Skocz do zawartości
Forum

Cukrzyca ciążowa - pytania, odpowiedzi


Rekomendowane odpowiedzi

MAłaMi przy pierwszej ciąży nie miałam cukrzycy, przeszłam ją świetnie bez żadnych dolegliwości. Ale długo nie chciałam się zdecydować na drugie...aż w końcu nadeszła pora i proszę bardzo :D...

Cześć Madziula ja cukier mierze tak samo jak dziewczyny:)
Faktycznie koniecznie musisz iść do diabetologa aby wszystko Ci wytłumaczył. I nie martw się nie jest tak źle z cukrzycą jak może się wydawać :) Najgorsze początki :)

Powiem Wam, że miałam kiepską noc dzisiaj...młody tak mnie nisko kopał, ból mnie nie opuszczał;/ przysnęłam na mierzenie cukru na czczo i po 7:00 zawsze mam wyższy;/

http://www.suwaczki.com/tickers/qdkk3e5e6k5bbq5m.png

Odnośnik do komentarza

witam,
Oczywiście jak zwykle cały czas podczytuję ale mało się udzielam bo u mnie na szczęście nic się nie dzieje :)
Od zeszłego tygodnia jestem na l-4, a wczoraj miałam wizytę u gina i potwierdził, że będzie synuś :) Ale mam fajnie: mąż, dwóch synków i pies- też płci męskiej ;)
Moje cukry raczej w normie, staram się stosować do zasad i w miare wychodzi...choć ja tyję....myślałam, że waga chociaż stanie w miejscu a tu nic, dziwne bo nie jem słodyczy, mało ziemniaków itp chyba jednak nadal za duże porcje w takim razie...

Odnośnik do komentarza

Co do starań o rodzeństwo, to my raczej poprzestaniemy na dwójce, u nas obecna ciąża to "wpadka", o pierwszego synusia staraliśmy się 5 lat, masę badań, leczenia w klinikach, procedur....itp i w końcu się udało, a teraz synuś...po jednym razie ;) U nas bedzie mała różnica wieku- 21 miesięcy. Ale powiem Wam, że się bardzo cieszę z tej "wpadki" bo pewnie tak ciężko było by się zdecydować na drugie bo zawsze coś....a tak jest i tyle :) A zawsze chciałam minimum dwójkę :)

Odnośnik do komentarza

Madziula jedyne co ja mogę doradzić to jeżeli ciąża nie zagrożona to spacer po każdym posiłku. nie zaszkodzi a wyrównuje poziom cukru. pamiętam swoje początki, dopasowanie diety i te km spacerów. teraz już trochę z lenistwa, trochę też już i ciężko się robi spacer odpuszczam sobie.
Darka gratulacje :)
miałam dzisiaj piękny sen. zjadłam sobie pyszną chrupiącą bagietkę z twarożkiem i dżemem :D

http://www.suwaczki.com/tickers/1usadf9h5fcv095m.png

Odnośnik do komentarza

Cześć dziewczyny :)
Darka gratuluje dobrych wyników :) widocznie cukrzyca u Ciebie ma łagodniejszy przebieg. Większość z nas musiała się nieźle nagimnastykować z dietą więc fajnie, że Ty szybko znalazłaś odpowiednie produkty dla siebie.
Ja zauważyłam, że jak rano wypije herbatę miętową do śniadania to cukry są zazwyczaj dobre tylko nie wiem czy picie codziennie mięty w ciąży jest wskazane?
Jejku ja tez już mam ochotę na bułeczkę maślaną z dżemem i kakao do tego i na naleśniki z dżemem albo serkiem homogenizowanym :)
Ale jeszcze troszkę i nasze życzenia kulinarne się spełnią :)

Odnośnik do komentarza

Ja dzisiaj nie wytrzymalam i pierwszy raz na sniadanie na diecie wypilam herbate z cytryna i pol lyzeczki cukru:) tak mi tego brakowalo, myslalam ze jednym lykiem wypije cala herbate:) cukier 110.. ale najlepsze jest to ze naczczo mialam 74 i tak ske zastanawiam czy nie zaczyna mi ske lozysko starzec tak jak mowila diabetolog, bo nigdy takich wymikow nie miaialam, a ostaynio na czzzo wgl nie przekraczam normy.. na szczescie dzisiaj wizyta u gin wiec zbada wszystko dokladnie:) i zwazy mojego mezczyzne:)
Co do spacerow to powiem wam szczerze ze ja bardzo bardzo malo spacerowalam, praktycznie wgl a to przez te moje bole brzucha...
Oj te nasze zachcianki:) ja tylko se mysle co pierwsze zrobie do jedzenia:) nalesniki z twarozkiem i dzemem i mleczkiem mmm

http://www.suwaczki.com/tickers/qb3c2n0a4hekpmu1.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

Cześć dziewczyny! !!!!!!!!
Dawno mnie nie było na forum a to dlatego, że urodziłam cudną i zdrową córeczkę!!!!!!! Waga 3300 i 58 cm
Jestem jeszcze w szpitalu ze względu na żółtaczkę.
Jestem przykładem że cukrzyca nie stanowi problemu dla dziecka jeśli kobieta przestrzega diety i zaleceń lekarzy.
Pozdrawiam Was dziewczyny a w szczególności te, które od początku są ze mną na forum - Nikusię i Małą Mi,Jaaa, Aga.

Odnośnik do komentarza

Ivi gratulacje Kochana :)
Bardzo się cieszę, że masz przy sobie już swoją małą kruszynkę no i że córeczka jest zdrowa :) cudowne wieści :)
Jak będziesz miała czas i siły to napisz coś więcej o porodzie, czy długo trwał, naturalnie czy cc? No i który to był tydzień ciąży w Twoim przypadku :) bo co niektóre z nas już tutaj odliczają i przebierają nóżkami, że może już niedługo :)
no i napisz jak u Ciebie z cukrami po porodzie czy wróciły do normy? bo widzisz my tutaj ostatnio tylko o jednym: co zjemy jak już urodzimy :)

Odnośnik do komentarza

Ojej wchodze na forum a tu takie wiesci!!! ivi gratuluje kochana super, ze malutka zdrowa! Tak ci zazdroszcze, ze masz to juz za soba;)
Ja przychylam sie rowniez do pytan Nikusi;) czekamy na dalsza relacje, jak tylko bedziesz na silach;) buziaki dla ciebie i corci!;*
Wizyte mam na 15, dam znac potem co i jak;) nie mam sil dzisiaj nawet zeby obiad zrobic, wiec jajecznice sobie usmaze, jakis dol mnie trzyma;/

http://www.suwaczki.com/tickers/qb3c2n0a4hekpmu1.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

Jestem już kochane po wizycie.. z małym wszystko dobrze, zdrowy, pomiary takie jak należy, ale uwagaaa.... waży 3300;D niezły chłop z niego;) mąż się pyta skąd u niego taki wzrost wagi skoro ja na diecie, a Pani powiedziała, że on ze mnie wyssie to co mu trzeba;) pochwaliła mnie, że bardzo ładnie wyglądam, schudłam przez dwa tygodnie 2,5kg.
No a teraz najważniejsze: okazało się, że mam wód płodowych mało, praktycznie na granicy, jutro mam iść do szpitala na KTG, a w środę mam iść do niej jeszcze raz, i jeżeli okaże się, że wody przez tydzień się zmniejszyły to będą wywoływać poród... także dziewczynki, za tydzień możecie być już kolejnymi forumowymi ciociami;)

http://www.suwaczki.com/tickers/qb3c2n0a4hekpmu1.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...