Skocz do zawartości
Forum

Sierpnióweczki 2013


Rekomendowane odpowiedzi

daga
Siema ;)

Kaskato w UK nie można :) na każdej wizycie mi przypominają, że pasztetu i wątróbek nie można jeść :) a każdy robi jak chce :D ja sobie poczekam

Z tymi wątróbkami to podobno o to chodzi, że wątroba kumuluje wszystkie toksyny organizmu, więc jedząc często wątróbkę (i pasztet, który robi się z wątróbek), jemy cały syf, który sobie ten kurczaczek czy cielaczek zgromadził. Raz na jakiś czas na pewno nie zaszkodzi, byle nie przesadzać. Ja tam lubię wątróbkę i raz na jakiś czas sobie zapodam :Spoko:

http://www.suwaczki.com/tickers/8p3oskjopyqtyq7g.png

Odnośnik do komentarza

Zawiera wysokie dawki witaminy A, która nie jest w dużych dawkach bezpieczna dla płodu :) Niby można 100 czy 200 gramów tygodniowo jeść ale jak mi każdy wiszczy, że nie, to wolę nie jeść ;) po porodzie całą patelnię zjem hahaha :D a pasztetów to w UK nie umieją robić :D niedogotowany syf . Mój dziadek robił to wiem co tam wrzuca i jadłam ;)

Albo jak Marteczka pisze :D tego nie słyszałam ale pewnie też :D

Lilly

Odnośnik do komentarza

Witam Was Kochane :D
ja nadal walczę z przeziębieniem, zatokami obrzydliwym kaszlem, którego nawet kot się boi... Ciekawe jak moj synuś odbiera to trzesienie...
Jestem chora a do ślubu i wesela tylko 22 dni... A przygotowania nie chcą czekać... W przyszlą sobotę panieński a jutro moje urodziny a ja mega rozłożona ehhh... Żal mi siebie... bo dopiero co odetchnęłam po dobrych wynikach amnipunkcji,n abawiłm się infekcji pochwy to teraz od zeszłej soboty to rozłożyłam się na maksa... Co jest?!
Kaczosia z tą Rovamycyną to nie jest takie prosta sprawa... ja mimo dobrego wyniku amniopunkcji Rovamycynę biorę do samego porodu- i to mi 3 niezależnych lekarzy potwierdziło- od chorób zakaznych i dwoch ginekologow... Po pierwsze w celu dalszego zwalczania wirusa a po drugie w celu dalszego uszczelniania łożyska...

http://www.suwaczek.pl/cache/5c7f020cb0.png

http://www.suwaczek.pl/cache/e0b921251a.png

Odnośnik do komentarza

Minkaaa kurde, współczuję !! Kuruj się do ślubu ! ;) ale ciężki miesiąc masz ;) ale kurcze na pewno będzie super .. grzej się ile możesz, chociaż z przygotowaniami to pewnie cieżko ;)

Skowronka wiesz, że ten chiński kalendarzyk jest ponad 80 % akuratny !? Tzn tak piszą przynajmniej :D Mam nadzieję ;) posprawdzałam wszystkie ciąże mamy z nami, babci, cioć, koleżanek itd i w sumie się wszystko zgadza ale może to zbieg okoliczności ? ;) mi też dziewczynka wychodzi ale trochę mnie martwi, że w wieku 21 lat to praktycznie tylko dziewczynkę można mieć hahaha ;) zobaczymy :)

Lilly

Odnośnik do komentarza

Kalendarz chiński został pochowany w grobowcu ponad 700 lat temu w pobliżu pekinu. Teraz możemy go oglądać w Instytucie Nauk w Pekinie.
Wiele osób go nie traktuje poważnie, ale statystyki, które zostały przeprowadzone w USA pokazują, że jego skuteczność osiąga 85%. Naprawdę warto skorzystać z kalendarza bo nic nie stracimy, a możemy znacznie więcej zyskać. - ooo tutaj macie :D

Zaplanować płeć dziecka to marzenie wielu rodziców. Nasz kalkulator płci dziecka opracowany został na podstawie chińskiego kalendarza płodności. Kalendarz ten powstał 700 lat temu i według jego twórców pozwala przewidzieć płeć dziecka na podstawie dwóch parametrów – miesiąca poczęcia i wieku matki w chwili poczęcia (istotne są ukończone lata, a nie rocznikowe). Parametry te oblicza się według kalendarza księżycowego. Chińczycy uważają, że metoda ta jest trafna w 99%, a w Stanach Zjednoczonych trafność ocenia się na 85%.
My przypominamy zaś, że płeć dziecka to kwestia biologiczna i odpowiedzialne za nią są komórki męskie, które są nośnikami informacji. Nie zależy więc ona od fazy księżyca, godziny zbliżenia czy specjalnej diety. Dlatego kalkulator ten ma służyć wyłącznie rozrywce i nie może być traktowany w kategoriach medycznych. - a tu, że nie brać poważnie ;)

Lilly

Odnośnik do komentarza

kasialukaszo
tak dokładnie DAga ma racje tu chodzi o zbyt dużą ilość witaminy A,która dziecku może zaszkodzić. Ja tak samo wole unikać. odrobię po porodzie. :D
Kaskasto dziwne że TY o tym nie słyszałaś... 4 ciąża przecież :) generalnie to jedno z podstawowych zakazanych rzeczy w ciąży.

Ja też 4 ciąża i ani razu mi gin czy położna nie powiedzieli abym nie jadła wątróbki.I też o tym nie wiedziałam.

Odnośnik do komentarza

IWA23
kasialukaszo
tak dokładnie DAga ma racje tu chodzi o zbyt dużą ilość witaminy A,która dziecku może zaszkodzić. Ja tak samo wole unikać. odrobię po porodzie. :D
Kaskasto dziwne że TY o tym nie słyszałaś... 4 ciąża przecież :) generalnie to jedno z podstawowych zakazanych rzeczy w ciąży.

Ja też 4 ciąża i ani razu mi gin czy położna nie powiedzieli abym nie jadła wątróbki.I też o tym nie wiedziałam.

No Iwa u mnie tak samo ... Nigdy nie było mowy że mam nie jeść, a nawet jak mi spadało zelazo i musialam brać preparaty to gin mowil ze w wątrobce dużo zelaza jest i zebym od czasu do czasu jadla

Mama Dominika (16.07.2001), Oskara (02.07.2005), Nikosia (25.06.2009) i Małgosi (07.08.2013)

Odnośnik do komentarza

daga
Iwa no dlatego pisałam, że każdy robi jak chce :P niektórzy nie widzą problemu albo nawet nie wiedzą bo im nikt nie mówi a tutaj z drugiej strony to straszą i terroryzują :D ważne, że dziećki zdrowe ! ;)

Tylko ja nic nie pisałam że to bzdury czy coś,chodziło mi tylko o to że ja też nie wiedziałam ::):

Odnośnik do komentarza

Iwa mogłaś już skłamać, że się zgadza :P moja nadzieja umiera !
Ja nie odebrałam tak tego !! :P pierwsze zdanie ogółem, że niech robią co chcą . Mojej mamy taka koleżanka jest w ciąży i codziennie pije czerwone wino (akurat głupie porównanie wątróbka a codzienne chlanie no ale tak żeby wytłumaczyć :D) dalej piszę, że niektórzy nie wiedzą :P ja tam się nie wkurzam nawet jak ktoś się ze mną w czymś nie zgadza a piszecie wyraźnie, że nie wiedziałyście to już w ogóle nie ma co się czepiać ;)

Lilly

Odnośnik do komentarza

daga
Iwa mogłaś już skłamać, że się zgadza :P moja nadzieja umiera !
Ja nie odebrałam tak tego !! :P pierwsze zdanie ogółem, że niech robią co chcą . Mojej mamy taka koleżanka jest w ciąży i codziennie pije czerwone wino (akurat głupie porównanie wątróbka a codzienne chlanie no ale tak żeby wytłumaczyć :D) dalej piszę, że niektórzy nie wiedzą :P ja tam się nie wkurzam nawet jak ktoś się ze mną w czymś nie zgadza a piszecie wyraźnie, że nie wiedziałyście to już w ogóle nie ma co się czepiać ;)

Daga ale jak by tak zamienić to się zgadza tyle że ur się nie w tej kolejności :Oczko:

Odnośnik do komentarza

Kaczkosia- w pierwszym trymestrze jadłam właśnie truskawki z jogurtem, jak lody zamiast kolacji i śniadania. A mój m zawsze mi się dziwi dlaczego piję wodę z ogórków kiszonych, a widzę że nie tylko ja preferuję takie specyfiki;)
Daga- nie ma czego zazdrościć, oszczędność na fryzjerze hehehe. A pro po wypadania to wyczytałam że w czasie ciąży nie wypadają włosy, tyle ile powinno wypaść dziennie nie wypada ale za to po ciąży wszystko się wyrównuje i te co w czasie ciąży nie wypadały to teraz na raz wypadają. Głupio troszkę ale to prawda w moim przypadku to się sprawdziło. Jak zaszłam teraz to jak gdyby włosy przestały mi wypadać jak zazwyczaj, więc można się nastawić że po porodzie to co teraz nie wypadło to niestety…
Po pierwszym porodzie wypadały garściami i poszłam do dermatologa przepisała mi Loxon 5% po 4 miesiącach efekt małych kłaczków odstających, pomogło mi to troszkę. Ale bez jakichś tabletek i wspomagaczy na włosy to nie da rady uchować długich i ładnych, chyba że ktoś ma predyspozycje genetyczne . Ja już nie pamiętam kiedy coś brałam na włosy ale trzeba będzie nabyć bo po tabletkach to po 6miesiącach może jakiś efekt będzie. Jak na razie mam okropne końcówki i elektryzują się strasznie. Lucek non stop wyciera się w kanapę chwilkę i przychodzi mnie kopać prądem, a to czasem boli.
kasialukaszo- jak w wychowaniu łatwiejsi są chłopcy??? to ja nie wiem??? To zależy wyłącznie od dziecka tak mi się wydaje. Moja siostra ma 3 letnią córkę i jest grzeczna jak aniołek a mój to mały diabeł, jak się razem bawią to oni zawsze patrzą co mój urwis wyprawia i są w szoku. Chyba jesteśmy tym wyjątkiem hehehe. A ja do 10 kwietnia się nie dowiem płci, mam jeszcze więcej czasu na przemyślenia imion obojga płci, już się doczekać nie mogę ;) ciekawość mnie zżera.
niunia zdrówka dla Nikosia
Mamba123- współczuję bo znam ten ból z własnego doświadczenia, clotrimazolum mi nic nie pomogło i te w kremie i te dowcipne na receptę . Ostatnio bujałam się z drożdżakami z 6miesięcy masakra jakaś jeszcze kiedyś brałam pimafucin i też nic. Samo się jakoś troszkę uspokoiło jak cukier odstawiłam całkowicie prawie nic słodkiego , katastrofa a ja wszystko czekolado żerna. Wiem na pewno jedno opakowanie dowcipników nic mi nigdy nie pomogło.

O to ja też o wątróbce pierwsze co słyszę.

Minkaa –współczuję, Zdrówka życzę, takie ważne uroczystości a ty się obijasz zdrowieć trzeba szybko;)

No i dziś zjadłam te Mc flury z kit katem dobre było, pyszności. Za kim dojechałam po m do pracy to zjadłam w samochodzie po drodze żeby nic nie widział bo by się czepiał o lody. Pudełeczko do kosza i śladu nie ma, ale dziecinada hehehehe. Ale czego oczy nie widzą tego sercu nie żal.

Pozdrawiamy Ola , Lucek & Fasolka
http://www.suwaczek.pl/cache/0340c391e0.png
http://www.suwaczek.pl/cache/629acc2ebb.png

Odnośnik do komentarza

Mamcia to samo właśnie czytałam ;) trochę przerażające ;) mi też nic nie wypadają prawie włosy a po porodzie to wyłysieję ;) kilka lat temu mama sprowadzała z Polski jakieś super tabletki na paznokcie i włosy. Niemieckie były chyba i takie różowe pamiętam ;) to e brałyśmy i super działały :)

A co myślicie z tym kiedy się współżyło ? Że niby żeńskie plemniki są większe i wolniejsze i 3-4 dni przez owulacją jak się uprawia seks to właśnie na dziewczynkę a męskie mniejsze i szybsze i w owulację ? To niby też przez lekarzy potwierdzone .. To właśnie by mi chłopiec raczej też wychodził bo ja cykle równiutkie zawsze co 28 dni i zawsze wiem kiedy mam owulację itd .. :P

Skowronka hehe dzięki ;) zobaczymy, zobaczymy ! :)

Lilly

Odnośnik do komentarza

IWA23
kaskasto
Skowronka83
Znalazlam stronke z kalendarzem chinskim, Ciekawa jestem czy wam sie zgadza Ciąża i poród - planowanie płci dziecka. Metody planowania płci.
mi wychodzi dziewczynka:)

Hehe wychodzi laseczka :hahaha:
Zobaczymy :)

Mi się nie zgadza tzn 2 dziecko to syn a wg kalendarza córka a 3 dziecko to córka a wg kalendarza syn :Oczko:

:hahaha::hahaha::hahaha: pierwsze dwa siurki wg kalendarza powinny być dziewczynkami :hahaha::hahaha::hahaha: zgadza się jedynie Nikoś :36_7_8:

Mama Dominika (16.07.2001), Oskara (02.07.2005), Nikosia (25.06.2009) i Małgosi (07.08.2013)

Odnośnik do komentarza

Skowronka83
Znalazlam stronke z kalendarzem chinskim, Ciekawa jestem czy wam sie zgadza Ciąża i poród - planowanie płci dziecka. Metody planowania płci.
mi wychodzi dziewczynka:)

Pierwsza ciąża się zgadza. Ciąże siostry, mamy i koleżanki również, także mam duże szanse, że teraz mnie też się sprawdzi. Wychodzi córeczka.

Wiecie, że z tym wiekiem kobiet to nie chodzi o lata kalendarzowe. Podam na swoim przykładzie:
jeżeli moja data to 31.08.84r., do zapłodnienia doszło we wrześniu 2006 roku, to ja patrze na wiek matki 23lata już a nie 22, bo w chwili zapłodnienia już szło 23.

Napisałam o tym, bo kiedyś prześledziłam kilka forum na ten temat i tam jak kobietom się nie sprawdzało, to chodziło właśnie o ten wiek matki.
Mam nadzieje, że nic nie przekręciłam;)

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w3rjjghdqttvq6.png

http://www.suwaczki.com/tickers/dqprru1d2nqmlc4x.png

Odnośnik do komentarza

Mi Nela się zgadza, ale druga też wychodzi dziewczynka ;P

Mam ochotę na loda i zawijańca wegetariańskiego! :( W Pierwszej ciąży nie miałam ani razu jakiejkolwiek zachcianki. Teraz co rusz mnie na coś nachodzi ochota. Najczęściej na ogórki konserwowe których przed ciążą nie jadłam (wiem ocet zakazany ale cóż mam począć ;) )

http://www.suwaczki.com/tickers/dxomcwa1j2t0qrm5.png

http://www.suwaczki.com/tickers/a8do43r8r4ud0w72.png

http://www.suwaczki.com/tickers/j36regz2vmu5y2bp.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...