Skocz do zawartości
Forum

Sierpnióweczki 2013


Rekomendowane odpowiedzi

Kasialukaszo - suwaczki boomba :)
Moja OM 9.11, a termin 16.08.

Ja coś dziś ciężko. W pracy dużo spotkań i zmęczona byłam, czasu na jedzenie brak i prawie kręgosłup trawiłam. Po powrocie do domu późnym zjadłam co nieco i blee- strasznie mi nie dobrze i ciężko na żołądku.
Później ochota przyszła na paluszki słone z czekoladą :)

Rewelacja, że te usg takie wychodzą. Już nie mogę się mojego we wtorek doczekać. Ciekawe jaki bobas będzie duży i jaki ruchliwy i czy wszystko w porządku.

Pozdrawiam Was wszystkie!

http://www.suwaczek.pl/cache/b76571fa6e.png

Odnośnik do komentarza

Czesc laseczki :)
Jak tam samopoczucie ?? Moje dobrze oh jak przyjemnie mdłości nie mieć od rana jak sie tylko oko otworzy. Choć po śniadanku dopada mnie taki leń że najchętniej bym się położyła spać. ale znająć życie położe się i tak nie zasnę więc wolę poklapiszczować :)
U nas wiejee że strach wychodzić z chałupy. Choć wczoraj było jeszcze gorzej ....
Mam nadzieje ze już zima chociaż nie wróci i wszystko ędzie już szło ku ciepłej wiośnie.
Może dzisiaj jak znajde fajny to zamówie detektor tętna płodu to za niedługo będę podsłuchiwała moje dziecie ;) Poki co szukam jakiegoś nie drogiego używanego.
Co tu jeszcze dodać... u nas na obiad mimo piątku udka z kurczaka ale ja jakoś nie widzę że je zjem więc może zalicze kartofla w mundurk kefir i mizerie. Ostatnio mam szał na kefir z zotta i świeże marchewki z lodówki ( co by takie chrupiące i zimne były ;))
No nic może jak któraś wstanie to będe miała o czym pisać bo teraz klepie bezsensu :)
No to całuje i czekam na wieści co u Was :)

Odnośnik do komentarza

hej dziewczyny ja mam pytanie ,czy jak lekarz robił wam te 40 min usg przeziernosc karku i pomiar kosci nosowej to placiłyscie wiecej za badanie ,za ponad tydzien ide wlasnie na takie ,a zmieniam lekarza bo moj to ma tragiczny sprzet i nie potrafi tego zrobic i chcialam sie zorientować :)a takie badania juz za wami :)i tez doszły mnie słuchy ze po poronieniu badanie prenatalne jest podobno refundowane ,ale to chodzi o te badanie czy o te juz inwazyjne ???moze ktoraś z was bedzie się orientować dzieki :)pozdrawiam

http://www.suwaczek.pl/cache/0427ada5b3.png

Odnośnik do komentarza

monika26sie
hej dziewczyny ja mam pytanie ,czy jak lekarz robił wam te 40 min usg przeziernosc karku i pomiar kosci nosowej to placiłyscie wiecej za badanie ,za ponad tydzien ide wlasnie na takie ,a zmieniam lekarza bo moj to ma tragiczny sprzet i nie potrafi tego zrobic i chcialam sie zorientować :)a takie badania juz za wami :)i tez doszły mnie słuchy ze po poronieniu badanie prenatalne jest podobno refundowane ,ale to chodzi o te badanie czy o te juz inwazyjne ???moze ktoraś z was bedzie się orientować dzieki :)pozdrawiam

Ja jestem po 3 poronieniach i nikt mi nie mówił ze badanie może być bezpłatne... a u mnie to kosztuje tak : za zwykła wizyte + usg płace 100 zł a za bad. prenatalne( genetyczne) 250 zł. Z tym że my z M podjeliśmy decyzję że nie wybieramy się w 12 tyg tylko na samo prenatalne w 20 tyg czyli tzw połówkowe.

Odnośnik do komentarza

monika26sie
hej dziewczyny ja mam pytanie ,czy jak lekarz robił wam te 40 min usg przeziernosc karku i pomiar kosci nosowej to placiłyscie wiecej za badanie ,za ponad tydzien ide wlasnie na takie ,a zmieniam lekarza bo moj to ma tragiczny sprzet i nie potrafi tego zrobic i chcialam sie zorientować :)a takie badania juz za wami :)i tez doszły mnie słuchy ze po poronieniu badanie prenatalne jest podobno refundowane ,ale to chodzi o te badanie czy o te juz inwazyjne ???moze ktoraś z was bedzie się orientować dzieki :)pozdrawiam

Ja mialam wczoraj takie badanie tj glowka, nosek i kark i trwalo chwilke bo dzidzia spala chyba i sie nie wiercila i nic dodatkowo nie placilam. Standardowo jak za wizyte 120 zl.

:angel_l: 18.07.2012 r.

http://www.suwaczek.pl/cache/f78926bab6.png<</li>a>
Odnośnik do komentarza

monika26sie
hej dziewczyny ja mam pytanie ,czy jak lekarz robił wam te 40 min usg przeziernosc karku i pomiar kosci nosowej to placiłyscie wiecej za badanie ,za ponad tydzien ide wlasnie na takie ,a zmieniam lekarza bo moj to ma tragiczny sprzet i nie potrafi tego zrobic i chcialam sie zorientować :)a takie badania juz za wami :)i tez doszły mnie słuchy ze po poronieniu badanie prenatalne jest podobno refundowane ,ale to chodzi o te badanie czy o te juz inwazyjne ???moze ktoraś z was bedzie się orientować dzieki :)pozdrawiam

Ja płaciłam w Krk 250 zł za USG genetyczne nieinwazyjne. Moja gin. mówiła że jest to badanie -jak kto chce- więc bez skierowania. Wydaje mi się, że dają skierowanie jeśli są jakieś podejrzenia.
U mnie wizyta trwała gdzieś 15 minut. Lekarz zrobił badanie:
- przezierności
- pomiar kości nosowej
- szerokość główki i półkule mózgu chyba
- komorę sercową i echo serca czy jak to się nazywa
- słuchał też wątroby
- sprawdzał czy są wszystkie kończyny żołądek, pęcherz moczowy
- dał 3 zdjęcia 4D i opinię

Ostatnia @ 04.11.2012
Termin porodu to wg. UsG 07.08.2013 a wg. OM 11.08.2013...

Odnośnik do komentarza

Witajcie,
ja mimo braku typowych dolegliwości ciążowych, czyli mdłości porannych czuję się strasznie rozbita i nic mi się nie chce. I nie byłoby w tym nic złego, gdyby nie to, że jestem w trakcie sesji i zamiast się uczyć, to snuję się po domu i tylko podjadam. Zła jestem na siebie za to :( A w dodatku samotna, bo małżonek w sanatorium i nawet nie mam się do kogo przytulić i nie ma kto na mnie nakrzyczeć, żebym się wzięła w garść...

A tak a propos, jestem tu nowa. :Hi ya!:Termin mam na 6 lub 10 sierpnia. Ostatnio byłam na usg i widziałam jak dzidziuś się wierci w brzuchu, bączek jeden :)

http://www.suwaczki.com/tickers/8p3oskjopyqtyq7g.png

Odnośnik do komentarza

MarteczkaJ
kasialukaszo
Witaj Marteczka :)
A ostatnia@ kiedy? Ktory to tydzien? Termin wg usg czy om?:)

OM 3.11, termin wg om 10.08, ale wg usg 6.08.
Teraz jesteśmy pod koniec 13. tygodnia hahaha to już II trymestr :)

No ale koniec pogaduch, muszę się pouczyć, jutro mam egzamin. Na pocieszenie kupiłam sobie mufinkę z jagodami :36_3_8:

Z czego masz egzamin?

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w3rjjghdqttvq6.png

http://www.suwaczki.com/tickers/dqprru1d2nqmlc4x.png

Odnośnik do komentarza

monika26sie
hej dziewczyny ja mam pytanie ,czy jak lekarz robił wam te 40 min usg przeziernosc karku i pomiar kosci nosowej to placiłyscie wiecej za badanie ,za ponad tydzien ide wlasnie na takie ,a zmieniam lekarza bo moj to ma tragiczny sprzet i nie potrafi tego zrobic i chcialam sie zorientować :)a takie badania juz za wami :)

U mojego lekarza w Krakowie (chodzę prywatnie) zwykłe usg nie-ciążowe kosztuje 100zł, a ciążowe - czyli właśnie takie z pomiarami itd - 200zł. Drogo, ale przynajmniej mam przychodnię w dogodnym miejscu i nie chciało mi się szukać innej z obcym lekarzem.

http://www.suwaczki.com/tickers/8p3oskjopyqtyq7g.png

Odnośnik do komentarza

Hey dziewczyny !!

Ale sie rozpisalyscie ;) ja wszystkie badania mam za darmo ale to nie w PL, tak o pisze zeby nie bylo hehehe ;)

Wlasnie wsiadlam do pociagu i jadeee !!! Spac w nocy nie moglam a od rana rzyganko ale to chyba z ekscytacji .. Kretynka ze mnie ;p nic zjesc nie moglam ale mam kanapki to zaraz sie dorwe do nich ;)
Za niecale 3h bede w Londku ;))

Milego dnia i buziaki ;)

Lilly

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...