Skocz do zawartości
Forum

Pogaduchy o wszystkim i o niczym


Kinqa

Rekomendowane odpowiedzi

i ja się witam u mnie weekend upłynął zdecydowanie za szybko:D
A wczoraj mój syn dostał newsa że musi przynieść do szkoły czerwoną fasolę na biologie na ćwiczenia z genetyki dokładnie 110 ziaren, niestety w ani jednym sklepie i markecie w promieniu 10 km nie było ani jednego ziarenka czerwonej fasoli, dzwoniłam nawet do znajomych ale nikt nie miał, już w desperacji zastanawialiśmy się czy nie pukać ludziom do drzwi i pytać: "dzień dobry czy nie ma Pani czerwonej fasoli" :D
aż w końcu przyszło olśnienie stwierdziliśmy ze pomalujemy białą na czerwono ale niestety farba się ścierała wiec zrobiliśmy złotą sprajem to było szybkie i efektowne malowanie, nie wiem tylko co w szkole powiedzieli na takie ziarna mam nadzieję że dostaniemy Nobla za wyhodowanie złotej fasoli :D

monthly_2015_02/pogaduchy-o-wszystkim-i-o-niczym_25064.jpg

Odnośnik do komentarza

natka świetna Wam ta fasola wyszła :)
domi ale Wam się fajowe wyjście zapowiada :)
Martek to się wybawiliście :)

my dziś ortodontę zaliczyliśmy wiki dostała taki ala aparacik-nakładkę na zęby do spania i zalecenie jak najtwardszych rzeczy jedzenie i żucie gumy, że niby wtedy szczęka będzie szybciej rosła bo za mała .. kasia na razie też tylko twarde rzeczy aby jadła- ale czarno to widzę i to bardzo w jej przypadku.

Odnośnik do komentarza

Anaaa, aparat również z powodu małej szczęki?? Nie wiedziałam, że jest taka opcja. Nie wiedziałam, że gryzienie może spowodować wzrost szczęki. Dziwi mnie, że mój synek ma stosunkowo niewielką szczękę. Jeżeli gryzienie, żucie miałoby wpływ na jego szczękę, to powinien być gigantem ;)
A czy wielkość szczęki nie jest genetycznie uwarunkowana?

Odnośnik do komentarza

Nikawa mnie to też zaskoczyło i mam mieszane uczucia ale chce wierzyć, że wie kobieta co robi bo kurcze blisko rok czekaliśmy na pierwszą wizytę a do tego ortodontów na nfz u nas jest jak na lekarstwo -dokładnie tylko w dwóch przychodniach. Nawet powiedziałam, że ja mam podobnie .. górne zęby były ratowane przez wyrwanie dwóch coby nie zachodziły na siebie .. to bardziej nakładka niż aparat też .. aż wzięłam kartkę z tego cuda: pisze, że to korektor zgryzu -płytka przedsionkowa.. za 4 miesiące do kontroli to zobaczymy co wtedy powie

Odnośnik do komentarza

natka dzięki pocieszyłaś mnie :) czyli pewnie lekarka wie co robi :)

Wiki bardzo wzięła sobie zalecenia pani doktor .. w nocy wypadała ale mówiła, że jak się przebudziła to sobie sama dawała do buźki.
Nie wyspałam się dziś totalnie .. a niby wcześniej się położyłam. .i gdybam czy się nie położyć puki jest okazja

Odnośnik do komentarza

NATKA08
i ja się witam u mnie weekend upłynął zdecydowanie za szybko:D
A wczoraj mój syn dostał newsa że musi przynieść do szkoły czerwoną fasolę na biologie na ćwiczenia z genetyki dokładnie 110 ziaren, niestety w ani jednym sklepie i markecie w promieniu 10 km nie było ani jednego ziarenka czerwonej fasoli, dzwoniłam nawet do znajomych ale nikt nie miał, już w desperacji zastanawialiśmy się czy nie pukać ludziom do drzwi i pytać: "dzień dobry czy nie ma Pani czerwonej fasoli" :D
aż w końcu przyszło olśnienie stwierdziliśmy ze pomalujemy białą na czerwono ale niestety farba się ścierała wiec zrobiliśmy złotą sprajem to było szybkie i efektowne malowanie, nie wiem tylko co w szkole powiedzieli na takie ziarna mam nadzieję że dostaniemy Nobla za wyhodowanie złotej fasoli :D

hehe, dobry pomysł

A co w szkole powiedzieli??

http://fajnamama.pl/suwaczki/w7e0oow.png

http://www.suwaczki.com/tickers/bfaregz2mib36tc2.png

Odnośnik do komentarza

anaaa
natka świetna Wam ta fasola wyszła :)
domi ale Wam się fajowe wyjście zapowiada :)
Martek to się wybawiliście :)

my dziś ortodontę zaliczyliśmy wiki dostała taki ala aparacik-nakładkę na zęby do spania i zalecenie jak najtwardszych rzeczy jedzenie i żucie gumy, że niby wtedy szczęka będzie szybciej rosła bo za mała .. kasia na razie też tylko twarde rzeczy aby jadła- ale czarno to widzę i to bardzo w jej przypadku.

I Szymek ma zalecenie jedzenia twardych rzeczy.

My na razie bez aparatu, bo stary się zepsuł, a na wyciski idziemy dopiero 2 kwietnia

http://fajnamama.pl/suwaczki/w7e0oow.png

http://www.suwaczki.com/tickers/bfaregz2mib36tc2.png

Odnośnik do komentarza

anaaa
natka dzięki pocieszyłaś mnie :) czyli pewnie lekarka wie co robi :)

Wiki bardzo wzięła sobie zalecenia pani doktor .. w nocy wypadała ale mówiła, że jak się przebudziła to sobie sama dawała do buźki.
Nie wyspałam się dziś totalnie .. a niby wcześniej się położyłam. .i gdybam czy się nie położyć puki jest okazja

Dzielna Wiki.
Oby szybko były postępy

http://fajnamama.pl/suwaczki/w7e0oow.png

http://www.suwaczki.com/tickers/bfaregz2mib36tc2.png

Odnośnik do komentarza

Martek73
NATKA08
i ja się witam u mnie weekend upłynął zdecydowanie za szybko:D
A wczoraj mój syn dostał newsa że musi przynieść do szkoły czerwoną fasolę na biologie na ćwiczenia z genetyki dokładnie 110 ziaren, niestety w ani jednym sklepie i markecie w promieniu 10 km nie było ani jednego ziarenka czerwonej fasoli, dzwoniłam nawet do znajomych ale nikt nie miał, już w desperacji zastanawialiśmy się czy nie pukać ludziom do drzwi i pytać: "dzień dobry czy nie ma Pani czerwonej fasoli" :D
aż w końcu przyszło olśnienie stwierdziliśmy ze pomalujemy białą na czerwono ale niestety farba się ścierała wiec zrobiliśmy złotą sprajem to było szybkie i efektowne malowanie, nie wiem tylko co w szkole powiedzieli na takie ziarna mam nadzieję że dostaniemy Nobla za wyhodowanie złotej fasoli :D

hehe, dobry pomysł

A co w szkole powiedzieli??

w szkole powiedzieli ze super złotej nikt nie miał:D
niektórzy się śmieli

Odnośnik do komentarza

No widzę, że niezłą fasolę wyhodowaliście :)

Co do różnych nakładek na ząbki. Połową sukcesu jest to, że dziecko chce je nosić. Niektórzy odrzucają i ciężko im w ogóle z czymś takim chodzić.

Ja ten tydzień jeżdżę na 6:30 do pracy więc szybko chodzę spać, ale za to wcześniej kończę.

Sebi na antybiotyku od czwartku... Po jednym dniu mu już przeszło, ale antybiotyk trzeba brać do końca...

A jak Wam minęły Walentynki kochane?

Odnośnik do komentarza

aagnieszka dobrze, że antybiotyk szybko pomógł .. przynajmniej się chłopak nie męczy. Bardzo się cieszę, że wiki z takim zapałem sięga po tą nakładkę oby tylko jej zapał nie minął .. ale mogę jej pokazać swoje dolne zębiska coby ją zmotywować ;) u mnie zz tego co mówiła mama szkoda było im wyrywać bo zdrowe zęby więc tylko górne dwa poszły dając miejsce na rozejście się pozostałym i już nie jest tak źle .. ale to inne czasy były.
Walentynki u nas stały się okazją do wyjścia tylko we dwójkę dla własnej przyjemności .. byliśmy w kinie a potem na pizzy :) a dzieci nocowały u dziadków więc mogliśmy posiedzieć nie patrząc na porę powrotu .. śmiałam się,że świętowaliśmy od razu za rocznicę ślubu której nie udało się wtedy jakoś uczcić ;)

Odnośnik do komentarza

Witam się porannie z kawką tym razem bo znów czuję się nie wyspana :P .. trzeba się zaraz zabrać do roboty i odgruzować chałupkę ;) .. a potem może ciąg dalszy poprawiania włosów i kucykom włosów .. wygrzebałam w końcu sposób na hm po kołtunione włosy owych postaci :) .. a dziewczynki zachwycone że lalki mogą mieć znów rozpuszczone włosy i ładnie wyglądać :)

Odnośnik do komentarza

Witam w gronie niewyspanych :)
Kuba marudził a Laura spała na siedząco jak chciałam ją położyć to wołała nie bo spadnie ...W uściskach mych usnęła
anaaa - Włosy kucyków Laura też zacięcie czesze ale ja nie mam prawa ich dotykać :D
Martek - trzymamy kciuki
aagnieszka - po walentynkach u nas normalnie bez żadnych większych emocji Były czekoladki i wino A i kolację mąż zrobił :)

http://www.suwaczki.com/tickers/km5sdf9hqymi36e7.png
http://www.suwaczki.com/tickers/82do3e5ekt2ocja7.png

Odnośnik do komentarza

to i ja ponarzekam na niewyspanie :D
dla mnie najgorszy jest koniec tygodnia czwartek i piątek masakra jakaś
Natasza w piątek jedzie do teatru na plastusia póki co nie marudzi że nie chce więc może jakoś to będzie mieli jechać o 8.00 ale wyjeżdżają wcześniej przez ten spalony most w Warszawie korki potworne :/
miłego wieczoru dziewczyny :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...