Skocz do zawartości
Forum

5-miesięczny synek waży 9,5kg


taksara

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!!
Jestem mamą 2 synków, jeden ma 2 lata i 2 miesiące a drugi 5 miesięcy.
Mój starszy synek waży obecnie 12,9kg a młodszy niestety niedługo go dogoni, co mnie bardzo martwi.
Synek urodził się z waga 3680g 56cm, po porodzie miał problemy z oddychaniem przez co nasz pobyt w szpitalu przedłużył się do 9 dób, karmiłam go piersią i przybierał na wadze prawidłowo 20-30g na dobę. Po powrocie do domy i nawale obowiązków nie było czasu aby synek wisiał na piersi i już po 4 dniach dołączyliśmy butlę, po 4 tygodniach w ogóle zrezygnowałam z karmienia bo synek wolał butlę. Już od początku było mu ciągle mało, dostawał 120ml 7-8 razy na dobę, zaczął mocno przybierać na wadze w 6 tygodnie 2 kg, po kolejnych 6 tygodniach było więcej o 2,2 kg teraz po kolejnych 6 jest więcej o 1,4kg. Teraz nasz jadłospis wygląda tak:
ok 5-6 - 150ml mleka modyfikowanego
9 - owoce 150g (aby żoładek byl pełny uzupełniamy go woda ok 60-90ml)
12- mleko 150ml (po opróżnieniu butli dalej płacze domaga się więcej ale wkładam mu smoczek uspokajacz i po chwili odbija mu się i już się nie domaga)
15 - obiadek na razie same warzywa z dodatkiem oliwy z oliwek 150g + woda 60-90ml
18 - mleko 150ml
20 - kaszka mleczno-ryżowa 30g+150ml wody i po niej dopełniamy mlekiem zazwyczaj jeszcze 120ml mleka i kładziemy ok 21 spać
w nocy różnie czasami budzi się ok 2 na mleka o czasami nie.
Rzadko kiedy ta butla mleka 150ml zaspokaja jego cały apetyt - ciężko mu wytrzymać na takiej porcji te 3 godz do kolejnego posiłku, krzyczy, domaga się pokarmu, posiłki stałe też z chęcią zjadałby w większej ilość, ale ograniczam mu bo nie chce aby tył jeszcze bardziej.
Sama jestem otyłą osobą, zawsze byłam pulchnym dzieckiem i boję się że mogę tą sama krzywdę zrobić dziecku, co mogę zmienić w jego żywieniu, czego dawać więcej, czego mniej aby on tak nie przyrastał na wadze. Ostatnio ma etap że lubi jak się go nosi a mi po 3 min po prostu ręce opadają, łokcie nie wytrzymują ciężaru.
Proszę o pomoc i radę, nasz Pediatra nie widzi problemu, dziecko ma apetyt to je a że waży tyle co niejeden roczniak to mówi że zacznie biegać to schudnie, a ja boję się że będzie za ciężki i nie będzie mu się chciało wstawać.

Nasz Aniołek Łukaś 20.07.2009r.
Grzesiu 07.10.2010r.

Odnośnik do komentarza

Witam,

Młodszy syn zbyt szybko przybiera na wadze, co może skutkować nieprawidłowym rozwojem fizycznym - słabsze napięcie mięśniowe, późniejsze raczkowanie, siedzenie itp. Jeżeli lekarz Pani syna badał i nie stwierdził nieprawidłowości w rozwoju dziecka, proszę się nie martwic lub skonsultować to z innym pediatra.

W związku z tym iz synek się nie najada, o czym świadczy domaganie sie większej ilości pokarmu, proponuje aby do porcji rannego mleka dodawać kleik ryżowy lub kukurydziany. Żołądek będzie dłużej napełniony mlekiem, a tym samym będzie maluszek dłużej syty. Ponadto za chwile synek będzie mógł spożywać mleko modyfikowane następne, czyli 2, które ma wyższa gęstość kaloryczna i na dużej daje uczucie sytości. 2 śniadanie to jabłuszko lub marchewka, której ilość można zwiększyć do 200g.
Do posiłków obiadowych (marchewka, burak, ziemniak, brokuły) można wprowadzić mięso (ok. 20-30g) - gotowany indyk, królik.
Pozostałe posiłki proszę na razie nie zmieniać, po około 2-3 dniach powinno dziecko rzadziej domagać sie posiłków. Proszę również obserwować przyrost masy ciała dziecka.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...