Skocz do zawartości
Forum

Nauka picia z butelki


Rekomendowane odpowiedzi

Jestem tegoroczna październikowa mamą Oli i też październikową mamą Stasia z 2009r. Mój problem dotyczy Oli, otóż karmie ja piersią i chcę by tak pozostało, jednak są sytuacje gdy mała musi zostać za ok. 2-4 godzin z kims innym zazwyczaj z moim mężem lub moimi rodzicami i w tym czasie jedynym rozwiązaniem jest butelka, odciągam pokarm żeby mogli jej go podac problem w tym że Ola nie chce i nie umie pic z butelki, próbowałam kilka różnych butelek jak tommee tippee, Lovi, nawet taka w stylu PRL próbowałam a teraz próbuję z Avent Natural i efekt jest taki sam czyli żaden :Kiepsko:

Poradźcie mi jak mam nauczyć Olę pić z butli?!?!?! Dodam że podobna sytuacja była ze Stasiem tylko że on bez problemu zaakceptował pierwszą jaką miałam czyli Tommee Tippee i pił bez problemu.

I jeszcze jedno, mała też smoczka uspokajającego ciumkać nie potrafi... może ona w ogóle źle się przyssywa?

Odnośnik do komentarza

Miałam ten sam problem. Julek w ogóle nie chciał pić z butelki, jeśli wypił to dlatego, że się zagapił, a i tak dużo nie wypił. Wystarczyło jednak, żeby zapomniał o głodzie na chwilę. 2-3 godziny to nie jest dużo, więc może dacie radę do 4. miesiąca, a wtedy to juz słoiczki i niekapek.
Julek również nie chce smoczka. Zazwyczaj ja mu go daje, a on ostentacyjnie wypluwa i wsadza kciuka ;) Też go ssie tylko jak jest bardzo zmęczony i też tylko przez chwilę. wątpię, żeby Twoja córka miała problem ze ssaniem. SSie pierś i potrzebę ssania ma zaspokojoną. My sie przemęczyliśmy do ukończenia 4. miesiąca. Nie było łatwo czasem, ale Julek od mojej mamy nawet więcej wypił i czasem wziął tego smoczka. Teraz pije z niekapka, nauka poszła szybko :)

http://www.suwaczki.com/tickers/uannxzkr1zq23rgd.png

http://www.suwaczki.com/tickers/43kthdge3hmnk8e8.png
http://www.zapytajpolozna.pl/components/com_widgets/view.php?sid=42339

Odnośnik do komentarza

dejanira5
Jestem tegoroczna październikowa mamą Oli i też październikową mamą Stasia z 2009r. Mój problem dotyczy Oli, otóż karmie ja piersią i chcę by tak pozostało, jednak są sytuacje gdy mała musi zostać za ok. 2-4 godzin z kims innym zazwyczaj z moim mężem lub moimi rodzicami i w tym czasie jedynym rozwiązaniem jest butelka, odciągam pokarm żeby mogli jej go podac problem w tym że Ola nie chce i nie umie pic z butelki, próbowałam kilka różnych butelek jak tommee tippee, Lovi, nawet taka w stylu PRL próbowałam a teraz próbuję z Avent Natural i efekt jest taki sam czyli żaden :Kiepsko:

Poradźcie mi jak mam nauczyć Olę pić z butli?!?!?! Dodam że podobna sytuacja była ze Stasiem tylko że on bez problemu zaakceptował pierwszą jaką miałam czyli Tommee Tippee i pił bez problemu.

I jeszcze jedno, mała też smoczka uspokajającego ciumkać nie potrafi... może ona w ogóle źle się przyssywa?

a moze nie chodzi o rodzaj butelki, tylko o smoczek? wypróbuj sylikonowe i lateksowe, u nas Ola zaakceptowała tylko smoczek nuk lateksowy i trzeba sprawdzać, czy dziurka jest odpowiednia dla dziecka (z aventu smoczek 1 Oli leciało po policzkach, nie nadążała z piciem, dopiero nuk lateksowy smoczek jej podpasował...) życzę powodzenia, rozumiem jak to jest zostawiać dziecko, które nie lubi butelki - przechodziłam to z Olą, wszystko wymaga czasu, trzymajcie się!

Odnośnik do komentarza

Polecam butelke lovi medical plus, jest zblizona do piersi, smoczek wydluza sie w trakcie ssania no i dziecko musi sie dobrze napracowac zeby napic sie z niej mleczka, jest bardzo scisła przez co dzidzius nie odczuwa roznicy miedzy piciem z piersi a z tej butelki. Dejanira5 proponuje Ci ululac córeczke, ponosic i wtedy zaproponowac butelke :)

http://www.suwaczki.com/tickers/9f7jsg18dd7y9owa.png

Odnośnik do komentarza

parysd
Polecam butelke lovi medical plus, jest zblizona do piersi, smoczek wydluza sie w trakcie ssania no i dziecko musi sie dobrze napracowac zeby napic sie z niej mleczka, jest bardzo scisła przez co dzidzius nie odczuwa roznicy miedzy piciem z piersi a z tej butelki. Dejanira5 proponuje Ci ululac córeczke, ponosic i wtedy zaproponowac butelke :)

Co do butelki Lovi to obejrzałam ją właśnie w necie i smoczek ma identyczny jak w butelce samosterylizującej tej firmy, a tej jak pisałam mała nawet do buzi wziąć nie chciała

Odnośnik do komentarza

Moja też nie akceptowała żadnej butelki choć jako noworodek była dokarmiana butelką i nieźle jej szło. Ostatecznie jakoś dotrwałyśmy do rozszerzania diety, a młodą do tego czasu prawie wszędzie ciągałam ze sobą.
Wiele dzieci "cycusiowych" nie chce butelki, może spróbuj kieliszek medeli, a za 2 m-ce będziesz mogła podać z doidy cup albo niekapka. Minie, ani się obejrzysz :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...