do komentarza

Paulinko moge polecic ci bardzo dobrze kryjacy podklad estee lauder double wear ,jezeli wolisz cos lzejszego to diora sa fajne -nude -i mocniej kryjacy diorskin forever ,lancome odradzam bo jakies bardzo plynne sa i (jak dla mnie ) za tluste.
Z tanszych l'oreala mam dobre doswiadczenia z kazdym poza tym ktory ma sie dlugo na twarzy utrzymywac .

Chleb complete znajdziesz w piekarniach ale nie taki jak w pl ,poszukaj w marketach na stoiskach z produktami bio i dietetycznymi sa ciemne chleby ziarniste z firmy Bjorg ja zawsze kupuje i nawet Poldi zajada.
Jak dieta? Jeszcze sie trzymasz?Jaki wynik?Powiem ci ze u mnie jest 60 wiec nie tak zle biorac pod uwage jak balam sie jojo,jak znowu zaczne biegac pewnie ze 2-3 kg zgubia sie same.
Uciekam bo moje dziecko chce ogladac na you tubie bajeczke ,pa do pozniej ;)

Odnośnik do komentarza

paulina1982

Dziewczyny potrzebuje dobry podklad, dobrze kryjacy, niewysuszajacy skory i zeby sie nie blyszczal. No i w cenie tak do 30e. Mozecie cos polecic. Taka mi sie brzydka skora zrobila przez te moje doswiadczenia z dieta... Kremu juz uzywam z Waszego polecenia.

Ja z reguły nie używam podkładów,ale ostatnio w Pl jak byłam(miesiąc temu) mama i sis użyczyły mi extra podkładu który pięknie się rozprowadza i eliminuje efekt podpuchniętych oczu.On kosztuje tutaj max 11euro-i dostepny jest w prawie każdym hipermarkecie,innaczej to sie ma w Pl.
T jest ten-
Maybelline dream creamy fundation-wpisz w wyszukiwarkę b link mi wychodzi za długi:)))
Ja miałam nr 40,ale to przecież zależy od koloru skóry jaką masz.

Odnośnik do komentarza

patricia2010
Wiesz Mona, tu nie chodzi o wylewanie komus kubla wody na glowe, tylko o taki maly niuans... czy tego chcemy czy nie, w zyciu czy to w tym realnym czy to w wirtualnym tak jest, ze pierwsze wrazenie jest jednym z wazniejszych, jesli nie najwazniejszych. Ludzie po latach potrafia ze szczegolami powiedziec, jakie ktos na nich wywarl wrazenie, kiedy sie z nim poraz pierwszy zetkneli. Wiec nie chodzi o to, zeby tutaj pisac tylko o jasnych stronach zycia, bo tak jest nam wygodniej i fajniej, tylko o umiejetnosc doboru i intensyfikacji pewnych wiadomosci, przemyslen, pisanie ich w odpowiednim czasie i natezeniu, w miare zaciesniania sie wiezi i znajomosci miedzy.Ty zjawilas sie tutaj raptem pare dni temu, prawie w ogole Cie nie znamy, nie mialysmy okazji poznac blizej, a pierwsze wrazenie jakie zrobilas to kogos, kto widzi tylko czarne strony zycia tutaj i narzeka. No niestety tak juz jest, ze przyjazni,otuchy, wsparcia i zrozumienia nie zdobywa sie od tak,pojawiajac nagle, klikajac w klawiature, a ludzie nie zostaja przyjaciolmi w pare dni.
Nie w moich intencjach bylo i nadal nie jest obrazenie Cie czy spowodowanie, zebys tutaj nie pisala, tylko w moim odczuciu uswiadomienie, ze na wszystko jest czas i miejsce, tak samo na Twoje wyzalenie sie (po to miedzy innymi tu siebie mamy) jak na nasze zrozumienie i empatie. Daj tylko sobie i nam czas na jakies poznanie sie. Pod tym wzgledem, pod ktorym pisze, internet chyba niewiele rozni sie od rzeczywistego zycia... wiec pomysl sama, co pomyslalabys o osobie poznanej nagle na ulicy, ktora na wstepie znajomosc zaczyna od zarzutow o nieuprzejmych ludziach, braku sympatii innych, niekompetentnej obsludze w sklepach i przejawia zyciowa postawe "place-wymagam"? No niefajnie, co tu duzo gadac, nie?

Masz w 100% racje i nic więcej nie dodam.:36_11_13:

Odnośnik do komentarza

Mona widzisz, kasa wieksza i dzisiaj pochwala. A na wrzeszczaca babe nie patrz, olej ja od gory do dolu.
Co do aerozolow, to moze cos tam zawieraja, ogolnie to na pewno zapach morza nie sklada sie z wody morskiej. Mysle, ze we wszystkim umiar najwazniejszy. Ja uzywam tylko w kibelku i czasami na kanape Brise, bo nasz pies czasami jak cos zje to strasznie capi. A tak to nie, moze ze wzgledu na dziecko, ktore wejdzie tam gdzieikt nie wejdzie i dotknie wszystkiego czego moze, aponiej raczki do buzki.
A moje dziecko ma ostatnio nowa ulubiona potrawe. Wyzera psu psia karme. Nie mozemy dac rady. Na szczescie kupujemy dobra gatunkowo;-) narazie jej nie zaszkodzila.

Pati dzieki, a co myslisz o pudrze w kompakcie, raz mialam i w sumie to kupilm za jasny i po jakims czasie go po prostu wyrzucilam. Mnie sie to wydaje takie dwa w jednym i chyba mocno kryje???

Olewam dzisiaj mojego potwora, niech sie ojciec nia zajmie.

Odnośnik do komentarza

Doti, diete skonczylam po miesiacu, strasznie bylam slaba i bolaly mnie plecy w dole, jak skonczylam diete, przestalo, podejrzewam ze to nerki, nawet jestem pewna. W sumie schudlam 7 kilo. Jestem zadowolona, celulit duzo mniejszy. Teraz ograniczam weglowodany i cukry, po 9 dniach nie przytylam, caly czas rowniez jem otreby. Po prostu racjonalnie. MAm nadzieje, ze za wiele nie przytyje. Chodze na basen, moze sie tez zmusze do biegania. A i moje ulubione zajecie, mam Zumbe na Wii. Swietna sprawa, czas szybko leci. Troche ciezko sie cwiczy w domu, bo Milla sie placze pod nogami, ale daje rade.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

hihihi
mona, nie wiem czy uwazalas jak pisalas ale naprawde poczulam nutke optymizmu w Twoim poscie :)

co do odswiezaczy, ja nie uzywam raczej niczego z racji nie tyle szkodliwosci zdrowotnej co produktow zawartych w sprayach i dziury ozonowej jaka sie powieksza, mam jakis tam Brise ale od dawna i rzadko uzywam...
fajnie ze umowa podpisana, ja tez mam w SFR forfait bloqué :)

co do kredytow, tak jak pisala chyba paulina, trzeba miec zaplecze finansowe, we Fr zadluzenie nie moze wyjsc powyzej 33%, zadluzenie jest liczone wg normy takiej: zarobki z deklaracji podatkowej - kredyty samochodowe lub inne - koszta dodatkowe (alimenty, odszkodownia) - , po podsumowaniu wydatkow dzieli sie na 3 i co zostaje to najwyzsza kwota jaka mozecie oplacac
wg tego wyliczaja ile mozecie pozyczyc i na jaki okres....
jak sie kupuje cos nowego to pozyczaja inaczej niz jak jest cos do remontu, do tego dochodza pozyczki na 0% albo na 1%, korzystne ale ma sie do tego prawo wg miejsca zamieszkania, zarobkow, tego co chce sie akurat kupic itp....
nie wiem ile zarabiacie ale akurat teraz moja szwagierka kupuje dom do remontu, sa we dwoje, bez dzieci i zarabiaja nie za duzo, bank pozyczyl im 140tys na 25 lat, raty sa jakies 850e na miesiac i ich wklad to koszta notarialne, reszte placi bank
ale nawet i to zalezy od regionu kraju i u Was jest na pewno inaczej

maszyne do chleba mam, robie falami, czasem non stop a czasem dlugo nic... ale lubie. kupuje sobie make np zytnia i robie chlep, wrzucam ziarna jakie chce i mam dobry chleb, czasem zarabiam ciasto w maszynie a pieke w piekarniku
poza tym ro chleb wieloziarnisty ktory lubie to u nas jest w SUPER U, kocham go i moge sobie z niego obiad zrobic, chleb + maslo i juz :)
poza tym to czasem wlasnie w bio cos znajduje, ale kocham polskiego grahama, wiernego odpowiednika tutaj nie ma :)

o podkladach nie powiem nic bo sie nie znam :lol:

Odnośnik do komentarza

monikouette
hihihi
mona, nie wiem czy uwazalas jak pisalas ale naprawde poczulam nutke optymizmu w Twoim poscie :)

co do odswiezaczy, ja nie uzywam raczej niczego z racji nie tyle szkodliwosci zdrowotnej co produktow zawartych w sprayach i dziury ozonowej jaka sie powieksza, mam jakis tam Brise ale od dawna i rzadko uzywam...
fajnie ze umowa podpisana, ja tez mam w SFR forfait bloqué :)

Hehehehehee-nie nie uważałam,pisałam jak zwykle na spontanie!Bo ja szalony czubek jestem!
Mam piękne popołudnie,po źle przespanej nocy i zamyślonym ranku:)))
Przemyślałam wiele spraw,ot cała dzisiejsza filozofia!
Mąż nie marudził jak to ma w zwyczaju jak podpisywałam umowę,jestem zadowolona-on też,pomimo tego że udaaaje że jest zazdrosny:))heheheh
Ja do 16.02 mam jeszcze na takich samych zasadach tel,ale nie na moje imię,czyli nie mój kontrakt.Chciałam mieć po prostu coś na siebie,w końcu w Fr.

Co do kredytu i mieszkania-jak na razie zbyt skomplikowane jak dla mnie.Ale bardzo ci dziękuje za wyjaśnienia:)
Mój jak na razie do min.marca nie pracuje,ma prace sezonową,więc dopóki nie znajdzie coś na CDI i nie przepracuje długiego czasu żebyśmy mogli zaoszczędzić na ten wkład własny,nie ma mowy o własnym domu.
Sophie 2 dni temu mi radziła żebym zmieniła prace bo się wykończe,łatwo jest mówić trudniej zrobić.
Wiecie jak to jest jak się ma umowę na stałe-trudno się ruszyć,obawa przed nowym miejscem,pracodawcą i niepewność czy dostane cdi czy mnie nie wyleją.
Jak na razie mam co mam,mniej lub więcej jestem zadowolona i jakoś jest o.k:)

Maszynę do pieczenia chleba mam wielka ochotę kupić od 6 miesięcy,mąż jednak mówi że pożera ogromne ilości energii i będę płacić wysokie rachunki.
Na ile jest to prawdą?

Odnośnik do komentarza

paulina1982
Mona widzisz, kasa wieksza i dzisiaj pochwala. A na wrzeszczaca babe nie patrz, olej ja od gory do dolu.
Co do aerozolow, to moze cos tam zawieraja, ogolnie to na pewno zapach morza nie sklada sie z wody morskiej. Mysle, ze we wszystkim umiar najwazniejszy. Ja uzywam tylko w kibelku i czasami na kanape Brise, bo nasz pies czasami jak cos zje to strasznie capi. A tak to nie, moze ze wzgledu na dziecko, ktore wejdzie tam gdzieikt nie wejdzie i dotknie wszystkiego czego moze, aponiej raczki do buzki.
.

Kochana,ale przecież nie psikasz odświeżaczem non stop!Zabija się że tak powiem gówniane zapaszki,chwila i tyle.My też na klatkach psikamy tylko na parterze przeważnie,15 min i po zapachu:)
Rozumiem że słabo zdają egzamin odświeżacze elektryczne jak sie ma dziecko,bo wszędzie wejdzie i wszystko w rączki mu wpada.
Ja uwielbiam jak moje mieszkanie pachnie.Mój małż pali,tylko na balkonie na szczęście a po myje jamę ustną żeby nie śmierdzieć ale i tak mi śmierdzi.
Ja nigdy nie paliłam na szczęście!
I myślę że palacze jednak powiększają tą dziurę ozonową o wiele bardziej niz my które od czasu do czasu psikniemy sobie odświeżaczem-czyż nie tak?

Odnośnik do komentarza

paulina1982
Doti, diete skonczylam po miesiacu, strasznie bylam slaba i bolaly mnie plecy w dole, jak skonczylam diete, przestalo, podejrzewam ze to nerki, nawet jestem pewna. W sumie schudlam 7 kilo. Jestem zadowolona, celulit duzo mniejszy. Teraz ograniczam weglowodany i cukry, po 9 dniach nie przytylam, caly czas rowniez jem otreby. Po prostu racjonalnie. MAm nadzieje, ze za wiele nie przytyje. Chodze na basen, moze sie tez zmusze do biegania. A i moje ulubione zajecie, mam Zumbe na Wii. Swietna sprawa, czas szybko leci. Troche ciezko sie cwiczy w domu, bo Milla sie placze pod nogami, ale daje rade.

Pozdrawiam.

Ja kiedyś katowałam się najróżniejszymi dietami,niestety efekt jojo!
Jak zaczęłam tutaj prace-schudłam 16 kg w ciągu.....6 miesięcy!!!!
Polecam wytężony wysiłek połączony z brakiem kolacji:))))

Odnośnik do komentarza

W kwestii kredytow hipotecznych wklejam Wam oryginalny dokument bankowy, jaki trzeba wypelnic w celu uzyskania informacji o swojej zdolnosci kredytowej na terenie Francji. Moj A. sie tym miedzy innymi, zajmuje i jesli ktoras z Was by sobie tego zyczyla to A. sie wlasnie zaofiarowal, ze korzystajac z oryginalnego oprogramowania bankowego moze Wam wyliczyc zdolnosc, wysokosc raty itd. Mam nadzieje, ze to co wkleje bedzie mialo rozmiar do odczytania, ale gdyby byly jakies problemy to moge Wam to porozsylac na maile.... tutaj na forum nie bardzo wiem jak sie wkleja duze zalaczniki, kiedys mnie Marmi uczyla, ale dalej nie jestem w tym biegla i zawsze to co wkleje jest jakies male i nie da sie powiekszyc. No ale mam nadzieje, ze cos bedzie widac, a jak pisalam wyzej, nie ma problemu, moge wysylac na maile :)

http://www.suwaczki.com/tickers/l22ndf9h0qeexmqe.png

http://www.suwaczki.com/tickers/ckaik0s3v455v7ea.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...