Skocz do zawartości
Forum

Francja


Rekomendowane odpowiedzi

Hej dziewczyny, jak Wam weekendy mijają?
T ma dziś wychodne, mieliśmy iść razem ale po dniu pełnym wrażeń postanowiłam zostać w domu, a on niech szaleje sobie chłopak, póki może :)

Co do dylematów torby szpitalnej to doszłam do wniosku że nie ma co szaleć, pakuje tylko rzeczy na początek, resztę przygotuję w domu i jak będę potrzebowała to mi ktoś przyniesie, będzie mama, będzie T, a szpital 5 minut od domu :)

Dziękuję Wam ogromnie, bo Wasze porady bardzo mi się przydały !

Co do ślubu stulecia to ja obejrzałam tylko do momentu wejścia Katie do kościoła, później już nudne ;) suknia przepiękna rzeczywiście, zastanawiałam się co wybierze i moim zdaniem wybrała wspaniale.

Zmykam leżeć dalej, bo tak się objadłam na kolację że aż wstyd, ruszyć się nie mogę ;)

Pozdrawiam Was weekendowo, do poniedziałku ???
Buziaki

http://davm.daisypath.com/1a7Op2.png http://lb2m.lilypie.com/I0Iip2.png http://lbdm.lilypie.com/UfElp1.png

Odnośnik do komentarza

Hej :)
Nie odzywam sie bo troche jestem zajeta,sorki ale te urodziny i Poldkowa ospa aktualnie wypelniaja mi dzien.Na twarzy mla na razie malo babli ,pewnie go dopiero wysypie,w nocy zle spi ale poza tym da sie wytrzymac tylko go trzeba ciagle czyms zajmowac zeby zapomnial i sie nie drapal.
Kasia podpissuje sie pod dziewczynami co do ekwipunku.Poza tym jezeli chdzi o kosmetyki dla dzidzi sama przetestujesz co malenstwwu najbardziej odpowiada a dla ciebie jest najpraktyczniejsze.
Mi podpaski dali w szpitalu,dobrze jest miec jednorazowe majtki,ja kupilam takie z siatki i okazaly sie super po cc bo mozna bylo miec goly brzuch na wierzchu i szybko sie goilo.
Do mycia pupy mozesz uzywac tych duzych wacikow ale tez chusteczek higienicznych ,praktyczne sa te w pudelkach i nie zostawiaja miniklaczkow na pupie ,no ale kazda opcja jest dobra a ty sobie wybierzesz co ci bedzie wygodnie stosowac.

Na urodziny czesciowo zamawiam a czesciowo robie sama.Wybor jest duzy ale w sumie bedzie 25 osob i zdecydowalam zeby zamowic to co najwiecej czasu wymaga w przygotowaniu ze wzgledu na ilosc czyli kanapeczki itp.Sama zrobie salatki i mysle tez ze moze zrobie Monisiowy mus rozlany w malutkich szklaneczkach przed podaniem ciasta i ew.jakies owoce .
Chcialam robic verrines ale zrezygnowalam bo sama na tyle osob to sie nie wyrobie bez robota kuchennego (wreszcie po urodzinach planuje kupic albo ktos wpadnie na pomysl i mi podaruje) i z kuchenka o 2 malych palnikach i zle dzialajacym piekarniku.
Nie chce tez siedziec caly dzien w kuchni a pozniej pasc po jednym drinku,macie racej ze trzeba odpoczac przed impreza.

We wtorek ide do fryzjera,odkrylam tez niedaleko solarium ale chyba nie specjalne jest bo lozko wyglada jak z poczatku lat 80.
Moze uda mi sie troche zarumienic w ogrodku bo chyba biala kiecke ubiore.

Ja juz tylko tym zyje,to jakas masakra,przeciez to tylko urodziny nie jakis slub...

Odnośnik do komentarza

Hej Kochane, ja na moment bo to niedziela i zero spokoju na pisanie jak wszyscy w domu.

Doti, moim zdaniem pierwszy link z bezowym gilet jest ładniejszy i bardzo mi sie podoba. W drugiej opcji nie podobaja mi sie kolory i cieżkosc materialu. Ten gilet bezowy bedzie pasowal do zwiewnej bialej sukienki i blond wlosów, na nogi jakies sandalki albo klapki na obcasie i masz fajna kreacje na letnie urodzinki. To moja opinia, bo ja uwielbiam latem polaczenie bieli z bezem ;)
Dobra zmykam, pa pa

http://www.suwaczki.com/tickers/l22ndf9h0qeexmqe.png

http://www.suwaczki.com/tickers/ckaik0s3v455v7ea.png

Odnośnik do komentarza

wpadam niedzielnie

dotka, ja tez wole ten bezowy, tamten kolorowy wydaje sie grubszy i jakis taki nie bardzo pasuje do bialej zwiewnej supiekni :)
a ten to tez i do jeansow mozesz ubrac i do innej letniej kreacji :)

a w ogole bo nie pamietam zdecys=dowalas sie na sobote czy na niedziele?? z lenistwa nie chce mi sie wracac i szukac w postach :lol:

masz racje, pol na pol kupione i zrobione salatki i tosty i inne, dobre rozwiazanie, mus czekoladowy jak najbardziej w pojedynczych szklaneczkach, kup takie dosc duze do verrines plastikowe, super sa nie za duze nie za male, do tego na wierzch cwiarteczka truskawki albo mailnka i jest z efektem :)

my tez sie przygotowujemy do wyjazdu piatkowego, bedzie impreza jak u dotki, 22 osoby (z dziecmi wlacznie) nad morzem w wynajetym na 3 dni domku, wiec planing zrobiony co kto przygotowuje, kto sie czym zajmuje :) tabelki rozpisane i pozostaje tylko zabrac sie do roboty i na zakupy :)

ferie swiateczne sie u nas oncza, dzieci do szkoly jutro, mysle ze moj K czeka na to jak na zbawienie :) dzieciaki daly mu troche w kosc, ale niech ma, przynajmniej wie do czego sa podobne moje srody jak dzieci postanawiaja byc niewspolpracujace :lol:

Odnośnik do komentarza

Dzieki dziewczyny za szybkie odpowiedzi :D Jeszcze was pomecze...znalazlam jeszcze cos co mogloby pasowac :
Gilet long 80 % viscose, Laura Clement clement

Gilet long femme du 34 au 48, Tous les pulls, gilets collection Printemps Et 2011

Jakos mi sie ten czerwony kolor spodobal i mam taki koralowy lakier wiec moglabym pazury pomalowac.Sukienka jest biala i wiazana na karku wiec cos a'la Marilyn Monroe,hahaha w sumie czerwien tez by pasowala.
Macie racje ,ten fioletowy taki bardziej grunge mi sie wydaje.
Ten drugi obawiam sie ze na zdjeciu wyglada fajnie ale wykonanie moze byc szmatowate...

Moniq planuje wlasnie malinki uzyc ,wlasciwie to sobie wymyslilam ze zrobie taki przecier z malin i zaleje musem a w innych szklaneczkach z gruszkami zrobie to samo.

Impreza bedzie w piatek,M sie uparl ze nie bedziemy zmieniac,podejrzewam ze w ten dzien jakas niespodzianka mnie czeka i nie mozna przesunac...

Morze ,ale super!!!Uwielbiam wypady nad wode,zaluje ze nie zyjemy gdzies nad morzem.
Moniq bardzo towarzyska kobieta jestes jak widze.

Uciekam opalac plecy :D

Odnośnik do komentarza

W sumie na poczatku tak chcialam ubrac ale impreza bedzie pod golym niebem i wole miec cos przytulnego ,poza tym wydaje mi sie ze taki dlugi sweter latwiej bedzie sie ozniej z reszta moich ciuchow kombinowac.
Kurcze taki drobiazg a nic z tego co mam w szafie nie pasuje.Chcialabym zostac przy tej sukience bo mialam ja tylk raz ubrana i glupota byloby szukanie czegos nowego jak w szafie cos sie ma .Nie mowiac ze nigdzie w tym tygodniu nie pojade z Poldziem.

Ide go zaraz kapac,strupki sie robia i ladnie wszystko zasycha,ciekawe czy go jeszcze moze wysypac?

Odnośnik do komentarza

dotka, ja tez stanowczo obstawiam ten bezowy, pierwszy jaki pokazalas

reszta jak dla mnie za dluga

super zestawienie z gruszka, nie do konca zrozumialam co z czym ale i gruszka czekolada i gruzka malina i czekolada mailna to doskonale zestawienia wiec mozesz mixowac :D a z czekolada to tez i mango mozesz zrobic super zestawienie jest tez :D

nie wiem czy taka towarzyska babka ze mnie ale mamy zwarta grupe znajomych i przyjaciol od lat (to jeszcze znajomosci z podstawowki mojego K) i urodziny zawsze prawie robimy razem a ze w tym roku okragle 40stki to huczniej i poza domem beda :)

dobra uciekam,
milego wieczoru

Odnośnik do komentarza

wróciłam :)

dotka pierwszy sweterek najlepszy, w koralowym kolorze, lub w beżu :)

kasiu z pytaniami odnośnie dziergania pisz na gadu. imienniczka twojej córeczki już jest po tej stronie brzucha i pewnie już śmiga w swojej pięknej chabrowej emmaljundze :D

urlop super udany tylko smutno było wracać. no ale już w lipcu znów polecę :)

dzisiejsza noc pod znakiem zapytania bo mała coś popłakuje, już raz ją wyjęłam na gry i zabawy teraz znów coś marudzi... mam szczerą nadzieję, że pośpi bo padam... :white_flag:

lecę z książką do łóżka może się coś zdrzemnę zanim się zaczną nocne koncerty

http://davm.daisypath.com/xBmDp1.pnghttp://lb4m.lilypie.com/nxkUp1.pnghttp://lb1m.lilypie.com/xBDXp1.png

Odnośnik do komentarza

Czesc Marmi ,dawno cie tu nie widzialam :)
Teraz dziewczyny to sie juz zastanawiam czy 2 nie kupie bo ten dlugi czerwony tez mi sie podoba.Szczerze mowiac jakos mi brak kolorow w szafie,wszystko szar,czarne i brazowe ,moj brat jak byl u nas zauwazyl ze francuski sa ladne tylko smutne kolory nosza...nigdy sama nie zwrocilam na to uwagi ale teraz stwierdzam ze faktycznie tak jest.

Moniq ale sie wybawisz.Ja mam wrazenie ze totalnie zdziczalam .Kiedys mialam pelno znajomych,lubilam wychodzic a teraz jakos zadnej przyjemnosci w tym nie znajduje juz predzej mnie stresuja duze wyjscia.
Ten mus to chcialam zrobic tak ze na spod papka owocowa np.w jednej szklaneczce malina w innej grucha i na to czekolada.Pewnie wykorzystkam twoja podpowiedz i malinke wrzuce na gore .Mango zupelnie zapomnialam a przeciez jest pyszne....zobacze jak bedzie z moja wena ,moze sie postaram i pofantazjuje.

Ula pojawiasz sie i znikasz,co u ciebie? Zaklimatyzowalas sie w swoim miasteczku?Jak chlopaki?

Moj diabelek spi smacznie,ja zaraz wskakuje do kapieli i przed tv ,milego wieczoru kobietki.

Odnośnik do komentarza

Doti, taki krotszy sweterek tez mozna wykorzystac;-) No ale rozumiem, ze kazdy lubi cos innego i dobrze czuje sie w czyms innym. Zreszta wydajem mi sie, ze nie bedzie Ci zimno, szampan, mysle, ze inne procenty, emocje, bedziesz szalec. Pamietam Twoje zdjecia z urodzin Twojego M. Na pewno nie bedzie Ci zimno, 30 tke ma sieraz w zyciu;-)
No ale jak wolisz miec cos przygotowane na wszelki wypadek, o ja glosuje jak Dziewczyny.

Marmi super, ze wrocilas. Zosia pewnie rozbita po podrozy, musicie znowu wpasc w rytm. Bedzie dobrze. Poza tym do pewnie naladowalas baterie i troche odpoczelas.

Moniq wczoraj robilam flana, na urodziny Milli nie robilam, bo za bardzo czasu nie bylo a tort wystarczyl na deser, a nawet jeszcze zostalo. No i flan wyszedl super, mielismy dzisiaj gosci i wszyscy chwalili.

W piatek bylismy u znajomego na urodzinach. Troche nas bylo, w sumie 17 osob i w tym 5 dzieci. Zaczynam temat, bo chce Wam powiedziec, ze moje dziecko przeszlo przez ich dom jak tornado, wszystkie dzieci byly od niej starsze i wszystkie sie jej baly. Zabierala dziecia zabawki, ciastka, rozwalala budowle z klockow, nie mozna bylo jej powstrzymac, jak znalazla sie w kuchnii to otwierala wszystkie szafki. Po pol godziny oboje bylismy spoceni i zmeczeni. Na rekach nie chciala byc prezyla sie i wyginala. A najgorsze, ze jej to zostalo;-) Jestem zmeczona strasznie, jedno co dobre to ze przesypia cale noce i w dzien mi spi bite 2 godzinki. No ale przy takim wscieku, to sie nie dziwie. Ostatnio wysmarowala sciane bananem, a przy obiedzie, sos ze spagetti wtarla sobie we wlosy... A jak cos robie przy komputerze to jest dzika histeria, bo ona tez chce.
Najpozniej za trzy tygodnie jedziemy do pl, takze troche odpoczne. Moja mama juz nie moze sie doczekac.

Doti mysle ze juz Poldkowi nic nie wyjdzie, bo to chyba tylko raz wysypuje. No musi sie przystojniak wykurowac do urodzinek mamy.
A co do przygotowan to zrobilas bardzo dobrze, popieram w 100%. To bedzie Twoj dzien, nie mozesz byc zmeczona, musisz zrobic sie na bostwo i swiecic jak gwiazda :dywan2:

Pati, Anabelle robi sie ewidentnie podobna do Ciebie, nie tylko oczy.

Kasiu ja tez pozwalam G samemu wychodzic do znajomych, zwlaszcza jak maja meczowe lub pokerowe spotkanie. Dla niego radocha a dla mnie nudy, nudy, nudy. Duzo czesciej sam by jezdzil wszedzie, tylko ze mnie tak ciagnie za soba, zebym poznawala kulture i jezyk;-) No i, bo mnie kocha:-)

Troche popisalam. jak mi dziecko pozwoli, to bede czesciej wpadac, bo lubie i mnie az ciagnie. Buziaki. Milego poniedzialku.

Odnośnik do komentarza

Hej wszystkim Wam kobietkom wieczornie, mała padła jak kawka po kapieli, a my siedzimy i napawamy sie spokojem, A. oglada Capital, ja siedze na necie.
Dotka, sweter bardzo podobny do tego z pierwszego linku, jest w Espricie. Sama przed wyjazdem do PL zastanawiam sie, czy sobie nie kupic. Cos podobnego, tylko z krótszym rekawem jest tez w Caroll. No tak, Francuski (Belgijki tez )nosza stonowane kolory, bo to niesmiertelna klasyka i szyk takie bezpieczne barwy. Polska ulica jest rzeczywiscie bardziej pstrokata. Ja przed ciaza nosilam duzo kolorów, teraz jak tak duzo schudlam, odrzucilo mnie od wczelkich ostrosci i kwiatów.
Dotka, czyli to juz teraz w ten piatek ta impreza?

Moniq, ale super macie ten wypad nad morze. Fajnie, ze sie tak zorganizowac umiecie, oby tylko pogoda byla ! Za co trzymam kciuki!

Marmi, leciałaś czy jechalas samochodem do PL ? Jak podróż?

Dobra, spadam, bo A. sie domaga uwagi i trzymania za rączki ;) Milego wieczoru !

http://www.suwaczki.com/tickers/l22ndf9h0qeexmqe.png

http://www.suwaczki.com/tickers/ckaik0s3v455v7ea.png

Odnośnik do komentarza

Pati cos w stylu tego pierwszego swetra widzialam tez w promod ale nie bede miala jak pojechac do miasta.Ja jakos ostatnio szukam kolorow w sklepach ,podobaja mi sie te bardzo modne w tym sezonie pastele i pudrowe roze.
Widzialam twoja malutka na nk ,jaka ona drobniusia i te wielkie oczy,sliczna dziewczynka :)

Poldek w sumie pierwszego babla mial tydzien temu wiec moze to teraz przestanie wychodzic....

Paulina nic sie nie przejmuj temperamentem malej,my bylismy z Poldim u wspolniczki M jakos rok temu na aperitif,po calym dniu w miescie,bez sjesty Poldek doslownie szalal,na dodatek u nich w domu sa firany (u nas nie) i jak wariat zawijal sie w nie i szalal....
ona wtedy przy mnie nic nie powiedziala ale M poskarzyla ze bedziemy miec problemy jak dorosnie....
co tu duzo gadac,Poldek byl kawal diabla momentami i sama o tym wiem ale z tego sie wyrasta.Teraz bylismy u tych samych znajomych niedawno i opiekowal sie ich mala coreczka,pilnowal zeby sie nie przewrocila przy raczkowaniu i przez bite 4 godziny siedzial na dywaniku i sie bawil.W szoku dziewczyna byla.
Twoja coreczka teraz ma trudny (dla was )okres bo jest sprawna,silna i....glupiutka ,bedzie rozrabiac,wszedzie zagladac i wchodzic.Jakbym o Poldku czytala...

Dobra,teraz juz spadam ale zajrze jeszcze przed spankiem.

Odnośnik do komentarza

Doti, ja mam nadzieje, ze Ci nikt nie kupi tego miksera!!! Ja wiem, ze Ty jestes praktyczny Byczek, no ale mikser na 30tke? Predzej czy pozniej i tak go kupisz, a tu chodzi o cos tylko dla Ciebie, karnet do Sefory lub innego ulubionego sklepu, bizuteria, bielizna, cos malego, ale luksusowego... Nie zamawiaj u nikogo miksera;-)
Moj tez juz kombinuje co mi ma kupic na urodziny i chyba wybiore torebke, albo zegarek.

Odnośnik do komentarza

Paulina usmialam sie bo jakbym moja tesciowa slyszala :D
Ja mysle ze raczej miksera nie dostane ale jasli ktos o tym pomysli to spoko.Karnet do sefory to oczywiscie nr.1 na mojej liscie prezentow,ja poprostu uwielbiam wsystko co ladne i pachnace.
Torebka tez by mi sie nowa przydala ,widzialam w Lancaster ladny model ale szkoda kasy mi bylo ...zreszta postanowilam ze przed urodzinami nic nie bede kupowac bo nigdy nie wiadomo co moge dostac.
Swetry zamowilam dwa,jeden wybiore ktory bedzie mi bardziej pasowal a drugi odesle (albo i nie ,a co ;) ).

Odnośnik do komentarza

Czesc Gaduly !

Nadazyc za Wami nie da rady! Dotka, sluszny wybor, najlepiej zatrzymaj oba, w koncu jest porzadna okazja. Nie zdazylam napisac ale tez popieram ten pierwszy bezowy. My w koncu zdecydowalismy ze czuje sie na tyle dobrze, ze tez zrobimy mala impreze urodzinowa, w sobote dla znajomych a niedziela ciacho z tesciami. Tez zastanawiam sie co przyszykowac, cos czuje ze beda salatki, moze jakies ciasto na sobote i niesmiertelny grill bo nie mam zamiaru spedzac pol dnia w kuchni, nie tym razem. Moze macie jakies pomysly na szybkie przekaski?
Na szczescie z ubraniem nie mam problemu, bo w prawie nic juz sie nie mieszcze, wiec wybor bardzo ograniczony ;)))

Marmi, fajnie że wróciłaś. Jak Martolinka mała, widziałaś ją? Mówisz emmaljunga chabrowa? Tak się zastanwiam czy chodzi o granat czy ten bardziej jaskrawy kolor, gdyz my granat wybraliśmy. Zazdroszczę, że ona już wyskoczyła, ja swoją też już z chęcią bym wyjęła, 9 miesięcy czekania to zdecydowanie za długo!

Paulina też się z Tobą zgadzam, że z prezentami nie ma co być za bardzo praktycznym (chociaż sobie zastanawiałam się nad nowymi garnkami;)) ale teściowie oduczają mnie tego złego nawyku i każą wybierać coś dla siebie. Od T już dostałam w tym roku zegarek i bardzo jestem szczęśliwa i myślę że to super pomysł :)) a co do wyjść samotnych to na początku z nim się ciągałam jako ta żona wierna, ale teraz to ani przyjemność, ani radość dla mnie tylko nudy i męczarnia, więc wolę zostać w domu. A z drugiej strony wiem, że gdybyśmy byli w Polsce też chciałabym wyjść na babskie wieczorne plotki bez niego ;)

Moniq, ja dołączam się do grona zazdrośnic, morze uwielbiam i zazdroszczę przeokrutnie zarówno wyjazdu jak i dobrego towarzystwa ! U nas narazie ciezko sie zorganizowac, bo jako jedyni wybilismy sie z dzieckiem, wiec pozostajemy na lekkim marginesie, ale nie szkodzi ;)

Pati, co do kolorów, to ja zupełnie odwrotnie. Ostatnio szarości, brązy, róże, czasami jakieś fiolety, ale wszystko bardzo stonowane. Aż pięknego dnia postanowiłam, że muszę zacząć nosić kolory i wróciłam z zakupów z beżową bluzką :) a myślę że rozchodzi się o to że kobieta zmienną jest więc raz lubi to, raz tamto.

Byliśmy dziś na kontroli, wszystko z nami w porządku. Położna powiedziała żeby nie kupować kosmetyków bo jeśli będę czegoś potrzebować, np kremu na brodawki, to dostanę w szpitalu, więc narazie się wstrzymuję.
Za to pod znakiem zapytania stanął nasz jesienny wyjazd do Polski, bo wolimy wykorzystac wolne dni T na pierwsze dni z Martusią niż wojaże, niemniej przykro, bo już bardzo się cieszyłam i plan poczyniłam i listę zakupów spisałam i będę musiała wszystko odłożyć.

Pozdrowionka, zmykam bo mam nowe odcinki seriali :)))

http://davm.daisypath.com/1a7Op2.png http://lb2m.lilypie.com/I0Iip2.png http://lbdm.lilypie.com/UfElp1.png

Odnośnik do komentarza

Milla spi to szybko pisze, bo nie wiadomo jak dlugo potrwa ten blogi stan. Chociaz akurat dzisiaj nie mam co narzekac, bo dala pospac do 8.30 z przerwa o 6 na mleko. Takze wypoczeci dzisiaj jestesmy.

Ja w piatek szykuje sie na zakupy. G zostaje z corcia, a ja ze znajoma lece shoppingowac, marzy mi sie letnia zwiewna sukienka, w letnich kolorach. Co do koloru, to pewnie bedzie kwestia chwili. Blada jestem takze nie kazdy kolor bedzie adekwatny, no ale musze w cos wzbogacic moja szafe przed wyjazdem.
Kasiu, predzej czy pozniej pojedziecie do pl. Ja bylam w pl jak Milla miala 2.5 miesiaca i strasznie zmeczona wrocilam, bo to dziecie kazdy chce zobaczyc i wieczne odwiedziny, albo w domu, albo gdzies sie wedrowalo.

Przekaski, jakos nc mi teraz do glowy nie przychodzi, Moniq kiedys podawala co mozna na aperitif, moze zaraz znajde.

Tak raszi Moni, mialam w ulubionych;-) :
wpadam na ratunek ale szybciutko

co do aperitif, ja robie rozne rzeczy jak robie taki wiekszy aperitif:
kupuje serek boursin albo tartare z czosnkiem i szczypiorkiem, szynke, na kazdy plaster szynki rozsmarowuje ser dosc plasko, potem zwijam szynke w rulon, tne na kawalki i nabijam na wykalaczki, wszyscy to uwielbiaja i znika w mgnieniu oka
zeby bylo ladnie na stole mozesz wziac kalafiora albo kapuste i nabic te szynke z wykalaczka na glowke kapusty wkolo, prezentuje sie fajnie

poza tym robie tez na szybkiego rzeczy w piekarniku: ciasto francuskie kupuje gotowe, kupuje parowki knacki i owijam je w ciescie, kroje na kawalki, smaruje zoltkiem i zu do piekarnika na 15minut, to tez takie niby koreczki, robie do tego sosy ketchup, inny jakis ziolowy, to sie robi w ostatniej chwili ale przygotowac mozesz wczesniej
w piekarniku robie tez mini croque monsieur, chlebek tostowy, na to sos bechamel nieduzo, szynka i na wierzch drugi chlebek, tarty ser na gore i zapiekam chwilke, mozesz przygotowac wczesniej i tylko odgrzac 5 min w piekarniku
poza tym Francuzi uwielbiaja nasze polskie koreczki, ser, rzodkiewka, szynka czy co tam chcesz
robie tez koreczki takie: szynka surowa wedzona (jambon cru), ser zolty jedno winogrono, pyszne

to tak na szybko ale dosc pracochlonne
poza tym to robie keksy (na forum w dziale kulinarnym sa przepisy) na slono z szynka, serem, albo z cukinia i serem kozim....

co do salatek, robie takie francuskie, ryz, pomidory, kukurydza, tunczyk albo szynka w kosteczke, ogorki, wszystko w kawaleczki, najlepiej zrobic wszystko osobno i potem kazdy sobie robi salatke z tgo co mu sie podoba, dodaje potem sos vinaigrette i juz
inne salatki to np ziemniaki ugotowane dzien wczesniejn potem skrojone w plaserki, do tego ser feta w kosteczke i salata garunek la MACHE (to sa te male listki co trzeba dobrze myc bo rosna w piasku) oliwa z oliwek i ocet jakis zapachowy z malin czy balzamiczny

to tyle na razie

No to tyle, poloze sie na chwilke, pewnie zaraz sie obudzi. A Kasia, garnki to predzej zamow na rocznice slubu.

Odnośnik do komentarza

Czesc :)
Ja dzis bez wytchnienia,Poldek wlasnie zasnal na kanapie i pewnie bedzie z tej okazji wieczorem buszowal.
Kasia mozesz kupic malutkie chlebki na kanapeczki i zrobic troche z roznymi pastami,z lososia,kawiorowa albo musem z kaczki,albo kupic paleczki krabowe (coraya chyba najpopularniejsze )i do tego gotowy sos koktajlowy (kazdy macza taka paleczke w tym sosie),albo mini blini i do tego tzaziki do posmarowania, koreczki tu poza tym na prawde furore robia,na urodziny mojego zrobilam wlasnie ser+szynka+winogrono i poszly w oka mgnieniu.
Mozesz kupic tez gotowe takie male serki o roznych smakach ,na dziale z serkami do smarowania najczesciej sa,albo upiec quiche i pokroic w male kawalki .Zawsze mile widziane sa swieze pomidorki,marchewka czy kalafior pociete w kawaleczki ale jak robisz salatki to moze bedziesz chciala cos innego.
Kasiu ty masz urodziny w sobote czy tylko swietujesz?

Zamowilam dzis ciasto,egzotyczne....poza tym wymyslilam sobie dekoracje w morskich kolorach,ciekawe czy dostane gdzies papierowy obrus w lazurowym kolorze....

Odnośnik do komentarza

Czesc kochane, melduję sie na posterunku i czytam o Waszych pysznościach. Ja dzis chodze w tyl i nie wiem na jakim swiecie zyje. I to nawet nie z powodu Annabelle, bo ona juz od dosc dawna spi do 8 - 9 rano i czesto jest wrecz zla, ze ja budze. Ja sie totalnie nie wyspalam, bo dlugo nie moglam zasnac, pozniej dostalam @ i czuje sie jakby mnie walce przejechaly. Rano odbebnilysmy spacer do miasta, tak sie naczytalam o Waszych zakupowych planach, ze sama sie skusilam na zwiewną bluzeczke w kolorze ....bezowym :) Bedzie mi pasowala do moich pieknych okularów slonecznych RL, ktore dostalam od A. na urodziny. Tez juz kompletuje garderobe na wyjazd do PL, to nasza, moja i Annabelle pierwsza wizyta w kraju od porodu i musimy sie pieknie prezentowac :)
A Doti, papierowe obrusy w niebieskim/lazurowym kolorze sa w przynajmniej tutaj w Casie. Mozesz tez zajrzec do Monoprix, tam tez moga byc. W koncu sezon na barbecue sie zaczal i w kazdym sklepie sa jednorazowe akcesoria.
Paulina, a propos niebieskiego koloru, ja mysle, ze Tobie byloby pieknie w sukience takiego koloru, bo jestes niebieskooka blondynka i nawet nie musisz byc specjalnie opalona.

Kasia, skad ja znam zero dylematów w co sie ubrac w okolicach koncówki ciazy. Na tym etapie ja mialam dwie pary lnianych spodni w rozmiarze slonia, pare japonek w "obcym rozmiarze" (kupilam 2 numery za duze bo stopy mi puchly) i rozciagliwe koszulki :P Wiesz jaka to radosc pozniej, juz po wszystkim rozkoszowac sie mozliwoscia ubrania bardziej finezyjnych ubran !

Uciekam, bo Annabelle nie bardzo daje pisac. Pa !

http://www.suwaczki.com/tickers/l22ndf9h0qeexmqe.png

http://www.suwaczki.com/tickers/ckaik0s3v455v7ea.png

Odnośnik do komentarza

Dobre pomysły, dziękuję Wam, na pewno wykorzystam :) teraz tylko czekam czy towarzystwo nasze ma czas, jak nie to przełożymy imprezę na później i ściągnę trochę alkoholu z Polski, a przy okazji i mój robot kuchenny więc gotowanie mi nie straszne ;)

Paulina zupełnie nie wiem jak wyglądasz, a kolory to z opalenizną czy bez ważne żeby odcień dobrać odpowiedni do karnacji, ja np w bieli wyglądam mniej blado niż w niektórych beżach.

Pati jeszcze nie mam tragedii z ubraniami, ale wybór bardzo ograniczony a przecież nie będę kupować ubrań na miesiąc. Zastanawiam się tylko w co się wcisnę na komunię na którą jedziemy za tydzień i myślę, że skończy się na legginsach i tunice, mam dwie w rozmiarze hipo, więc powinno być dobrze.

Dotka, ja mam urodziny w niedzielę, więc świętujemy w sobotę :) Dobrą mam datę do świętowania we Francji bo to tak czy inaczej dzień wolny ;)

Mam do Was pytanie po mojej dzisiejszej wizycie. Położna powiedziała, że po porodzie nie ma separacji dziecka od matki, właściwie to od rodziców i cały czas Mała będzie przy nas. Mi się wydawało to naturalne, ale teściowa się zdziwiła, a jak to było u Was?
I jeszcze jeśli mogę zapytać, to czy rodziłyście ze znieczuleniem? Ja początkowo chciałam bez, teraz się zastanawiam a anestezjolog powiedziała dziś, że lepiej ze znieczuleniem bo w razie komplikacji nie trzeba całkowicie usypiać. Wybaczcie, że się Was wypytuję, ale nie mam kogo, bo nie chcę robić sobie bałaganu w głowie i pytać koleżanki z Polski, bo co jak co ale tutaj jest trochę inaczej.

http://davm.daisypath.com/1a7Op2.png http://lb2m.lilypie.com/I0Iip2.png http://lbdm.lilypie.com/UfElp1.png

Odnośnik do komentarza

Kasia odpowiadam szybciutko bo zajrzalam z doskoku,dziecko po porodzie jest z mama,jezeli mialabys miec cc to mozesz zgodzic sie zeby zabierano dzidzie na noc i przynoszono tylko do karmienia i powiem ci ze to jest dobre rozwiazanie bo masz okazje wypoczac jakiej pozniej w domu juz nie bedziesz miala.Poldek pierwsze kilka nocy byl beze mnie (lezalam tydzien w szpitalu),jak doszlam troche do siebie to juz zostal ze mna.
Tesciowa co sie tak dziwi,nie rozumiem przeciez sama rodzila wieki temu i duzo sie moglo zmienic...ech te tesciowe...
Ja rodzilam ze znieczuleniem i u mnie skutkiem ubocznym bylo stwardnienie szyjki macicy i cc jako wyjscie awaryjne.Ogolnie malo ktora kobieta w fr rodzi bez znieczulenia i tu nie placi sie za nie .Znieczulenie sprawi na pewno ze bedziesz lepiej wspolpracowac z polozna i nie zmeczysz sie tak szybko .W szpitalu gdzie bedziesz rodzic przeprowadza z toba krotki wywiad zeby sie przygotowac do znieczulenia ale w kazdej chwili mozesz powiedziec ze nie chcesz.

Paulina pochwal sie jak kupisz sukienke ;)
Z przekasek to jeszcze jak Paulina keksy slone robie i sa tu bardzo popularne a nie wymagaja duzo pracy.Sama chetnie zajrze na kulinarny i naucze sie czegos nowego ...

Odnośnik do komentarza

kasiu

co do porodu:
we Fr jest wlasnie tak, po porodzie jesli silami natury ( ze znieczuleniem czy bez) malutka masz ze soba non stop, nie ma nawet oddzialu dla noworodkow ze zabieraja Ci ja na noc, od porodu na zawsze razem :D
co do znieczulenia, ja rodzilam obu bez bo nie zdazylam miec, Natanek przyszedl na swiat zanim zdazylam miec spotkanie z anestezjologiem ( 8 miesiacu) a przy Noasiu, porod przyszedl tak szybko ze wyniki krwi sprzed 2 dni byly nieaktualne a jak przyszly nowe to Noas juz mial glowke po tej str

polozna ma racje co do usypiania, bez znieczulenia w razie np przerwania lozyska, jesli trzeba wyczycic macice (sorry za szczegoly) cos jak lyzeczkowanie, to wtedy usypiaja ogolnie, wiem bo ja tak mialam, ale w zasadzie to trwa bardzo krotko, jesli wiesz jak sie budzisz z narkozy to wiesz jak bedzie
ja wiem ze mam dobre pobudki i tak tez bylo tym razem. tak wiec, fakt ze narkoza ogolna nic ciekawego ale jesli urodzisz bez znieczulenia to moze sie okazac ze i tak super a jak by trzeba narkoze to tez nie tragedia. Generalnie z moich doswidczen mnie samej i kolezanek, porownawczo to super sie czujesz po porodzie bez znieczulenia, prawie od razu na nogach a po zzo albo narkozie masz chwile na powrot do dobrej kondycji. No ocywiscie jesli nie bylo episio bo z nia to zupelnie inaczej
episio to naciecie krocza, troche ciagnie, moze bardzo zalezy.. mnie udalo sie miec raz tylko dwa szwy (bez episio sie obylo ale lekko peklam i dwa szwy mialam) a przy Noasiu nic nie mialam :)

to tyle ode mnie, lece odpoczac, tydzien temu nadwichnelam sobie kostke, do tej pory pobolewala a pzed godzina zle postawilam noge i boli jak diabli, chyba sobie polepszylam, jutro jak sie nie uspokoi to jade do przeswietlenia :lup:

Odnośnik do komentarza

Kasiu, jesl chodzi o znieczulenie, to ja wzielam, bo po co sie meczyc. U mnie zadzialalo nie do konca. Polozyli mnie na prawym boku i plyn w po lewej stronie szybko przestal dzialac, tak to jakos u mnie bylo dziwnie. Powiem Ci, ze u mnie ze znieczuleniem tak zawsze, nawet jak jestem u dentysty, to zawsze musi dac mi podwojne. Ja musze miec konska dawke i szybko przestaje dzialac. Nie rodzilam dlugo, a ostatnia godzina to juz normalne bole. Mysle, tez ze anestezjolog zle przeprowadzil ze mna wywiad, w ogole to byl najgorszy lekarz jakiego spotkalam we fr, normalnie jakbym byla w pl;-)
Kasiu to tez wszystko zalezy, czy jestes odporna na bol, jak sobie z nim radzisz. Bo skurcze rozwierajace naprawde bola i przy pierwszym porodzie trwaja kilka godzin. Skurcze parte pamietam, jako pewnego rodzaju ulge. No, ale mnie rozerwalo w obie strony, nie wiem ile mialam szwow, ale duzo. Dostalam jeszcze wtedy miejscowe znieczulenie, bo zzo juz dawno nie dzialalo.

To ze dziecko jest z Toba caly czas jest naprawde dobre. Przy mnie ja wazyli mierzyli i badali, na chwilke jej nie stracilam z oczu. Pozniej w pokoju, po porodzie, to lekarze, polozne i pielegniarki przychodzili do nas, uczestniczylam w kazdym badaniu, nic nie moglo dziac sie poza mna. ja osobiscie sobie to cenie. Jezeli bym nie miala sily, to moglam na noc oddac dziecko pielegniarka, ale u mnie akurat nie bylo takiej potrzeby.

Monis Ty sie wyleczprzed weekendem, bo nie bedziesz miala sily spacerowac.

Dam znac co do sukienki. Ja wole robic zakupy we fr, bo tu po prostu mam wiekszy wybor, w moim Kaliszu to jest mozo 1/100 tego w czym tu moge wybierac. A cos dla mam, dzisiaj dopadlam gazetke KIABI, maja fajne wyprzedaze, koszulki, szorty na lato, takie do wybiegania, ublocenia i uzielenienia, naprawde w przystepnych cenach. Tez tam na pewno zajrze w piatek.

Kasiu jak bede miala jakies moja logiczne zdjecie to na pewno sie pokaze, ostatnio spadla moja samoocena, stalam sie kura domowa i idac z dzieckiem na spacer nawet nie umaluje rzes;-( Nie chce mi sie.
Zastanawiamy sie tez z G nad zakupem spacerowki-parasolki, zeby zajmowala mniej miejsca, bo do pl cos chce wziac. Ja tam zostaje jeszcze caly czerwiec, a on przyjezdza po mnie w lipcu, takze wozek by sie przydal, tego olbrzyma nie bede taszczyc, bo nic innego by nie weszlo, moze macie jakies propozycje. Chcialabym zeby wozek mial rozkladane siedzisko, zeby w razie zasniecia nie zwisala jej glowa. Jak macie jakies propozycje to czekam.

Doti jeszcze 4 dni i bedzie Twoj Wielki Dzien, jestem ciekawa, co ten Twoj wykombinowal za niespodzianke.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...