Skocz do zawartości
Forum

Pogaduchy o wszystkim i o niczym


Kinqa

Rekomendowane odpowiedzi

dzięki - dobrze wiedzieć na przyszłość choć mam nadzieję, że nie będzie powtórki z rozrywki :P
Natka i ja dziś śpiąca .. do tego szyja mnie boli..albo mnie zawiało albo "krzywo" spałam :/ a podopieczna to córka szwagierki - czasem robię za nianię dla niej ;)

Robię frytki właśnie- wczoraj obiecałam i dziś Wiki mi przypomniała bo w planie miałam naleśniki .. w sumie za mną frytki też chodziły parę dni temu :) ..
my już luzik na resztę dnia.. logopeda zaliczony, rekolekcji szkolne Wiki też, kurier z przesyłkami też już był- w końcu dotarł kran .. szybka wysyłka trwała tydzień czasu.. ale mąż zamontuje dopiero jutro ..teraz poszedł dalej odsypiać nockę bo trochę przerywany sen dziś miał :P

Odnośnik do komentarza

Ola no ja się nastawia pozytywnie szczególnie jeśli płacę od razu przez pay-u a wysyłka kurierem.. więc powinno być szybko :P .. my do kuchni kupowaliśmy z wyciąganą wylewką .. w sumie fajnie wygląda -zobaczymy jak się będzie sprawować i czyścić :P bo sprężynowy korpus ma
Natka kciuki zaciśnięte :) powodzenia dla Córci !
Betty i u nas dziś brzydko :/

w nocy ryczałam z bólu normalnie .. szyja doskwiera coraz bardziej i się zastanawiam czy zawianie bądź złe spanie (bo nie wiem od czego ten ból) może aż tak boleć .. wrrrr

Odnośnik do komentarza

adasaga3
Martek, dzięki. Ale powiem Wam szczerze że ja pierwszy raz słyszę o dniu mężczyzn. Wiem że we wrześniu jest dzień chłopaka, za czasów licealnych obchodziło się go, ale dzień mężczyzny? Czyżby to jakiś "nowy wynalazek"?

Pewnie w różnych regionach różnie się obchodzi, bo dla mnie dzień chłopaka jest wynalazkiem i ja zawsze 40 męczenników obchodziłam, czyli 10 marca

http://fajnamama.pl/suwaczki/w7e0oow.png

http://www.suwaczki.com/tickers/bfaregz2mib36tc2.png

Odnośnik do komentarza

anaaa
Ola no ja się nastawia pozytywnie szczególnie jeśli płacę od razu przez pay-u a wysyłka kurierem.. więc powinno być szybko :P .. my do kuchni kupowaliśmy z wyciąganą wylewką .. w sumie fajnie wygląda -zobaczymy jak się będzie sprawować i czyścić :P bo sprężynowy korpus ma
Natka kciuki zaciśnięte :) powodzenia dla Córci !
Betty i u nas dziś brzydko :/

w nocy ryczałam z bólu normalnie .. szyja doskwiera coraz bardziej i się zastanawiam czy zawianie bądź złe spanie (bo nie wiem od czego ten ból) może aż tak boleć .. wrrrr

Współczuję i proponuje sobie nasmarować maścią rozgrzewającą i owinąć szyję szalikiem

http://fajnamama.pl/suwaczki/w7e0oow.png

http://www.suwaczki.com/tickers/bfaregz2mib36tc2.png

Odnośnik do komentarza

To był konkurs plastyczny z okazji XXV-lecia Samorządności Warszawskie pt. "Warszawa przyszłości"
Warszawskie Centru Innowacji Edukacyjno-Społecznych i Szkoleń zaprosiło uczniów do namalowania swojej wizji przyszłości Warszawy. Prace plastyczne były z wykorzystaniem różnych technik malarskich.

Szymka pracę wybrano z ponad 1000 prac, najpierw do 30-dziesiątki, a potem do 10-tki prac. Wczoraj miał wręczony dyplom i nagrodę w Domu spotkań z historią.

Niestety prac jeszcze nie było, będzie w maju wystawa, a potem mają zrobić album z pracami.

monthly_2015_03/pogaduchy-o-wszystkim-i-o-niczym_26464.jpg

http://fajnamama.pl/suwaczki/w7e0oow.png

http://www.suwaczki.com/tickers/bfaregz2mib36tc2.png

Odnośnik do komentarza

Martek, zdolnego masz syna. A co to za obiekt na rysunku? Pałac kultury czy jakiś wymyślony przez niego budynek? Co będzie nagrodą? Taki konkurs, tylu uczestników to i nagroda powinna być super. To Wy dowiedzieliście się o konkursie i wysłaliście pracę Szymka czy to przez szkołę? No i uśmialam się z T

Anaaa, oj niedobrze u Ciebie, zawsze coś-albo dzieci albo Ty. Mam nadzieję że już jest dobrze, a jeśli nie to się kuruj, bo weekend tuż, tuż. Nie wiem jakie masz podejście do "ludowych" sposobów leczenia, ale ja wierzę w takie sposoby i zaproponuję Ci kurację białą kapustą. Moja ciocia która jest "zielarką", zna się na medycynie ludowej, zaproponowała mi kiedyś ten sposób i pomogło. Liście białej kapusty roztłucz trochę tłuczkiem do mięsa (tyle żeby były w miarę miękkie), przyłóż do szyi i obwiąż szalikiem. Za każdym razem gdy będziesz chciała powtórzyć okład użyj świeżych liści. Ja kiedyś ratowałam się w ten sposób i szybko mi przeszło. Pomaga na ból gardła, na zawianie, skręcenie, przykurcze. Coś takiego jest w kapuście że wyciąga wszelkie choroby i bóle (pewnie słyszałaś o przykładaniu liści kapusty na bolące piersi i zastoje u kobiet karmiących).

Co do szybkich przesyłek to mnie nerwy czasem biorą na kurierów. Ja wiem że oni się spieszą ale ich obowiązkiem jest przecież poczekać aż klient rozpakuje paczkę, żeby ewentualnie spisać protokół reklamacji, a oni zawsze w drzwiach paczka, podpisik, do widzenia i biegiem na dół po schodach. A Wy każecie kurierowi czekać i rozpakowujecie paczkę czy robicie to dopiero po jego odejściu?

Mi to się raz taki kurier trafił z "Siódemki", który owszem paczkę przywiózł już następnego dnia tyle że ja o tym nie wiedziałam. Po tygodniu czekania kiedy już moja cierpliwość się skończyła dzwonię do firmy z której zamawiałam towar, oni mówią że paczka dawno wysłana, kazali zadzwonić do firmy kurierskiej z którą mieli zawartą umowę. Zadzwoniłam i tam a oni mi mówią że paczka przecież została odebrana. Mowę mi odjęło- jak to odebrana skoro ja niczego nie odbierałam. Po dalszych ustaleniach pani poinformowała mnie że paczkę odebrała osoba o nazwisku X -moja sąsiadka mieszkająca na końcu mojej ulicy. To starsza schorowana pani, nie wychodzi z domu, myślała że my po tą paczkę przyjdziemy, a my nie pojawialiśmy się bo nie wiedzieliśmy że ten kurier-idiota zostawił paczkę u niej. Najgorsze że ten kurier nie zostawił żadnego awizo, żadnego smsa nie napisał że zostawił paczkę u obcej osoby. Dodam, że paczka dość wartościowa była, ok. 700 zł. zapłaciliśmy za nią. W każdym razie myślałam że mnie szlag trafi z powodu jego zachowania, chciałam skargę na niego złożyć, ale w końcu złość mi minęła. Od tamtej pory nie ufam kurierom i wolę patrzeć im na ręce, a kiedy tylko jest taka możliwość zamawiam towary do paczkomatów, wygodnie i taniej.

Odnośnik do komentarza

adasaga masz racje ostatnio jakieś błędne koło chorobowe u nas :/ .. kasia też już zaczyna na nowo coś kaszleć bardziej ..no o kapuście słyszałam przy karmieniu piersią ..dobrze wiedzieć, że działa też na coś innego :) ..ostatnio w sumie już ponad miesiąc piłam czystka bo szwagierka chwaliła .. mi niestety nic nie pomógł

ten protokół reklamacji to można i potem dzwonić aby przyjechał bo jest potrzeba spisania.. gdzieś kiedyś czytałam, że ktoś załatwia takiego nieprzyjemnego kuriera zdaniem, że jak woli drugi raz przyjeżdżać niż poczekać tą chwilę to proszę bardzo.
Ja czasem mówię, że chce sprawdzić ale w sumie (jeśli rzecz sporo kosztowała) i tak jeśli już sprawdzam to tak z wierzchu. Mąż nigdy nie sprawdzał chyba.
Ja nie zapomnę jak zamawiałam wyprawkę dla naszego psa -karma smycz itp. kurier przyjechał chyba na 2 dni przed naszym odbiorem psiaka ... Kasia jeszcze niemowlakiem była .. dzwonił gość wcześniej i pytał czy mam pieniądze przygotowane - za pobraniem to było to powiedziałam, że tak no bo jak niby miałabym nie mieć.. a jemu chodziło o wyliczoną kwotę ... bo wydać nie miał.. i wiecie, że musiałam lecieć z niemowlakiem do przychodni (ta najbliżej ) rozmienić kasę bo nie miał wydać a on tak się spieszy i jak nie mam to on przyjedzie następnym razem czyli już po weekendzie (a pies nie wiem co by jadł) on nie ma czasu jeździć rozmieniać jak ja pójdę ale zajmie mi to dwie minuty to poczeka... masakra .. ale przeważnie na szczęście trafiają się mili kurierzy.. paczkomaty fajna sprawa i tańsza ..ale ja mam do najbliższego ok 20 km .. no chyba, że wiem, że kilka razy będę w tygodniu akurat w tym mieście to zdarzyło mi się zamówić do niego.

mnie nadal boli poszłam do lekarki przypisała mi jakieś przeciwzapalne tabletki i maści i jakiś spray do nosa na te moje nawracające zatoki..
a taki plan był iść z wiki na basen w niedziele z rana .. córa mi się już napaliła a tu nie wiadomo czy mi bóle przejdą do tego czasu :(

Odnośnik do komentarza

Zdrówka dla wszystkich chorych! :)

Kurierzy:temat rzeka dla mnie... Często zamawiam przez Internet,czy to usługi (telefon,tv,Internet itp),czy produkty.Jak to jest umowa,Np telefon i przedłużenie umowy,to boję się,ale nie porwałam się na czytanie tego przy kurierze nigdy-nie ma to najmniejszego sensu (prawniczy bełkot przez co najmniej 10 stron drobnym maczkiem-do tego trzeba spokoju,a nie wkurzonego kuriera,chcącego zapewne mnie udusić;) Jest i tutaj rozwiązanie - proszę o przesłanie mi umowy odpowiednio wcześniej na maila.Mój M.ostatnio o tym zapomniał,jak zamowil cyfrowy Polsat,i zaprosil kuriera na górę,chcąc to czytać.Kurier do niego,że może pan przecież zrezygnować w ciagu 14 dni-tak,mogę,ale umowa jest tak skonstruowana,że i tak zapłacę za czas korzystania (lub nie)...
A z dostawy produktow jestem zsdowolona-szybko,sprawnie,bezproblemowo.Tylko długo zawsze idą mi ubranka dla małego z c&a,ale tu już się przyzwyczaiłam,bo idą z Niemiec aż; no i z apteki internetowej,ale tu wiem,że sporo osób zamawia u nich,no i mają w statucie,ile czasu zajmuje im wysyłka.Zdarzyło mi się kilka razy,że kurier nie miał wydać $-jesli byla to drobna kwota,to odpuszczałam; jeśli nie,to prosiłam,by sam poszedł rozmienić (miałam sklep naprzeciwko).Raz się chłop próbował oburzyć,ale napotkał mój wzrok;) (podobno mam straszny wyraz twarzy...)

https://www.suwaczki.com/tickers/qb3c3e5ewahdy8r5.png

Odnośnik do komentarza

Ola o ja wtedy pewnie bym odpuściła tą resztę też bo nie był to majątek ale stwierdziłam, że kurcze za takie jego zachowanie to on nie zasługuje na napiwek :P

ja sobie dalej "umieram" mam dość tego bólu .. w nocy znów chwyciło mocno a że na wieczór brałam przeciwbólowe to się bałam, że mogę przedobrzyć z tymi lekami i się męczyłam .
A jakby było za mało Kasia na nowo zaczyna kaszleć .. oczywiście znów bez dodatkowych objawów .. czyli to samo co ostatnio tło alergiczne.. a niby pogoda gorsza to powinno być lepiej..
z jutrzejszego basenu nici - Wiki zawiedziona ale wole nie ryzykować utopienia się ;)

Odnośnik do komentarza

Spodobał mi się ten pomysł by powiedzieć kurierowi że "jak woli drugi raz przyjeżdżać niż poczekać tą chwilę to proszę bardzo".
Muszę go kiedyś wypróbować. :-)

Ola a z jakiej apteki internetowej zamawiasz leki? Ja też od czasu do czasu gdy się naskłada leków do kupienia, kosmetyków na atopową skórę dla córki albo mleka modyfikowanego chcę zrobić większy zapas to korzystamy z aptek internetowych, wychodzi nam taniej, nawet z przesyłką. Zawsze zamawiałam z apteki "Gemini", a ostatnio z "Apteki Oliwnej".

Anaaa, a co Cię tak boli? Ta szyja czy zatoki? Co powiedziała lekarka? Może jakieś antybiotyki powinnaś brać? Szkoda, że tak daleko mieszkasz, pożyczyłabym Ci tą swoją lampę do naświetlań.
A tak z ciekawości to ile u Was kosztuje basen? Macie wykupiony jakiś karnet? A mąż nie może jutro iść z córką skoro Ty źle się czujesz?
Trzymaj się, oby Ci szybko te leki pomogły.

Odnośnik do komentarza

adasaga mój mąż jest anty basenowy niestety a ceny u nas za bilet normalny za 1 godzinę jest od 7 do 9 zł ..w zależności od godziny i czy to weekend czy nie. Karnetu nie mamy ..raczej sama rzadko chodzę a dziewczyny mają 2 razy w tygodniu szkołę pływania .. wiki nawet 3 razy jak dobrze pójdzie.
a ja to już nie wiem co mnie boli .. zawsze połowa szyi i tył głowy lub jakby węzły chłonne .. lekarka nie za bardzo wie tak wywnioskowałam .. parę dni muszę się pomęczyć aby dać czas lekarstwom zacząć działać (oby!) i jak nie będzie poprawy to znów pójdę no chyba, że już nie dam rady pewnej nocy to na dyżur jakiś pojadę czy cosik.

Odnośnik do komentarza

anaaa
adasaga mój mąż jest anty basenowy niestety a ceny u nas za bilet normalny za 1 godzinę jest od 7 do 9 zł ..w zależności od godziny i czy to weekend czy nie. Karnetu nie mamy ..raczej sama rzadko chodzę a dziewczyny mają 2 razy w tygodniu szkołę pływania .. wiki nawet 3 razy jak dobrze pójdzie.
a ja to już nie wiem co mnie boli .. zawsze połowa szyi i tył głowy lub jakby węzły chłonne .. lekarka nie za bardzo wie tak wywnioskowałam .. parę dni muszę się pomęczyć aby dać czas lekarstwom zacząć działać (oby!) i jak nie będzie poprawy to znów pójdę no chyba, że już nie dam rady pewnej nocy to na dyżur jakiś pojadę czy cosik.

U nas za godzinę trzeba zapłacić 18 zł w basenie przy nas.

Ale idąc rodzinnie na Warszawiankę lepiej się opłaca wziąć karnet rodzinny i wtedy za naszą trójkę płaci się na weekend 130 zł

http://fajnamama.pl/suwaczki/w7e0oow.png

http://www.suwaczki.com/tickers/bfaregz2mib36tc2.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...