Skocz do zawartości
Forum

Pogaduchy o wszystkim i o niczym


Kinqa

Rekomendowane odpowiedzi

no o tym że kasztany maja właściwości lecznicze to wiadomo nie od dziś moja sąsiadka zawsze w kieszeniach je nosi
Bettyy Natasza jeszcze rok temu nie wymawiała r zamieniała je na l i nagle zaczęła mówić odwrotnie zamiast l mówiła r i tak ok tygodnia i wszystko samo przeszło bez żadnych ćwiczeń potem od Pani logopedki dowiedziałam się ze tak często bywa dziś już mówi wszystkie litery i słowa bez przekręcania
Matrek jak pech to pech przy piątku nie szkodzi podobno :D

Odnośnik do komentarza

Betty głoski R Twój synek jeszcze nie musi wymawiać. Głoskę K logopeda powinna szybciutko wywołać. Kwestia jednego spotkania. Następnie będzie trzeba ją utrwalać. Jak będziesz ćwiczyć z małym w domu wg zaleceń logopedy, to powinien bez problemu ją utrwalić. Wszystko zależy od systematyczności.
A miał opóźniony rozwój mowy? Zastanawia mnie brak "p". Choć podejrzewam, że przed samogłoskami sobie z nim radzi?

Odnośnik do komentarza

Głoska [k] zwykle pojawia się do 2 r.ż. Jeżeli dziecko mając 4 lata zamienia ją na [t], to istotnie pomoc specjalisty jest potrzebna. Dziecko uczy się wówczas nowej literki. Nie mówimy, że źle mówi, tylko zachęcamy do poznania nowej literki ;)
Moja córeczka obecnie nie wymienia [k]. Zamiast KA-KA (na brata) woła TA-TA (synkowi to odpowiada, gdyż uznał, że jest mężczyzną, więc może być tatą):) Na szczęściu na tatę mówi TATU (tatuś) i wszyscy są zadowoleni.

Anaaa, jeszcze z takim przypadkiem się nie spotkałam, żeby dziecko zamieniało t:k :) Rozumienie Twoich córek musiało być, jakby znajomością nowego języka ;)
Natka, bardzo często się zdarza, że gdy u dzieci pojawia się głoska [r], to starają się nią zastąpić każdą [l] :) "Problem" zwykle znika samoistnie.

Odnośnik do komentarza

nikawa ano logopeda mówiła, że to rzadkość i miała problem ze znalezieniem pomocy do ćwiczeń ..na szczęście jakoś poszło i tak jak piszesz młodsza musi się nauczyć nowej literki a może słów raczej .. młodsza miała ułatwione zadanie w sumie z zaczęciem wymawiania ..bo pierwsze swoje słowa mówiła poprawnie.. dopiero szkoląc mowę za przykład biorąc siostrę która źle mówiła nauczyła się zamieniać te literki ..więc już po pierwszych zajęciach udało się uzyskać t :) teraz tylko przypominanie i upominanie ;).
Dobrze, że Twoja Córcia jednak na tatę i brata mówi mimo wszystko inaczej bo mogłoby być 'zabawnie'.

Na opanowanie r to faktycznie dzieci mają dużo czasu :)
Echh trzeba się kłaść bo rano pobudka na podanie antybiotyków a tak bym pospała dłużej z chęcią

Odnośnik do komentarza

Witam sobotnie :)
To r jeszcze mnie tak bardzo nie martwi jak tamte zamiany literek Zobaczymy co powie pani logopeda ale jestem dobrej myśli w końcu właśnie dorosną do tego
A dziś mój psotnik malował farbami i sobie brodę i wąsy namalował i umyć się nie chce !!!
Anaa- zdrówka dla was
Martek - tak to bywa jak pech to i do końca dnia się czasem ciągnie

http://www.suwaczki.com/tickers/km5sdf9hqymi36e7.png
http://www.suwaczki.com/tickers/82do3e5ekt2ocja7.png

Odnośnik do komentarza

Bettyy tnx. Zamiany literek do wyćwiczenia więc nie ma się co martwić :) A to psotnik dobrze, że to farby a nie mazaki :D .. moja miała jakiś czas temu wenę malowania się flamastrami - a wszystko przez... pieczątki motywacyjne na j. angielskim w przedszkolu .. wrr.. i malowanie po ścianach powraca :/ "bo kuzynka może malować po ścianie" owa kuzynka ma wielką tablicę na ścianie zrobioną .. chyba kupię folię tablicową i nakleję jej na drzwi szafy to może przestanie.

Odnośnik do komentarza

nikawa
Głoska [k] zwykle pojawia się do 2 r.ż. Jeżeli dziecko mając 4 lata zamienia ją na [t], to istotnie pomoc specjalisty jest potrzebna. Dziecko uczy się wówczas nowej literki. Nie mówimy, że źle mówi, tylko zachęcamy do poznania nowej literki ;)
Moja córeczka obecnie nie wymienia [k]. Zamiast KA-KA (na brata) woła TA-TA (synkowi to odpowiada, gdyż uznał, że jest mężczyzną, więc może być tatą):) Na szczęściu na tatę mówi TATU (tatuś) i wszyscy są zadowoleni.

Anaaa, jeszcze z takim przypadkiem się nie spotkałam, żeby dziecko zamieniało t:k :) Rozumienie Twoich córek musiało być, jakby znajomością nowego języka ;)
Natka, bardzo często się zdarza, że gdy u dzieci pojawia się głoska [r], to starają się nią zastąpić każdą [l] :) "Problem" zwykle znika samoistnie.

wiem właśnie tak też było w naszym przypadku a tak a propos nikawa jesteś może logopedą?

Odnośnik do komentarza

Weekend minął bardzo miło i jak zwykle za szybko. W sobotę całkowita laba, tylko pranie zrobiłam, nawet sprzątać mi się nie chciało, stwierdziłam że trzeba wykorzystać ładną pogodę i większą część dnia spędziliśmy na dworze, w ogrodzie, wybraliśmy się też całą rodzinką na spacer do parku. Podobnie jak Nikawa znów nazbierałam cały woreczek kasztanów. A wczoraj pojechaliśmy na pół dnia nad jezioro, zjedliśmy pyszny obiadek w restauracji, pochodziliśmy po Zaporze, pozbierali w lesie żołędzie i liście, córka pobawiła się na placu zabaw. Lubię takie dni spędzone na łonie natury, tym bardziej że było bardzo ciepło. Nie wiem co ja zrobię gdy będzie za chłodno na takie wielogodzinne spacery z dzieciakami. Zwariuję chyba. :-)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...