Skocz do zawartości
Forum

Pogaduchy o wszystkim i o niczym


Kinqa

Rekomendowane odpowiedzi

Anaaa, a gdzie pracujesz, jeśli można wiedzieć? Nawet jeśli to praca tymczasowa to zawsze to jakieś nowe doświadczenie i trochę pieniędzy. Myślę że o pogodę nie masz się co martwić, na Węgrzech będzie na pewno ciepło.
U mnie ciągle upały, aż mam już ich dość. Podobno dziś ma być chłodniej, "tylko" około 20 stopni, ale wydaje mi się że już teraz jest więcej, a to dopiero ranek.

Domi, fajnie że pojechaliście pociągiem. Moje dzieciaczki jeszcze pociągiem nie jechały, nawet autobusem córka jechała zaledwie ze 2 razy, a podobało jej się bardzo. Dopóki Mały jeszcze taki mały ciężko by nam się było zebrać z tyloma tobołami do pociągu, zwłaszcza na całodzienną wycieczkę. Moim dzieciom też zoo się podoba, były w swoim życiu już kilkakrotnie, w tym roku chcemy jechać z nimi do Ostrawy, jest tam bardzo ładne zoo. Choć mojemu synkowi nawet zwykłe mrówki bardzo się podobają, ostatnio przeżywa jakąś fascynację nimi, potrafi przyglądać się im bardzo długo, podstawia im paluszki, a potem gdy wejdą mu na rękę ze strachem i piskiem je strąca. Mam niezły ubaw obserwując go.

Za nami kolejny upalny weekend lata. Co porabiałyście,dziewczyny?
My byliśmy w Wiśle i Brennej, rozłożyliśmy się nad wodą i dzieci prawie cały dzień baraszkowały w rzece. Ja też. :-) Wieczorami szliśmy do centrum, żeby trochę urozmaicić sobie i dzieciom czas. Odbywały się jakieś koncerty, no i było mnóstwo atrakcji dla dziec: place zabaw, dmuchane zamki, karuzele itp. W planach była jeszcze przejażdżka wiślańską ciuchcią, wjechanie kolejką na jakąś górę ale moje dzieci z wody wyjść nie chciały. Cóż, jedni rodzice nie mogą zagnać swoich dzieci do wody, a ja ich z niej wyciągnąć.

Odnośnik do komentarza

witam
i kolejny tydzien wakacji za nami ehhh...
jak tam u was po tych nawałnicach u nas jakoś obeszło się bez strat materialnych ale ogólnie w całym kraju masakra
my dziś z Nataszą pojechałyśmy na zakupy i już mamy wszystko kupione do szkoły w zasadzie zostały do kupienia tylko buty ale to juz odłożyłyśmy na koniec wakacji

Odnośnik do komentarza

Martek i u nas okulary Kasi do naprawy :/
Natka nasz rejon chyba jakoś bezpiecznie przechodzi te nawałnice albo nie są tak mocne jak gdzie indziej.Fajnie, że wyprawka praktycznie kompletna.
adasaga nie można powiedzieć, że to praca jako taka tym bardziej, że już się skończyła :P tylko tydzień zajęło wyrobienie się ze wszystkim.

u nas skwar .. kisimy się w domu bo ciężko wytrzymać na zewnątrz .. dokupiliśmy płyn do osołapki a ona mi się w rękach rozleciała jak ją chciałam odkręcić :/ wyszło nie ściągnięcie jej na czas zimy mimo, że zimy u nas praktycznie nie było prawie wcale :P

Odnośnik do komentarza

anaaa
Martek i u nas okulary Kasi do naprawy :/
Natka nasz rejon chyba jakoś bezpiecznie przechodzi te nawałnice albo nie są tak mocne jak gdzie indziej.Fajnie, że wyprawka praktycznie kompletna.
adasaga nie można powiedzieć, że to praca jako taka tym bardziej, że już się skończyła :P tylko tydzień zajęło wyrobienie się ze wszystkim.

u nas skwar .. kisimy się w domu bo ciężko wytrzymać na zewnątrz .. dokupiliśmy płyn do osołapki a ona mi się w rękach rozleciała jak ją chciałam odkręcić :/ wyszło nie ściągnięcie jej na czas zimy mimo, że zimy u nas praktycznie nie było prawie wcale :P

A co się stało z Kasi okularami??

Ja dziś mam odbiór okularów

http://fajnamama.pl/suwaczki/w7e0oow.png

http://www.suwaczki.com/tickers/bfaregz2mib36tc2.png

Odnośnik do komentarza

Martek i jak mu się podobała bajka? bo słyszałam, że ponoć jest świetna.
A kasia stanęła przez przypadek na nich i łączenie zawiasku (czy jak tam to się zwie) z tym zausznikiem puściło.. sam zawias ok więc mam nadzieję, że da się to niskim kosztem naprawić.
Ależ mi ona po takim czasie w okularach dziwnie wygląda bez :P
A ja od wczoraj próbuje domyć palce z barwnika do barwienia pisanek :P .. wczoraj próbowałam robić te kule cotton ball i głupia ściągnęłam rękawiczki z myślą na pewno da się zmyć bez problemu :P a po ręce niebieskie ..mąż dziś kupił rozpuszczalnik niby puściło ale jeszcze w okół paznokci mam :/ grrr ..

Odnośnik do komentarza

anaaa
Martek i jak mu się podobała bajka? bo słyszałam, że ponoć jest świetna.
A kasia stanęła przez przypadek na nich i łączenie zawiasku (czy jak tam to się zwie) z tym zausznikiem puściło.. sam zawias ok więc mam nadzieję, że da się to niskim kosztem naprawić.
Ależ mi ona po takim czasie w okularach dziwnie wygląda bez :P
A ja od wczoraj próbuje domyć palce z barwnika do barwienia pisanek :P .. wczoraj próbowałam robić te kule cotton ball i głupia ściągnęłam rękawiczki z myślą na pewno da się zmyć bez problemu :P a po ręce niebieskie ..mąż dziś kupił rozpuszczalnik niby puściło ale jeszcze w okół paznokci mam :/ grrr ..

Podobała się bardzo.

I powiem Ci, że i Szymek też dziwnie wyglądał po tylu latach bez okularów.
Na szczęście mamy drugą parę, więc jak przyszliśmy do domu, to mu dałam

http://fajnamama.pl/suwaczki/w7e0oow.png

http://www.suwaczki.com/tickers/bfaregz2mib36tc2.png

Odnośnik do komentarza

Anaaa, co próbowałaś robić z tymi barwnikami do pisanek? Próbowałaś kwasku cytrynowego na brudne palce? U mnie działa na wszystkie plamy, brudne ręce itp. Która z Twoich córek nosi okulary, ta starsza czy młodsza?

Martek, okulary dla synka dały się naprawić czy musieliście kupić nowe? Rodzice tego kolegi który uszkodził okulary poczuli się do odpowiedzialności i zapłacili za naprawę? Z dzieciństwa pamiętam że koleżanki czy koledzy którzy nosili okulary nieraz mieli je uszkodzone, najczęściej na wf lub w czasie zabawy. Cóż, taki "urok" okularów że są delikatne.
Twój syn chodzi jeszcze na te zajęcia wakacyjne w osiedlowym klubie?

Domi, u nas też żar leje się z nieba, nawet nie pamiętam kiedy ostatnio padało. Spędzam z dziećmi po 2 godzinki w ogrodowym basenie, pod parasolem, ale gdy robi się bardzo ciepło trzeba uciekać do domu. Nawet na spacery chodzimy dopiero późnym popołudniem, bo już o 8 rano jest za ciepło na siedzenie na nasłonecznionym placu zabaw, dzieci praktycznie nie ma, każdy siedzi w domu.

Kolejny upalny dzień. Znów trzeba zapewnić dzieciom jakąś rozrywkę nad wodą. Choć sama lubię wodę zniechęcają mnie te tłumy ludzi wszędzie, czy to na basenach, czy w górach czy nad jeziorami. Miłego weekendu, dziewczyny!

Odnośnik do komentarza

adasaga3
doskonale Cię rozumiem, u nas podobny jest scenariusz, jak już jest tak gorąco to uciekamy do domu, a tak to pluskamy się w basenie a spacerki późnym wieczorem

Martek i jak z tymi okularami, mam nadzieję że rodzice poczuwają się do odpowiedzialności i pokryją chociaż część kosztów związanych z zakupem okularów (a tak na marginesie dobrze że mieliście zapasową parę) a jeśli chcesz to mogę Ci podać namiary na dobry zakład który naprawia okulary w Warszawie właśnie (to tacy magicy prawie wszystko potrafią naprawić)
Anaa podobno barwnik do jajek można zmyć zmywaczem do paznokci albo octem ew tonikiem do twarzy takim z alkoholem

http://www.suwaczki.com/tickers/kjmn20mmu0okh9gs.png
http://www.suwaczki.com/tickers/9o2zvhpgkhvwrq18.png

Odnośnik do komentarza

Martek fajnie, że macie zapasową parę .. ja dziś zaniosłam w końcu .. ale pani powiedziała, że nie da się tego naprawić :/ ale postara się zamówić cały zausznik.. zobaczymy..plus, że pójdzie to chyba jako reklamacja
adasaga o takie kule [url=https://encrypted-tbn0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcQ1-YjW8_q0D4563HSkK7aXhssJz8aQoQVsuwcwFhqCflV9sw8U]https://encrypted-tbn0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcQ1-YjW8_q0D4563HSkK7aXhssJz8aQoQVsuwcwFhqCflV9sw8U[/url][/url]
kwasek cytrynowy nie pomógł ..pomógł najbardziej rozpuszczalnik ..potem kilka razy proszkiem do prania .. a reszta się jakoś wytarła <?>
najważniejsze, że paluchy domyte w końcu
domi próbowałam chyba wszystkiego z tych domowych rzeczy :)

my wczoraj zaliczyliśmy magiczne ogrody z kasia ..ale po "obiedzie" pojechaliśmy do domu jako kara dla katarzyny za nie jedzenie choć koniec końców w sumie zamówione dla niej było aż 3 rzeczy.. szkoda .. bo akurat pogoda się poprawiła .. atrakcje do zabaw powysychały więc spokojnie by jeszcze mogła poszaleć.
Dziś miała dentystę ale nie dała sobie do końca zrobić zęba więc jej zalapisowała a kolejne podejście za 2 tygodnie.

Odnośnik do komentarza

Anaaa, ten link który mi podałaś, niestety, nie wyświetla się.

Co do dentysty to Kasia miała mieć plombowanego zęba? Pierwszy raz?

A czemu Wiktoria nie pojechała z Wami na niedzielną wycieczkę? Jak daleko Wy macie do tych Magicznych Ogrodów? Przeczytałam o nich w innym wątku gdzie Ty i Margeritka zachwalałyście to miejsce, ale od nas to daleko - 5 godzin jazdy. Dla porównania nad morze, do Sarbinowa mamy 7,5 godzin. Ale może kiedyś gdy będziemy w okolicach Lublina odwiedzimy te Ogrody.

My w niedzielę byliśmy w Pszczynie w Zagrodzie Żubrów. Moim dzieciom (i nie tylko moim) najbardziej podobał osioł i daniele. Urocze zwierzątka-lizały dzieci, wypraszały smakołyki.

Odnośnik do komentarza

adasaga wpisz sobie w google "kule cotton ball"
A do magicznych ogrodów mamy ok 3 godzin jazdy. Więc trochę bliżej :)
Fajnie, że zwierzaki chętne były do bliskości ludzi :) to dla dzieci największa frajda gdy zwierzak chce się zbliżyć :) wiem po moich ..bo jak zwierzęta daleko to mało ich ciekawią raczej .. a gdy się zbliżą a już całkiem gdy dają się dotknąć to już wielka frajda. Wiki była wówczas na 2-dniowej wycieczce z babcią :)

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny gorąco polecam te Magiczne Ogrody Warto się wybrać, ja mieszkam blisko Lublina dlatego nie mam daleko ok 1,5h jazdy samochodem, jeszcze jeśli będziecie w tych okolicach to ze starszymi dziećmi warto się wybrać do Farmy Iluzji

w przyszły weekend w Nałęczowie będą zawody balonowe, w tamtym roku byliśmy na nocnych pokazach - zapiera dech w piersiach

Mam takie pytanie z innej beczki, mam chrześnicę która za rok idzie do komunii, niestety (dla mnie) jest bardzo hojnie obdarowywana przez swoich dziadków i rodziców (ma już swój telefon i tablet !!!!!) co można dać takiej dziewczynce i czy się wygłupiać z prezentem ponad swoje możliwości ????

http://www.suwaczki.com/tickers/kjmn20mmu0okh9gs.png
http://www.suwaczki.com/tickers/9o2zvhpgkhvwrq18.png

Odnośnik do komentarza

domico to za farma iluzji i gdzie ona?
Z prezentem to faktycznie masz problem jak ona już ma wszystko.. choć my swego czasu też mieliśmy podobny problem bo wszelkie pomysły które nam przychodziły w miarę rozsądnych cenach to już były w posiadaniu ..w końcu udało się z mp3 - i ponoć obdarowany zachwycony .. ale też podpytywałam czy aby nie ma jej też..do tego kasa też.
My dziś w nocy wybywamy na "wakacje" a ja z pakowaniem dalej w polu :/ coś w tym roku mi nie idzie.. oby to nie był zły znak ;P
mąż w pracy i wszystko na mojej głowie a jeszcze do sklepu .. a w ogóle pasowało by mi wybyć dziś na spotkanie z potencjalnym szefem.. i nie wiem czy się wyrobię.

Odnośnik do komentarza

anaa co do Farmy Iluzji to w innym poście napisałam (i już chyba wiesz co to za miejsce)
dokładnie Cię rozumie, nic będziemy podpytywać co sobie ta "panna" wymyśli
adasaga3 jak tam wizyta u dentysty ja z moją Julcią też sie wybieram niestety jeden ząb z pewnością ma do zrobienia i szukam miejsca fajnego, żeby mi dziecka nie przestraszyli
Martek co tam u Was??

http://www.suwaczki.com/tickers/kjmn20mmu0okh9gs.png
http://www.suwaczki.com/tickers/9o2zvhpgkhvwrq18.png

Odnośnik do komentarza

Anaaa, nie wiem czy na wakacjach będziesz mieć dostęp do internetu, ale może to przeczytasz: udanego urlopu i pięknej pogody Ci życzę.
Ja nie cierpię się pakować, przy dwójce malutkich dzieci tyle jest tych rzeczy do zabrania że choć zaczynam kilka dni wcześniej to i tak do północy (wyjeżdżamy zawsze nocą) chodzę i upycham w boksie dachowym samochodu jeszcze to a to tamto.

Domi, ja też mam taką chrześnicę która od urodzenia ma wszystko. Rodzina bardzo majętna, co najgorsze jej chrzestny też bogaty więc poprzeczka była zawieszona wysoko. Ja dałam pieniądze (porozumiałam się z chrzestnym dziewczynki i ustaliliśmy pewną kwotę) i złoty łańcuszek. Prezent jak na tamte czasy (młodziutka studentka i pierwsza praca) był ponad moje możliwości, ale trudno, nie chciałam wyjść na ubogą krewną, zresztą za chrześnicą przepadam więc nie żałowałam jej. Dziś gdy mam rodzinę tak bym już nie zaszalała.
A Ty masz jakąś określoną kwotę pieniędzy, w jakich granicach chcecie kupić prezent?

Domi, chyba pomyliłaś mnie z Anąąą, ona coś wspominała o dentyście, ja u dentysty ostatnio nie byłam. Byłam z córką u stomatologa we wrześniu ubiegłego roku, miała wówczas 2,5 roku, teraz znów się wybieramy, tym razem i synuś pojedzie z nami. Znaleźliśmy fajnego dentystę w Rybniku, pierwsza wizyta była bezpłatna, w poczekalni był kącik zabaw dla dzieci i telewizor z bajkami żeby umilić czas oczekiwania. Pani dentystka pokazała dziecku gabinet, "pobujała'" w fotelu dentystycznym, zapytała córkę o kilka spraw. Potem (dosłownie przez minutkę) obejrzała ząbki, przypuszczam że córka i tak dłużej by nie umiała trzymać buzi tak szeroko otwartej. Oczywiście pochwaliła córkę że ząbki zadbane, zapytała kto je myje, córcia odpowiedziała że tatuś więc kazała pochwalić i tatusia. :-)
Na końcu córka dostała pluszową lalkę, jak powiedziała dentystka w nagrodę za to że była dzielna. Na szczęście wszytko było w porządku. Teraz też się wybierzemy do tego samego gabinetu, bo nam się bardzo podobał a co najważniejsze panie miały podejście do dzieci. Ciekawa jestem tylko jakie tam mają ceny, sądząc po całym obejściu niemałe. ;-)

A skąd wiesz że u Julii trzeba będzie coś robić, widać po ząbku że ma dziurę czy uskarża się na ból? Nie wiem jak moja córka zareagowałaby na ewentualne plombowanie, czarno to widzę u takich małych dzieci, choć wiem że i młodsze dzieci niż nasze córy mają leczone zęby. Zaciskam kciuki byście znalazły fajnego dentystę i by córka nie cierpiała. A przygotowujesz ją jakoś do tej wizyty? U nas często czytałyśmy książkę "Zuzia idzie do dentysty", czytamy ją do dziś, uważam że dobrze oswaja dziecko z tą tematyką.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...