Skocz do zawartości
Forum

Cukrzyca ciążowa - pytania, odpowiedzi


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć dziewczyny, czytam Was odkąd zrobiłam krzywą i wyszła nieprawidłowo. Minimalnie ale jednak. Od czwartku robię pomiary (diety mi dietetyk nie rozpisał, powiedział tylko ze mam jeść często, rozsądnie i obserwować), kontrola za 2 tygodnie.
Chciałam zapytac czy jeśli cukier mieści sie na czczo i po posiłku w normie nawet jak zjem cos zakazanego to znaczy ze mogę sobie na takie jedzenie pozwolić? Mam na myśli brzoskwinie, naleśnik czy jogurtowe lody. Kontrola za jakiś czas i nie wiem co robić a zachcianki mam takie ze mi sie śni po nocach jedzenie...

Odnośnik do komentarza

Cześc Zuzu jeśli chodzi o mnie ja sprawdzam czy na coś mogę sobie pozwolić i raz na jakiś czas to jem...akurat brzoskwinie jem prawie codziennie jedną dziennie.

U mnie burzowo wczoraj było i dzisiaj miłe ochłodzenie...ale w nocy mimo otwartego okna nie było czym oddychać ;/

Ivi byłam ciekawa konkretnej firmy czekolady;p chyba, że to już raczej większego znaczenia nie ma ..i jaka wybiorę będzie ok;p

http://www.suwaczki.com/tickers/qdkk3e5e6k5bbq5m.png

Odnośnik do komentarza

Dzsiaj 1 raz na czczo miałam 92... :| czy to może być spowodowane, tym że mocno najadłam się ostatnim posiłkiem? Albo zestresował mnie sen :D śniła mi się wizyta u diabetologa, PAni mnie wcale nie słuchała i dookoła biegały dzieci :D...obudziłam się zła i z myślą "muszę zmienić lekarza " haha
Tak na marginesie dzisiaj mam wizytę oby była przyjemniejsza niż w śnie :D

http://www.suwaczki.com/tickers/qdkk3e5e6k5bbq5m.png

Odnośnik do komentarza

Cześć dziewczyny, mam pytanie z nieco innej beczki. Jestem w 27tc (27+6)
Trafiłam do szpitala z ostra niewydolnością szyjki macicy :( nie dało sie jej nawet zmierzyć. Rozwarcie zewnętrzne na opuszek, szyjka miękka U-kształtna.
Leżę w szpitalu, czekam na wynik badań wymazu z pochwy, aby można było założyć Pessar. Jestem pod kroplówkami z magnezu i jeszcze jednej na F, której nazwy nie pamietam (po tej kroplwoce występują kołatania serca). Dodatkowo dostałam sterydy na rozwój piłce dla Małej, cukry oczywiście kosmos ale chwilowo mam to w tylu bo ważniejsze jest żebym nie zaczęła rodzic.
Czy ktras tez była w takiej sytuacji? Czy udało sie założyć Pessar? Jestem totalnie zdołowana. Pierwszy lekarz, ktory mnie oglądał totalnie mnie zdołował, kolejni byli nieco bardziej optymistyczni, ale i tak sie martwię - chyba juz taka rola przyszłych mam.
Powiedzcie dziewczyny, czy udało wam sie donosić ciąże z pessarem do końca?

Odnośnik do komentarza

Byłam właśnie badana. Rozwarcie sie nie powiększa ale co do Pessara bedą myślec, ponieważ powoduje on skurcze.
Także musze czekać do końca tygodnia- może wtedy zapadnie jakas decyzja.
Nie rozumiem, czy zawsze tak jest z tymi pessarami, ze tak długo myślą?

Odnośnik do komentarza

Hej. Ja miałam skracającą szyjkę, miękką i skurcze. Też dostałam sterydy i kroplówki. Pessara nie miałam w planie, ale wiem na pewno że oni mogą czekać aż szyjka trochę stwardnieje i "dojdzie do siebie". Bardzo dobrze że rozwarcie się nie powiększa. U mnie szyjka sie nawet trochę trochę wydłużyła. Dużo leżałam. Na pewno z pessarem donosisz ciążę. Musisz dużo leżeć.

http://www.suwaczki.com/tickers/f2wlsg18a0iy9jpg.png

Odnośnik do komentarza

Leżę cały czas bo jestem w szpitalu. Wstaje tylko na siku. Szczerze to bardzo liczę na ten Pessar. Chciałabym żeby zostało jakieś działanie podjęte bo mam wrażenie ze teraz czekam nie wiem na co.
ToJa a w którym tygodniu Ci sie to przytrafiło? Miałaś rozwarcie? Mi powiedzieli ze szyjka sie nie wydłuży :( sama nie wiem jak to jest.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...